PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ساعت سایت

hasanak852
21-08-2011, 20:43
سلام
تو سایت گشتم پیدا نکردم امیدوارم تکراری نباشه،
چجوری باید برای سایت یا سرور ساعت تعریف کرد که ربطی به ساعت کامپیوتر کاربر نداشته باشه تا برای ذخیره مثلا زمان آخرین ورود از اون استفاده کنیم؟
و
چگونه (به جای چجوری) تو سایت یه ساعت بذاریم مثل تراوین که وصل به ساعت سرور باشه و متحرک باشه یعنی ثانیش یکی یکی اضافه بشه؟ فک کنم با پی اچ پی نمیشه و باید با جاوا این کارو کرد! درسته؟

dfarsan
22-08-2011, 11:08
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

hasanak852
22-08-2011, 15:19
ممنون دوست عزیز ولی من میخوام ساعتش ربطی به ساعت کامپیوتر کاربر نداشته باشه.

mohrd
22-08-2011, 16:01
سلام.
توابع php (من جمله date و time) ربطی به سیستم کاربر ندارند. و در سرور اجرا می شوند (یعنی ساعت سرور باید تنظیم باشه)
کدی که دوستمون هم گذاشته اند روش خوب و صحیحیه (به نظر من).
اول میاد ساعت سرور رو به عنوان زمان کنونی میگیره. و تا زمانی که کاربر در صفحه باشه، ثانیه ثانیه به جلو میبره. (یعنی به ساعت سیستم کاربر کاری نداره)

hasanak852
24-08-2011, 13:19
مرسی از راهنمائیهاتون کاملا مفید بود.
حالا یه سوال دیگه: چی کار کنیم که سرور خودش سر ساعت خاصی یه عملیات انجام بده، مثلا یه ایمیل بفرسته؟ یا مقداری رو تو دیتابیس تغییر بده؟
چون تا جائی که من دیدم همه عملیات ها با فعالیت کاربر انجام میشه.

persian_test
25-08-2011, 22:46
مرسی از راهنمائیهاتون کاملا مفید بود.
حالا یه سوال دیگه: چی کار کنیم که سرور خودش سر ساعت خاصی یه عملیات انجام بده، مثلا یه ایمیل بفرسته؟ یا مقداری رو تو دیتابیس تغییر بده؟
چون تا جائی که من دیدم همه عملیات ها با فعالیت کاربر انجام میشه.

اگر سرور شما لینوکس هستش می تونید از cron job استفاده کنید
می تونید عملیات خاص رو تو یه تابع یا کلاس تعریف کنید و اونو در یه فایل فراخوانی کنید و با cron job تنظیمش کنید که فرضاً هر x ثانیه، دقیقه و ساعت این فایل ران بشه...
cron job در لینوکس عملی مشابه Scheduled Task در ویندوز انجام میده

hasanak852
08-09-2011, 22:21
اگر سرور شما لینوکس هستش می تونید از cron job استفاده کنید
می تونید عملیات خاص رو تو یه تابع یا کلاس تعریف کنید و اونو در یه فایل فراخوانی کنید و با cron job تنظیمش کنید که فرضاً هر x ثانیه، دقیقه و ساعت این فایل ران بشه...
cron job در لینوکس عملی مشابه Scheduled Task در ویندوز انجام میده

این که گفتی یعنی چی؟
میشه دقیقا کدش رو بذاری.
من میخوام اگه هر یک از اعضای سایت 20 روز نیومدن تو سایت بهشون ایمیل بفرسته که چرا نیومدین!
میشه رو لوکال هاست تست کنم؟

hasanak852
23-09-2011, 11:10
هیشکی منو دوست نداره :37:
چرا کسی جواب نمیده؟

neopersia
23-09-2011, 11:37
persian_test جوابتون رو داد دیگه! باید از cron jobs استفاده کنید.
کرون جابز ربطی به php نداره. یک دستور لینوکس هست که از طریق کنترل پنل هاست میتونید بهش دسترسی داشته باشید (اگر به شما اجازه داده شده باشه)
یه مقدار در موردش سرچ کنید چیز خاصی نداره. فقط یک دستور رو طبق یک برنامه زمانی اجرا میکنه. میتونید یک اسکرپت php بنویسید که کاری رو که لازم دارید انجام بده و اونو با کرون جابز اجرا کنید