PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطور قسمت نقطه‌چین را به خطوط به پهنای 5px تبدیل کنم؟

Dariushtanha
18-08-2011, 18:11
سلام اساتید
به تصویر زیر توجه کنید.می‌خوام قسمت نقطه‌چین را به خط با پهنای 5px با بالاترین کیفیت تبدیل کنم
از اینجا به بعد چکار بایست بکنم؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ATA FARZADI
18-08-2011, 19:10
select>modify>bordar

Dariushtanha
19-08-2011, 12:16
ولی با اینکار نقطه‌چین دو لایه میشه!
من می‌خوام همین نقطه‌چین تبدیل به خط ضخیم با پهنای 5px بشه

ATA FARZADI
19-08-2011, 12:53
وقتی دوتا شد میتونی با براش یا هر چیزی توشو پر کنی دیگه

Dariushtanha
19-08-2011, 13:22
آره می‌دونم،ولی یک روشی وجود داره که میشه مستقیما این نقطه‌چین را به خط تبدیل کرد و کیفیتش خطوط هم بالاست

ATA FARZADI
19-08-2011, 13:34
بعد از سلکت کردن راست کلیک کنید بعدش گزینه stroke روبزنید

Dariushtanha
19-08-2011, 14:06
چی رو سلکت کنم؟!فضا خالیه
در واقع سلکت شده که نقطه‌چین دیده میشه دیگه!

ATA FARZADI
19-08-2011, 15:44
عزیزم مثل اینکه همه چیو باید از ب بسم الله شروع کنم

به عکس زیر دقت کن :

Shahin King
19-08-2011, 17:09
فیلم ضمیمه شده را دانلود کنید

Dariushtanha
19-08-2011, 17:47
فیلم ضمیمه شده را دانلود کنید

ممنون استاد
ولی مشکل وقتی شروع میشه که بخواهیم به سلکت Feather بدهیم تا گوشه‌ها حالت گرد به خودش بگیره...
در این صورت Stroke که میدیم رنگ آن کمرنگ و حالت پخش شده است و کیفیت نداره:41:

ATA FARZADI
19-08-2011, 21:01
پس این فیلم رو ببین جواب سوالت رو میگیری...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

حجمش هم 500کیلو بایت

Dariushtanha
19-08-2011, 21:45
از ثانیه 22 فیلم به بعد را نفهمیدم چه کردی!
از اونجا که وسط سیاهی را با یک کلیک پاک کردی ندونستم با چه کلیدی اینکار را انجام دادی.

ATA FARZADI
19-08-2011, 23:14
با دکمه delete پاک کردم

HEGMATANEH
20-08-2011, 02:00
با سلام
برای اینکه گوشیه های انتخابت گرد بشه باید بهش اثموث بدی نه فدر
فدر محو میکنه
اثموث گرد میکنه

Dariushtanha
20-08-2011, 14:37
با سلام
برای اینکه گوشیه های انتخابت گرد بشه باید بهش اثموث بدی نه فدر
فدر محو میکنه
اثموث گرد میکنه
چطوری اینکار را انجام بدم؟با کدوم ابزار؟از کدام قسمت؟!

Dariushtanha
20-08-2011, 15:29
با دکمه delete پاک کردم
عطا جان
من سالها قبل از یک روش مستقیم و خیلی راحت برای طراحی ستون ها در فاکتور فروش استفاده می‌کردم
ولی متاسفانه الان یادم نیست...
ابتدا یک لایه جدید باز کرده، با ابزار Rectangle Tool در حالیکه در وضعیت Path (آیکن وسطی در 3 ایکن موجود در بالا)قرار میدادم مستطیل خود را رسم می‌کردم.بعد در پالت لایه‌ها به سربرگ Paths میرفتم و با راست کلیک روی
work Path گزینه Make selection را انتخاب می‌کردم و در پنجره باز شده با انتخاب Feather مناسب و زدن Ok خط موجود را به سلکت با لبه‌های گرد تبدیل می‌کردم.در این مرحله کار کوچکی انجام می‌دادم که یادم نیست(که همان حلقه گمشده این روشی که انجام می‌دادم است:41:)و در نهایت با رفتن به منوی Edit و انتخاب گزینه Stroke ضخامت و رنگ را تععین و به سلکت می‌دادم.
حالا به نظر شما اون حلقه مفقوده چه عملی می‌تواند باشد؟

ATA FARZADI
21-08-2011, 16:30
من که میگم شما دارین جا به جا انجام میدین

یعنی با Rectangle Tool انتخاب کنید سپس به select>modify>smootht

بعد استروک بده

لازم نیست بری تو سر برگ paths

تب پچ واسه زمانی بدرد میخوره که میخوای اسمی تایپ کنی مثل این:

aram_nfs
22-08-2011, 13:46
سلام

من یه روش دیگه بگم بهت که هم راحتره هم کیفیت کارت بهتره

میتونی با استفاده از ابزار شیپ (کلیدu) توی فتوشاپ مستطیلی که دورش گرد هست رو انتخاب کنی بعد با استفاده از redius مقدار گردی لبه ها رو تنظیم کنی

بعد شکل رو توی محیط کارت بکش

مقدار fill رو روی صفر تنظیم کن

از قسمت blending option به لایت stroke دلخواهت رو بده

شکل مورد نظر آمادس

Dariushtanha
22-08-2011, 13:59
سلام

من یه روش دیگه بگم بهت که هم راحتره هم کیفیت کارت بهتره

میتونی با استفاده از ابزار شیپ (کلیدu) توی فتوشاپ مستطیلی که دورش گرد هست رو انتخاب کنی بعد با استفاده از redius مقدار گردی لبه ها رو تنظیم کنی

بعد شکل رو توی محیط کارت بکش

مقدار fill رو روی صفر تنظیم کن

از قسمت blending option به لایت stroke دلخواهت رو بده

شکل مورد نظر آمادس
ممنون دوست عزیز
این هم روش خوبیه ولی از هر روشی که شکل مور‌دنظرم را که بدست میاد وقتی می‌خوام با نگهداشتن دکمه Shift
با ابزار Move Tool تغییر اندازه بدم در نهایت یه سایه‌ای در قسمت داخلی یا خارجی و یا هر دو ایجاد میشه و در واقع
حداقل یک پیکسل از داخل یا خارج کمرنک میشه و از کیفیت کار کاسته میشه...چاره‌اش چیه؟

aram_nfs
22-08-2011, 14:05
نه روشی رو که من گفتم امتحان کن

با این روش شکل ویکتور به دست میاد که با هر تغییری کیفیتش کم نمیشه و کاملا شارپ هستش

Dariushtanha
22-08-2011, 14:32
ولی امتحان کردم این هم لایه داخلی را کمرنگ کرد...:41:

aram_nfs
22-08-2011, 18:28
ولی امتحان کردم این هم لایه داخلی را کمرنگ کرد...:41:

لایه داخلی چیه؟

Dariushtanha
22-08-2011, 19:09
منظورم لایه داخلی خطوط تشکیل دهنده چهار‌ضلعی(مربع یا مستطیل)است که داخلی‌ترین پیکسلهای آن کمرنگ میشن..

unicef
22-08-2011, 21:11
سلام...

دوست من میشه یه عکس بدید ببینیم کاری که شما دارید میکنید نتیجش چطوری میشه همین کاری که انجام میدید و بقول

خودتون لایه داخلی کمرنگ میشه یه عکس بزارید ... 3 صفحه رو خواندم نفهمیدم منظورتون

چیه آخر...

aram_nfs
22-08-2011, 21:21
تو تاپیک قبلی هم گفتم

خوب برای اینکه آواتارت اونی بشه که می خوای

یک مربع با گوشه های پخ به اندازه ای که می خوای بکش (با استفاده از شیفت مربع بکش)

وقتی تموم شد opacity رو حدود 50 کن و اندازه مربعت رو روی شکل این قوها تنظیم کن تا برش مورد نظرت از تصویر ایجاد بشه

بعد لایه ی مربع رو با ctrl و کلیک روی تصویر لایه انتخاب کن

تو همین حالت برو روی لایه قو ها (نباید تو حالت بک گراند باشه)

یه ماسک لایه بساز تصویرت درست میشه روی لایه کلیک کن و blending option رو بزن و strok بده البته در حالت inside

سایه رو هم بهش بده بعد که تموم شد ابزار کراپ رو انتخاب کن اندازه ای رو که می خوای باشه رو توی option bar این ابزار به پیکسل بنویس (آخر عددت pix بنویس) البته ریزولیشن رو خالی بزار

بعد به اندازه ای که می خوای کراپ بزن

به شکلت زمینه رنگ پیسی ورلد رو بده یه خروجی برای وب از کارت بگیر کار توی فتوشاپت تمومه

موفق باشی

Dariushtanha
22-08-2011, 23:37
تو تاپیک قبلی هم گفتم

خوب برای اینکه آواتارت اونی بشه که می خوای

یک مربع با گوشه های پخ به اندازه ای که می خوای بکش (با استفاده از شیفت مربع بکش)

وقتی تموم شد opacity رو حدود 50 کن و اندازه مربعت رو روی شکل این قوها تنظیم کن تا برش مورد نظرت از تصویر ایجاد بشه

بعد لایه ی مربع رو با ctrl و کلیک روی تصویر لایه انتخاب کن

تو همین حالت برو روی لایه قو ها (نباید تو حالت بک گراند باشه)

یه ماسک لایه بساز تصویرت درست میشه روی لایه کلیک کن و blending option رو بزن و strok بده البته در حالت inside

سایه رو هم بهش بده بعد که تموم شد ابزار کراپ رو انتخاب کن اندازه ای رو که می خوای باشه رو توی option bar این ابزار به پیکسل بنویس (آخر عددت pix بنویس) البته ریزولیشن رو خالی بزار

بعد به اندازه ای که می خوای کراپ بزن

به شکلت زمینه رنگ پیسی ورلد رو بده یه خروجی برای وب از کارت بگیر کار توی فتوشاپت تمومه

موفق باشی
قبلا هم آموزشش را گذاشته بودین و استفاده کردم خیلی ممنون.
الان موضوع چیز دیگه‌ایه .
ما داریم دنبال راهی می‌گردیم که وقتی یک چهارگوش با پهنای خطوط مثلا 10 Px داریم و می‌خواهیم با گرفتن کلید Shift سایزش را بزرگتر کنیم و تناسبش هم حفظ بشه کیفیت خطوط با کمرنگ شدن پیکسلهای داخلی ،پائین نیاد.

Dariushtanha
23-08-2011, 00:23
سلام...

دوست من میشه یه عکس بدید ببینیم کاری که شما دارید میکنید نتیجش چطوری میشه همین کاری که انجام میدید و بقول

خودتون لایه داخلی کمرنگ میشه یه عکس بزارید ... 3 صفحه رو خواندم نفهمیدم منظورتون

چیه آخر...
بفرمائید اینهم بقول و به دیده خودم که براتون گذاشتم که شما هم ببینید:

و اینهم تصویر بعد Resize همراه با دکمه Shift:

unicef
23-08-2011, 00:59
لایه های که بصورت شپ هستند... اگر تبدیل به rasterize بشن بصورت لایه عکس شناخته میشن و در هنگام بزرگ کردن لایه

دچار افت کیفیت میشن....

h_mirgh20
23-08-2011, 01:09
حجم:1.67 مگابایت

Dariushtanha
23-08-2011, 01:55
لایه های که بصورت شپ هستند... اگر تبدیل به rasterize بشن بصورت لایه عکس شناخته میشن و در هنگام بزرگ کردن لایه

دچار افت کیفیت میشن....

ولی من Rasterize نکردم!
Resize کردم ...
در ضمن اگه با Resize کردن هم این مشکل بوجود میاد پس با چه روشی چهار‌گوش با ضخانت 10 PX با لبه‌های گرد بسازم که بعد Resize افت کیفیت نداشته باشه؟

HEGMATANEH
23-08-2011, 02:04
سلام به دوستان گلم
ظاهرا شما میخوای یه مربع یا کلا چهار ضلعی بکشی بدون افت کیفیت که پهنای هر ضلع 5 سانت باشه.با فرض اینکه برداشتم درسته شروع میکنیم :
اول از همه بهتره که رزولشن صفحه 300 باشه
2-مرحله بعدی شما custom shape رو انتخاب میکنی
3- از 3 حالت بالا گزینه shap layers را انتخاب کن
4- روی فلش کوچیک کار شیپ ها کلیک کن تا باکس شیپ ها باز شود و shap all کن تا تمام شیپ ها ظاهر شوند
5- در بین شیپ ها شکلی هست که یه مربع تو خالی هست که البته اضلاع مربع ضخیم هستند
6- بعد از انتخاب این شیپ پنجره انتخاب شیپ بسته میشود و کنار همون شیپ ها فلشی هست که وقتی روش کلیک کنی shape custom options باز میشه و در قسمت فیکس سایز میشتونی 5 سانت در 5 سانت رو وارد کنی و پنجره رو ببندی
7- حالا وقتی شکل رو بکشی فکر کنم همونی در میاد که میخوای
8- البته اولا نباید شیپ ، رسترسایز شود چون افت کیفیتش مسلم هست دوما نباید انتظار معجزه داشته باشی چون فتوشاپ بیت مپ هست و برداری نیست
اگه میخوای با 1000% زوم افت کیفیت پیدا نکنه از ایلاستریتور و کورل دراو استفاده کن
مو فق باشید

Dariushtanha
23-08-2011, 02:26
حجم:1.67 مگابایت

دوست عزیز
فیلم آموزشی شما را دیدم.مشکل چیز دیگه‌ایه.
اگه مایل باشید تاپیک را مطالعه بفرمائید متوجه میشید که دنبال چی هستم و مشکل کجاست.

Dariushtanha
23-08-2011, 02:34
سلام به دوستان گلم
ظاهرا شما میخوای یه مربع یا کلا چهار ضلعی بکشی بدون افت کیفیت که پهنای هر ضلع 5 سانت باشه.
نه دوست عزیز
من می‌خوام یک مستطیل با عرض کم و طول زیاد بکشم و خطوط آن 10 PX باشه و لبه‌های آن هم گرد باشه(به هر اندازه‌ای که بخوام و بتونم تغییر بدم) و در نهایت با resize کردن اون با نگه‌داشتن دکمه Shift و ابزار مربوطه کیفیت خطوط طبق آنچه که در پستهای قبلی با تصویر نشان دادم افت نداشته باشه.

aram_nfs
23-08-2011, 03:25
پایین اومدن کیفیت دلیلش اینه که تو روی تصویر بیتی کار می کنی

سعی کن زیاد ریسایز نکنی

ولی اگه فقط مشکلت استروک هست تو این فیلم یه استروک ویکتور به تصویر اضافه میشه که بهت اجازه ریسایز بدون افت کیفیت میده (البته قبل merg کردن)

سعی کن طرحت رو توی محیطی هم اندازه با طرح نهاییت یا نزدیک به اون کار کنی

اینم فیلم آموزشی

h_mirgh20
23-08-2011, 08:21
دوست عزیز
فیلم آموزشی شما را دیدم.مشکل چیز دیگه‌ایه.
اگه مایل باشید تاپیک را مطالعه بفرمائید متوجه میشید که دنبال چی هستم و مشکل کجاست
قبلا هم آموزشش را گذاشته بودین و استفاده کردم خیلی ممنون.
الان موضوع چیز دیگه‌ایه .
ما داریم دنبال راهی می‌گردیم که وقتی یک چهارگوش با پهنای خطوط مثلا 10 Px داریم و می‌خواهیم با گرفتن کلید Shift سایزش را بزرگتر کنیم و تناسبش هم حفظ بشه کیفیت خطوط با کمرنگ شدن پیکسلهای داخلی ،پائین نیاد.من با توجه به این پستتون فیلم رو گذاشتم

Dariushtanha
23-08-2011, 16:47
پایین اومدن کیفیت دلیلش اینه که تو روی تصویر بیتی کار می کنی

سعی کن زیاد ریسایز نکنی

ولی اگه فقط مشکلت استروک هست تو این فیلم یه استروک ویکتور به تصویر اضافه میشه که بهت اجازه ریسایز بدون افت کیفیت میده (البته قبل merg کردن)

سعی کن طرحت رو توی محیطی هم اندازه با طرح نهاییت یا نزدیک به اون کار کنی

اینم فیلم آموزشی

خیلی ممنون استاد
فیلم آموزشیت را دیدم خیلی عالی و کامل بود و کمکم کرد ولی آموزش شما برای ساخت آواتار بود.
من قبلا آواتارم را با یک روشی نزدیک به این روش شما ساخته بودم.
من می‌خوام یک مستطیل با مشخصاتی که در پستهای بالا گفتم داشته باشم که با Resize کیفیت لبه خطوطش پائین نیاد.

unicef
24-08-2011, 15:13
ولی من Rasterize نکردم!
Resize کردم ...
در ضمن اگه با Resize کردن هم این مشکل بوجود میاد پس با چه روشی چهار‌گوش با ضخانت 10 PX با لبه‌های گرد بسازم که بعد Resize افت کیفیت نداشته باشه؟

سلام...

دوست من... یعنی شما میخواید یه مستطیل ایجاد کنید که درون مستطیل مربع های شبکه ای وجود داشته باشه

و زمانی که سایز مستطیل رو تغییر دادید لبه های مستطیل دچار افت کیفیت نشه ...؟ درسته ؟

nelahe
25-08-2011, 10:09
سلام من می خواستم تمام صفحات این تایپیک رو داشته باشم

اما وقتی در ورد کپی می کنم ورد قفل می کند

وقتی هم که صفحه اینترنتی را سیو می کنم ذخیره نمی کند

چه کار باید کرد

با تایپیک

چطور میشه فقط یک لایه را به تنهائی و با ابعاد به اندازه دقیقا خود لایه Save کرد؟

این مشکل رادارم

Dariushtanha
25-08-2011, 22:30
سلام...
دوست من... یعنی شما میخواید یه مستطیل ایجاد کنید که درون مستطیل مربع های شبکه ای وجود داشته باشه
و زمانی که سایز مستطیل رو تغییر دادید لبه های مستطیل دچار افت کیفیت نشه ...؟ درسته ؟
آره ولی نمی‌خوام درون مستطیل مربع‌های شبکه‌ای وجود داشته باشه.مستطیل ساده می خوام با مشخصاتی که در پستهای قبلیم بارها توضیح دادم.