PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : داغ شدن بیش از حد cpu amd phenom 2 x4 955و صدای زیاد فن cpu

fire-boy
21-08-2011, 00:49
سلام من چند روز پیش یه cpu amd phenom 2 x4 955 گرفتم و خودم روی سیستم نصبش کردم...
ولی الان توی بازیها یه دفعه سی پی یو داغ میکنه و تا 50 درجه سانتیگراد داغ میشه و فن سی پی یو هم بعد داغ شدن سر و صدای زیادی داره قبلا cpu amd athlon 2 x2 550 داشتم این مشکل رو نداشت و خیلی آروم کار میکرد و داغ هم نمیشد...
تازه الان بعضی وقت ها حتی تو محیط ویندوز cpu x4 955 داغ میکنه و فنش با سرعت کار میکنه و دماش هم تا 46 درجه میره نمیدونم علتش چیه؟؟؟؟؟ :41:
فقط اینو بگم که موقعی که نصبش کردم از این خمیر هایی که باید به cpu بزنیم خودش داشت و منم نزدم نمیدونم مشکلش مال همونه یا نه؟؟؟
دوستان عزیزم اگه کسی این مدل cpu رو داره منو راهنمایی کنه ببینم مشکل از کجا هست ؟؟
به نظر شما مشکل از فن cpu هست یه نه جای دیگه مشکل داره...
ممنون میشم منو راهنمایی کنین...

با تشکر... :11:

مشخصان سیستم من :
AMD Phenom II X4 955 - Motherboard: Gigabyte M52L-S3P - RAM: 4.00 GB Dual-Channel DDR2 - GRAPHICS: ATI Radeon HD 5450 - HDD: 488GB Western Digital - OS: Windows 7 Ultimate 32-bit SP1

omidbooter
21-08-2011, 02:58
سلام دوست عزیز

سی پی یو شما با این دما اتفاقا دماش خیلی طبیعی و پایینه.
دمای تا 50 طبیعی و هیچ مشکلی نیست که نگران بشین
خودم اینتل i7 دارم که معمولیش بدون کار 54 هست.
اما صدای فن این مدل های AMD هم در اکثر موارد که بچه ها گرفتن از جمله خودم دیده شده که اشکال از فن هست که با صدای زیاد کار میکنه که میتونید دورش رو با برنامه speedfan کم کنید یا اگه از من میدونید یه فن خوب که گفتن بوفالو ارزونش هست بگیرید هم سی پی یو تون کمی خنکتر میشه هم صدا نداره دیگه.
در مورد مدل های دیگه فن دوستان دیگه کمکتون میکنن.

fire-boy
21-08-2011, 11:37
مرسی امید جان:
فقط این تنظیمات بایوس مین برد که میشه دور فن سی پی یو رو پایین آورد چه جوریه؟؟؟
یه توضیح برام میدی؟
خیلی ممنون...

jafarian
22-08-2011, 10:23
به نظرم دورفن cpu رو بزارین روی حالت نرمالش باشه بهتره تا اینکه بخواین کمترش کنید دور فن شما میتونید ازیک کولر برای خنک کردن cpu خودتون استفاده کنید نویزشم کمتردازفن ارجینال خودتون مثل این مدل DeepCool Iceedge 300U به قیمت 26 تومن که میتونید دوال فنشم کنید:20:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

akpa
22-08-2011, 11:09
دوست عزیز به تایپیک زیر مراجعه کن مشکلت حل میشه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید