PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : وعده نابودی فیس‌بوک در چهاردهم آبان!

VAHID
10-08-2011, 16:39
به گزارش فارنت و به نقل از پی‌سی‌مگزین گروه هکری انونیموس (Anonymous) که این روزها بر خلاف معنای نام خود، نام بزرگی برای خود دست و پا کرده است در اطلاعیه‌ای وعده داد که در روز پنجم نوامبر (۱۴ آبان) شبکه اجتماعی فیس‌بوک را به جرم نقض حریم خصوصی کاربران به طور کامل نابود کند.
این گروه هکری در اطلاعیه خود در یوتیوب آورده است: فیس‌بوک اطلاعات را به آژانس‌های دولتی می‌فروشد و به شرکت‌های امنیتی اطلاعاتی برای جاسوسی از مردم سرتاسر جهان دسترسی مخفی اعطا کرده است.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

انونیموس در ادامه پیام خود با هشدار در خصوص نقض فراروان حریم خصوصی کاربران در فیس‌بوک اعلام کرده است که برخی از این شرکت‌ها که خود را کلاه‌سفید می‌نامند برای حکومت‌هایی همچون مصر و سوریه مشغول به فعالیت هستند.
این موضوع همواره از سوی فیس‌بوک رد شده است که اطلاعات کاربران را بدون موافقت کاربران با طرف سومی به اشتراک گذاشته باشد.
این گروه هکری با اشاره به تاریخ ۱۴ آبان اعلام کرده است که این شبکه اجتماعی پس از این تاریخ دیگکر به ارائه سرویس به کاربران قادر نخواهد بود و از کاربران فیس‌بوک خواسته است تا برای دفاع از آزادی اطلاعات و حفظ حریم شخصی خود به کمپین نابودی فیس‌بوک ملحق شوند.
این گروه همچنین به کاربران فیس بوک هشدار داده است که هر فعالیتی که در فیس‌بوک انجام می‌دهید در آن ثبت می‌شود و حتی اگر اکانت خود را پاک کنید باز هم اطلاعات شخصی شما از بین نخواهد رفت.
البته با توجه به نوع فعالیت این گروه هکری نمی‌توان مسئولیت این اطلاعیه را به طور کامل متوجه آنان دانست چرا که با توجه به ناشناس بودن اعضای این گروه به طور طبیعی هر کسی می‌تواند با راه‌اندازی یک کانل ویدیوئی در یوتیوب و یک اکانت توئیتر موضوعی این چنینی را با موضوع عملیات فیس‌بوک خبرسازی کند.

farnet.ir

_LOVE_CODER_
12-08-2011, 00:38
این گروه همچنین به کاربران فیس بوک هشدار داده است که هر فعالیتی که در فیس‌بوک انجام می‌دهید در آن ثبت می‌شود و حتی اگر اکانت خود را پاک کنید باز هم اطلاعات شخصی شما از بین نخواهد رفت.
البته این حرفشون کاملا صحیح هست
هر صحفه ای و هر لینکی که باز کرده باشید هر کاری که فکرش رو بکنید فیس بوک به راحتی می تونه لاگ کنه و کاملا زیر نظر داشته باشدتون

MOHAMMAD2010
12-08-2011, 14:48
چقدر امکانش هست این کارو کنن ؟

*M!L4D*
12-08-2011, 15:13
خدا خیرشون بده یه ملتی رو از دام اعتیاد نجات میدن:دی

pooria7171
12-08-2011, 15:20
این موضوع از ابتدا مشخص بود!

