PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لپ تاپ های فوجیتسو آری یا نه؟

ali1985aif
21-08-2011, 22:04
سلام. نظرتون راجع به لپ تاپ های مارک فوجیتسو چیه؟ من میخوام حدود یه تومن خرج کنم. کارم هم بیشتر با اینترنته. ارزش داره؟ یا مارک های دیگه بخرم؟ قیمت هاش خیلی مناسبه.
و یه سوال دیگه اینکه core i3 و corei5 تفاوتشون ارزش 200-300 تومن خرج اضافه رو داره یا نه؟

Mr.Mazmamfi
22-08-2011, 00:25
سلام . نظرتون راجع به لپ تاپ های مارک فوجیتسو چیه؟
سلام . لپ تاپ های با کیفیتی داره .

من میخوام حدود یه تومن خرج کنم. کارم هم بیشتر با اینترنته. ارزش داره؟
کارت خیلی سادس یه لپتاپ 600 تومنی و حتی مینی لپ تاپ ها هم کارتو راه میندازه .

قیمت هاش خیلی مناسبه.
کدوم مدلو انتخاب کردی .

و یه سوال دیگه اینکه core i3 و corei5 تفاوتشون ارزش 200-300 تومن خرج اضافه رو داره یا نه؟
بستگی به کاربرد و مدلی که انتخاب کردی داره . ولی با این کاربرد نه ارزش نداره .

ali1985aif
22-08-2011, 11:45
این دو مدل چجوریه به نظرت:
پردازنده Intel Core i5 450M 2.66GHz، سه مگابایت Cache L2

500گیگابایت هارد ، 4 گیگابایت رم DDR3 ، کارت گرافیک ATIبا 1 گیگابایت حافظه

صفحه نمایش 15.6 اینچی ، وزن 2.5 کیلوگرم، با ضمانت نامه بهین تکنولوژی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
قیمت زده 875 تومن و این مدل:
پردازنده Intel Core i5 380M 2.53GHz، سه مگابایت Cache L2

500 گیگابایت هارد ،4 گیگابایت رم DDR3 ، کارت گرافیک Intel HD Graphic با 4038 مگابایت حافظه

صفحه نمایش 14.1 اینچی ، وزن 2.2 کیلوگرم، با ضمانت نامه بهین تکنولوژی ، ساخت آلمان
اینم زده 825 تومن

با این قیمت ها ارزش داره یا برم مدل های دیگه بخرم؟

Mr.Mazmamfi
22-08-2011, 14:30
با این قیمت ها ارزش داره یا برم مدل های دیگه بخرم؟ این مدل ها الان دیگه قدیمی محسوب میشه .
شما سعی کن از مدلهای سندی بریج برداری .
مدل AH531 خوبه برداری .
الان مشخصاتشو پ.خ میکنم.

MojiOS
22-08-2011, 14:37
چرا نت بوک نمی گیری؟! برای کار شما جوابگو هستند و البته کوچیک و قابل حمل

ali1985aif
22-08-2011, 14:48
این مدل ها الان دیگه قدیمی محسوب میشه .
مدل AH531 خوبه برداری .
الان مشخصاتشو پ.خ میکنم.
مرسی. یعنی با این قیمت ارزش داره یا برم سراغ مارک های دیگه؟

---------- Post added at 03:48 PM ---------- Previous post was at 03:47 PM ----------

چرا نت بوک نمی گیری؟! برای کار شما جوابگو هستند و البته کوچیک و قابل حمل
میخوام یه چیزی بگیرم که چند سالی برام موندگار بشه شاید بخوام کارهای دیگه هم باهاش بکنم.

SAJAD0936
22-08-2011, 15:15
این مدل ها الان دیگه قدیمی محسوب میشه .
مدل AH531 خوبه برداری .
الان مشخصاتشو پ.خ میکنم.
مدل خوبیه ولی فکر میکنم سی پی یو i5 براش مناسبتره

تا حالا خیلی روی مدلای فوجیتسو زوم نکرده بودم به نظر قیمتاش بالا میاد.

میخوام یه چیزی بگیرم که چند سالی برام موندگار بشه شاید بخوام کارهای دیگه هم باهاش بکنم.

اگه میخوای خیالت راحت باشه که لپ تاپت توی این سه چهار سال کارتو راه بندازه چون ممکنه بعدا نظرت عوض شه و بخوای بری سراغ کارهای دیگه سی پی یو لپ تاپو i5 بر دار.

پیشنهاد من هم مدل n53 ایسوس ه:8:

ولی اگه فک میکنی کارت در حده اینترنت میمونه مدلای پایینترو بردار بهتره که 14 اینچ هم باشه.

MojiOS
22-08-2011, 15:49
من HP ProBook 4530 رو پیشنهاد می کنم! از بچه های همینجا هم خریدن و راضی هستن! این تاپیک رو مطالعه کن:

Mr.Mazmamfi
22-08-2011, 17:40
من هم همین مدلو پیشنهاد کردم .

Mr.Mazmamfi
22-08-2011, 17:47
تا حالا خیلی روی مدلای فوجیتسو زوم نکرده بودم به نظر قیمتاش بالا میاد.قیمتش در مقابل کیفیتی که داره . خوبه .

الان با قیمت 950 تومن بهترین مدلی که میتونه برداره K53 Sv هست که usb 3 هم نداره و کلی کارت گرافیکش 540 هست .

ولی AH531 گرافیکش 525 هست . که برای کار دوستمون این پیشنهاد میشه .

باتری این مدل رو زده تا 6.4 ساعت جواب میده . وقابلیت Anytime USB Charger حتی هنگام خاموش بودن دستگاه و کیبرد مسطح و ضد
مایعات به همراه Key Pad داره .

در مورد قیمتش هم باید بگم اگه تو بازار بگرده میتونه 900 الی 915 تومن پیدا کنه . امکاناتش در مقابل قیمتش متعادله .

---------- Post added at 06:47 PM ---------- Previous post was at 06:45 PM ----------

اگر میخوایی موندگاری داشته باشه . مطمئن باش فوجیتسو کیفیت فوق العاده ای داره .
حتی ممکنه لپ تاپت به نوه ، نتیجه هاتم برشه .:46:

SAJAD0936
22-08-2011, 17:47
من HP ProBook 4530 رو پیشنهاد می کنم! از بچه های همینجا هم خریدن و راضی هستن! این تاپیک رو مطالعه کن:

4530 مدلیه که تازه وارد بازار شده هنوز برای اظهار نظر در مورد کیفیتش خیلی زوده.

هرچیزی رو که میخری اولش واست عزیزه و این ور اون ور ازش تعریف میکنی.

SAJAD0936
22-08-2011, 18:19
قیمتش در مقابل کیفیتی که داره . خوبه .

الان با قیمت 950 تومن بهترین مدلی که میتونه برداره K53 Sv هست که usb 3 هم نداره و کلی کارت گرافیکش 540 هست .

ولی AH531 گرافیکش 525 هست . که برای کار دوستمون این پیشنهاد میشه .

باتری این مدل رو زده تا 6.4 ساعت جواب میده . وقابلیت Anytime USB Charger حتی هنگام خاموش بودن دستگاه و کیبرد مسطح و ضد
مایعات به همراه Key Pad داره .

در مورد قیمتش هم باید بگم اگه تو بازار بگرده میتونه 900 الی 915 تومن پیدا کنه . امکاناتش در مقابل قیمتش متعادله .

---------- Post added at 06:47 PM ---------- Previous post was at 06:45 PM ----------

اگر میخوایی موندگاری داشته باشه . مطمئن باش فوجیتسو کیفیت فوق العاده ای داره .
حتی ممکنه لپ تاپت به نوه ، نتیجه هاتم برشه .:46:

با 950 تومن k53 i7 میشه خرید ولی مدلی که شما معرفی کردی i5 ه n53 رو میتونه زیره 950 تومن با کانفینگ i5 پیدا کنه.

ما تو کار کارت گراف این لپ تاپا موندیم مگه 540 از 525 قویتر نیست؟

6.4 ساعت هم فقط جنبه تبلیغاتی داره key pad هم چیز خاصی نیست.

برای این برند که هنوز توی بازار جا نیافتاده قیمتش بالاست.

