PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ترس از رانندگی

hadi_jan1367
24-08-2011, 13:21
سلام دوستان من چند وقتی هست که گواهینامه گرفتم،زیاد هم رانندگی نکردم،شاید به این دلیل که همش از رانندگی فراریم،موقع رانندگی خیلی استرس دارم،خیلی دوست دارم مثل بقیه ادما که خوب رانندگی میکنن باشم،به نظرتون چی کار کنم که این استرس و ترس از بین بره؟خیلی واجبه:41:

joe_satriani
25-08-2011, 16:10
با سلام
فقط با نشستن پشت فرمان و رانندگی کردن میتونید ترس رو بریزید.
و گرنه غیر از این راهی نیست.
اینقد بشینید تا ترستون بریزه.

موفق باشید.

robert
25-08-2011, 16:56
سلام دوستان من چند وقتی هست که گواهینامه گرفتم،زیاد هم رانندگی نکردم،شاید به این دلیل که همش از رانندگی فراریم،موقع رانندگی خیلی استرس دارم،خیلی دوست دارم مثل بقیه ادما که خوب رانندگی میکنن باشم،به نظرتون چی کار کنم که این استرس و ترس از بین بره؟خیلی واجبه:41:

یه بار تصادف بکنید ترستون میریزه... جدی میگم

اگر با تصادف ترستون نریخت مشکلتون اعتماد به نفس پایین هست.

Mahdi/s
25-08-2011, 17:11
طبیعیه..اصلا نگران نباش....فقط تنها کاری که میکنی بشین پشت ماشین....نگاه نکن که اینجا سخته....شلوغه...شبه....یه کم بشینی ترست میریزه...یواش یواش درست میشه.....شما میترسی تصادف کنی وقتی بشینی اندازه ماشین دستت میاد بعد همه چی حل میشه.....

وقتی هم میشنی حواست به کار خودت باشه....ماشین پشتی بوق زد...چراغ داد....موتوری اینطوری...ماشینه اونطوری تو اصلا اصلا توجه ایی نکن....کار خودت رو بکن..
اگه هم خاموش کردی فدای سرت....ترس نداره که....:46:

..درست میشه.:10:

Saeed System
25-08-2011, 17:23
به نظر من همه دوستان درست گفتن....

من خودم کلا اضطراب دارم همیشه از رانندگی فراریم مثلا بابام وقتی باک ماشینش خالی میشه میاد به زور کلید و پول میده

سعید برو بنزین بزن...

من از وقتی پشت ماشین میشینم یه ترسی و دلشوره ای تمام بدنم رو می گیره ترس من دلیلش اعتماد به نفس پایینه ..

بعد همش میترسم ماشنهای دیگه دعوا کنن با من اصلا خیلی اعصابم ضعیفه خلاصه میمیرم و زنده میشم تا برم پمپ بنزین

و باک رو پر کنم... ترس من همش از بی اعتماد به نفسیمه واسه همین از رانندگی بدم میاد...

به مادرم میگم به بابا بگو خودش بنزین بزنه من اسظطراب م یگیرم پشت فرمون...

چند وقت پیش رفته بودم دکتر برای اضطراب بهم دارو داده بود این ترسم ریخته بود و همیشه خودم سر صبح

ماشین بر می داشتم میرفتم یه دوری میزدم و بر می گشتم و بعدش چون فکر کردم خوب شدم دیگه قرصهامو

قطع کردم دوباره همون طوری ترسو شدم و از رانندگی فراری شدم اتفاقا فردا م یخوام دوباره برم همون

قرصهارو بخورم تا دوباره مثل قبل ترسم بریزه

m.behnam
25-08-2011, 17:39
مثل منی....!
بابای بیچارم رفته یه 206 خریده زیر پام کرده بیچاره همش میگه ماشین خریدم برات چرا هیچ بار برش نمیداری!!!
برعکس دوستام که انقدر با رانندگی حال میکنن من وقتی پشت فرمون میشنم اصلا حال نمیکنم....
حدود 2 ماهی هم میشه که گواهینامه گرفتم!!

sfaiazy
25-08-2011, 19:05
فکر میکنی ترسی نداره
اولش منم خیلی میترسیدم درسته ماشین هم ترکوندم:31: اما خب بیمه زحمتشو کشید:27:
یه چیزی که بود همیشه میترسیدم خاموش کنم دیگران بهم بخندن یا ...اما گفتم هرچی شد شد و از همون اول هم جاهای شلوغ میرفتم
فقط یه نکته ی مهم سعی کن استرس نگیری اگر نه پشت ماشین نشین تا استرست برطرف بشه
به هیچ عنوان از خاموش کردن یا بد رانندگی کردن نترس.به بوق پشت سریهات توجه نکن و خیلی اروم باش هول کنی باز هم خاموش میکنی سعی کن اروم باشی و موقع برداشتن پات از کلاج هم اروم این کارو بکن
بنظرمن هم سعی کن بری جاهای شلوغ و سرعت پایین و نهایت دنده 3 بری
یه نکته ی مهم مثل من بعد یه ماه پشت ماشین نشستن و... مغرور نشی بری دستی بکشی و...

aftab_azad20
29-08-2011, 13:05
اگه زبان انگلیسی تون خوب باشه این سایت بدی نیست

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

milad_gta
29-08-2011, 13:19
رانندگی رو دوست داری ؟ برات لذت بخشه ؟ وقتی پشت فرمون میشینی دوست نداری دیگه بیای پایین ؟ یا برعکس !؟

اینا یک قسمت ماجرا هستند ! اگر اینا رو داشته باشی کم کم ترست که یک چیز طبیعی هست میریزه ! از نردبون هم بار اول بالابری میترسی پرت شی پایین ولی کم کم که برات عادی بشه و لذت بخش همه چیز درست میشه ...

من خودم از 11 سالگی ماشین کش میرفتم :دی یادش بخیر رانندگی شبانه ... کلا حل میشه .

تو که گواهینامه گرفتی یعنی اصول کار رو بلدی پس شروع کن .

ANDROYD3
30-08-2011, 22:41
دوست من مامانش یه 206 اتومات تیپ 6 داره
هر موقع این تو خونه تنها باشه و سوییچ هم پیدا کنه زنگ میزنه بهم میگه بپر بیا سر کوچه ، ماشین کش رفتم بریم یه بستنی بزنیم

راستی من و دوستم هردومون 16 سالمونه فقط اون یه کم قیافش بزرگ تر به نظر میرسه و زیاد جلب توجه نمی کنه
فقط هم بخاط زیاد پشت فرمون نشستنه که ترسی نداره
تازه اون گواهی نامه هم نداره

توی پارکینگ یه ذره عقب جلو کن سایز ماشین دستت بیاد
بعدش با یکی که گواهی نامه داره تا یه جای خلوت برو بعد اونجا بشین پشت فرمون و 3-4 ساعت دور بزن
هم راه می افتی هم ترست میریزه

من همینکارو کردم توی باغ یکی از فامیلامون
جواب میده:46:

hadi_jan1367
02-09-2011, 18:03
ممنون از همه شما دوستان

amir_ata_21
03-09-2011, 17:34
همون طور که دوستامون گفتن تنها راهش نشستن پشت ماشینه
توصیه من به شما اینه اول زمان هایی که خیابون خلوته یا تو جاهای خلوت بشین پشت ماشین راه میوفتی
هفته ایی 3-4 بار بشین پشت رول،نزار زیاد بینش وقفه بیوفته
خودم بعد دو ماه که گذشته و نشستم پشت فرمون استادی شدما:11: