PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل با باس رم

zonealarm
14-06-2006, 13:37
سلام
من 2 تا رم 256 روي سيستمم داشتم كه با باس 400 در حالت dual ازشون استفاده مي كردم.
چند وقت پيش دو تا 256 از همون نوع خريدم ولي وقتي هر 4 تا رو با هم استفاده مي كنم باس رمها 333 بالاتر نميره
البته همون طوري كه تو عكس نشونتون ميدم انگار timing و bus هايي كه دو تاي جديد ساپورت مي كنن با قديميا يكم فرق داره.حالا شروع مي كنم به گذاشتن عكسها و آخر سر مشكلو ياد آوري مي كنم.

اين اطلاعات مربوط به سي پي يو.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اين عكسا مال حالتيه كه دو تا رم قديمي وصلند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اينا حالتيه كه دوتا رمو تو اسلاتهاي 1و2 ميزارم و در حالت دوآل هم همين باسو دارم.به timing table رمها توجه كنين.

واما حالتي كه دو تا رم جديد رو اسلات 1و2 هستن.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

وقتي در حالت دوآل (اسلات 1و3 ) هم هستن باز همين باسو دارن.به Timing table اين دو تا هم توجه كنين.

وحالاحالتي كه هر 4 تا رو با هم مي بندم.

به باس رمها در اين حالت دقت كنين.

حالا با اين توضيحات به نظر شما اين مشكل (كاهش باس ) بعلت خود مادربرده يا به خاطر عدم يكي بودن تايمينگ رمهاست؟
اينم بگم كه رمها وقتي 4 تا با همن قابليت اور كلاك خيلي مياد پايين و يه مشكل ديگه اينكه سيستم گاهي وسط گيمها خود به خود ريست ميشه و اينكه به نظر ميرسه سيستم وقتي 1024 رم داره نه تنها نسبت به 512 عملكردش بهتر نمي شه كند تر هم مي شه :sad: :sad: :sad: :sad: :sad:
با اين توضيحات به نظر شما من چيكار كنم؟
راستي تا يادم نرفته رمها همشون مارك V DATA و DDR400 و 256MB هستن.
مادر بردم MSI 865PE NEO2
با تشكر.

AB
15-06-2006, 17:16
تو رو خدا یکی کمک کنه چون من هم همین مشکل رو دارم!!!!

zonealarm
17-06-2006, 19:39
دوستان يه دستي برسونين Please.

Gabana
18-06-2006, 13:43
دوست عزيز سلام
در ابتدا يه نكته اي رو ذكر كنم .
در تكنولوژي Dual Channel اين نكته حتما بايد رعايت بشه كه رم ها كاملا يكسان ( هم از نظر مقدار و Bus و Latency ) باشند .
Memory Controller موجود هنگام دسترسي به رم هاي شما به دو كانال متفاوت روبرو ميشه كه همين باعث ايجاد مشكل شده .
پس دقت كنيد كه Timing هم مسئله مهميه كه بايد رعايت مي كرديد .

يك راه براي رفع اين مشكل ( حدودي ) هست اما تضمين نميشه كه درست كار كنه .
بايد به بايوس خودتون بريد و تنظيمات مربوط به رم رو يه خورده دست كاري كنيد
اگر وارديد من به شما بگم چي كاركنيد در غير اينصورت بهتره نگم تا مشكل بيشتر نشه .

نكته : اگر دقت كنيد در بازار PaCkage هايي هست كه شامل دو رم هست و بعنوان Dual فروخته ميشه .
در واقع دو رم كاملا يكسان چه از نظر مقدار رم و Bus و Timing قرار مي دن تا چنين مشكلي پيش نياد

موفق و مويد باشيد .

Mirage
18-06-2006, 13:44
فكر نكنم بشه كاريش كرد.
ترتيب رم ها رو درست گذاشتي؟

AB
18-06-2006, 13:58
آقا Gabana یه خورده میشه توضیح اضافی بدی؟

zonealarm
18-06-2006, 18:09
دوست عزيز سلام
در ابتدا يه نكته اي رو ذكر كنم .
در تكنولوژي Dual Channel اين نكته حتما بايد رعايت بشه كه رم ها كاملا يكسان ( هم از نظر مقدار و Bus و Latency ) باشند .
Memory Controller موجود هنگام دسترسي به رم هاي شما به دو كانال متفاوت روبرو ميشه كه همين باعث ايجاد مشكل شده .
پس دقت كنيد كه Timing هم مسئله مهميه كه بايد رعايت مي كرديد .

يك راه براي رفع اين مشكل ( حدودي ) هست اما تضمين نميشه كه درست كار كنه .
بايد به بايوس خودتون بريد و تنظيمات مربوط به رم رو يه خورده دست كاري كنيد
اگر وارديد من به شما بگم چي كاركنيد در غير اينصورت بهتره نگم تا مشكل بيشتر نشه .

نكته : اگر دقت كنيد در بازار PaCkage هايي هست كه شامل دو رم هست و بعنوان Dual فروخته ميشه .
در واقع دو رم كاملا يكسان چه از نظر مقدار رم و Bus و Timing قرار مي دن تا چنين مشكلي پيش نياد

موفق و مويد باشيد .
ممنون كه جواب داديد.
منظورتون دستكاري تايمينگ رمهاست؟
من سراپا گوشم.بفرماييد.

Mirage
13-07-2006, 14:21
zonealarm چي شد؟ چه كار كردي؟