PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید یک هارد " WD 2T Green "

Rasool2200
27-08-2011, 15:23
با سلام خدمت همه دوستان

من قصد خرید یک هارد وسترن WD 2T Green را دارم ،
البته اول میخواستم هارداکسترنال 1T wd رو بگیرم که فروشنده گفت اگه قصد جابجایی هارد رو نداری با 30 تومن کمتر 1T بیشتر بگیر یعنی 2t اینترنال .
حالا میخواستم نظرتون رو بدونم ( اگه کسی هارد 2T WD GRreen رو داره که چه بهتر لطف کنه و تجربه خریدش رو به اشتراک بزاره ، ) ممنون ...

اینم مشخصات سیستم فعلی من ( که البته یه خورده قدیمیه ) :

پردازنده:Intel core 2 quad q8200
مادربرد:Asus p5qc
رم: 2 G
کارت گرافیک:GeForce 8600
پاور:Cooler master (Extreme Power Plus) 460 w
هارد: 500 maxtor

موارد استفاده از سیستم به ترتیب اولیوت عبارتند از:

اینترنت
دانلود
رکورد
و...

Rasool2200
27-08-2011, 18:44
موضوع چیه درخواست مشکلی مطرح شده ؟ :18: :31:
یا اصولا کسی حال نمیکنه جواب بده؟:5:

در کل ما منتظریم...:20:

amir20
29-08-2011, 17:36
من دقیق منظور شما رو متوجه نشدم ، اگه منظور هزینه کردن هست ، از نظر هزینه مقرون به صرفه هست که 2ترا خریداری بشه.

Penryn
29-08-2011, 20:43
با سلام خدمت همه دوستان

من قصد خرید یک هارد وسترن WD 2T Green را دارم ،
البته اول میخواستم هارداکسترنال 1T wd رو بگیرم که فروشنده گفت اگه قصد جابجایی هارد رو نداری با 30 تومن کمتر 1T بیشتر بگیر یعنی 2t اینترنال .
حالا میخواستم نظرتون رو بدونم ( اگه کسی هارد 2T WD GRreen رو داره که چه بهتر لطف کنه و تجربه خریدش رو به اشتراک بزاره ، ) ممنون ...

اینم مشخصات سیستم فعلی من ( که البته یه خورده قدیمیه ) :

پردازنده:Intel core 2 quad q8200
مادربرد:Asus p5qc
رم: 2 G
کارت گرافیک:GeForce 8600
پاور:Cooler master (Extreme Power Plus) 460 w
هارد: 500 maxtor

موارد استفاده از سیستم به ترتیب اولیوت عبارتند از:

اینترنت
دانلود
رکورد
و...

هارد اکسترنال بیشتر بدرد کسانی میخوره که یا لپتاپ دارن یا زیاد اطلاعات را اینور اونور میبرن. من دو تا هارد وسترن یکی 500GB Premium مربوط به 5 سال قبل و یکی 1 ترا WD Studio مربوط به 3 سال قبل دارم که همون اوائل ورودشون به بازار بعنوان پرظرفیت ترینهای وسترن اون زمان تهیه کردم با قیمت دو سه برابر حالا. فعلاً هم یدونه 2 ترا Essential میخوام تهیه کنم. هاردهای اکسترنال عادی Premium & Essential از نوع کم مصرف گرین هستن و دور 5400 و بعضاً حداکثر 5900 دارن و بدرد آرشیو میخورن ولی سری WD Studio از نوع 7200 دور گرین هست و بدرد نصب سیستم عامل هم میخوره. شما که سیستم رومیزی داری حرف فروشنده عمل کن و یه هارد اینترنال بگیر که به صرفه تره ولی اگه اینترنال گرین از هر برندی(سیگیت-وسترن-....)گرفتی خیلی روی کارایی و سرعت بالاش مخصوصاً برای نصب ویندوز حساب نکن که من برای یکی از دوستان اسمبل کردم و موقع بوت کندی خودش رو نشون میده ولی برای آرشیو خوبن با یه تبدیل sata/ide to usb که توی بازار هست میتونی بعنوان یه هارد اکسترنال موقتی هم ازش استفاده کنی. ضمناً این مقاله از toms را ببین:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Rasool2200
29-08-2011, 23:10
من دقیق منظور شما رو متوجه نشدم ، اگه منظور هزینه کردن هست ، از نظر هزینه مقرون به صرفه هست که 2ترا خریداری بشه.

نه مشکل قیمت که نیست ، 30 تومن؟؟؟

هارد اکسترنال بیشتر بدرد کسانی میخوره که یا لپتاپ دارن یا زیاد اطلاعات را اینور اونور میبرن. من دو تا هارد وسترن یکی 500GB Premium مربوط به 5 سال قبل و یکی 1 ترا WD Studio مربوط به 3 سال قبل دارم که همون اوائل ورودشون به بازار بعنوان پرظرفیت ترینهای وسترن اون زمان تهیه کردم با قیمت دو سه برابر حالا. فعلاً هم یدونه 2 ترا Essential میخوام تهیه کنم. هاردهای اکسترنال عادی Premium & Essential از نوع کم مصرف گرین هستن و دور 5400 و بعضاً حداکثر 5900 دارن و بدرد آرشیو میخورن ولی سری WD Studio از نوع 7200 دور گرین هست و بدرد نصب سیستم عامل هم میخوره. شما که سیستم رومیزی داری حرف فروشنده عمل کن و یه هارد اینترنال بگیر که به صرفه تره ولی اگه اینترنال گرین از هر برندی(سیگیت-وسترن-....)گرفتی خیلی روی کارایی و سرعت بالاش مخصوصاً برای نصب ویندوز حساب نکن که من برای یکی از دوستان اسمبل کردم و موقع بوت کندی خودش رو نشون میده ولی برای آرشیو خوبن با یه تبدیل sata/ide to usb که توی بازار هست میتونی بعنوان یه هارد اکسترنال موقتی هم ازش استفاده کنی. ضمناً این مقاله از toms را ببین:

ممنون از توضیحاتت ، من قصد نصب ویندوز رو ندارم برای آرشیو میخوام .
اما بیشتر میخواستم ببینم کسی با 2T وسترن مشکلی نداره از نظر عمر مفید و مشکلات ناگهانی دیگه مثل پریدن اطلاعات و سوختن و...
ودیگه اینکه مشخصات سیستم رو دادم بیشتر بخاطر پاور ، 460 وات کم نیست؟ یه هارد چند وات برق مصرف میکنه (واز این دست اطلاعات.) چون هارد جزء قطعاتی که همیشه برق مصرف میکنه. اگه با پورت usb باشه مشه جداش کرد ودر واقع مثل یه فلش با حجم بیشتر میمونه ، که البته شما میگید:" با یه تبدیل sata/ide to usb که توی بازار هست میتونی بعنوان یه هارد اکسترنال موقتی هم ازش استفاده کنی " یعنی به جای کابل sata برق یا هارد ویا هر دو باهم؟

در آخر شما دنبال 2T چه مارکی هستی؟چه مدلی گرین یابلک؟

ممنون

Penryn
30-08-2011, 06:32
نه مشکل قیمت که نیست ، 30 تومن؟؟؟

ممنون از توضیحاتت ، من قصد نصب ویندوز رو ندارم برای آرشیو میخوام .
اما بیشتر میخواستم ببینم کسی با 2T وسترن مشکلی نداره از نظر عمر مفید و مشکلات ناگهانی دیگه مثل پریدن اطلاعات و سوختن و...
ودیگه اینکه مشخصات سیستم رو دادم بیشتر بخاطر پاور ، 460 وات کم نیست؟ یه هارد چند وات برق مصرف میکنه (واز این دست اطلاعات.) چون هارد جزء قطعاتی که همیشه برق مصرف میکنه. اگه با پورت usb باشه مشه جداش کرد ودر واقع مثل یه فلش با حجم بیشتر میمونه ، که البته شما میگید:" با یه تبدیل sata/ide to usb که توی بازار هست میتونی بعنوان یه هارد اکسترنال موقتی هم ازش استفاده کنی " یعنی به جای کابل sata برق یا هارد ویا هر دو باهم؟

در آخر شما دنبال 2T چه مارکی هستی؟چه مدلی گرین یابلک؟

ممنون
1-فقط برای آرشیو میخوام پس گرین میگیرم. ضمناً متآسفانه کیفیت سیگیت تازگیها پایینتر از وسترن شده. از زمانیکه با مکستور یکی شد وضعش داره بدترم میشه.
2-در زمینه ی اون تبدیلی که گفتم چند تا تاپیک تخصصی هستش اول خوب بحثای این تاپیکا رو بخونین بعد سوالی بود همونجا بپرسین:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید3-یه هارد WD Green 2TB روی برچسبش نوشته ولتاژ 12 و آمپراژ 0.55 .ضربدر هم کنی میشه حدود 6.6 وات. من نمیدونم پاور شما مارک و مشخصاتش چیه ممکنه اسمش 460 وات باشه 100 وات هم توان خروجیش نباشه....

Mehrdad092000
31-08-2011, 07:42
دوستان منم میخوام یکی از این هارد بگیرم برای ارشیو سرعتش میگن کمه بدون الین نمیشه برای ارشیو استفاده کرد؟

کلا یه هراد 2 ترا خوب چی هست زیر 120 باشه؟

Rasool2200
31-08-2011, 23:31
دوستان منم میخوام یکی از این هارد بگیرم برای ارشیو سرعتش میگن کمه بدون الین نمیشه برای ارشیو استفاده کرد؟

کلا یه هراد 2 ترا خوب چی هست زیر 120 باشه؟

به نظر میرسه زیر 120 تومن بهترین هارد همون WD Green 2TB باشه

اما درمورد الاین کردن : روکاور خود هارد وسترن نوشته که در صورت استفاده از ویندوز سون نیازی به این کار نیست

noisymind
02-09-2011, 10:55
اگه برای آرشیو میخوان و اطلاعات براتون مهمه و نه سرعت ، فقط و فقط وسترن گرین!

Mehrdad092000
02-09-2011, 18:27
به نظر میرسه زیر 120 تومن بهترین هارد همون WD Green 2TB باشه

اما درمورد الاین کردن : روکاور خود هارد وسترن نوشته که در صورت استفاده از ویندوز سون نیازی به این کار نیست

اره منم چیره دیگه ندیدم یه مدل سیگیتم بود زیر 120 موندم حالا
راستی من XP استفاده میکنم نمیخوام روش وین نصب کنم بازم نیازه؟ اصلا 2 ترا هاشم نیاز داره ؟

---------- Post added at 07:27 PM ---------- Previous post was at 07:26 PM ----------

اگه برای آرشیو میخوان و اطلاعات براتون مهمه و نه سرعت ، فقط و فقط وسترن گرین!

اره برای ارشیو میخوام اما سرعتشم مهمه برام مثلا کپی کردن از روی این هارد روی هارد اکستنال یا هارد های دیگه یا پخش فیلم HD و ... جز ویندوز