PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : \/\/\/\/\/\/\/\/\/ سئوال مهم درباره مدارک بین المللی شبکه و استفاده از آنها برای مهاجرت \/\/\/\/\/\/\/\/\/

siyasiya
14-08-2011, 01:04
دوستان عزیز

من میخوام مدرک MCITP رو بگیرم. منتهی پس از مطالعه سایتهای خارجی متوجه شدم که داشتن A+ و Network+ هم
تا حدود زیادی میتونه برای مهاجرت کمک کنه (منظورم به همراه مدرک MCITP است)
به نظر شما ارزش داره برم دبی یا ترکیه فعلا این دو تا رو امتحان بدم و بگیرم. چون آمادگی کامل برای هردوی اینها دارم

ممنون اگر کمکم کنید

siyasiya
14-08-2011, 14:00
کسی جوابم رو نمیده؟

Amir Varasteh
14-08-2011, 17:08
سلام.

به نظر من بزار همه رو با هم برو امتحان بده.

تابستون هم فعلا گرونه.

siyasiya
14-08-2011, 19:36
مرسی امیر جان

حالا میگم که سخت نمیشه که همش رو با هم بخوام برم امتحان بدم؟
آخه +Network مطالب سخت افزاری تخصصی تری از شبکه داره و MCITP درباره مایکروسافت هست و خیلی سخت افزاری نمیشه
ممنون اگر نظرت رو بگی

Amir Varasteh
14-08-2011, 23:40
به نظر من که سخت نیس... یعنی سخت هست اما وقتی واردش بشی برات آسون میشه.

اگه بحث هزینه واست موردی نداره ، واسه هر امتحان جُدا برو.

minizoro
15-08-2011, 23:12
مرسی امیر جان

حالا میگم که سخت نمیشه که همش رو با هم بخوام برم امتحان بدم؟
آخه +Network مطالب سخت افزاری تخصصی تری از شبکه داره و MCITP درباره مایکروسافت هست و خیلی سخت افزاری نمیشه
ممنون اگر نظرت رو بگی

توصیه کلی : شبکه (network+) حتما باید بلد باشی اگه میخای کار کنی و بفهمی شبکه رو ... MCITP یا MCSE صرفا یاد گرفتن چطوری کار کردن با محصولات مایکروسافت هست که اصلا در سطح جهانی همچین مهارت خاصی هم محسوب نمیشه
شما اگه میخای اون ور یه چیزی حسابت کنن باید cisco هم بخونی CCNA, CCNP اینا...
و برای خوندن اینا باید فول باشی ... مفاهیم شبکه رو ... MCITP رو ... ببین اگه میخای واقعا کار شبکه کنی برو جلو ... واسه مهاجرت هم شاید یه امتیازی واست باشه
سعی کن جوری باشه که رفتی اون ور بتونی ازش پول در بیاری
A+ هم مفاهیم اساسی سخت افزار هست، که خب خیلی هاشون ما ایرانیها بلدیم شکر خدا ولی باز میتونی یاد بگیریش
برای یاد گیری اینا هم سرچ کن از موسسات معتبر دنیا ویدیور های آموزشی رو دانلود کن نگاه کن:
آموزش کامل ، در صورت خیلی خوب بودن زبان: از موسسه cbtnuggets سرچ کن
آموزش جامع و کلی برای بدست اومدن کل مطلب: test out
آموزش کامل: train signal سخت بتونی پک کاملشو پیدا کنی واسه دانلود، پک کاملشون هم خیلی خیلی گرونه...

