PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند نوع Gps وجود داره ؟

بهنازی
16-08-2011, 20:45
با سلام
چند تا سوال داشتم ممنون میشم دوستان جواب بدین:
چند نوع gps وجود داره ؟وآیا برای نصب gps حتما باید گوشی تراشه مربوطه رو داشته باشه ؟ نوکیا مپ و گوگل مپ برای چیه ؟

خواهشا دوستان کمک کنید
با تشکر

1navid
16-08-2011, 22:11
دونوع داریم AGPS که گوشی هایی که این قابلیت رو دارند قطعه سخت افزاریش رو دارند
و
GPS
که از طریق نصب نرم افزار و کانکت به اینترنت انجام میشه

بهنازی
16-08-2011, 22:20
ممنونم از شما
حالت اول آیا نیاز به ساین برنامه هستش از کدوم برنامه باید استفاده بشه ؟
گوگل مپ و نوکیا مپ برای چه کاریه ؟

pour-homme
16-08-2011, 23:49
بر عکس گفتی یک نوع GPS بیشتر نداریم که یک قابلیت سخت افزاری هست حالا گوشی هایی که دارای Assisted GPS یا همون A-GPS هستند از اینترنت برای کاهش زمان قفل کردن رو نقطه مورد نظر استفاده میشه که نبودنش مسئله مهمی نیست (اول باید خود GPS باشه بعد از این میشه برای کاهش زمان استفاده مرد) . Ovi map یا Google map در واقع فقط یکسری نقشه هستن که گوشی با کمک ماهواره موقعیت شما روی اون ها مشخص می کنه نه چیز بیشتر

بهنازی
17-08-2011, 23:19
ممنونم از شما پس نرم افزارهایی مثل نوکیا مپ، گارمین و نویتیه کار انجام میدن ؟
سوال بعدی اینکه منظورم از چند نوع این بود که بعضی از گوشیها نیاز به اینترنت دارن و بعضی ها نه این چجوریه آیا در اینترنت هم نیاز به ارتباط گوشی با ماهواره و فضای باز هستش ؟

pour-homme
18-08-2011, 00:21
شما اگر پست قبلی را یک بار دیگه بخونید متوجه می شید :41: نوکیا مپ و ... فقط نقشه دیجیتالی هستند عین یک نقشه کاغذی حالا GPS مثل یک انگشت محل شما را روی نقشه مشخص میکنه(دیگه ساده تر از این نمیشه گفت) :19:
همه GPS ها بدونه اینترنت هستند و با اینترنت نمیشه موقعیتتون را روی نقشه مشخص کنید
قضیه اینترنت هم همون Assisted GPS یا به اختصار A-GPS یا به فارسی GPS کمکی از اینترنت برای کاهش زمان پیدا کردن موقعیت شما روی نقشه هست ( زمانی که از GPS استفاده میکنید حدود 1 دقیقه یا بیشتر طول می کشه تا موقعیت شما مشخص بشه)

بهنازی
18-08-2011, 22:54
ممنونم از شما دوستان
ببخشید یه مشکل من garmin کامل رو 6220 نصب کردم ولی وقتی میرم رو ویو مپ بالای صفحه نماش نوشته gps is off و نیم ساعت هم رفتم رو پشت بام ولی هیچ نشون نداد نقشه ای لود نشد باید gps is off نباشه چی باشه ؟

ممنون میشم کمک کنیذ

بهنازی
19-08-2011, 12:41
ممنونم از شما این متصل شد به ماهوراه ولی هیچ نقشه ای نمیاره صفحه سفید با یه مثلث در وسط و سرعت هم پایین نشون میده خوب حالا میشه یه آموزش کوچیک در مورد نحوه استفاده درست از این ماهواره و قابلیت اون بفرمایید ؟ چجوری از آدرس مکانی که در اون ایستادیم مطلع بشیم

با تشکر

pour-homme
19-08-2011, 13:45
خوب اول باید GPS گوشتون را روشن کنید (همونطور که مثلا بلوتوث را روشن میکنید) شما نقشه های محل که قرار دارین را تو گوشی دارید یا فقط خود برنامه نصب کردید ؟یک چیزی که باید بگم و فراموش کرده بودم اینه که یکسری از این برنامه ها مثلا همین گوگل مپ نقشه ای تو خودشون ندارن همزمان باید به اینترنت وصل باشید تا نقشه ها را دانلود کنه بعد موقعیت شما را مشخص میکنند (فکر کنم منظور شما از اینترنت هم همین بوده) در واقع از اینترنت برای دو منظور استفاده میشه اول اینکه اگر نقشه ها را به صورت آفلاین نداشته باشید از اینترنت برای دانلود نقشه ها استفاده میشه دوم برای سرعت بخشیدن به پیدا کردن موقعییتون روی نقشه شما بهتره تو قسمت که مربوط به گوشیتون هست تو انجمن راه اندازی GPS را مطرح کنید تا دوستان بهتر راهنماییتون کنن تا اونجا روش نصب نقشه های افلاین را روی گوشیتون بگن

masa72
19-08-2011, 16:02
ببخشید واسه اینکه GPs فعال شه باید بریم مخابرات فعالش کنیم یافقط به اینترنت وصل شیم کافیه؟
ممنون

shabnam1986
31-08-2011, 12:42
من فک میکنم جی پی اس نوع سوم هم وجود داره!!!
به این عکس نیگاه کنین

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

---------- Post added at 02:42 PM ---------- Previous post was at 02:41 PM ----------

ببخشید واسه اینکه GPs فعال شه باید بریم مخابرات فعالش کنیم یافقط به اینترنت وصل شیم کافیه؟
ممنون

ایرانسل که نه
کافیه با 700 تماس بگیرین

اما برای همراه اول فک کنم باید حضوری برین خدمات تلفنی یا پست بانک

iceweek
31-08-2011, 13:19
ممنون

GPS فعال کردن نمیخواد.فقط باید نقشه هاشو روی گوشی بریزید تا موقعیتتون را روی نقشه نشون بده وگرنه فقط جهت شما و طول و عرض جغرافیایی و سرعت را نشون میده.البته اگر گوشیتون GPS داشته باشه.

shabnam1986
01-09-2011, 21:25
GPS فعال کردن نمیخواد.فقط باید نقشه هاشو روی گوشی بریزید تا موقعیتتون را روی نقشه نشون بده وگرنه فقط جهت شما و طول و عرض جغرافیایی و سرعت را نشون میده.البته اگر گوشیتون GPS داشته باشه.

ایرانسل که نه
کافیه با 700 تماس بگیرین

اما برای همراه اول فک کنم باید حضوری برین خدمات تلفنی یا پست بانک

معذرت میخوام من با جی پی آر اس اشتباه گرفتم...