PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست راهنمایی برای کاربرد صحیح رنگها

hes25
26-08-2011, 05:38
سلام دوستان چطورین

من یکی دوتا مسئله برام پیش اومده کمکم میکنین.

اول اینکه
من دارم وسایل یه اتاقو (مبل و صندلی و تلوزیون و ...) تو برنامه 3d میسازم اما میدونین چیه هنر رنگ آمیزی اونو بلد نیستم و نمی دونم برای اینکه بیننده بخواد خوشش بیاد چه رنگی رو باید در کجا استفاده کنم به عبارتی هماهنگی رنگا رو در یک محیط بخوصوص بلد نیستم
مثلا چه رنگایی نباید و یا باید در کنار هم باشند یا استفاده از رنگها طبق مسافت یا ترتیب و چینش اشیای رنگی نسبت بهم چه جوری باشه؟

دومم اینکه چینش اشیا طبق حجم و شکل هندسی باید چطور باشه مثلا نزدیک دوربین اشیا چه خصوصیاتی باید داشته باشن و ...

در آخر هم اینکه این ترفند ها تجربی هستن یا اینکه کتابی هم در این زمینه هست؟

پیشاپیش ممنون از جوابتون

مرصی

part gah
27-08-2011, 12:37
سلام دوستان چطورین

من یکی دوتا مسئله برام پیش اومده کمکم میکنین.

اول اینکه
من دارم وسایل یه اتاقو (مبل و صندلی و تلوزیون و ...) تو برنامه 3d میسازم اما میدونین چیه هنر رنگ آمیزی اونو بلد نیستم و نمی دونم برای اینکه بیننده بخواد خوشش بیاد چه رنگی رو باید در کجا استفاده کنم به عبارتی هماهنگی رنگا رو در یک محیط بخوصوص بلد نیستم
مثلا چه رنگایی نباید و یا باید در کنار هم باشند یا استفاده از رنگها طبق مسافت یا ترتیب و چینش اشیای رنگی نسبت بهم چه جوری باشه؟

دومم اینکه چینش اشیا طبق حجم و شکل هندسی باید چطور باشه مثلا نزدیک دوربین اشیا چه خصوصیاتی باید داشته باشن و ...

در آخر هم اینکه این ترفند ها تجربی هستن یا اینکه کتابی هم در این زمینه هست؟

پیشاپیش ممنون از جوابتون

مرصی
سلام
اول از همه کاش سوالاتو اینجا مطرح میکردی تا بچه هایی که 3d کار میکنن کمکت کنن که وارد ترن.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددر مورد رنگ من میتونم یه راهنمایی بکنم.خودم از کتاب همنشینی رنگها استفاده میکنم که پیشنهاد رنگی و اینکه چه رنگهایی کنار هم خوب ست میشن و میده.که چند جلده من 2 جلدشو دارم کفاف کارامو میدم.البته سایتم هست میتونی توی نت سرچ کنی و متناسب با کارت پیدا کنی که الان متاسفانه سایتی توی ذهنم نیست.:20:

hes25
27-08-2011, 21:15
آره آره بابا من یه عمریه دنبال همین کتاب می گردم دمت گرم!

حالا باید بخرم یا دانلود کنم لینک دانلود شو داری بدی؟ اگه بازار دارن اسم نویسندشم بگ خیلی خوبه

راستی روانشناسی رنگها هم توش هست مثلا برای القائ محیط ترسناک -شاداب -غمناک و ...

میگم راستی خودتم فوتوشاپ کار میکنی؟ خوب واردی یعنی ؟! اینو به این خاطر گفتم که یه وقت کارم تموم شد بیام پیشت بهم تو ویرایش لایه هاش کمک بکنی و اینا ...

مرصــی از راهنماییت

part gah
28-08-2011, 10:42
آره آره بابا من یه عمریه دنبال همین کتاب می گردم دمت گرم!

حالا باید بخرم یا دانلود کنم لینک دانلود شو داری بدی؟ اگه بازار دارن اسم نویسندشم بگ خیلی خوبه

راستی روانشناسی رنگها هم توش هست مثلا برای القائ محیط ترسناک -شاداب -غمناک و ...

میگم راستی خودتم فوتوشاپ کار میکنی؟ خوب واردی یعنی ؟! اینو به این خاطر گفتم که یه وقت کارم تموم شد بیام پیشت بهم تو ویرایش لایه هاش کمک بکنی و اینا ...

مرصــی از راهنماییت
اول از همه دیکته 19:31:
لینک دانلود نه والله ندارم..
همنشینی رنگها(2))نویسنده براید ام. ولان.....ترجمه فریال دهدشتی شاهرخ، ناصر پور پیرار............قیمت 5000 تومان
آره مثلا رنگهای اشرافی رنهای القائ کننده غم و اینا......
آره یه 5 سالی میشه کار میکنم اما هنوز خیلی مونده تا حرفه ای بشم.
درخدمیتیم:10: