PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نتیجه آزمایش

M O B I N
23-08-2011, 17:07
سلام به دکتر انجمن

من بخاطر فشار خون بالام رفتم پیش دکتر قلب ، فشار من یک طورایی متغیر هست طوری که گاهی 16 میشه گاهی هم 9

یک مدت هم فشار کوچیکم میرفت رو 4 یا 5 مطب دکتر هم که دکتر فشارم رو گرفت 14 بود .

بگذریم رفتم پیش دکتر برام آزمایش نوشت و بعد از ماه رمضون قراره برم پیشش چون سونوگرافی نوشته و .. !

HDL باید بیشتر از 60 باشه برای من 42 هست

تری گلیسیرید هم برای من 96 هست

ESR خونم هم که باید کمتر از 15 باشه برای من 5 هست .

سدیم و پتاسیم و بقیه چیزهای خونمم هم نرمال هست

میخواستم بدونم برای اون دو مورد اول اشکال کار از کجاست .. و چطوری میشه رفعش کرد .

اضافه وزن هم ندارم یعنی متوسطم نه چاقم نه لاغر

morsadr
26-08-2011, 08:38
سلام به دکتر انجمن

من بخاطر فشار خون بالام رفتم پیش دکتر قلب ، فشار من یک طورایی متغیر هست طوری که گاهی 16 میشه گاهی هم 9

یک مدت هم فشار کوچیکم میرفت رو 4 یا 5 مطب دکتر هم که دکتر فشارم رو گرفت 14 بود .

بگذریم رفتم پیش دکتر برام آزمایش نوشت و بعد از ماه رمضون قراره برم پیشش چون سونوگرافی نوشته و .. !

HDL باید بیشتر از 60 باشه برای من 42 هست

تری گلیسیرید هم باید بیشتر از 150 یا 200 باشه که برای من 96 هست

ESR خونم هم که باید کمتر از 15 باشه برای من 5 هست .

سدیم و پتاسیم و بقیه چیزهای خونمم هم نرمال هست

میخواستم بدونم برای اون دو مورد اول اشکال کار از کجاست .. و چطوری میشه رفعش کرد .

اضافه وزن هم ندارم یعنی متوسطم نه چاقم نه لاغر

دوست عزیز متغییر بودن فشار خون در محدوده طبیعی فشار مشکل خاصی نیست . فشار خون در شرایط مختلف مانند استرس خستگی و بی خوابی و بسیاری از عوامل دیگر تغییرات خواهد داشت . چیزی که مهم است این است که در شرایط کاملا طبیعی و بدون بیماری و استرس خاصی اگر در چند نوبت فشار بالاتر از 14 روی 9 باشد به عنوان فشار خون شناخته شده و بررسی را طلب می کند که پزشک شما این کار را انجام داده است .
پایین بون فشار می نیمم ( به قول شما فشار کوچیک ) اهمیت ندارد .
در مورد ازمایشتون هم باید گفت که دو موردی را که ذکر کردید مشکل خاصی ندارند . HDL چربی خوب می باشد و بالا بودنش بهتره و این میزان برای شما در صورت نرمال بودن LDL مشکل ساز نیست .
تری گلیسرید هم باید پایین تر از 150 ویا 200 باشد که هست پس مساله ای ندارد و جای نگرانی نیست .