PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره خريد لپ تاپ تا يك ميليون

aquaquest
25-08-2011, 16:02
سلام دوستان
من يه لپ تاپ مي خوام براي كاراي برنامه نويسي ( با Visual Studio ) ، طراحي وب و كاراي ميكس و ... كه مي خوام لپ تاپ با كيفيت و با دوامي باشه ، چون قراره يه جورايي جاي دسكتاپم برام كار كنه ، پس دوام باطري و استحكام قطعات هم مهمه .
بازي هم نمي كنم ولي خب نمي خوام تو اجراي بازي كم بياره .
من خودم LIFEBOOK AH531/GFO را ديدم ( مدل Core™ i5 ) كه تو سايت بهين زده 945 هزار . اما مي خواستم ببينم با توجه به اينكه مي خوام لپ تاپم دوام زيادي داشته باشه و چند سال برام كار كنه ، به نظر شما Core i7 بگيرم يا همين Core i5 جواب ميده ؟
همين مدل فوجيتسو با سي پيوي Core™ i7 تو سايت بهين 1150 هزار قيمت زده ، حالا مي خواستم ببينم ارزش داره بودجمو افزايش بدم و اين يكي لپ تاپو بگيرم ؟ اصلاً تفاوت قيمت بين اين دو سي پيو اينقدر هست ؟ ( چون من كه تفاوت ديگه اي بين اين دو مدل نديدم )

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدالبته اگه بخوام بيش تر خرج كنم ، يه مدل ايسر هم ديدم Acer Aspire 5750 كه سيستم خيلي فوق العاده اي داره و در حدود 1150 قيمت . اگه دوستان اطلاع دارن در مورد برند ايسر ، اينكه چرا اين لپ تاپ اينقدر ارزونه و كيفيتش مناسب هست يا نه نظر بدن .

اما به نظر شما با توجه به نيازهاي من لپ تاپ اولي را بخرم ؟؟؟
بودجمو بيش تر كنم و يكي از دومي يا سومي را بخرم ؟
يا اصلاً نظر ديگه اي داريد ؟
پيشاپيش از جوابتون ممنونم . :11:

Mr.Mazmamfi
25-08-2011, 18:24
مي خوام لپ تاپ با كيفيت و با دوامي باشه ، چون قراره يه جورايي جاي دسكتاپم برام كار كنه ، پس دوام باطري و استحكام قطعات هم مهمه .
سلام
من الان 5742 از برند ایسر دارم core i5 460 هست ویژوال استادیو 2010 و SQL Server 2008 و Vmware 7 و Dreamwaver و. .. رو لپ تاپم نصبه و به خوبی داره کار کیکنه و هنگ هم نمیکنه .
برای کار شما همین core i5 خوبه . و بعد اینکه Pc مو فروختم روزی بالای 15 ساعت روشنه و دارم باهاش کارمیکنم .

من خودم LIFEBOOK AH531/GFO را ديدم ( مدل Core™ i5 ) كه تو سايت بهين زده 945 هزار . اما مي خواستم ببينم با توجه به اينكه مي خوام لپ تاپم دوام زيادي داشته باشه و چند سال برام كار كنه ، به نظر شما Core i7 بگيرم يا همين Core i5 جواب ميده ؟
core i7 بهتره .

همين مدل فوجيتسو با سي پيوي Core™ i7 تو سايت بهين 1150 هزار قيمت زده ، حالا مي خواستم ببينم ارزش داره بودجمو افزايش بدم و اين يكي لپ تاپو بگيرم ؟
تو برنده ای مختلف قیمت core i5 با core i7 فرق داره .
مثلا تو ایسر فرقشون حدود 100 تومنه .
ولی تو برندی مثل فوجیتسو بالاس .
البته فکر کنم بتونی ah531 رو با قیمت پایین تری تو بازار پیدا کنی .

البته اگه بخوام بيش تر خرج كنم ، يه مدل ايسر هم ديدم Acer Aspire 5750 كه سيستم خيلي فوق العاده اي داره و در حدود 1150 قيمت .
شما این قیمت رو از سایت سازگار دیدی . که قیمتاش آپدیت نیست .
قیمتش زیر یه تومنه (حول و حوش 910 تا 950 )

اگه دوستان اطلاع دارن در مورد برند ايسر ، اينكه چرا اين لپ تاپ اينقدر ارزونه و كيفيتش مناسب هست يا نه نظر بدن .

تو به 1150 داری میگی ارزون ؟ :31:
الان با قیمتی که من بهت دادم میگی دیگه مفته . :46:

اما به نظر شما با توجه به نيازهاي من لپ تاپ اولي را بخرم ؟؟؟
اگر خر کاری برات ملاکه از برند لنوو و فوجیتسو بردار .

بودجمو بيش تر كنم و يكي از دومي يا سومي را بخرم ؟
هر چی میخری core i7 بخر .

يا اصلاً نظر ديگه اي داريد ؟
از لنوو میتونی Z570 رو برداری
از ایسوس هم مدل از K53 sv
از hp هم میتونی 6050 برداری .

aquaquest
26-08-2011, 01:30
سلام
ممنون از وقتي كه گذاشتيد و جواب داديد . :11:

من الان 5742 از برند ایسر دارم core i5 460 هست ویژوال استادیو 2010 و SQL Server 2008 و Vmware 7 و Dreamwaver و. .. رو لپ تاپم نصبه و به خوبی داره کار کیکنه و هنگ هم نمیکنه .
برای کار شما همین core i5 خوبه . و بعد اینکه Pc مو فروختم روزی بالای 15 ساعت روشنه و دارم باهاش کارمیکنم .
core i7 بهتره .
تو برنده ای مختلف قیمت core i5 با core i7 فرق داره .
مثلا تو ایسر فرقشون حدود 100 تومنه .
ولی تو برندی مثل فوجیتسو بالاس .
البته فکر کنم بتونی ah531 رو با قیمت پایین تری تو بازار پیدا کنی .
پس به نظر شما اگه ah531 با core i7 را قيمت خوبي پيدا كردم بخرم ديگه ؟

شما این قیمت رو از سایت سازگار دیدی . که قیمتاش آپدیت نیست .
قیمتش زیر یه تومنه (حول و حوش 910 تا 950 )
تو به 1150 داری میگی ارزون ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
الان با قیمتی که من بهت دادم میگی دیگه مفته . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]من اينو از اينجا ديدم ، كانفيگش خيلي غوله هاااااااااااااا

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدشما با همين كانفيگي كه من گفتم مي گيد زير يه تومنه يا با كانفيگ ديگه ؟

اگر خر کاری برات ملاکه از برند لنوو و فوجیتسو بردار .
هر چی میخری core i7 بخر .
از لنوو میتونی Z570 رو برداری
از ایسوس هم مدل از K53 sv
از hp هم میتونی 6050 برداری .ok , پس core i7 تصويب شد . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در مورد اين لنوو ميشه يه لينك بدي ؟‌ من هرجا ديدم نصفه و نيمه گفته بودن ، قيمتاشونم خيلي تفاوت داشت .
اين ايسوزي هم كه معرفي كرديد ، كانفيگ خيلي خوبي داشت ، خوشم اومد ولي قيمت Core i7 را از 1170 تا 1380 ديدم !!!! الان تو بازار چنده ؟ شما بين اين ايسوز و اون فوجيتسو كدومو پيشنهاد مي كني ؟ من تو بازار تعريف از ايسوز زياد شنيدم !!!!!!
اين مدل اچ پي هم كه داديد ، عكس كاملي ازش پيدا نكردم ، همه ي عكسا از جلو گرفته شده و يكم تو ذوق مي زد :41: ، حالا اگه كامل بتونم ببينمش نظر ميدم .

Mr.Mazmamfi
26-08-2011, 05:09
پس به نظر شما اگه ah531 با core i7 را قيمت خوبي پيدا كردم بخرم ديگه ؟خب قيمتشو بگو . اون موقع بالا پايين ميکنيم ببينيم ارزش داره بگيري يا نه . پايين ترين قيمت چند سراغ داري؟

من اينو از اينجا ديدم ، كانفيگش خيلي غوله هاااااااااااااابه نظرم کانفيگشو تو اون سايت اشتباه زده .
من تا الان مدل 5750 با ويندوز 7 اورجينال نديدم.
خود سازگار داره با Dos (البته لينوکس تحت داس) ميده . بعد اونجا فروشنده اومده با گارانتي سازگارو زده با ويندوز ميده !!!!!!

شما با همين كانفيگي كه من گفتم مي گيد زير يه تومنه يا با كانفيگ ديگه ؟ آره ولي داس .

اين ايسوزي هم كه معرفي كرديد ، كانفيگ خيلي خوبي داشت ، خوشم اومد ولي قيمت Core i7 را از 1170 تا 1380 ديدم !!!! الان تو بازار چنده ؟اگر ميخوايي تا 1100 و 1150 هزينه کني N53 Sv رو بردار که مجهز به usb3 هم هست . (البته اگه با صفحه کيبوردش کنار اومدي )

شما بين اين ايسوز و اون فوجيتسو كدومو پيشنهاد مي كني ؟هر جفتشون خوبن ولي با اون پولي که ميدي کانفيگ بهتري از ايسوس ميتوني برداري .
و الان ايسوس فروش خوبي تو ايران داره و بعدا از لحاظ پشتيباني مشکلي نداري .
پس ايسوس بهتره .

يه ريويو از AH531 :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدz570 :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید,
k53 :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداينم N53 :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدهمه مدل هارو با core i7 بايد بگيري .

ريويو هارو بيشتر براي عکساشون گذاشتم .

قيمت ها رو هم الان برات ميفرستم .

negary
27-08-2011, 10:42
من با لپ تاپ های sony موافقم البته بهتره لپ تاپ های dell و samsung رو هم بررسی کنید .
مثلا تو این حدود قیمت این مدل ها به نظرم خوبن :
sony EA 42 EG/B
HP Pavilion DV3 4305 ee
SAMSUNG RC510-S02
dell inspiron 5110

aquaquest
28-08-2011, 01:07
سلام
امروز يه سر رفتم وليعصر ، يه سري قيمت گرفتم .
تو بازار رضا لپ تاپ فوجيتسو AH531 را با سي پي يوي core i7 قيمت كردم 1120 ، با همون مشخصات رم 4 و هارد 500 و گرافيك 1 .
يه فروشگاه ديگه هم قيمت كردم كه i7 ، سري سندي بريج نداشت و مي داد 1170 ، با i5 هم دو نوع داشت يكي سندي بريج يكي معمولي كه اولي را 910 و دومي را 860 مي داد .
تو مجتمع پارسيان هم يه جا با گارانتي بهين پيدا كردم 1250 :31: ( فكر كنم از همين بگيرم :31: ، تازه فكر كنم مي گفت نوسان برقم جزء گارانتي محسوب ميشه :31: )
رو به روي همين فروشگاه يه جا ديدم 1110 ميده ، ولي خب الان رفتم تو سايتش ديدم زده گارانتي رايا !!!!!!!! حالا اين قضيه گارانتي رايا چيه ؟؟ مگه گارانتي فوجيتسو بهين نيست ؟
متاسفانه اولي و دومي را هم حواسم نبود در مورد گارانتيش بپرسم و نمي دونم با چه گارانتي ميدن .
تو بازار كامپيوتر ايران هم كه اصلاً لپ تاپ فوجيتسو نداشتند :41:

اما خيلي با قيافه ي hp حال نكردم ، ايسر را هم همون مدل را ديدم ، زير يه تومن جايي نبود ، البته خيلي دنبالش نرفتم ، چون زياد ازش خوشم نيومد :5: ، ولي انصافاً كانفيگه غولي داره . ديگه اينقدر جو اين فوجيتسو و ايسوز گرفته بودم ، لنوو را هم آمار نگرفتم .

اما بگم از ايسوز :
تا دلتون بخواد ايسوز ديدم تو اين مغازه هااااااااا :20: آمار k53 و N53 را هم زياد گرفتم ، يه جا مي رفتم مي گفتم n53 داريد ؟؟ مي گفتند n53 به درد نمي خوره ، بيا k53 بهت ميدم :27: يه جا ديگه مي گفتم k53 داريد ، مي گفتن به درد نمي خوره بيا j ( بقيشو يادم نيست :31: ) بهت ميدم .
اما از حاشيه كه بگذريم ، اين N53 را زياد قيمت كردم .
مدل N53 SN ؛ core i7 ، رم 8 ، هارد 750 ، گرافيك 2 و بلوري و سيستم عامل 1490 بود :27: ولي خب حيف پولشو ندارم ، البته اگرم داشتم اينقدر هزينه نمي كردم :46: . ولي خب كانفيگ زياد از اين مدل ديدم ، يه جا كه رفتم ليست قيمت بگيرم ، گفت اين مدل چون كانفيگ زياد داره تو ليست قيمتمون نيست :21:
اما دو جا ديدم 1120 كه يه جاش با usb 3 و هارد 640 بود .
k53 هم 1090 قيمت كردم . بقيه جاها هم قيمت بالا و پايين زياد داشت ولي خب اين مدل را زير همين 1090 ، 1100 جايي نديدم .

