PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل باتری و فن

MOZNEB
18-08-2011, 19:14
سلام علیکم - طاعات و عباداتتون قبول درگه حق . إن شاءالله

1- بچه ها ، چند روز پیش میزان فرسودگی باتری رو زده حدود 2 درصد اما امروز میبینم زده صفر درصد البته لپ تاپ تازه گرفتم به یک ماه نمیرسه . چرا اینطور شده ؟

2- با لپ تاپ کار سنگین نمیکنم اما فنش اون چنان که از صداش برمیاد و از گرماش ، خیلی سریع کار میکنه . این برای چیه ؟

متشکرم
یاعلی

emofaboy
19-08-2011, 11:21
ببینید دوست عزیز توضیح این مساله خیلی زیاد اما همین رو عرض کنم که باتری ها در حالت کلی 6 سلول دارن اما بعضی از اون ها که ظرفیت بالاتری دارن به 9 یا 12 سلول هم می رسن....
به همین دلیل ممکن هست بسیاری از اون ها با وجود این که دارای 6 سلول واقعی هستن اما عینا مشابه باتری های 9 یا 12 سلولی برنامه ریزی بشن که ممکن هست این مساله Wear Level بالایی رو نشون بده که مشکلی رو ایجاد نمی کنه و جای نگرانی نیست...
اما در مورد فن این مساله دلایل زیادی می تونه داشته باشه ....
ممکن هست مشکلی تو تنظیمات فن در Power Option وجود داشته باشه یا این که ویروس که ممکن هست Loading سی پی یو رو به شدت بالا برده باشه و دلایل متعدد دیگه...
نوت بوک چی هست؟؟؟؟؟؟؟؟

MOZNEB
21-08-2011, 15:23
ببینید دوست عزیز توضیح این مساله خیلی زیاد اما همین رو عرض کنم که باتری ها در حالت کلی 6 سلول دارن اما بعضی از اون ها که ظرفیت بالاتری دارن به 9 یا 12 سلول هم می رسن....
به همین دلیل ممکن هست بسیاری از اون ها با وجود این که دارای 6 سلول واقعی هستن اما عینا مشابه باتری های 9 یا 12 سلولی برنامه ریزی بشن که ممکن هست این مساله Wear Level بالایی رو نشون بده که مشکلی رو ایجاد نمی کنه و جای نگرانی نیست...
اما در مورد فن این مساله دلایل زیادی می تونه داشته باشه ....
ممکن هست مشکلی تو تنظیمات فن در Power Option وجود داشته باشه یا این که ویروس که ممکن هست Loading سی پی یو رو به شدت بالا برده باشه و دلایل متعدد دیگه...
نوت بوک چی هست؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام علیکم - سپاسگزارم

لپ تاپ ایسوس K43SV هست و با باتری 6سلول هست .
1- پس میفرمایید اینکه فرسودگی رو 2 درصد نشون میده اما بعد مدتی بدون فرسودگی اعلام میکنه ، مشکلی نیست ؟
2- من از نرم افزار لپ تاپ سر رشته ندارم ممکنه مرحله به مرحله راهنمایی بفرمایید چطور کارکرد بدون توجیه فن رو پایین بیارم ؟

عذر میخوام و خیلی متشکرم
یاعلی