توضیح درباره چیزی خاستی بگو بگم

siyasiya
16-08-2011, 19:23
توصیه کلی : شبکه (network+) حتما باید بلد باشی اگه میخای کار کنی و بفهمی شبکه رو ... MCITP یا MCSE صرفا یاد گرفتن چطوری کار کردن با محصولات مایکروسافت هست که اصلا در سطح جهانی همچین مهارت خاصی هم محسوب نمیشه
شما اگه میخای اون ور یه چیزی حسابت کنن باید cisco هم بخونی CCNA, CCNP اینا...
و برای خوندن اینا باید فول باشی ... مفاهیم شبکه رو ... MCITP رو ... ببین اگه میخای واقعا کار شبکه کنی برو جلو ... واسه مهاجرت هم شاید یه امتیازی واست باشه
سعی کن جوری باشه که رفتی اون ور بتونی ازش پول در بیاری
A+ هم مفاهیم اساسی سخت افزار هست، که خب خیلی هاشون ما ایرانیها بلدیم شکر خدا ولی باز میتونی یاد بگیریش
برای یاد گیری اینا هم سرچ کن از موسسات معتبر دنیا ویدیور های آموزشی رو دانلود کن نگاه کن:
آموزش کامل ، در صورت خیلی خوب بودن زبان: از موسسه cbtnuggets سرچ کن
آموزش جامع و کلی برای بدست اومدن کل مطلب: test out
آموزش کامل: train signal سخت بتونی پک کاملشو پیدا کنی واسه دانلود، پک کاملشون هم خیلی خیلی گرونه...

توضیح درباره چیزی خاستی بگو بگم

دوست عزیز

واقعاً لطف کردی. من میتونم فایلهای ویدئویی موسسات معتبر دنیا رو گیر بیارم
از TrainSignal هم خیلی بیشتر از بقیه خوشم میاد. آموزش کامل و جالبی داره.
در مجموع هدف من گرفتن Cerfiticate برای رفتن هست
حالا به نظر شما، توی فیلد برنامه نویسی برم دنبال مدرک یا همین شبکه خوبه؟
من واقعا گیج شدم. البته این رو هم بگم که برای من فرقی نمیکنه، من عاشق کامپیوترم
و توانایی خوبی هم در یادگیری دارم. 1300 ساعت مدرک فنی حرفه ای در زمینه کامپیوتر دارم که فقط خودم خوندم و رفتم امتحان دادم بدون یک دقیقه کلاس. با اینکه رشته دانشگاهیم مهندسی عمران بوده. اما عاشق کامپیوترم

خلاصه
توصیه شما برای گواهینامه های بین المللی چیه؟ دنبال کدوم برم که بیشتر به درد اون طرفها بخوره؟؟

minizoro
17-08-2011, 00:41
خاهش میکنم عزیزم، لطف چیه وظیفس، همچین چیز قابل داری هم نیست، تو به دیگران کمک کن تا بهت کمک کنن ...

من میتونم فایلهای ویدئویی موسسات معتبر دنیا رو گیر بیارم
چطو؟ :دی منظورت خریدنه؟

توصیه شما برای گواهینامه های بین المللی چیه؟ دنبال کدوم برم که بیشتر به درد اون طرفها بخوره؟؟
خب کلا هدف چرتیه :دی گرفتن گواهینامه برای رفتن به خارج اشتباهه به نظرم، بهتره هدفت موفقیت باشه، ممکنه این موفقیت تو ایران باشه، برای رفتن به خارج الزاما نباید کلی چیز تو رزومه ات باشه
قبلش بگم هرچی میگم تجربه شخصی منه و شاید قابل تعمیم نباشه، میشنوی برو روشون فکر کن مشورت کن تصمیم بگیر
من خودم هم مثلا شرایطم برای رفتن به اون ور مناسبه (زبان دارم، سربازی هم ندارم) و یه مدتم به همین فکر بودم دقیقا که تو هستی، ینی میخاستم مدارک مایکروسافت و سیسکو اینا رو جمع کنم برم خارج که بیفتن به پام ! یه سال رفتن کلاس MCSE و شبکه و دوره شو دیدم، بعد تموم شدن دوره میخاستم برم ccna رو هم شرو کنم، که دیدم حقیقتا کار شبکه با کارای دیگه متفاوته، اینجوری نیست یه تعداد کتاب بخونی بگی من فولم،
باید کار کنی، عملا درگیر باشی، عملا تو بازار کار شبکه یکم پارتی داشته باشی و سواد پایه شبکه (network+) رو داشته باشی، میتونی از پس خیلی از کارهای شبکه بر بیای
دلیلش هم اینکه به عنوان یه تازه کار ازت توقع شبکه های پیشرفته نمیره و اکثر شبکه هایی که تو ایران هست در حد همون یه ورک گروپ ساده کارش حل میشه، و همینطور که میری جلو و نیاز کار فرماهات بنا به اعتمادی که از پروژه های کاری کوچیکتر قبلیت تو بازار بدست آوردی میگن مهندس اینم واسمون ردیف کن
تو هم نمیتونی بگی نه بلد نیستم، میری تحقیق میکنی یاد میگیری، انجام میدی، سطح خودتم میره بالا
به مرور احساس میکنی بدون مدرک نمیشه پس مدرکشم جور میکنی و چون تجربه داری راحتتره واسه،
این یه حالت خیلی خیلی رایجه تو ایران،

خیلی کم پیش میاد یکی هرچی مدرکه بگیره و بعد شرو به کار کنه، اگرم هستن همین شبکه و نهایت سرور و اینفرا و اینارو خوندن که زیادم سخت نیست بعد وارد بازار کار میشن

ینی خلاصه کلام اینکه شبکه رو بخونی کار نکنی عملا هیچی ! مدرکشم زیاد به دردت نمیخوره

این 1300 ساعتی که میگی خودش خیلی خوبه کلی امتیاز داره واسه خارج

اگه میخای شبکه کار کنی برو بخون، کلاس برو یا ویدیو، (کلاس خیلی بهتره، چون عملا با تجربه های بازار کار ایران که متفاوت با تجربه هایی که تو فیلمها هست روبرو میشی)
اگه بخای این آموزشها رو بخری یه چیزی در حدود 400$ فک کنم باید پیاده شی شایدم تا 1000$ در حالی که با همین حدود ها میتونی تو ایران بری کلاس، و امکان وارد بازار کارت شدن خیلی بیشتره
اگه میخای شبکه کار کنی آره برو جلو ... به خارج هم فک نکن، وقتی شبکه کار شدی، با یکی دو سال تجربه کار عملی حداقل، زمانی هست که بهت ارزش داده میشه و اگه بری خارج میگن آها بیا اینجا ازت کار بکشیم، اونجام حلوا خیرات نمیکنن که! اگه تجربه عملی نداشته باشی نه خودت میتونی از عهده کار بر بیای نه اینکه اونطوری که باید بهت ارزش داده میشه، ولی اگه واقعا بلد باشی نونت تو روغنه بعد چند سال کار کردن عملی چه ایران چه خارج،
شبکه تو ایران هم کار خیلی خوبی داره ولی راند بازی کار رو خیلی مشکل میکنه

اما اگه از من میشنوی، دوست عزیز ببین خودت واسه چی هستی، کلی میگم،
مثال 4 سال عمران خوندی دیدی به دردت نمیخوره ... ! رفتی سراغ عشقت، علاقه ات، دو حالت داره، یا صرف علاقه اس و اصلا استعداد نداری توی این زمینه یا اینکه نه هم علاقه اس + استعداد که این بهترین حالته

دکتر شاهین فرهت یه بار گفت:
پدرم وقتی به آمریکا با بورسیه پزشکی در دست میرفتم ازم قول گرفت که پسرم بهم قول بده رفتی اونجا یه کلمه هم پزشکی نخونی و فقط موسیقی بخونی
گفتم چرا پدر؟
گفت: تو ممکنه یه دکتر معمولی بشی، اما یه موزیسین فوق العاده میشی

این مفهوم که هرکسی واسه یه چیز خاصی (استعداد نهانی که باید کشفش کنی) شدیدا تو رمان کیمیاگر پائولو کوئیلو هم عنوان شده، خیلی ها هستن که یه جهش تو زندگیشون اتفاق افتاده با این رمان، من خودم یکی رو میشناسم این رمان رو خوند الان خیلی موفقه ... بسیارند چنین افرادی

من دیدم کار شبکه واسه من نیست، شدیدا خشکه (سخت نه خشک، دو روز بخونی روز سوم خسته میشی، زده میشی، مگه اینکه عملا کار کنی)
اون دوره رو که تموم کردم، نرفتم سراغ ccna رفتم سراغ عشق همیشگیم: انیمیشن (قبلا شرایط جوری نبود که بتونم برم سراغش متاسفانه، ولی خوشبختانه فراهم شد)
من سالها بود عشق داشتم به انیمیشن، با توجه به ذات خودم که آدم صبوری و با تحمل بسیار دیدم انگاری این به پارامترهای من بیشتر میخوره تا شبکه (زرنگ، پر رو، باید بتونی با کلاینتهات با سیاست برخورد کنی)
الان خیلی خوشحالم که رفتم سراغ انیمیشن، اگر هم حتی توش موفق نشم، از لحظه لحظه انجامش لذت میبرم، و دنبال کار بیشتر هستم،
شبکه برای من اینطور نبود، هر روز که میرفتیم کلاس میگفتیم اه این دیگه چیه !
نمیگم شاید برا شما اینطوری نباشه،

هرکسی برای یه چیزی ساخته شده به نظر من، اگه به چیزی غیر اون بره شاید موفق بشه ولی یه موفق عادی میشه نه موفق عالی

شما هر چیزی که دوس داری توش خوب یا عالی باشی چه خارج چه داخل از ایران به سرت قسم میخورن
الان هدف من خوب یا ماهر بودن تو انیمیشنه و این برام خیلی بهتره، میتونم وقتی توی این ماهر شدم راحت برم خارج، یا اینکه حتی تو خود ایران فعالیت کنم

هرچی باشه، علاقه داشته باشی، توش موفقی،
شبکه، برنامه نویسی، برنامه نویسی تحت وب، طراحی سایت، گرافیک دو بعدی، سه بعدی، همه اینا چیزایی هستن که من بهشون علاقه داشتم و دارم، اما از بین اونا اونی رو برای ادامه انتخاب کردم که بیشتر از بقیه بهش علاقه دارم ... با اینکه به بقیه هم علاقه دارم و حتی ممکنه سر رشته هم داشته باشم...

ببخشید طولانی شد ... بازم میگم اینا همشون نظر شخصیه منه ... وگرنه من در حد و حدودهایی نیستم که جرات کنم به کسی نصیحت کنم صرفا تجربه شخصیه .... باز بابت طولانی شدن عذر میخام

آنچه که باید باشید، موفق هستید.

khelane
17-08-2011, 19:43
دوست عزیز اموزش شبکه ترین سیگنال میخوای من لینک پیشم دارم اونم لینکهای مستقیم از نتورک پلاس من هم دارهم میخونم و تلاش میکنم خلاصه اگه سرعت اینترنتت بالا هست پیام خصوصی بده برات بزارم من دوستم برام دان کرد
با سپاس

Amir Varasteh
17-08-2011, 20:35
منم میتونم بهت CBT Nuggets رو برای کل MCITP بدم.

تو که مشهدی.

hraeissi
17-08-2011, 20:53
دوست عزیز

واقعاً لطف کردی. من میتونم فایلهای ویدئویی موسسات معتبر دنیا رو گیر بیارم
از TrainSignal هم خیلی بیشتر از بقیه خوشم میاد. آموزش کامل و جالبی داره.
و توانایی خوبی هم در یادگیری دارم. 1300 ساعت مدرک فنی حرفه ای در زمینه کامپیوتر دارم که فقط خودم خوندم و رفتم امتحان دادم بدون یک دقیقه کلاس. با اینکه رشته دانشگاهیم مهندسی عمران بوده. اما عاشق کامپیوترم

خلاصه

خوب من یکی از دارندگان مدرک بین المللی هستم که برای مهاجرت به استرالیا برام خیلی خوب بوده و به امید خدا تا چند ماه دیگه احتمالاً می رم
ولی بیشتر این مدارک برای پیدا کردن کار است که اگر داشته باشید و کار هم بلد باشید مطمئنن به راحتی کار پیدا خواهید کرد ولی در خصوص خود مهاجرت مداک دانشگاهی و زبان شما مهمه

و توصیه آخر هم اینه که MCITP به همراه CCNA دقت شما را برای زدن تیر به هدفتان بسیار کمک خواهد کرد

موفق باشید

siyasiya
18-08-2011, 19:20
دوستان عزیز

بی نهایت از همه ممنونم. در این لحظه میخوام اعتراف کنم که احساس بسیار خوبی دارم. از اینکه میبینم علیرغم فشارهای زیادی که در جامعه وجود داره (از جنبه های مختلف)، اما هنوز انسانهای فوق العاده با دلهای پاک و مهربان هستند که در کمک کردن دریغ نمیکنند.
باز هم از همه شما دوستان گلم تشکر میکنم.

minizoro عزیز، خیلی خیلی ممنون که صاف و صادق تجربیاتت رو گفتی، که فوق العاده جالب بود
راستش من رشته عمران (آب) خوندم و 4 سالی میشه که دارم توی یک شرکت مهندسی بزرگ کار میکنم و حقوق امسالم هم حدود 650 تومن هست. رشته ای که توی دانشگاه خوندم به دردم خورده، ولی برای کار، البته کاری که انجام میدم کار مطالعاتی هست و همش با کامپیوتر و نرم افزارهای تخصصی. اینه که من رو از کاری که دارم انجام میدم تقریباً راضی نگه داشته. اما خوب، عشق من از اول دبیرستان (سال 73) که با کامپیوتر آشنا شدم، کامپیوتر بوده و هست.
مسائلی که گفتی واقعاً جالب و عالی بود. من هم آدم درونگرایی هستم و فکر میکنم این کار برای فعالیت در فیلد مهندسی شبکه خیلی مناسب نیست. از طرفی برنامه نویسی رو هم واقعا دوست دارم و در اون توانایی دارم. یادمه در سال سوم دبیرستان (نظام قدیم) در درس برنامه نویسی، هیچ کسی به من نرسید و نمره 20 گرفتم. حتی دوستانی که الان دانشجوی دکتری کامپیوتر و برق هستند یا دکتری رو گرفتن. هیچکس به من نرسید. نمره بعد از من 18 بود (اگر اشتباه نکنم)
چیزی که من رو کمی از حرکت باز میداره اینه که میبینم فارغ التحصیلان کامپیوتر زیاده (کسایی که مدرک دانشگاهی دارند) و خوب این افراد اگر مدرک بین المللی بگیرن و کار هم کرده باشن، عملاً رسیدن بهشون (حتی اگر به اندازه من سواد نداشته باشند) کار ساده ای نیست. حتی اگر من مدرک بین المللی هم بگیرم، در واقع بهتر خواهد بود که برای رفتن چیزی از مدرک دانشگاهی خودم نگم، چون اونطرف از دوگانگی خوششون نمیاد. این حالت خاص ایرانه که پزشک کار بساز و بفروش میکنه، مهندس مکانیک کافی شاپ باز میکنه. مهندس کامپیوتر زده تو کار تاسیسات گرمایشی و سرمایشی، مهندس عمران مغازه کامپیوتر داره و....
خلاصه اینکه تصمیم گیری برای آینده خیلی برام سخت شده. علاقه همونطوری که گفتی واقعاً شرط مهم یا حتی مهمترین شرطه. اما شکم رو نمیشه فقط با علاقه سیر کرد. نمیدونم کار میکنی یا نه، اما پول درآوردن ساده نیست. مگر برای قشر بازاری.
دوست دارم بیشتر با هم در این زمینه بحث کنیم. باز هم از تو عزیز ممنونم.

hraeissi عزیز
الان که مدرک من عمران هست، پس فکر میکنم گرفتن مدرک بین المللی کامپیوتر نتونه کمک زیادی به من بکنه. درسته؟

siyasiya
20-08-2011, 09:26
دوستان

منتظر شنیدن نظرات بیشتر شما هستم

hraeissi
23-08-2011, 18:05
عرض کردم مدارک حوزه IT بیشتر به جهت کاریابی در خارج از کشور معتبر است نه مهاجرت

pashangi
02-09-2011, 10:02
با سلام
من یه سایت پیدا کردم برای خرید ویدئوهای آموزشی مدارک سیسکو و ... خرید هم تا حالا نداشتم نمی دونم مطمئن هستش یا نه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

minizoro
06-09-2011, 15:16
چه خریدی عزیزم! میتونی بخری اما میخام چی کار ؟ وقتی میتونم رایگان دانلود کنم؟ حتی از خود سایتشون فک کنم
کافیه یکم اهل دانلود باشی و سرچ کنی