PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خريد سيستم 1000000

Tom
21-08-2011, 06:52
با عرض سلام و احترام خدمت كارشناسان گرامي اين انجمن

پيشاپيش از اينكه وقت ارزشمندتان را مي گيرم پوزش مي خواهم.

قصد دارم سيستم زير را (با توجه به مشاوره هاي انجمن)براي يكي از دوستان در همين هفته بخرم.

كاربرد سيستم بيشتر دانلود آفلاين -فيلم HD -اينترنت وگاهي اوقات بازي و كار با فتوشاپ و بودجه يك ميليون تومان بدون مانيتور.

CPU:Intel Core i5 2500k
M.B:Gigabyte Z68AP-D3 or (M.B:Asus P8Z68-V)
RAM:Corsair XMS3 4Gb 1600 CL9 (2x2Gb)
VGA:Gainward GTX560 1Gb
HDD:Samsung F3 1Tb (HD103SJ)
DVD RW:HP 1270i
Power:Green GP530aeu
Case:Green Magnum2
Mouse & Keyboard:MEVA MAK 55255
speaker:
لطفا نظرتان را در مورد اين سيستم بدهيد .
آيا لازم است تغييري در قطعات بدهم؟
كدام مادربرد بهتر است؟
كارت گرافيك بهتري مي توان جايگزين كرد؟

با تشكر فراوان

Ultra_Black
21-08-2011, 09:57
سلام
سیستم خوبیه

اگه اورکلاک می کنید توصیه می کنم پاور رو برای 600 وات بگیرید.

كدام مادربرد بهتر است؟
مسلما Asus

تو این رنج این کارت بی رقیب هست

PC_Expert
21-08-2011, 10:05
سلام

چند نکته به ذهنم میرسه:

مادربرد های خوبی هستند، ولی شک دارم امکانات این مادربرد ها به درد شما بخوره، میتونید ASRock p67pro3 به قیمت 180 تومن بگیرین، مادربرد خیلی خوبیه، قابلیت اور خوبی هم داره، قیمتش هم مناسبه.

رم elixir 4G 1600 cl9 هم همین کار رو میکنه ولی 48 تومنه.

بهتره از برند meva کیبرد نگیرین، جالب نیستند... کلا" از برندهای متفرقه (tsco, perfect, zeus و بقیه مارک ها که حضور ذهن ندارم) نگیرین. فراسو، genius , a4tech بگیرین.

متاسفانه من بنچمارکی از 560 معمولی ندیدم و در موردش نظری ندارم، اما در بازه قیمت 250 تومن قطعا" 6870 بهترین انتخاب هست.

با بودجه 1 تومن و کاربرد عمومی و بازی پیشنهاد من اینه:

cpu: intel core i5 2500K: 250
mb: ASRock p67pro3: 180
ram: 2*2G 1600 CL9 ELIXIR: 48
hdd: samsung HD103SJ: 68
vga: sapphire 6870 1G GDDR5: 250
power: green gp530a-eu: 68
case: magnum2: 46
odd: HP 1270i: 30
mouse+kb: a4tech: 17
speaker: creative a300: 34

sum: 991

Ultra_Black
21-08-2011, 10:11
بهتره از برند meva کیبرد نگیرین، جالب نیستند...

تجربه بدی از این برند دارین؟!
من 3 سال هست که کیبرد و ماوس از این برند دارم و راضی هستم

اما در بازه قیمت 250 تومن قطعا" 6870 بهترین انتخاب هست.

GTX560 تقریبا قدرتی معادل 6870 داره ولی به شخصه Nvidia رو بخاطر PhysX و Cuda بیشتر میپسندم

با بقیه نظراتتون موافقم...

PC_Expert
21-08-2011, 10:20
تجربه بدی از این برند دارین؟!
بله، یک بار کیبردی که از این برند خریده بودم باعث شد سیستم بوت نشه، و من همه چیز رو چک کردم و به هیچ وجه فکرم به کیبرد نمی رسید! دست آخر با جدا کردن کیبرد سیستم بوت شد!
یک بار هم کلید F8 یک نمونه از این کیبرد که دستم بود کار نمی کرد و اصلا" نمیشد ویندوز xp ریخت چون اوایل نصب نیاز به فشردن این کلید هست!

GTX560 تقریبا قدرتی معادل 6870 داره ولی به شخصه Nvidia رو بخاطر PhysX و Cuda بیشتر میپسندم
من هر چی نت رو گشتم بنچمارکی از مدل معمولی این کارت ندیدم، همه واسه مدل های ti, golden sample, phantom, ti phantom و ... بود، واسه همین گفتم نظری ندارم، اگه خوب هست که من هم حرفی ندارم.

Ultra_Black
21-08-2011, 10:28
بله، یک بار کیبردی که از این برند خریده بودم باعث شدند سیستم بوت نشه، و من همه چیز رو چک کردم و به هیچ وجه فکرم به کیبرد نمی رسید! دست آخر با جدا کردن کیبرد سیستم بوت شد!
یک بار هم کلید F8 یک نمونه از این کیبرد که دستم بود کار نمی کرد و اصلا" نمیشد ویندوز xp ریخت چون اوایل نصب نیاز به فشردن این کلید هست!

گارانتی معتبری مثل مادیران داره و اگه مشکلی باشه تعویض می کنند

من هر چی نت رو گشتم بنچمارکی از مدل معمولی این کارت ندیدم، همه واسه مدل های ti, golden sample, phantom, ti phantom و ... بود، واسه همین گفتم نظری ندارم، اگه خوب هست که من هم حرفی ندارم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mkam313
21-08-2011, 10:36
با عرض سلام و احترام خدمت كارشناسان گرامي اين انجمن

پيشاپيش از اينكه وقت ارزشمندتان را مي گيرم پوزش مي خواهم.

قصد دارم سيستم زير را (با توجه به مشاوره هاي انجمن)براي يكي از دوستان در همين هفته بخرم.

كاربرد سيستم بيشتر دانلود آفلاين -فيلم HD -اينترنت وگاهي اوقات بازي و كار با فتوشاپ و بودجه يك ميليون تومان بدون مانيتور.

CPU:Intel Core i5 2500k
VGA:Gainward GTX560 1Gb
HDD:Samsung F3 1Tb (HD103SJ)
DVD RW:HP 1270i
Power:Green GP530aeu
Case:Green Magnum2
speaker:
لطفا نظرتان را در مورد اين سيستم بدهيد .
كدام مادربرد بهتر است؟

با تشكر فراوان

از اساتید معظرت میخوام که من فضولی میکنم
اگر زیاد اهل بازی نیست میشه فعلا به جای گرافیک از خود گرافیک مادر بورد استفاده کرد و به جاش این هزینه را برای دیگر قطعات خرج کرد مثل cpu یا مادر بورد قوی تری و .......

PC_Expert
21-08-2011, 10:43
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
برادر این بنچمارک هم که مربوط به مدل TI هست، هرچند توی نمودار ها پسوند ti رو ذکر نکرده اما تو عنوان پسوند رو ذکر کرده. اگه همزمان توی نمودار ها 560 و 560ti رو میاورد بهتر بود، ولی تو عنوان یه چیز نوشته توی نمودار یه چیز دیگه. نمیدونم!

Ultra_Black
21-08-2011, 11:02
برادر این بنچمارک هم که مربوط به مدل TI هست، هرچند توی نمودار ها پسوند ti رو ذکر نکرده اما تو عنوان پسوند رو ذکر کرده. اگه همزمان توی نمودار ها 560 و 560ti رو میاورد بهتر بود، ولی تو عنوان یه چیز نوشته توی نمودار یه چیز دیگه. نمیدونم!
معذرت میخوام ظاهرا لینک رو اشتباه دادم!
اینم لینک جدید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Tom
23-08-2011, 05:03
ممنون از Ultra_Black و khoshnevis2 عزيز

مي خواستم بپرسم با اين كاربرد,امكانات اين مادربردها( مخصوصاasus)كه ممكن است بدون استفاده بماند چه هستند,حتي براي ارتقا سيستم در آينده؟ چون در نظر داشتم مادربرد بروز باشد و قابليت استفاده از فن آوري هاي جديد را داشته باشد.

مادربرد ASRock p67pro3 امكانات usb3 و sata3 و...را دارد يا خير؟محدوديت يا نقصي نسبت به مادربردهاي ذكر شده ندارد؟

Ultra_Black
23-08-2011, 08:34
مي خواستم بپرسم با اين كاربرد,امكانات اين مادربردها( مخصوصاasus)كه ممكن است بدون استفاده بماند چه هستند,حتي براي ارتقا سيستم در آينده؟ چون در نظر داشتم مادربرد بروز باشد و قابليت استفاده از فن آوري هاي جديد را داشته باشد.
با Asus قابلیت اضافه کردن یک کارت گرافیک دیگه هم در آینده خواهید داشت

مادربرد ASRock p67pro3 امكانات usb3 و sata3 و...را دارد يا خير؟
بله

خير؟محدوديت يا نقصي نسبت به مادربردهاي ذكر شده ندارد؟

نسبت به Gigabyte فقط SSD Caching کم داره و نسبت به Asus علاوه بر SSD Caching قابلیت SLI و Cross Fire رو هم نداره

پ.ن:
اگه در آینده قصد اضافه کردن SSD و یا کارت گرافیک دیگه ای رو دارید انتخاب Asus عالی خواهد بود
در غیر اینصورت Asrock هم جوابگوی تمام انتظاراتتون خواهد بود.

Tom
25-08-2011, 04:39
از راهنماییاتون واقعا ممنونم.