PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فریز شدن ماوس و کیبورد در ویندوز ایکس پی

ali_slovak
13-08-2011, 17:02
درود بر دوستان عزیز

از دیروز 2 تا مشکل با سیستم پیدا کردم:

1. سیستم در هنگام روشن بودن فریز میکنه و ماوس و کیبورد از کار میفتن. این مشکل رو در 2 تا ویندوزم داشتم پس احتمال مشکل نرم افزاری صفر هست.

2. مشکل بد restart شدن رو هم از دیروز گاهی دارم. یعنی وقتی سیستم رو restart میکنم و سیستم خاموش میشه، دوباره بلافاصله روشن نمیشه و نیم دقیقه طول میکشه تا روشن بشه.

بوق بایوس در هنگام راه اندازی طبیعی است. البته از هر 10 بار، یک بار اصلا بوق نمیزنه!

فعلا یک ساعته هر دو مشکل بالا ناپدید شدن! به نظرتون احتمال اینکه از کدام قطعات باشه بیشتره؟ با چه وسیله ای میتوانم مطمئن بشم که اون قطعه سالمه یا خیر؟

پیشاپیش از کمکتون تشکر میکنم.

مشخصات سیستم:
ویندوز XP
مادربرد: Ausu P5QC
پردازنده: 4 هسته ای
رم: DDR2 1066 2*2GB
گرافیک: گالاکسی 256مگ

EXTREME
13-08-2011, 18:21
فریز شدن هم میتونه از ویندوزو هم ویروس باشه که شما میگین مشکل از این دو نیست
پس باید اول برید سراغ پاور
یک علتی که فریز شدن بوجو میاد کم رسیدن ولتاژ به سی پی یو هست همچنین موقعی که سیستم رو ریستارت میکنید سیستم دیرتر میاد بالا پس میتونه این مشکل از پاور باشه
پس شما به ترتیب اینکارارو انجام بدین
بایوس رو دیفالت کنید و آپدیت کنید
با یه پاور قوی تر سیستم رو چک کنید در آخر برید سراغ چک کردن مین و مدار تغذیه ی مین

ali_slovak
13-08-2011, 19:17
فریز شدن هم میتونه از ویندوزو هم ویروس باشه که شما میگین مشکل از این دو نیست
پس باید اول برید سراغ پاور
یک علتی که فریز شدن بوجو میاد کم رسیدن ولتاژ به سی پی یو هست همچنین موقعی که سیستم رو ریستارت میکنید سیستم دیرتر میاد بالا پس میتونه این مشکل از پاور باشه
پس شما به ترتیب اینکارارو انجام بدین
بایوس رو دیفالت کنید و آپدیت کنید
با یه پاور قوی تر سیستم رو چک کنید در آخر برید سراغ چک کردن مین و مدار تغذیه ی مین

از راهنماییتون بسیار سپاسگزارم دوست گرامی،

راستش الآن بیشتر از 3 ساعته که درب کیس را باز کردم و مشکل فریز شدن نداشتم. با برنامه، دمای سی پی یو 25 درجه و دمای مادربرد 35 درجه و دمای GPU برابر 59 درجه است.

فکر کنم شاید این مشکلها از گرما بوده باشه... ولی اگر یک بار دیگه این فریز شدن تکرار شد کارهایی که فرمودید رو انجام میدم. فقط میخواستم بدونم اون دمای نزدیک 60 درجه برای GPU عادی است؟

پاورم silver stone هست ولی واتش رو دقیقا یادم نیست... حول و حوش 550 وات باید باشه.

بازم از پاسخ و وقتی که گذاشتید سپاسگزارم.

EXTREME
13-08-2011, 20:32
بله برای گرافیک این دما عادیه
شما درب کیس رو ببنیدید ببینید بازم فریز میشه سیستم

ali_slovak
13-08-2011, 20:50
بله برای گرافیک این دما عادیه
شما درب کیس رو ببنیدید ببینید بازم فریز میشه سیستم

خیلی ممنونم دوست گرامی،

همون درب کیس که باز بود بعد از حدود 4 ساعت فریز شد. :sad:

وقتی دکمه ریست روی کیس رو زدم سیستم خاموش شد، یعنی فن ها خاموش شدن و به حالت نرمال روشن شدن ولی دیگه سیستم بالا نیومد و مانیتور روشن نشد. چندین بار دکمه ریست رو زدم. همونطور که قبلا گفتم، قبلا این مدت زمان شده بود نیم دقیقه که بعدش مانیتور روشن میشد، اما این بار 3-2 دقیقه هم منتظر شدم ولی وشن نشد. (مشکل شماره 2 در پست اول همین تاپیک)

کلید پشت پاور رو خاموش کردم و روشن کردم، اینبار سیستم به طور عادی روشن شد و در همون ابتدای بوت چند بار ریست کردم و کاملا عادی ریست شد.

در همون لحظه دمای سی پی یو در بایوس 34 درجه و دمای مادربورد 35 درجه بود.

بایوس آپدیت هست. یعنی حدود یک سال و نیم پیش آپدیت کردم که هنوز هم آخرین ورژن همون هست.

طبق فرمایش شما، یکبار تنظیماتش رو default setting کردم.

منتظر راهنمایی ارزشمند شما هستم... :11:

EXTREME
13-08-2011, 20:57
من گفتم این مشکل نمیتونه از دما باشه دمای سیستم و قطعات شما عادیه
این مشکل از رم و هارد و گرافیک هم نمیتونه باشه به نظرم
من میگم شما با یه پاور دیگه سیستم رو چک کنبد و نشد برید سراغ چک کردن مین

ali_slovak
13-08-2011, 21:03
من گفتم این مشکل نمیتونه از دما باشه دمای سیستم و قطعات شما عادیه
این مشکل از رم و هارد و گرافیک هم نمیتونه باشه به نظرم
من میگم شما با یه پاور دیگه سیستم رو چک کنبد و نشد برید سراغ چک کردن مین

خیلی ممنونم،

2 تا رم 2 گیگ روی سیستم نصب بود، دونه دونه امتحان کردم همین مشکل بود. طبق فرمایش شما احتمالا از رم هم نیست.

این مین بوردم روی جعبش نوشته 5000 ساعت کارایی خازن داره! الآن حساب کردم سیستمم 2.5 ساله که روزی حدود 8 ساعت روشنه. به نظرتون روی اون 5000 ساعت باید حساب کرد؟ یعنی الآن که از 7000 ساعت هم بیشتر روشن بوده، باید فاتحش خونده بشه؟

برای تست پاور باید ببرمش خدمات کامپیوتری چون پاور دیگه ای دم دست ندارم.

باز هم از وقت و راهنماییتون سپاسگزارم. :11:

EXTREME
13-08-2011, 21:07
خیلی ممنونم،

2 تا رم 2 گیگ روی سیستم نصب بود، دونه دونه امتحان کردم همین مشکل بود. طبق فرمایش شما احتمالا از رم هم نیست.

این مین بوردم روی جعبش نوشته 5000 ساعت کارایی خازن داره! الآن حساب کردم سیستمم 2.5 ساله که روزی حدود 8 ساعت روشنه. به نظرتون روی اون 5000 ساعت باید حساب کرد؟ یعنی الآن که از 7000 ساعت هم بیشتر روشن بوده، باید فاتحش خونده بشه؟

برای تست پاور باید ببرمش خدمات کامپیوتری چون پاور دیگه ای دم دست ندارم.

باز هم از وقت و راهنماییتون سپاسگزارم. :11:
بله حتما ببرید خدمات کامپیوتری اونجا قشنگ همه ی قطعه ها رو چک میکنن