PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ويندوز 7 در قسمت انتخاب ويندوز ها نشون نميده !

Iceboy_LOVE
13-08-2011, 13:22
درود

ويندوز 7 سرويس پك يك 64 بيتي داشتم و سپس از طريق بوت ويندوز ايكس پي سرويس پك 3 - سي دو بيتي نصب كردم

حالا كه كامپيوتر روشن ميكنم و در بوت فقط خود ويندوز ايكس پي هست .. و ديگه دسترسي به 7 ندارم

اين هم بگم كه هر كدوم از ويندوز ها روي درايو متفاوت نصب شده اند .

مسئله ديگه اينكه پارتيشن ها تو 7 يه چيز ديگه بود... الان تو ايكس پي درايو ها فرق كرده اما در كل ويندوز 7 رو درايو موجوده و دست نخورده از اين بابت چيزي پاك نشده است .

راه حل چيه دوستان ؟

fayyaz
13-08-2011, 13:34
شما اول اکس پی بریز بعد 7

Dariushtanha
13-08-2011, 14:52
درود

ويندوز 7 سرويس پك يك 64 بيتي داشتم و سپس از طريق بوت ويندوز ايكس پي سرويس پك 3 - سي دو بيتي نصب كردم حالا كه كامپيوتر روشن ميكنم و در بوت فقط خود ويندوز ايكس پي هست .. و ديگه دسترسي به 7 ندارم
اين هم بگم كه هر كدوم از ويندوز ها روي درايو متفاوت نصب شده اند .
مسئله ديگه اينكه پارتيشن ها تو 7 يه چيز ديگه بود... الان تو ايكس پي درايو ها فرق كرده اما در كل ويندوز 7 رو درايو موجوده و دست نخورده از اين بابت چيزي پاك نشده است .
راه حل چيه دوستان ؟
برای نصب دو ویندوز در کنار هم اول ویندوز قدیمیتر نصب میشه بعد ویندوز جدید مثلا اول اکس پی بعدش سون و اگر اینکار برعکس باشه یعنی اول ویندوز سون نصب بشه بعد ویندوز اکس پی اونموقع دیگه ویندوز سون بوت نمیشه و سیستم پس از روشن شدن مستقیم وارد اکس پی میشه
برای رفع این مشکل و ظاهر شدن منوی بوت دوگانه که ویندوز 7 هم در آن منو موجود باشه باید از نرم افزار VistaBootPRO 3.3.0 استفاده کنید.(البته نرم‌افزار دیگه‌ای هم وجود داره بنام Easy BCD که با اون هم میشه کار کرد)

نکته: برای نصب این نر‌م‌افزار باید قبلا برنامه Net frame work 2.0. را نصب کرده باشید.

روش کار:
پس از نصب نرم افزار VistaBootPRO 3.3.0 روی ویندوز اکس پی وقتی نرم افزار را باز کردید یه هشدار میده که از bcd بکاپ بگیره شما هم تاییدش کنید.
حالا اگر سربرگ manage os entires را باز کنید میبینید که ویندوز سون گمشده شما را پیدا کرده و با عنوان recoverd نشونش میده
حالا add new os entries را انتخاب و نام ویندوز را در قسمت os name تایپ کنید و گزینه windows legacy را از بخش os type انتخاب کرده و در قسمت os drive هم درایو C را انتخاب کنید و بعد دکمه apply updates را بزنید.
دلیل انتخاب درایو C اینه که تمام فایلهای بوت داخل این درایو هست
حالا برگه system boot loader را باز کنید و دو گزینه windows vista boot loader و system partition را تیک بزند.
در نهایت دکمه install boot loader را بزنید.
سیستم را ریست کنید و پس از روشن شدن مجدد از منوی بوت ویندوز سون را انتخاب کنید.
موفق باشید.

Iceboy_LOVE
13-08-2011, 18:29
اقا یه دنیا ممنون . نرم افزار خوبی معرفی کردید . . .

یه مشکل دیگه هم الان وجود داره دوستان

من ویندوز اکس پی رو فرمت کردم از طریق خود بوت سی دی ویندوز
سپس یه ویندوز 7 نصب کردم
حالا در منو بوت دو تا گزینه رو میزنه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لینک عکس

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

که ثانیه شماره 30 ثانیه داره

میخوام ببینم چطور میشه گزینه اولی رو حذف کرد از صفحه

وقتی رو گزینه اول Enter میکنم این صفحه میاد :

لینک عکس :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Dariushtanha
13-08-2011, 18:59
شما وارد ویندوز 7 شوید و در قسمت سرچ کلمه RUN را تایپ کنید.وقتی آوردش روی آن کلیک کنید و در آن تایپ کنید: MSCONFIG
سپس در پنجره باز شده به سربرگ Boot بروید.حالا در همان جا در قسمت بالا متن Earlier Version Of Windows راانتخاب و از پائین روی Delete
کلیک کنید.سیستم را ری‌استارت کنید.

Iceboy_LOVE
13-08-2011, 19:10
شما وارد ویندوز 7 شوید و در قسمت سرچ کلمه RUN را تایپ کنید.وقتی آوردش روی آن کلیک کنید و در آن تایپ کنید: MSCONFIG
سپس در پنجره باز شده به سربرگ Boot بروید.حالا در همان جا در قسمت بالا متن Earlier Version Of Windows راانتخاب و از پائین روی Delete
کلیک کنید.سیستم را ری‌استارت کنید.

گزینه Earlier Version Of Windows تو لیست نبود :9:

این گزینه فکر کنم بخاطر اینه که وسط کار نصب ویندوز که پارتیشن یکی از درایو ها فرمت کردم و بعدش نصب ویندوز اکس پی ادامه ندادم هست

تو ویندوز 7 هم اون درایوی که فرمت کرده بودم رو پیام داد که خام هست و به صورت NTFS فرمت کردم که الان مشکلی نداره .

Dariushtanha
13-08-2011, 19:32
خب در اینصورت تنها راهش استفاده از برنامه Easy BCD است.برنامه را نصب کنید و از قسمت سمت چپ
روی Edit Boot Menu کلیک کنید.حالا در سمت راست Earlier Version of Windows را انتخاب و تیک بزنید
و سپس روی گزینه Delete در بالای همین پنجره کلیک کنید.در نهایت در قسمت پائین سمت راست پنجره
روی Save setting کلیک کنید.:20:

Iceboy_LOVE
13-08-2011, 21:16
خب در اینصورت تنها راهش استفاده از برنامه Easy BCD است.برنامه را نصب کنید و از قسمت سمت چپ
روی Edit Boot Menu کلیک کنید.حالا در سمت راست Earlier Version of Windows را انتخاب و تیک بزنید
و سپس روی گزینه Delete در بالای همین پنجره کلیک کنید.در نهایت در قسمت پائین سمت راست پنجره
روی Save setting کلیک کنید.:20:

آقا خیلی ممنون :10: این گزینه رو طبق همون چیزی که گفته بودین پاک کردم
مشکلم حل شد .