PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : يه چند تا سول تو طراحي داخلي در مكس

pirooz000
24-08-2011, 15:45
سلام اساتيد .يه سري سوال داشتم بد جوري منو لنگ كرده هر موقع ميام كار كنم دهنم صاف ميشه .ممنون ميشم راهنمايي كنيد .

1- يه سري فرش داريم خز داره .اين خزشو بايد چه طوري ساخت ؟(مثل شكل پايين) ميدونم بايد با hair and fur ساخت ولي هر كاري ميكنم شكل اينا نميشه .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

2- شكل هاي پيچيده رو چه طوري بايد بسازيم ؟مثل پايه بعضي از مبل هاي سلطنتي .

3- من هر كاري ميكنم هر موقع baseboard ميزارم بر عكس تو ديوار ميوفته .تمام پارامتر هاشم تغيير ميدم دست ميزنم ولي برنميگرده .

4- مهندسا اين تو رفتگي مبل رو چه طوري بايد ساخت .دهنم صاف شد نتونستنم بسازم .(شكل پايين)

5- يه سوال ديگه هم دارم .اين رو تختي رو چه طوري به شكل هاي مختلف در ميارن ؟(شكل پايين)

- يه نكته ديگه هم هست .اين vray خيلي گستردس .يه منبعي هست فقط يه سري متريال رو كه ميخوام مثل چوب و شيشه و آهن و پلاستيك و پارچه كه زياد باهاشون كار دارم رو بتونم به بهترين نحو بسازم ؟

ممنون از همه .:40::40:

hadi665
24-08-2011, 21:28
1- يه سري فرش داريم خز داره .اين خزشو بايد چه طوري ساخت ؟(مثل شكل پايين) ميدونم بايد با hair and fur ساخت ولي هر كاري ميكنم شكل اينا نميشه .

گمونم راحت ترین کار اینه که متریالشو گیر بیاری
اگه با وی ری کار میکنی برای رندر یه متریالی من قبلا برای وی ری دیده بودم که وقتی به plane میدادی این شکلی میشد

اگه دلت بخواد خیلی حرفه ای بسازیشون میتونی از نرم افزار zbrush برای نقاظی روی پایه ی میز ها استفاده کنی
اما معمولا وقت زیادی میبره و دلچسب نیست ، میشه از تکسچر و بامپ مناسب استفاده کرد

4- مهندسا اين تو رفتگي مبل رو چه طوري بايد ساخت .دهنم صاف شد نتونستنم بسازم .(شكل پايين)

بهترین روش استفاده از برنامه zbrush هست
اما شاید با high poly کردن مدل توی مکس هم بتونی

5- يه سوال ديگه هم دارم .اين رو تختي رو چه طوري به شكل هاي مختلف در ميارن ؟(شكل پايين)

خوب میتونی از reactor یا cloth استفاده کنی

pirooz000
24-08-2011, 23:13
سلام مهندس .ممنون بابت جوابت .

گمونم راحت ترین کار اینه که متریالشو گیر بیاری
اگه با وی ری کار میکنی برای رندر یه متریالی من قبلا برای وی ری دیده بودم که وقتی به plane میدادی این شکلی میشد

يعني ميگي احتياج به استفاده از hair and fur نيست ؟اين مترياله نتيجه نهايي رو چه طور ميده ؟

اما معمولا وقت زیادی میبره و دلچسب نیست ، میشه از تکسچر و بامپ مناسب استفاده کرد

چه طوري از تكسچر و بامپ استفاده كنم ؟ممنون ميشم يك كم توضيحتو باز كني .

بهترین روش استفاده از برنامه zbrush هست
اما شاید با high poly کردن مدل توی مکس هم بتونی

من يه سر رشته اي تو زي براش دارم اما حرفه اي كار نميكنم .واسم يه كم سخته اما اگه نتيجه مطلوب تري بده ميرم ياد ميگيرم .ممنون ميشم اينم يه كم بيشتر توضيح بدي .:31:

خوب میتونی از reactor یا cloth استفاده کنی

cloth پلان رو ميندازه ولي حالت دادن مثل رو هم انداختن و جم كردنو كلا شكل دادن باهاش كار خيلي سختيه .
يه آموزش reactor دارم دانلود ميكنم .راستشو بخواي تاحالا با reactorكار نكردم .كاربر مبتدي اي هستم .:31:

Borhan72
24-08-2011, 23:44
با تشکر و اجازه ی هادی عزیز...

برای این کار نباید از Hair and Fur استفاده کنید...
بهترین و راحت ترین و سریع ترین راه، استفاده از VRay Fur هستش...
Geometry > VRay > VRay Fur

جوابو بالا گفت هادی جان...

3- من هر كاري ميكنم هر موقع baseboard ميزارم بر عكس تو ديوار ميوفته .تمام پارامتر هاشم تغيير ميدم دست ميزنم ولي برنميگرده .

منظورتو از بیس بورد نگرفتم... بیشتر توضیح میدی؟ :46:

همونی که هادی گفت خوبه، ولی من خودم از Displace استفاده میکنم، همیشه هم نتیجه داده...

با Cloth مکس میشه درستش کنی، با ZBrush هم میشه....

- يه نكته ديگه هم هست .اين vray خيلي گستردس .يه منبعي هست فقط يه سري متريال رو كه ميخوام مثل چوب و شيشه و آهن و پلاستيك و پارچه كه زياد باهاشون كار دارم رو بتونم به بهترين نحو بسازم ؟

از این سایت میتونی همه ی متریالارو دانلود کنی:

آموزش ساختن هر متریالی هم بخوای، تو گوگل سرچ کنی، میاره...
مثلآ همچین چیزی هم بزنی، میاره برات: VRay Chrome Material Tutorial

SSS_HHH_OOO
25-08-2011, 04:10
راستش برای اون تو رفتگیای مبل میتونی مدلسازیم بکنی
باید به شکل دقت کنی و روش مدلسازی هم خوب بلد باشی
اگه بخوای اون اشکالو بسازی باید کلا مدلسازیتو قوی کنی
یه آموزش هست که بهت تو رفتگی ساده مبل رو یاد میده که میتونی برای چروک کردنش ببری تو زیبراش:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

pirooz000
25-08-2011, 08:00
ممنون از پاسخ همگي :

برای این کار نباید از Hair and Fur استفاده کنید...
بهترین و راحت ترین و سریع ترین راه، استفاده از VRay Fur هستش...
Geometry > VRay > VRay Fur

منظورتو از بیس بورد نگرفتم... بیشتر توضیح میدی؟
هاشيه بالا و ژايين ديوار .(اسمش همينه ديگه ؟)

با Cloth مکس میشه درستش کنی، با ZBrush هم میشه....

ممنون ميشم يكي از اين راه هارو توضيح بديد : cloth - reactor - zbrush

از این سایت میتونی همه ی متریالارو دانلود کنی:

ممنون .پس لازم نيست كل Vray رو ياد بگيريم ؟خود شما كه حر فهاي هستي چقدرشو بلدي ؟

اينا بيشترشون شبيه هم هستن !تو رندر فرق ميكنن ؟

Borhan72
25-08-2011, 14:59
هاشيه بالا و ژايين ديوار .(اسمش همينه ديگه ؟)

بازم نگرفتیم :31: یه عکسی چیزی داری؟

Cloth و Reactor که قابلیت های خود 3Ds Max هستش....
این یه آموزش ساده از Cloth هستش که خودم بیشتر از Reactor پیشنها میکنم:

ولی ZBrush کلا یه نرم افزار جداس برای 3D سازی که به مدلای سه بعدی، جزییات میده و میشه باهاش به اصطلاح، مجسمه سازی یا Sculpting کرد...

ممنون .پس لازم نيست كل Vray رو ياد بگيريم ؟خود شما كه حر فهاي هستي چقدرشو بلدي ؟

اينا بيشترشون شبيه هم هستن !تو رندر فرق ميكنن ؟

من خودم VRay رو کامل بلدم...
ولی خوب مهمترین چیزی که تو ساختن متریالای مختلف باید بلد باشی، اولا گزینه های مختلف متریال وی ری هستش و بعدشم باید بدونی هر کدومو باید چقدر تنظیم کنی تا اونی که میخوای بدست بیاد تو رندر...
متریالای این سایتم بیشتر شبیه همن، 2-3 تا باید همیشه بگیری، ببینی نسبت به کار خودت، کدوم بهتر جواب میده...

:10:

hadi665
25-08-2011, 15:04

ببین مثلا برای زیبراش
شما اول یه plane میگیری ، و تا جایی که میتونی base کارو به شکل low poly توی مکس میسازی ، و حالت های اولیه ی پارچه ی روی تختو روی مدلت اعمال میکنی ، اما بدون چروک ها
بعد مدلتو میبری توی زیبراش و با تکنیک های زیبراش چروک ها رو درست میکنی

برای اینکه پارچه روی خودش بیادو تا بخوره
باید اول یه قسمتیو ماسک کنی و بعد اون قسمت دیگه رو با ابزار move بکشی روی قسمت دیگه

یه آموزش تصویری ازش ببینی بهتر متوجه میشی

pirooz000
26-08-2011, 13:14
بازم نگرفتیم یه عکسی چیزی داری؟
:31: مهندس گچ بري ديوار رو ميگم .اين كه احتياج به عكس نيست .

من خودم VRay رو کامل بلدم...
ولی خوب مهمترین چیزی که تو ساختن متریالای مختلف باید بلد باشی، اولا گزینه های مختلف متریال وی ری هستش و بعدشم باید بدونی هر کدومو باید چقدر تنظیم کنی تا اونی که میخوای بدست بیاد تو رندر...
متریالای این سایتم بیشتر شبیه همن، 2-3 تا باید همیشه بگیری، ببینی نسبت به کار خودت، کدوم بهتر جواب میده...

همين گزينه هاش سخته .مثلا واسه ساخت شيشه صد تا پارامتر داره هر كدوم هم يه تغييري ميدن .سخته .سخت نيست ؟
من كارم طراحيه داخليه.تا حالا هم يه چند تا كار نصفه و نيمه دارم هر بار ميبام تموم كنم به مشكل ميخورم .:41:

برای اینکه پارچه روی خودش بیادو تا بخوره
باید اول یه قسمتیو ماسک کنی و بعد اون قسمت دیگه رو با ابزار move بکشی روی قسمت دیگه
ماسك كجاس ؟:31:
يكي گفت با براش هم ميشه اما اصلا براش فعال نميشه ؟!چو طوريه ؟

یه آموزش تصویری ازش ببینی بهتر متوجه میشی
iهستش ؟من كه گشتم نبود !!