یکی از رفیقام یه فوجیتسو گرفته بود با سی پی یو i5 از کیفیت ال سی دی ش خوشم نیومد تار بود کیفیت بدنشم ازش خوشم نیومد پلاستیکیه مات بود اصلن جالب نبود نمیدونم این مدل بود یا نه ولی مشخصاتش کاملا شبیه همین بود.

در مورد کیفیتش نظری ندارم یه عده میگن المانیه یه عده میگن چینی. نظر خاصی دربارش ندارم

Mr.Mazmamfi
22-08-2011, 18:35
با 950 تومن k53 i7 میشه خرید ولی مدلی که شما معرفی کردی i5 ه n53 رو میتونه زیره 950 تومن با کانفینگ i5 پیدا کنه.:18::18:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
با 950 تومن میتونه core i7 بخره ؟؟؟؟؟ مطمئنی ؟؟؟؟؟ K53 sV رو میگما .
من خودم حدود 10 روز پیش (شایدم کمتر) یدونه K53 SV برای رفیقم خریدم با کانفیگ core i5 2410 / 4gig ram / h.d.d. 640 gig / Geforce 540 2 gig/ و گارانتی مادیران . 950 تومن خریدیم .

ما تو کار کارت گراف این لپ تاپا موندیم مگه 540 از 525 قویتر نیست؟من نگفتم که 525 از 540 قویتره !!!!!!!!!!!
من گفتم برای رفیقمون که کارهای گرافیکی نمیکنه 525 مناسب تره . چون کمتر داغ میکنه و . . . .

6.4 ساعت هم فقط جنبه تبلیغاتی داره key pad هم چیز خاصی نیست.برای صدق این حرف میتونه تو تاپیک فوجیتسو مطرحش کنه .

برای این برند که هنوز توی بازار جا نیافتاده قیمتش بالاست.دلیل جا باز نکردنش قیمت های بالایی بوده که داشته . چون این لپ تاپ ها ساخت المان هست به مراتب باید گرونتر از لپ تا های چینی باشه ( پول کارگر و زمین و . . . . )
ولی الان این مدل فرق قیمت آنچنانی با مدل های برند های دیگه نداره .

یکی از رفیقام یه فوجیتسو گرفته بود با سی پی یو i5 از کیفیت ال سی دی ش خوشم نیومد تار بود کیفیت بدنشم ازش خوشم نیومد پلاستیکیه مات بود اصلن جالب نبود نمیدونم این مدل بود یا نه ولی مشخصاتش کاملا شبیه همین بود.اینم یه ریویوی مناسب (البته core i3 هستیش ) عکسهای مختلفی داره و میتونی ببینی که بدنش مات هست یا نه .

در مورد کیفیتش نظری ندارم یه عده میگن المانیه یه عده میگن چینی. نظر خاصی دربارش ندارم ساخت المانه ولی وسایل جانبیش چینیه . مثل شارژر و باتری .

SAJAD0936
22-08-2011, 18:47
:18::18:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
با 950 تومن میتونه core i7 بخره ؟؟؟؟؟ مطمئنی ؟؟؟؟؟ K53 sV رو میگما .
من خودم حدود 10 روز پیش (شایدم کمتر) یدونه K53 SV برای رفیقم خریدم با کانفیگ core i5 2410 / 4gig ram / h.d.d. 640 gig / Geforce 540 2 gig/ و گارانتی مادیران . 950 تومن خریدیم .
به بالا گرفتی سه چهار هفته پیش با رفیقم رفتیم علاالدین n53sv i7 رو با گارانتی سازگار گرفتیم 1050 k53 هم 70 تا 100 تومن زیر قیمته سریه n ه

من نگفتم که 525 از 540 قویتره !!!!!!!!!!!
من گفتم برای رفیقمون که کارهای گرافیکی نمیکنه 525 مناسب تره . چون کمتر داغ میکنه و . . . .
اهان:31:

اینم یه ریویوی مناسب (البته core i3 هستیش ) عکسهای مختلفی داره و میتونی ببینی که بدنش مات هست یا نه .

عکس که نمیتونه معیار مناسبی واسه تصمیم گیری باشه با نورپردازی مناسب میشه مشکل کدر بودنشو حل کرد ضمن اینکه از مشکلات دیگه ای که بدنه پلاستیکی داره اینکه خیلی زودتر از فلزات خط و خش روش میفته.

در کل باید برای قضاوت در مورد زیباییش از نزدیک اونو دید

ساخت المانه ولی وسایل جانبیش چینیه . مثل شارژر و باتری .
حرفو حدیث در این مورد زیاده چیزی که واضحه اینکه الان بازار دست چینیاس و تقلب و دقل بازیم توی بازار لپ تاپ ایران فوق العاده زیاد ولی شاید این مورد استثنا باشه

Mr.Mazmamfi
22-08-2011, 18:57
به بالا گرفتی سه چهار هفته پیش با رفیقم رفتیم علاالدین n53sv i7 رو با گارانتی سازگار گرفتیم 1050 k53 هم 70 تا 100 تومن زیر قیمته سریه n ه
پس رو این حساب داری میگی که K53 Sv مدل core i7 ش 950 تومنه . عزیز جان این جوری نمیشه حساب کرد .
الان قیمت هارو برات پ . خ میکنم .

عکس که نمیتونه معیار مناسبی واسه تصمیم گیری باشه با نورپردازی مناسب میشه مشکل کدر بودنشو حل کرد ضمن اینکه از مشکلات دیگه ای که بدنه پلاستیکی داره اینکه خیلی زودتر از فلزات خط و خش روش میفته.
من این مدلو از پشت ویترین تو پاساز پارسیان دیدم و بدنه براقی داره . (خودمونیم برای هر چیزی یه بهونه ای میاری :46:)

pouryakhan
22-08-2011, 19:25
(خودمونیم برای هر چیزی یه بهونه ای میاری )
اره همیشه اینجوریه.مثلا:

هرچیزی رو که میخری اولش واست عزیزه و این ور اون ور ازش تعریف میکنی.
درحالیکه اصلا واسش اول و آخر نداره.مگه MojiOSکه 2سال پیش ایسوس خریده بود و از وضعش گفت حرفشو قبول کرد؟
کلا چیزی که با ذهنیتش جور نمیاد دروغه و میگرده دنباله بهونه تخیلی.

ali1985aif
22-08-2011, 21:07
بالاخره شما جای من بودین چیکار میکردین؟ الان موندم بین فوجیتسو و دل و ایسوس!

SAJAD0936
22-08-2011, 21:14
پس رو این حساب داری میگی که K53 Sv مدل core i7 ش 950 تومنه . عزیز جان این جوری نمیشه حساب کرد .
الان قیمت هارو برات پ . خ میکنم .

من این مدلو از پشت ویترین تو پاساز پارسیان دیدم و بدنه براقی داره . (خودمونیم برای هر چیزی یه بهونه ای میاری :46:)
این قیمتایی که دادی که از واقعیت خیلی دوره ما n53sv رو گرفتیم 1050 با گارانتی سازگار تو لیست قیمتایی که دادی پایینترینش 1218 بود.

k53 i7 رو از همونجایی که گرفتیم قیمت کردیم گفت 970 قصد خرید نداشتیم وگرنه اگه بیشتر میگشتیم و چونه میزدیم پایینتر هم پیدا میکردیم.

ما اینجا جمع شدیم و وقتمون رو میزاریم تا به بقیه کمک کنیم بهترین تصمیم رو بگیرن پس با نظرات بقیه به صورت انتقادی برخورد میکنم و مشکلات اون مدل رو میگم.

اگه کسی ناراحت میشه یا بهش برمیخوره پیشاپیش معذرت

ali1985aif
22-08-2011, 22:47
آقا من تصمیمو گرفتم فوجیتسو میگیرم فقط موندم بین این مدلها:

لطفا سرعتر راهنماییم کنید ممنون میشم.

Mr.Mazmamfi
22-08-2011, 23:54
این قیمتایی که دادی که از واقعیت خیلی دوره ما n53sv رو گرفتیم 1050 با گارانتی سازگار تو لیست قیمتایی که دادی پایینترینش 1218 بود.
اگه تو همون لیستو نگاه کنی میبینی که همون لپ تاپ شما رو با گارانتی الماس زده 1090 . یعنی گارانتی سازگار 128 تومن میارزه ؟؟
مسلما نه . تو این سایت یه سری تجربه هایی هست که من کسب کردم . (جاش اینجا نیست بگم ) ولی همین کانفیگی که شما خریدی رو "آذر تحلیل " (تو لیستی که دادم نگاه کن ) زده 1230 با گارانتی سازگار ولی من لیست 10 روز پیش رو دارم که زده 1100 .
این یعنی چی ؟ یعنی یا فروشنده به اشتباه اومده تو اون قسمت از سایت قیمتشو وارد کرده .(شما الان شماره تلفنشو برداری و زنگ بزنی بپرسی با همین کانفیگ قیمت پایین تری بهت میده . پس فروشنده اشتباه کرده ) و یا سایت اشتباه کرده .
حالا بیخیال ..... بخوام صحبت کنم باید 10 صفحه بنویسم .
در کل من با توجه به لیستهایی که داشتم قیمت 950 تومن رو به core i5 دادم .
سوال : چجوری میشه ما دوتا لپ تاپ رو تقریبا تو یه محدوده زمانی خریدیدم ولی این همه اختلاف قیمت وجود داره ؟
من میگم core i5 به قیمت 950 تومن ... شما میگی با core i7 به قیمت 950 تومن .
یکی این وسط داره اشتباه میکنه .

من با رفیقم کل بازار ایران و پارسیان رو گشتیم و ارزونترین جا همون جایی بود که خریدیم . ( تازه رفیقم به کل نمایندگیهای سازگار زنگ زده بود . پارسیان ، پایتخت ، رضا و ایران که ارزونترین جا ها تو ایران و پارسیان بود )

ما اینجا جمع شدیم و وقتمون رو میزاریم تا به بقیه کمک کنیم بهترین تصمیم رو بگیرن پس با نظرات بقیه به صورت انتقادی برخورد میکنم و مشکلات اون مدل رو میگم.

قسمت قرمز شده رو نگاه کن . بعد کلمه " انتقادی" باید اینو اضافه کنی . " و منطقی "
یعنی جملت این میشه :

ما اینجا جمع شدیم و وقتمون رو میزاریم تا به بقیه کمک کنیم بهترین تصمیم رو بگیرن پس با نظرات بقیه به صورت انتقادی و منطقی برخورد میکنم و مشکلات اون مدل رو میگم.

میخواستم یه مثال از حرفات بزنم ولی نمیدونم چرا حال ندارم . شانس آوردی دیگه :46::31:
سعی کن حرف های منطقی و اصولی ( حساب کتاب داشته باشه ) بزنی . گرچه میدونم نیتت خیره و قصد و غرضی نداری .:10:

اگه کسی ناراحت میشه یا بهش برمیخوره پیشاپیش معذرت
احسنت داش سجاد.

Mr.Mazmamfi
23-08-2011, 00:23
آقا من تصمیمو گرفتم فوجیتسو میگیرم فقط موندم بین این مدلها:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدلطفا سرعتر راهنماییم کنید ممنون میشم.
با توجه به کاربرد شما همون لپ تاپ های 600 تومنی هم کافیه
ولی چون میخوایی چند سال داشته باشی و یه مقدار /اینده نگری میکنی .
همون مدلی که من گفتم core i5 خوبه . core i7 ش به دردت نمیخوره . خیلی فراتر از نیازته .
مدل LIFEBOOK AH530/HD6 هم از نسل یندی بریج نیست .
مدل AMILO Pi 3560 هم که ارنج خیلی بدی داره . اومده کنار core i7 گرافیک اینتل انداخته و بلوری هم داره . که افتضاحه .

نتیجه گیری : شما برو بازار مدل AH 531 رو با کانفیگ core i5 ببین و قیمت بگیر . و هم چنین مدل K53 Sv رو از برند ایسوس با کانفیگ core i5 / 4 gig ram / hard 640 or 500 /GT 540 2 gig or 1 gig رو با گارانتی مادیران و سازگار قیمت بگیر .
بعد از هر کدوم از این مدل ها خوشت اومد بگیر هر دوشون خوبه . (البته وقتی بازار بری همه میگن ایسوس بهتره چون هم فروش بالایی الان تو ایران داره و هم برند فوجیتسو زیاد تو ایران جا نیفتاده ولی گارانتی مناسبی داره )
ولی نظر من هم چنان رو فوجیتسو هست .