PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پاک شدن ناگهانی اطلاعات در حین ScanDisk

jenipher
14-08-2011, 03:53
دوستان دیروز واقعا اتفاق عجیبی برام افتاد
من یک هارد 1 ترابایت WD Caviar Black 64MB Cache به عنوان یک هارد اینترنال برای ذخیره سازی اطلاعات داخل کامپیوتر 20 روزی هست که گرفتم
دیشب کامپیوتر رو ریستارت کردم بعد از بوت شدن صفحه سیاهی ظاهر شد و گفت که فلان دیسک نیاز به اسکن شدن داره! (همین scandisk قبل از پدیدار شدن صفحه welcome) ما هم گفتیم باشه، شروع به اسکن کرد بعد دیدم نوشت deleting segment 10,11,12,... و بعد دیدم داره می نویسه deleting فلان فایل. دیدم همه فایلهایی که توی درایوم هست رو داره دلت می کنه! شاخ درآوردم کامپیوتر رو فورا ریستارت کردم و دیدم بله دو تا از پارتیشن های همین هارد جدید پریدند و برای بازکردن این drive ها پیغامی میاد که باید فرمتشون کنی!

دوستان چرا چنین اتفاقی افتاد؟ (اصلا چرا checkdisk باید فایلهام رو Delete می کرد؟) فکر می کنید علت از چی بوده؟ نرم افزاری هم نصب نکرده بودم که بگم شاید به خاطر اون باشه!!

pcsoft
14-08-2011, 04:19
حالا که این اتفاق افتاده.
با Aronis Disk Driector در قسمت Recovery یه اسکن بکنید احتمال زیاد مشکل حل میشه.

jenipher
16-08-2011, 11:32
اون چیزی که در هنگام check disk می اومد و می نوشت در حال پاک کردن فلان فایل هست در حقیقت داشته ایندکس فایلها رو اصلاح می کرده. و خبری از دلت کردن فایل واقعی نبوده. البته بعد از بالا اومدن سیستم دیدم تعداد زیادی از ویدئوهایی که دانلود کردم از بین رفته و با یک scan disk دیدم هاردم کلی بدسکتور داره و رکاوری هم موفقیت آمیز نبود.
تعجب این که 20 روزه هارد رو گرفتم و بردمش گارانتی