اما نمي دونم چرا چشمم اين فوجيتسوئه را گرفته ، حالا به نظرتون برم تا جشنواره تابستانيش تموم نشده ، از خود بهين بگيرم خوبه ؟ الان core i7 را ميده 1150 كه 35 هزار هم واسه جشنواره تخفيف ميده .
فقط مي خوام يه جوري باشه كه بعداً پشيمون نشم چرا اينو گرفتم ( اگه عيبي ايرادي چيزي داره من تحملشو دارم بگيد :18: ) ، حالا به نظرتون اينو بخرم يا يكي از اوناي ديگه را ؟؟

Mr.Mazmamfi
28-08-2011, 04:21
حالا اين قضيه گارانتي رايا چيه ؟؟
کلا گارانتی فوجیتسو با بهین معروفه . رایا از کجا زاییده شده معلوم نیست . ما که ندیدیم . :41:
البته اگه تو سایت دیجی آنلاین قیمتشو ببینی با گارانتی رایا زده .

فقط مي خوام يه جوري باشه كه بعداً پشيمون نشم چرا اينو گرفتم ( اگه عيبي ايرادي چيزي داره من تحملشو دارم بگيد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) ، حالا به نظرتون اينو بخرم يا يكي از اوناي ديگه را ؟؟
مدل فوجیتسو رو روشن ندیدی ؟
من خودم هم از پشت ویترین دیدم ولی قشنگ مشخصه که کیفیت خوبی داره .
ولی برای صفحه نمایش و داغی سیستم باید روشن باشه تا امتحان کنیم .
تو تاپیک فوجیتسو سوال نکردی ؟ جواب چی دادن ؟

تو مجتمع پارسيان هم يه جا با گارانتي بهين پيدا كردم 1250
چرا این قدر گرون ؟
خود سایت بهین داره 1150 میده . :41:

aquaquest
28-08-2011, 14:29
کلا گارانتی فوجیتسو با بهین معروفه . رایا از کجا زاییده شده معلوم نیست . ما که ندیدیم . :41:
البته اگه تو سایت دیجی آنلاین قیمتشو ببینی با گارانتی رایا زده . :13::13::13::13:

مدل فوجیتسو رو روشن ندیدی ؟
من خودم هم از پشت ویترین دیدم ولی قشنگ مشخصه که کیفیت خوبی داره .
ولی برای صفحه نمایش و داغی سیستم باید روشن باشه تا امتحان کنیم .
تو تاپیک فوجیتسو سوال نکردی ؟ جواب چی دادن ؟نه متاسفانه جايي روشن نديدم . گفتم همه جا هم نداشتن اين لپ تاپو :41:
تاپيكش كه داره خاك مي خوره :41: تو اين review هاي سايتاي خارجي نميشه اينا را فهميد ؟ :20:

چرا این قدر گرون ؟
خود سایت بهین داره 1150 میده . :41:گارانتيش اصل بوداااااااااا :31::31::31:

Mr.Mazmamfi
28-08-2011, 14:37
تاپيكش كه داره خاك مي خوره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]درسته . هیچ کسی نیست جواب بده .

تو اين review هاي سايتاي خارجي نميشه اينا را فهميد ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]تو ریویویی که بالا دادم میشه بعضی از چیزهاشو بفهمی . زادیه دید صفحه نمایش و ....

گارانتيش اصل بوداااااااااا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] گارانتیش اصل بود یعنی چی دیگه ؟
گارانتی فوجیتسو بهینه دیگه .
شاید اون گارانتی 3ساله داشته چون تو سایت بهینم زده که همه لپ تاپ هاشون گارانتی یک ساله دارن در صورت دادن 75 تومن میتونی 3 ساله بخری .

aquaquest
29-08-2011, 00:07
درسته . هیچ کسی نیست جواب بده .فكر كنم بايد خودم آستين بالا بزنم و ان شاءالله لپ تاپه را كه خريدم بيام جواب بدم :20:

تو ریویویی که بالا دادم میشه بعضی از چیزهاشو بفهمی . زادیه دید صفحه نمایش و ....ممنون . بايد بشينم يه دور نگاه بندازم ببينم چطوريه .

گارانتیش اصل بود یعنی چی دیگه ؟
گارانتی فوجیتسو بهینه دیگه .
شاید اون گارانتی 3ساله داشته چون تو سایت بهینم زده که همه لپ تاپ هاشون گارانتی یک ساله دارن در صورت دادن 75 تومن میتونی 3 ساله بخری .اين يه تيكه را شوخي كردم :31: خودتون كه مي دونيد اينجا مغازه دارا چطورين ، شايد مي گشتم گرون ترم پيدا ميشد . :31: تازه اين 75 تومني كه ميگيد را روي همون 1250 واسه گارانتي سه ساله حساب مي كرد ، يعني با سه سال گارانتي ميشد 1325 . :18:
تازه فقط اين مغازه دار نبود كه ، يه جا رفتم ميگم n53 sv چنده ، ميگه اصلاً n53 ، مدل sv نداره ، sn داره ، با يه كانفيگ گفت كه دو ميليون در مي اومد :31::31::31: