PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست مشاوره برای خرید DvD رایتر

abbasghaderi2010
25-08-2011, 12:18
با سلام و عرض ادب
بهترین انتخاب برای خرید DvD رایتر کدام برند و مدل هست ؟
الان یک DvD رایتر سامسونگ دارم ولی در خواندن بعضی DvD ها ، ضعیف عمل میکنه و مثلا فیلمی که در DvD پلیر پخش میشه را اجرا نمیکنه یا بعضی DvD ها مثل فینال را موقع رایت میسوزونه
بهترین انتخاب برای خرید DvD رایتر که این مشکلی را نداشته باشم ، کدام برند و مدل هست ؟
لطفا راهنمایی فرمایید
با سپاس

omid405
25-08-2011, 13:01
پايونير FX بگير.

abbasghaderi2010
26-08-2011, 00:26
پايونير را برادرم داره و فرق زیادی با سامسونگ نداره . پايونير هم اذیت میکنه .
پلکسور یا اچ پی یا اسوس چطوری هستند ؟
خوهشمندم راهنمایی نمایید
با سپاس

ess_1362
26-08-2011, 10:11
ایسوس را خودم تستش کردم خیلی جالب نیست و اصلا توصیه نمی کنم چون حتی در خواندن دیتا هم مشکل داره
hp1270 هم الان دارم استفاده می کنم و به نسبه راضی هستم
پلکستور هم مدل خوبی هست
سراغ پایونیر هم از من میشنوی نرو:31:
پیشنهاد من اول پلکستور هست و بعد هم hp1270

Dead Space
27-08-2011, 00:25
سلام. منم شديدا لنگ يه دي وي رايتر خوب هستم. لطفا بيشتر راهنمايي کنيد. تا حالا درايو هاي زيادي عوض کردم ولي هيچ کدوم کارشون راضي کننده نبود...
دنبال يه درايو مي گردم که کم صدا باشه، کمتر بسوزونه و مشکلات و خرابي در نداشته باشه!
(چند وقت پيش يه دي وي دي رايتر قديمي سوني ديدم که درش تسمه نداشت و شايد همين باعث شده بود که مشکلي به نام "باز نشدن در" وجود نداشته باشه و نيازي به سوزن بازي نباشه...)
اگه ميشه حدود قيمت هم بگيد؟
** راستي من از دهن کسي برند تيک شنيدم، نظرتون چيه؟
ممنون مي شم جواب بديد...

ess_1362
27-08-2011, 07:54
سلام. منم شديدا لنگ يه دي وي رايتر خوب هستم. لطفا بيشتر راهنمايي کنيد. تا حالا درايو هاي زيادي عوض کردم ولي هيچ کدوم کارشون راضي کننده نبود...
دنبال يه درايو مي گردم که کم صدا باشه، کمتر بسوزونه و مشکلات و خرابي در نداشته باشه!
(چند وقت پيش يه دي وي دي رايتر قديمي سوني ديدم که درش تسمه نداشت و شايد همين باعث شده بود که مشکلي به نام "باز نشدن در" وجود نداشته باشه و نيازي به سوزن بازي نباشه...)
اگه ميشه حدود قيمت هم بگيد؟
** راستي من از دهن کسي برند تيک شنيدم، نظرتون چيه؟
ممنون مي شم جواب بديد...
دوست عزیز در حال حاضر عملکرد هیچکدوم از درایوهای بازار جالب نیست
من خدم چندین درایو تا به حال تعویض کردم و متاسفانه درایو سونی هم داشتم که اونم در رید جالب نبود ولی در رایت خوب عمل می کرد
این مشکل باز نشدن درب درایو هم دلیلش مشکل تسمه نیست بلکه ضامن فلزی سقف که دیسک را می گیره در تماس با آهنربای درایو تغییر ماهیت میده و به آهنربا تبدیل میشه که باعث عدم باز شدن درب درایو میشه
هیچ راه حل خاصی هم نداره ولی سعی کنید همیشه یک سی دی خام توی درایو باشه تا هم این عمل به تاخیر بیافته و هم از نشستن گرد و غبار روی اپتیک جلوگیری کنید
در حال حاضر به نظر من پلکستور درایو بی سروصدا و خوبی هست و بعدش هم hp گزینه خوبی می تونه باشه

پ.ن : دوستان توجه کنید که یک درایو dvd برای یک تا دو سال کار تولید شده و قیمتش هم گویای همین مطلب هست:31:

golmohammadi
27-08-2011, 11:41
سلام
پلکستوری که من خریدم از زمان خریدش تا الان راضی هستم
در ضمن رایترهای با کیفیت و گرونتر معمولا چند سالی بیشتر عمر میکنند(علاوه بر کیفیت بالا)
مثلا یه کومبو MSI خریده بودم قدیما اون زمون 30 تومن گرونتر از بقیه بود
حدود 7 سال برام کار کرد
و همچنین وقتی با سرعت بالا رایت میکنی احتمال خراب شدن دیتا کمه

از اونجایی که اسمبل یکی از کارهامه تجربه من میگه تمام رایترهای زیر 34 تومنی درایران جالب نیستند
12 ماه گارانتی دارند که ماه 13 به بعد ایراد میگیرند
بهتره هر یکی دو سال یه بار رایتر عوض بشه
پلکستور خودم هم باید چند سالی ازش بگذره تا ببینم چجوریه
فکر کنم7 یا 8 ماه خریدمش و نمیتونم قضاوت کنم

playstation 3
27-08-2011, 15:59
پیشنهاد من
PLEXTOR PX-L890SA=42
که هم خوب میخونه هم خوب رایت میکنه

XDbit68
27-08-2011, 19:23
پیشنهاد من
PLEXTOR PX-L890SA
که هم خوب میخونه هم خوب رایت میکنه
این مدل که شما گفتی رو منم بدجوری دنبالش بودم ولی مثل اینکه کلا lite-on ساختتش و اسم اصلیش PX-880A خب با این اوصاف ارزش خریدن داره یا نه؟ تو تمام سایتها هم که دیدم نوشته ساخته liteon .حتی گارانتی liteon هستش.
اساتید کمک کنین لطفا.
ممنون.:20:

playstation 3
27-08-2011, 19:46
بله مال لایتون هست
من که دیدم هر کی خریده راضی بوده و کلی هم باهاش رایت میکنن
قیمتش تو بازار از 42-45 هست ولی یه کمی نایاب شده

ali_ir_bsd
27-08-2011, 22:34
این مدل PLEXTOR PX-L890SA خیلی عالیه و بعید می دونم ساخت لایتو باشه .

Lord_theOne
28-08-2011, 01:11
پایونیر عاله یک مدلی هم داره صداش کمه لرزش گیر داره

AmirMomtaz
28-08-2011, 03:41
دوست عزیز در حال حاضر عملکرد هیچکدوم از درایوهای بازار جالب نیست
من خدم چندین درایو تا به حال تعویض کردم و متاسفانه درایو سونی هم داشتم که اونم در رید جالب نبود ولی در رایت خوب عمل می کرد
این مشکل باز نشدن درب درایو هم دلیلش مشکل تسمه نیست بلکه ضامن فلزی سقف که دیسک را می گیره در تماس با آهنربای درایو تغییر ماهیت میده و به آهنربا تبدیل میشه که باعث عدم باز شدن درب درایو میشه
هیچ راه حل خاصی هم نداره ولی سعی کنید همیشه یک سی دی خام توی درایو باشه تا هم این عمل به تاخیر بیافته و هم از نشستن گرد و غبار روی اپتیک جلوگیری کنید
در حال حاضر به نظر من پلکستور درایو بی سروصدا و خوبی هست و بعدش هم hp گزینه خوبی می تونه باشه

پ.ن : دوستان توجه کنید که یک درایو dvd برای یک تا دو سال کار تولید شده و قیمتش هم گویای همین مطلب هست:31:

کاملا با صحبت دوستمون ess_1362 موافقم .
درایوهای فعلی برای حدود یکسال ساخته میشن! بسته به نوع و ساعت/کارکرد استفاده.
البته من سالهاست که از بازار دورم ولی تجربه کلی و قدیمی من میگه اولا کیفیت و طول عمر همه قطعات (بجز قطعات حرفه ای و خیلی گران که تازه ساخته و وارد بازار میشن) بسیار پایین اومده و در این بین درایوهای نوری که جزو حساسترین قطعات هستند وضعشون از همه بدتره
2- از آنجایی که 99 درصد قطعات و وسایل تولید کشور برادر چین ! هسنند، (بجز معدود برندها) دیگه مثه سابق تفاوت چندانی بین برندها وجود نداره و بقول معروف همه از یک کرباسن! بطور مثال زمانی توشیبا، TEAK ، پایونیر ... از برترین برندها بودند و یا اسوس و MSI و لایتون درایوهای بسیار خوبی میساختند ولی الان دیگه تفاوت چندانی باهم ندارند
3- نحوه استفاده و نگهداری از هر وسیله ای در ماندگاری آن خیلی مؤثره مثلا در مورد همین درایو نوری لازمه که دیسک بعد از دراومدن از درایو توی قاب دیسک یا حداقل کاورهای دارای لایه نرم محافظ قرار بگیرند و بهیچ عنوان روی میز یا ... گذاشته نشن مگر از طرف پشت آنهم موقت (من خودم یک دستمال کاغذی هم روش پهن میکنم! که گردوخاک روش نشینه)
4- پاکتهای کاغذی و از اون بدتر نایلونی و حتی کیسه فریزر از دشمنان! دیسکها هستند تا میتونید از اونها اسثفاده نکنید -- برای پاک کردن دیسکها فقط از اسپری کف و پنبه استفاده کنید (پنبه رو بصورت دایره ای روی دیسک بکشید از مرکز به بیرون و بالعکس) -- فقط از دیسکهای خوشنام و حداقل تایوانی مثه سونی اصلی، فوجی، تدک، ملودی ... استفاده کنید. متاسفانه متاسفانه اغلب پک کننده های دیسکهای بازی و برنامه و ویدئو از لیبلهای سنگین و غیر استاندارد برای جلوه بهتر دیسکها استفاده میکنند که این باعث چرخش نامتوازن دیسک توی درایو و کوتاهی عمرش میشه.
5- یک تجربه: دو سه سال پیش 3 تا سامسونگ برای خودم و برادر و خواهر زاده هام گرفتم. مال من و خواهرزادم که 14 سالشه هنوز کار میکنه ولی مال برادرزاده هام که کوچکند و مسایل امنیتی! رو رعایت نمیکنند اوضاع جالبی نداره!!
نتیجه گیری نهایی: از اونجاییکه همیشه در هر تولیدی درصدی پرت کار وجود داره (مثلا برندهای ژاپنی و آمریکایی یکی دو درصد و برندهای ایرانی هفتاد هشتاد درصد! -- مقایسه گالانت و یا شورلت شونصد سال پیش با پراید و 206 صفر تازه از زرورق بیرون جهیده امروز !!!) شانس هم باید با شما یار باشه و اون قطعه و یا وسیله ای که بدست شما میرسه در فرایند ساختش مشکلی پیش نیومده باشه! (تجربه شخصی در قطعات مختلف و برندهای مختلف)
6- نهایتا اینکه پلکستور ( و یک برند سه حرفی که متاسفانه ذهن یاری نمیکنه! و بعید میدونم هنوزم باشه) همیشه از سازندگان خوشنام درایوهای نوری بوده و البته گرانتر و احتمالا تنها انتخابهای فعلی .

با پوزش از اطاله کلام!!!
موفق باشید

XDbit68
28-08-2011, 07:41
این مدل PLEXTOR PX-L890SA خیلی عالیه و بعید می دونم ساخت لایتو باشه .
شما به این سه تا لینک برو متوجه میشی که ساخت lite-on هست این دو تا سایت معتبر خرید و فروش اینترنتی:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
این هم سایت آمازون:

و از همه مهمتر سایت ویکی\دیا ی انگلیسی دقیقا به این مدل و سه تا مدل دیگه از lg,teac هم اشاره کرده که با نام plextor تو بازارن.:41:اینم لینک:

.
.
.
.
حالا اگه ما این plextor-LS880A رو بخریم یعنی چینیه؟

abbasghaderi2010
28-08-2011, 10:24
شما به این سه تا لینک برو متوجه میشی که ساخت lite-on هست این دو تا سایت معتبر خرید و فروش اینترنتی:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداین هم سایت آمازون:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو از همه مهمتر سایت ویکی\دیا ی انگلیسی دقیقا به این مدل و سه تا مدل دیگه از lg,teac هم اشاره کرده که با نام plextor تو بازارن.:41:اینم لینک:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید.
حالا اگه ما این plextor-LS880A رو بخریم یعنی چینیه؟
ظاهرا یجورایی بازارمشترک هست یا بعضی قطعات را شرکت های دیگه براش میسازه ، مثل یک مدل از تلویزیونهای Led از شرکت سونی که صفحه Led تلویزیون را سامسونگ برای سونی میساخت !؟ ولی در مجموع کیفیت اون موقع سونی بهتر و البته گرانتر از سامسونگ بود .
من در این 2 - 3 روزه خودم هم یه سئوالاتی کردم و Plextor نسبتا از بقیه برندها بهتره ، مثلا پایونیر را خیلی ها میگویند عالیه ولی برادرم 2 ماه هست که خریده ولی درکل جالب نیست . من سامسونگ دارم و فرق چندانی با پایونیر نداره . حتی پایونیر دی وی دی های متفرقه را بزور میخونه ولی نسبت به سامسونگ ، خوب رایت میکنه !
حالا با این توصیفات ، احتمالا Plextor-PX-L890SA یا L880SA چینی هستند ولی خب چینی ها هم شاید مرغوب و نامرغوب داشته باشند . مثلا اون قدیما ps2 چینی من بیشتر از ps2 ژاپنی دوستم کار کرد و هنوزم که هنوزه ، کار میکنه با بعضا گیر کردن هاش ولی ps2 دوستم ، خدابیامرز شد !؟
مدل PX-860 SA پلسکتور هم هست ، کسی میدونه این مدل اش که از بقیه قدیمی تر هست چجوریه ؟
چون در سخت افزار ، چیز خاصی بلد نیستم ، از دوستان عزیز درخواست راهنمایی خواستم و در مجموع بنظرم Plextor بهتره و حتما مثل این سامسونگ من ، یک دی وی دی را 15 تا 18 دقیقه ای ! کپی نمیکنه و در خواندن و رایت 30% هم بهتر باشه ، راضی هستم .
با سپاس از همه دوستان

abbasghaderi2010
28-08-2011, 13:14
پس Plextor-PX-L890SA یا L880SA را خریداری کنم ؟
با تشکر

XDbit68
28-08-2011, 15:32
ظاهرا یجورایی بازارمشترک هست یا بعضی قطعات را شرکت های دیگه براش میسازه ، مثل یک مدل از تلویزیونهای Led از شرکت سونی که صفحه Led تلویزیون را سامسونگ برای سونی میساخت !؟ ولی در مجموع کیفیت اون موقع سونی بهتر و البته گرانتر از سامسونگ بود .
من در این 2 - 3 روزه خودم هم یه سئوالاتی کردم و Plextor نسبتا از بقیه برندها بهتره ، مثلا پایونیر را خیلی ها میگویند عالیه ولی برادرم 2 ماه هست که خریده ولی درکل جالب نیست . من سامسونگ دارم و فرق چندانی با پایونیر نداره . حتی پایونیر دی وی دی های متفرقه را بزور میخونه ولی نسبت به سامسونگ ، خوب رایت میکنه !
حالا با این توصیفات ، احتمالا Plextor-PX-L890SA یا L880SA چینی هستند ولی خب چینی ها هم شاید مرغوب و نامرغوب داشته باشند . مثلا اون قدیما ps2 چینی من بیشتر از ps2 ژاپنی دوستم کار کرد و هنوزم که هنوزه ، کار میکنه با بعضا گیر کردن هاش ولی ps2 دوستم ، خدابیامرز شد !؟
مدل PX-860 SA پلسکتور هم هست ، کسی میدونه این مدل اش که از بقیه قدیمی تر هست چجوریه ؟
چون در سخت افزار ، چیز خاصی بلد نیستم ، از دوستان عزیز درخواست راهنمایی خواستم و در مجموع بنظرم Plextor بهتره و حتما مثل این سامسونگ من ، یک دی وی دی را 15 تا 18 دقیقه ای ! کپی نمیکنه و در خواندن و رایت 30% هم بهتر باشه ، راضی هستم .
با سپاس از همه دوستان
من این مدل رو قیمت زدم یارو گفت ۳۹ تومن.البته plextor 880 SA منم میخوام اینو بخرم شما هم شک نکن همینو بخر بره دیگه. فکر کنم تو یکی از این سایتهایی که بالا لینکشو دادم نوشته بود LS890A با 880SA مشابهن.

ali_ir_bsd
28-08-2011, 22:51
من بارها دیدم لایتون تو رایت مشکل داره ...

PLEXTOR DVDR PX-L890SA این مدل همه چیزش خوبه خصوصا رایتش , یکی از مغازه ها مگه دقیقا من تا الان 3000 و خورده ایی رایت کردم فعلا دوم آورده در حالی که اچ پیهای سابقم این طور نبودن .

به هر حال تکنولوژیش برای پلکستوره و لو ساخت لایتون باشه .

این یکی مثلا لایتون هستش ATAPI iHAS524 B ولی پلکستور یه چیز دیگه هست .

من به شخصه تو رایت پلکستور و سامسونگ رو موفق می بینم .

Mr.Mazmamfi
03-09-2011, 04:47
سلام بچه ها
سازگار DVD RW های لایتون رو چند سال گارانتی میکنه ؟
چون من الان تو سایت دیجی آنلاین با گارانتی های 1 و 2 و حتی 3 ساله دیدم .
راستی گارنتی Plextor-PX-L890SA چیه ؟
ممنون

ali_ir_bsd
03-09-2011, 05:15
راستی گارنتی Plextor-PX-L890SA چیه ؟

میلاد افزار

جهانمو
03-09-2011, 05:44
من یه سونی دارم سه سال هستش عین جت اطلاعات رو میخونه و رایت میکنه در کل ایسوس و سونی چون باهشون کارکردم عالین

Dead Space
20-09-2011, 17:02
بچه ها منم پلکس 890sa گزفتم ۴۰. تومن. کارش خوبه البته قضاوت زوده.

Dead Space
20-09-2011, 17:32
راستي اين پلکستور من چينيه با گارانتيM.A.T
براي شما کجاييه؟ اگه ميشه يکي جواب بده که اعصابم بهم ريخت.

ebi1952
27-09-2011, 12:00
راستي اين پلکستور من چينيه با گارانتيM.A.T
براي شما کجاييه؟ اگه ميشه يکي جواب بده که اعصابم بهم ريخت.
Made In P.R.C (people republic of china)--- made in china
همشون همینن! زیاد سخت نگیر پیر میشی:31:
وقتی کارت گرافیک یا مین برد 300 هزار تومنی رو چین میزنه به نظرت منطقیه که جنس 30-40 هزار تومنی رو بدن جای دیگه بزنه. حتی اگه روی پاکت نوشته باشه ساخت چین نیست بازم شک نکن چین در ساختش شریک بوده:21:
در ضمن برای راحت شدن خیالت بگم چین ساخت کالاهاش درجه بندی داره و کیفیت ساخت قطعات فقط و فقط به شرکتی که بهش سفارش میده و قیمت تمام شده کالا که بهش سفارش میدن ربط داره یعنی می تونه یه کالا کاملا مشابه از نظر ظاهر رو با کیفیت داخلی و قطعات واقعا متفاوت بزنه!:5:

sherlock_Holmes
10-10-2011, 11:49
بچه ها با 30 تومن چیز خوبی مثل پلکستور میشه خرید؟ چون 30 بیشتر ندارم.

khorvash_110_bz
06-02-2012, 09:37
بچه ها با 30 تومن چیز خوبی مثل پلکستور میشه خرید؟ چون 30 بیشتر ندارم.
سلام
نه فکر نکنم. ولی لایتون می تونی بگیری.خوبه.مخصوصا سری لیبل تگ دارهاش که باهاله !!!