چطور سایتی با وجود سرورهای بزرگ وتبلیغات کم ورایگان میتواند هزینه های گزاف خود را پرئاخت کند؟؟؟

4870x2
12-08-2011, 16:16
Anonymous در اصل برای مقابله با Sony بخطار محکوم کردن جیلبریک کننده PS3 بوجود اومد...به Sony هشدار دادن PSN (Play Station Network)m رو دچار مشکل می کنن !
و این کارو هم کردن ( حدود 1 ماه سونی داشت PSN رو درست می کرد ! )
حالا اگه این واقعیت داشته باشه .. هیچ شکی نیست باید کارمندان امنیت فیسبوک به خودشون از ترس بلرزن : دی

HESAM_5700
12-08-2011, 17:10
یعنی ممکنه ؟ : دی

خداییش راحت میشیم همگی :دی

F.A7
12-08-2011, 17:25
:((((
من تازه اکانتِ پلاسَمو پاک کردم :دی با این اوصاف همه میریزن تو پلاس ...

pour-homme
12-08-2011, 17:28
دست شون درد نکنه ایشالا جبران کنیم
این که اطلاعات لاگ میشه و شما تو چه پیج و پروفایلی رفتید که کاملا مشخص چون شما زمان که می خواید دویاره سرچ کنید اونها تو الویت هستند که حالا چیز خاصی هم نیست و این که بعد از پاک کردن اطلاعاتتون باقی میمونه بازم چیز خاصی نیست حتی ایمیل های یاهو به همین صورت هست

legolas 224
12-08-2011, 17:32
والا :دی
قبلا یه پی ام واسم اومده بود که فیس بوک میتونه خونه شما پیدا کنه و .... برای جلوگیری از این کار برین تو تنظیمات و ... بکنید :دی
الان شما هایی که تو فیس وقتتون رو گذاشتین چی بدست اوردین؟

pour-homme
12-08-2011, 17:53
الان تو فیس بوک میخوای عضو بشی باید شماره تلفن حتما بدی

ARASH66
12-08-2011, 18:03
خیلی از اطلاعاتی که در فیسبوق ثبت میکنن اطلاعات مهمی نیست، حالا این وسط استفاده از این اطلاعات چه نفعی برای اونها داره؟

_LOVE_CODER_
12-08-2011, 18:29
خیلی از اطلاعاتی که در فیسبوق ثبت میکنن اطلاعات مهمی نیست، حالا این وسط استفاده از این اطلاعات چه نفعی برای اونها داره؟
در مورد ادمای معمولی مهم نیست
ولی اگر شخص خاصی مورد نظر باشه یا شخصیت معروف یا مهمی باشه اونوقت قضیه فرق میکنه:46:

Farshadd
12-08-2011, 19:45
سلام

وقتی کاربر وارد اینترنت میشه ، دانسته یا نادانسته ، به صرف وارد شدن به اینترنت یک مجوز سطحی به فضای اینترنت با همه متعلقاتش میده .

اینترنت یک فضای طبیعی نیست. فضای ساخته دست بشر و به طور خاص شبکه کار ها و برنامه نویسان است. تقریبا هر جور که بخوان میتونن ازش استفاده کنن.

به طور مثال گوگل نتایج جستجو و جستجو ها رو بر اساس مناطق جغرافیایی ثبت میکنه و اونها رو به شرکت های تجاری میفروشه. مثلا مگه مردم کشور ایران بیشتر از همه به دنبال فیــــــلتر شکن و آموزش نصب ماهواره و مدل لباس ... میگردن. بعد اینا رو میفروشه به شرکت های مخصوص . و بعد از مدتی مثلا فایندر چینی با زبان فارسی و فلان مدل لباس وارد بازار میشه.
این طور استفاده ها در سطح اینترنت طبیعی هستن. (ولی استفاده غیر طبیعی هم زیاده که در آینده آشکار میشن...)

1- اپراتور های تلفن همراه و شرکت های سازنده موبایل و نرم افزار های آنها
2- آنتی ویروس ها
3-نرم افزار های مبتنی بر ارتباط سوکتی (مثل یاهو مسنجر و گوگل ارث و ...)
4-سایت ها
و...

اینها همه واقعا میتونن راحت در زندگی ما باشن.

