PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک برای نوشتن برنامه ثبت رویدادها

pop123456
23-08-2011, 21:14
دوستان می خوام تو برنامم یه قسمتی باشه که رویدادها رو ثبت کنه و یاد آوری کنه .
تا اونجا که می دونم این کار ها رو باید انجام بدم ..
1. یه جدول برای ثبت روییدادها
2. مقایسه تاریخ ثبت شده در دیتابیس با تاریخ روز سیستم
3. با هربار بالا اومدن ویندوز برنامه به صورت خود کار ( hide) اجرا بشه و تاریخ رو چک کنه اگه درست نبود دیگه سراغ چک کردن ساعت نره واگه درست بود این قسمت رو خوب نمیدونم که هر چند (دقیفه یا ثانیه ) ساعت ثبت شده رو با ساعت سیستم چک کنده اگه درست یود پیغام یادآوری نشون داده بشه
4. برنامه برای اجرا با هربار بالا آمدن ویندوز باید در ریجیستری ثبت یا در استارت آپ قرار بگیره

1. چه طور تاریخ داخل دیتابیس که شمسی هست رو با تاریخ حال سیستم مقایسه کنم ؟
2. جطور این قسمت از برنامه رو تو حالت hide اجرا کنم ؟
3.و همینطور چک کردن ساعت داخل دیتابیس با ساعت سیستم؟

ali.8824
24-08-2011, 13:39
باسلام اگه میشه این سوال را با برنامه maple حل کنید

از U دو بار نسبت X مشتق گرفته +از U دو بار نسبت Y مشتق گرفته =0
اگر X بین صفر و بینهایت باشد
اگرY بین صفر ویک باشد
باشرایط مرزی
U (صفر,X)=صفر
(X,یک)=صفر
(صفر,Y)=ده
بادقت 000001

hp1361
24-08-2011, 22:02
دوستان می خوام تو برنامم یه قسمتی باشه که رویدادها رو ثبت کنه و یاد آوری کنه .
تا اونجا که می دونم این کار ها رو باید انجام بدم ..
1. یه جدول برای ثبت روییدادها
2. مقایسه تاریخ ثبت شده در دیتابیس با تاریخ روز سیستم
3. با هربار بالا اومدن ویندوز برنامه به صورت خود کار ( hide) اجرا بشه و تاریخ رو چک کنه اگه درست نبود دیگه سراغ چک کردن ساعت نره واگه درست بود این قسمت رو خوب نمیدونم که هر چند (دقیفه یا ثانیه ) ساعت ثبت شده رو با ساعت سیستم چک کنده اگه درست یود پیغام یادآوری نشون داده بشه
4. برنامه برای اجرا با هربار بالا آمدن ویندوز باید در ریجیستری ثبت یا در استارت آپ قرار بگیره

1. چه طور تاریخ داخل دیتابیس که شمسی هست رو با تاریخ حال سیستم مقایسه کنم ؟
2. جطور این قسمت از برنامه رو تو حالت hide اجرا کنم ؟
3.و همینطور چک کردن ساعت داخل دیتابیس با ساعت سیستم؟

سلام دوست عزیز

1-خوب شما 2تا کار می تونید انجام بدید:الف)برنامه در شروع کار ویندوز اجرا شده و بصورت مینیمایز در سینی سیستم قرار بگیره ب)برنامه بصورت یک سرویس با شروع ویندوز عمل کنه و ایکنی از برنامه به کاربر نشون داده نشه

فکر میکنم گزینه اول بیشتر بکارتون بیاد.توی کدهاتون می تونید بنویسید که با شروع برنامه ،برنامه مینیمایز شده و در سینی سیستم قرار بگیره(کدهاش توی فروم هست)

برای چک کردن هم باید ببینید زمان های ذخیره شده در بانکتون چطوره؟به هر حال از یک تایمر استفاده میکنید و در رویداد ONTIME اش دستور چک کردن رو مینویسید.دوره تکرارش بستگی به زمان ذخیره شده داره.اینکه ساعتی یکبار باشه،دقیقه ای یکبا و یا حتی ثانیه ای یک بار!

2-برای اینکه برنامه تون در استارتاپ قرار بگیره می تونید از قایلیت های مربوط به برنامه های ستاپ ساز استفاده کنید.اونجا تعریف می کنید که برنامه در لیست استارتاپی ها هم قرار بگیره.البته برای تنظیم در رجیستری هم بایستی از برنامه نصابتون استفاده کنید.

3-برای مقایسه زمان ها(تاریخ) خوب در کدتون که قراره مقایسه انجام بشه در همون قسمت تبدیل تاریخ رو انجام بدید.فکر نمیکنم چند خط بیشتر بشه.

4-اگه برنامه تون رو بصورت مینیمایز رفته تعریف کنید دیگه ربطی نداره که کدتون رو چطور بنویسید!وقتی تایمر رو تنظیم کردید خودش در دوره تنظیمی شما رویداد ONTIME رو فراخوانی کرده و کدهای نوشته شده شما رو اجرا میکنه و این ربطی به پنهان بودن و نبودن نداره.

5-چک کردن ساعت و تاریخ هم همینطوره

موفق باشیم