PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فرق اينا تو چيه

saeid333
25-08-2011, 23:25
سلام
ميدونم سوال ابتدايي اما اگه كامل جواب بدين ممنون ميشم

فرق گزينه هاي Sleep , hibernate , log off در چيه اونوقت اين وسط اين استند باي چيكارس

اونوقت استفاده از اينها براي كامپيوتر و هارد مشكلي ايجاد ميكنه يا خير
مثلا من شنيدم استند باي برا هارد خوب نيست اين حرف درسته

مرسي

ask_bl
26-08-2011, 12:46
هم Sleep و هم Hibernation برای power-saving هستند!
Hibernate اصولا برای لپ تاپ طراحی شده! که میزان صرفه جویی در مصرف انرژی بیشتری داره نسبت به Sleep و همه power-saver ها !
Sleep مثل Pause کردن یه سی دی در حال خوندن میمونه که هر موقع بخواین دوباره Play میکنین
در حالت Hibernate تمام اطلاعات ذخیره میشن و بعد سیستم رو خاموش میکنه

Log off هم که با اینا کلا فرق داره!
اگر میخواین یوزری کاملا پروندش بسته بشه و تنظیماتش و ... ذخیره بشه و به یوزر دیگه برین log off میکنین، انگار که یک بار Restart کردین و به یوزر دیگه رفتین!

FAR_FA
26-08-2011, 13:35
در ادامه گفته هاي ask_bl عزيز و تا جايي كه اطلاع دارم :

Log off براي رفتن از يك يوزر به يوزر ديگه استفاده ميشه . اگه كامپيوتر شما داراي دو كاربر يا بيشتر هست ، و هر كدوم با يوزر
خاص خودشون وارد ويندوز ميشند ، از اين گزينه استفاده ميكنند . مثلا" من كارم با كامپيوتر تمام شده ( يوزر خودم ) و برادرم
ميخواد بلافاصله با يوزر خودش با كامپيوتر كار كنه ، لاگ آف ميكنه و سپس وارد يوزر خودش ميشه .
در ضمن لاگ آف گاهي بعنوان يك نيمچه Restart هم ازش استفاده ميشه . مثل زماني كه توي رجستري تغييراتي انجام ميديد و
ميخوايد اين تغييرات اعمال بشه ، كه از لاگ آف استفاده ميكنيد .

Sleep و Stand By هر دو يكي هستند ، اسليپ رو واسه ويندوز 7 قرار دادن . مثل زماني كه شما تلويزيون رو با كنترل خاموش ميكنيد .
در اين حالت تلويزيون خاموشه خاموش نيست بلكه مقداري برق تو سيستم جريان داره .
در حالت اسليپ يا استاندباي كامپيوتر موقت خاموش ميشه . فقط تنها Ram كامپيوتر هست كه روشنه و برق بهش ميرسه ، و اون هم
بخاطر نگه داشتن يك سري اطلاعات ( چه اطلاعات سيستمي و چه اطلاعات شخصي ) . مثلا" شما در حال ويرايش يك پرونده وورد
هستيد ، كاري براتون پيش اومده و ميخوايد بسرعت كامپيوتر رو ترك كنيد ، بدون اينكه پنجره رو ببنديد كامپيوتر رو به حالت Sleep
ميبريد . پس از برگشتن ، كامپيوتر رو روشن ميكنيد و به ويرايش همون پرونده باز ، ادامه ميديد .
از اسليپ يا استندباي بيشتر براي خاموش كردن كوتاه مدت استفاده ميكنند .

hibernate يا خواب خرگوشي يا خواب زمستاني ، در اين حالت تمام سيستم خاموشه و هيچ سخت افزاري روشن نيست .
شيوه كار به اين صورته كه فايلهاي سيستمي و يا پرونده هاي باز شما ، روي هارد ذخيره ميشند و بعد سيستم خاموش ميشه .
از اين حالت براي خاموش كردن طولاني مدت استفاده ميشه .
مثلا" چند برنامه باز داريد ، مثل فتوشاپ ، وورد ، چند تا اكسپلورر ، فايرفاكس ، و ... ، حالا كاري براتون پيش اومده و مطمئن هستيد
كه كارتون زمان زيادي طول ميكشه ، از طرفي بيم اين داريد كه ممكنه دراين مدت برق قطع بشه ، بنابراين بهترين گزينه همين هايبرنيت
هستش .

يكي از تفاوتهاي هايبرنيت با اسليپ يا استندباي همين مورد قطع برق هست . با قطع برق در حالت اسليپ ، Ram هم خاموش ميشه
و در صورتي كه پنجره هاي باز داشته باشيد ، از توي رم پاك ميشند . حالا زماني كه هيچ پنجره بازي نداشته باشيد ، هيچ
ناراحت قطع برق نباشيد و با خيال راحت Sleep يا همون استند باي كنيد .

*درزمينه اينكه گفتيد ممكنه مشكلي ايجاد كنه يا نه ، بايد بگم هيچ مشكلي ايجاد نميكنه . فقط Ram ، چون در حالت Sleep روشنه ،
ممكنه نوسان برق البته در مواقع خيلي خيلي نادر به اون آسيب برسونه . البته من سالهاست كه از اين دو مورد هايبرنيت و اسليپ يا
استندباي استفاده ميكنم و هيچ مشكلي تا حالا پيش نيومده . البته شبها قبل از خواب سيستم رو كامل خاموش ميكنم گاها"
هايبرنيت هم ميكنم .

شما از هر دو مورد درمواقعي كه نياز ميبينيد ميتونيد استفاده كنيد و خيالتون هم راحت باشه ، اگر اين گزينه ها مشكلي ايجاد ميكرد
خود ماكروسافت اون رو از ويندوز حذف ميكرد .

موفق باشيد