4870x2
12-08-2011, 19:53
والا
قبلا یه پی ام واسم اومده بود که فیس بوک میتونه خونه شما پیدا کنه و .... برای جلوگیری از این کار برین تو تنظیمات و ... بکنید
الان شما هایی که تو فیس وقتتون رو گذاشتین چی بدست اوردین؟
تمامی کاربر هایی که تو ایران میرن فـیس بو از وــی پی ان استفاده می کنن !
و وقتی از وـــی پی ان استفاده می کنی امکان ردیابی نیست !

legolas 224
12-08-2011, 20:01
تمامی کاربر هایی که تو ایران میرن فـیس بو از وــی پی ان استفاده می کنن !
و وقتی از وـــی پی ان استفاده می کنی امکان ردیابی نیست !
همه که وی-پی-ان ندارن ! بعضیا با قند شکن میرن .
منظور منم تنها به ایرانی ها نبود که واسه فیس از وی -پی-ان استفاده میکنند!
برای کشور های دیگه که فیل نیست .

4870x2
12-08-2011, 20:19
همه که وی-پی-ان ندارن ! بعضیا با قند شکن میرن
خوب فـــیلتر شکن هم IP رو عوض می کنه دیگه : دی

Slim_shady
12-08-2011, 20:53
از فیس بوک بدم میاد زیاد توش دروغ می گن
خودشون جای اینو اون جا می زنن

A.IvI.I.N
12-08-2011, 21:25
من همون اول که صاحب فیس بوک رو دیدم 3 سوته اکانتم رو بستم خلاص:2:
مرتیکه با اون قیافش شده صاحب فیس بوک...!!!:2::31:
خدا وکیلی پلاس خیلی بهتره حداقل میتونی بین دوستات و فامیلات مرز بزاری ولی فیس بوک خر تو خره :31:

legolas 224
12-08-2011, 22:42
خوب فـــیلتر شکن هم IP رو عوض می کنه دیگه : دی
سوتی دادم در حد ....:دی

Havbb
12-08-2011, 23:31
اگه واقعا از اطلاعات توی فیسبوک برای سازمانهای اطلاعاتی اسفاده میکنند باید به خودم تبریک بگم : دی کل انسانهایی رو که میشناختم از هرکدوم یه خصوصیت برداشتم و نسبت دادم به خودم.... یعنی هنگ میکنند اگه اطلاعات منو بخوان استفاده کنند :27:، راستی این قضیه که میگن از طریق فیـسبوک تا در خونه تون رو میتونن پیدا کنن چیه؟

charandestan
13-08-2011, 00:26
این تاپیک بد جوری منو به یاد یه کانال انداخت!!!:13:

Vallio
13-08-2011, 07:27
کاشکی این کارو بکنه :دی ، من الان 5 ساله عضو فیس بوک هستم ولی الان دقیقا" دو سه روزه بازش میکنم ، جزو یکی از مخالفانش هستم :2: !

و از کاربران فیس‌بوک خواسته است تا برای دفاع از آزادی اطلاعات و حفظ حریم شخصی خود به کمپین نابودی فیس‌بوک ملحق شوند.

این کمپین آدرسش کجاست ؟!

spiky
13-08-2011, 14:31
دمشون گرم من همیشه به همه گفتم که از فیس بوک استفاده نکنید و اگر هم استفاده میکنید اطلاعات مهم رو نذارین حتی شماره موبایلتون رو ولی افسوس که خیلی ها گوش نمیکنن از جمله دوست خود من آلبوم ساخته تو فیس بوک توش عکس های خانوادگی رو گذاشته:41:

D r i v e r
13-08-2011, 16:12
اگه واقعا از اطلاعات توی فیسبوک برای سازمانهای اطلاعاتی اسفاده میکنند باید به خودم تبریک بگم : دی کل انسانهایی رو که میشناختم از هرکدوم یه خصوصیت برداشتم و نسبت دادم به خودم.... یعنی هنگ میکنند اگه اطلاعات منو بخوان استفاده کنند :27:، راستی این قضیه که میگن از طریق فیـسبوک تا در خونه تون رو میتونن پیدا کنن چیه؟
نیازی به فیس بوک نیست
همین الان هم شمارو میتونن تا دره خونتون پیدا کنن ;)

Y@var
13-08-2011, 21:23
اینم صفحه ی Twitterشون

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید