PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل بوت نشدن سیستم

ebi1952
13-08-2011, 09:09
با سلام
تا حالا دو تا سیستم با این ایراد دیدم که دقیقا مشکل مشابهی داشتن. مشکل اینه که سیستمی که یه مدتی کار می کرده بدون مشکل خاصی (حداقل 2-3 سال) حالا بدون این که سخت افزار یا نرم افزارها و درایور های سخت افزار تغییر کنه موقع روشن شدن دقیقا جایی که بعد از صفحه سیاه،شمارنده ویندوز xp می خواد بیاد بالا گیر می کنن. من تا حالا این کارها رو انجام دادم ولی به نتیجه نرسیدم:
1-تنظیمات بایوس رو دیفالت کردم
2- ویندوز رو از دوباره نصب کردم(درایو ویندوز قبلی رو فرمت کردم)
3- باتری مین برد رو عوض کردم.
4- جای سوکت کابل ساتا هارد رو عوض کردم و خود کابل ساتا رو هم عوض کردم
در ضمن با انجام هر کدوم از این کارها سیستم 2-3 روز خوب کار می کنه ولی دوباره مشکل شروع میشه من خودم ایراد رو یا از هارد می دونم یا از مین برد یا از پاور، هاردش رو به سیستم خودم بستم به خوبی کار می کرد البته دماش حدود 46 بود با hdd regnartor هارد رو چک کردم وسطای هارد یه بدسکتور نشون داد( درایو ویندوز بد سکتور نداشت) تا نظر دوستان اهل فن چی باشه. لطفا راهنمایی کنید

EXTREME
13-08-2011, 09:58
اگه اینکار هارو روانجام دادین و باز هم موقع لود ویندوز گیر میکنه
میتونه مشکل از هارد باشه باید بزارید با hdd regenerator تمام بدسکتورهای هارد از بین بره و تعمیر بشه
این مشکل میتونه از ضعیف بودن پاور و حتی رم هم باشه
در آخر برید سراغ مین
جای رم هارو هم عوض کنید

ebi1952
15-08-2011, 11:03
اگه اینکار هارو روانجام دادین و باز هم موقع لود ویندوز گیر میکنه
میتونه مشکل از هارد باشه باید بزارید با hdd regenerator تمام بدسکتورهای هارد از بین بره و تعمیر بشه
این مشکل میتونه از ضعیف بودن پاور و حتی رم هم باشه
در آخر برید سراغ مین
جای رم هارو هم عوض کنید
همون طوری که گفتم درایو ویندوز بد سکتور نداشت بازم می تونه از هارد باشه؟
پاور سیستم هم از این پاورهای معمولی که رو خود کیس می بندن(پاسکال) ولی با توجه به قطعات فکر کنم پاور باید جوابگو باشه(نیاز قعات فکر نکنم 300 تا بیشتر باشه)
رم هم یه دونه داره جاشو عوض کنم خوبه؟

jafarian
15-08-2011, 16:33
شما کل هارد اسکن کردین بعدش برنامه HDD Regenerator روی کل هارد شما بدسکتورنمایش داده یعنی اینکه باید هارد فیکس کنید یکی ازعلتهایی که هنگ میکنه همین بدسکتوربایوس مادربورد خودتونم حتما آپدیت کنید اون رم خودتونم که بصورت تک هست جاش روی اسلاتهای مین عوض کنید درضمن بهعلت استهلاک قطعات پاوراین موردم پیش میاد ازآخرسرم با یک پاورمثل Green GP380A بطورموقت تست بزنید:20: