PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : P500 نیکون یا SX30 کانن

farhad moradi
21-08-2011, 19:48
سلام دوستان .
میخواستم نظرات دوستان رو در رابطه با این دو مدل بدونم . بعد خودم هم نظرمو میدم
با تشکر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

majidgooly
21-08-2011, 21:19
مزيت هايي كه دوربينSX30 کانن نسبت به مدل همرديف نيكون p500 مي تونه داشته باشه،‌ امتياز باطري ليتيومي با شارژ راحت تر و بصرفه تر و همچنين استفاده از ديافراگم وايد 24 ميليمتري. همچنين كيفيت زوم واقعي 35x و صفحه lcd كوچكتر و بصرفه تر در مصرف انرژي و با دقت 14 مگا پيكسل در مقابل نيكون 12 مگا پيكسلي از جمله مزاياي دوربين كانن هست.
البته نظر من اين هست كه اي كاش از حسگر cmos و نيز وزن سبكتري براي sx30 در نظر گرفته ميشد . در كل فكر مي كنم كه قيمت اين دوربين نسبت به عملكردش با توجه به اينكه يك دوربين نيمه حرفه اي هست ، كمي گرونه.
يك مورد ديگه كه نظر شخصي خودمه ، حالا بگيم كه زوم اين دوربينهاي نيمه حرفه اي عاليه. ولي براي عكس برداري از نقاط دور احتياج به سه پايه هست. و بنظر من كسي كه هدفش عكسبرداري از نقاط دور و زوم شده هست بهتره سراغ دوربينهاي sLR حرفه اي بره.
خود من اگر 500 هزار پول داشتم، به همين دوربيني كه 260 خريدم، بسنده ميكردم اگر هدفم داشتن دوربين كامپكت بود يعني ixus 300 و نهايتا دوربين sx230 انتخاب بهتر و افراطي من بود.
در كل دوربين نيكون و كانن موارد بالا هر كدام نقاط ضعف و قوتي دارند كه همديگه رو پوشش ميدن. و در رقابت با هم ميتونند مطرح باشن. يك رقيب قدر براي دوربين sx30 مي شود به دوربين فوجي HS10 اشاره كرد. كه خيلي از علاقمندان به دوربين كانن ، در خريد اين مدل و مدل رقيب فوجي مردد هستند. كه لازمه بنظر من يك تاپيك اختصاصي در مورد اين دو رقيب سرسخت ايجاد بشه يعني canon sx30 و fujifilm HS10. :5:

lllpixielll
21-08-2011, 22:12
دوربین HS20 فوجی هم رقیب این دو دوربینه! خود من زمانی که قصد خرید دوربین داشتم بین این 3 تا مردد بودم اما در آخر hs20 گرفتم

vvc
22-08-2011, 12:03
مزيت هايي كه دوربينSX30 کانن نسبت به مدل همرديف نيكون p500 مي تونه داشته باشه،‌ امتياز باطري ليتيومي با شارژ راحت تر و بصرفه تر و همچنين استفاده از ديافراگم وايد 24 ميليمتري. همچنين كيفيت زوم واقعي 35x و صفحه lcd كوچكتر و بصرفه تر در مصرف انرژي و با دقت 14 مگا پيكسل در مقابل نيكون 12 مگا پيكسلي از جمله مزاياي دوربين كانن هست.
البته نظر من اين هست كه اي كاش از حسگر cmos و نيز وزن سبكتري براي sx30 در نظر گرفته ميشد . در كل فكر مي كنم كه قيمت اين دوربين نسبت به عملكردش با توجه به اينكه يك دوربين نيمه حرفه اي هست ، كمي گرونه.
يك مورد ديگه كه نظر شخصي خودمه ، حالا بگيم كه زوم اين دوربينهاي نيمه حرفه اي عاليه. ولي براي عكس برداري از نقاط دور احتياج به سه پايه هست. و بنظر من كسي كه هدفش عكسبرداري از نقاط دور و زوم شده هست بهتره سراغ دوربينهاي sLR حرفه اي بره.
خود من اگر 500 هزار پول داشتم، به همين دوربيني كه 260 خريدم، بسنده ميكردم اگر هدفم داشتن دوربين كامپكت بود يعني ixus 300 و نهايتا دوربين sx230 انتخاب بهتر و افراطي من بود.
در كل دوربين نيكون و كانن موارد بالا هر كدام نقاط ضعف و قوتي دارند كه همديگه رو پوشش ميدن. و در رقابت با هم ميتونند مطرح باشن. يك رقيب قدر براي دوربين sx30 مي شود به دوربين فوجي HS10 اشاره كرد. كه خيلي از علاقمندان به دوربين كانن ، در خريد اين مدل و مدل رقيب فوجي مردد هستند. كه لازمه بنظر من يك تاپيك اختصاصي در مورد اين دو رقيب سرسخت ايجاد بشه يعني canon sx30 و fujifilm HS10. :5:
البته باطری P500 هم لیتیوم هست لنز واید 22.5 داره و تله یا زو 36 که بهتر از کاننه
و فیلمبرداری فول اچ دی از مزایاشه نسبت به SX30

farhad moradi
22-08-2011, 12:38
از نظر من p500 برتری خیلی بیشتری نسبت به sx30داره .
1- لنز وایدتر 2- سنسور cmos
3- فیلم برداری full hd
4- قابلیت فیلم برداری hs
5- صفحه نمایش خیلی با کیفیت تر
6- حساسیت بالاتر
من هردوشونو باهم تو یه جا تست کردم. مثلا تو شب توی اتاق نور لامپ باعث ایجاد نور بنفش بصورت خط داخل فیلم و عکس sx30 پیدا می شد .

مزایای sx30 نسبت به p500
1- دیافراگم بازتر
2- قابلیت نصب فلاش خارجی
3- 14m بودنش

در کل منی که فروشنده هردوشون هستم با p500 بیشتر حال کردم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ELSIN
22-08-2011, 17:59
من هم رده های پانا و فوجی رو ترجیح میدم FZ40 و HS20 :5:

s.hossein45
22-08-2011, 22:19
سلام: دوست عزیز hx100 سونی رو هم در نظر داشته باشید و کییفیت عکس و فیلمش رو با گزینه های بالا مقایسه کنید . بررسی های این دوربین در تاپیک مربوطه قرار داره. موفق باشید.

ensign
23-08-2011, 09:09
حداقل خودم هوای دوربین خودم رو داشته باشم........فقط sx30

b.khosravani
24-08-2011, 17:54
حداقل خودم هوای دوربین خودم رو داشته باشم........فقط sx30

آقا منم میخ وام sx30 بگیرم ولی رو این رنگ بنفش انداخت تو عکسا که دوستان میگن موندم . واقعا اینجوریه ؟
در کل کیفیتش چطوره ؟ مخصوصا تو زوم بالا ...
اگه ممکنه چنتا نمونه عکس هم بزارین .
ممنون

farhad moradi
24-08-2011, 19:06
آقا منم میخ وام sx30 بگیرم ولی رو این رنگ بنفش انداخت تو عکسا که دوستان میگن موندم . واقعا اینجوریه ؟
در کل کیفیتش چطوره ؟ مخصوصا تو زوم بالا ...
اگه ممکنه چنتا نمونه عکس هم بزارین .
ممنون

بیشتر توی فیلم برداری اینجوریه . اینم بخاطر سنسور CCD هست . اگه CMOS بود اینجوری نمیشد .

b.khosravani
25-08-2011, 23:30
یعنی اذیت می کنه ؟
در کل ارزش خرید داره با این قیمت یا کیفیتش مشکل داره ؟

ensign
27-08-2011, 09:42
من که ازش راضیم.......بستگی به عکس گرفتن خودت داره ولی در کل من از مود Auto خیلی کم استفاده می کنم.....

farhad moradi
27-08-2011, 10:40
یعنی اذیت می کنه ؟
در کل ارزش خرید داره با این قیمت یا کیفیتش مشکل داره ؟

کیفیتش خوبه ولی p500 بهتره و همچنین ارزونتره