PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با adsl کمک فوری

papef
10-08-2011, 00:56
سلام بچه ها
من احتیاج به کمک فوری دارم.....
من یه مودم f-14 adsl meganet2 ports combo router دارم
من امروز رفتم یه شرکت و در خواست دادم حالا ازتون خواهش می نکم کمکم کنید و بهم بگید که کانفیگ چیه؟
من وقتی از اون شرکت adsl بگیرم بهم چی میدن؟(مثلا" نام کاربری و رمز عبور میدن مثل دایل آپ یا بهم نام سرور و از این جور چیزا میدن؟)
سوال آخر :lan چیه و به کجای کامپیوتر میگن؟
خواهش می کنم نمی تونید بهم بگید چه جوری مودمم رو کانفیگ یا تنظیم کنم؟ آدرس سایتش اینه:microfire.ir
آخه هزینه اش خیلی بالاست تو رو خدا کمکم کنید من منتظر جوابم....
خواهش می کنم کمک کنید:41:

NirvanaH
10-08-2011, 11:13
سلام بچه ها
من احتیاج به کمک فوری دارم.....
من یه مودم f-14 adsl meganet2 ports combo router دارم
من امروز رفتم یه شرکت و در خواست دادم حالا ازتون خواهش می نکم کمکم کنید و بهم بگید که کانفیگ چیه؟
من وقتی از اون شرکت adsl بگیرم بهم چی میدن؟(مثلا" نام کاربری و رمز عبور میدن مثل دایل آپ یا بهم نام سرور و از این جور چیزا میدن؟)
سوال آخر :lan چیه و به کجای کامپیوتر میگن؟
خواهش می کنم نمی تونید بهم بگید چه جوری مودمم رو کانفیگ یا تنظیم کنم؟ آدرس سایتش اینه:microfire.ir
آخه هزینه اش خیلی بالاست تو رو خدا کمکم کنید من منتظر جوابم....
خواهش می کنم کمک کنید:41:

سلام
دوست عزیز کانفیگ شناسوندن مودم به شبکه کامپیوتر هستش که باید یه سری کدها رو داخل مودم وارد کنید تا اختلالی در ارسال و دریافت داده پیش نیاد.
وقتی با شرکت قرار داد ببندی بهت یه پسوورد و یه یوزرنیم میدن. که معمولا همون شماهر تلفن خونتون هست!
بعد از اینکه پسوورد و یوزر رو گرفتی یا مستقیم داخل مودم وارد میکنی و یا داخل ویندوز کانکشن میسازی. چون مشخصات خاصی در مورد مودمت پیدا نکردم پس کانکشن داخل ویندوز رو توضیح میدم که فیلم آموزشیش رو میزارم واسه دانلود:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
و اما Lan: به کانکتوری گفته میشه که مسئول ارتباط دهی کاممپیوترها به هم هستش و باعث ایجاد شبکه بین چند کامپیوتر میشه.
جای Lan روی مادر برد:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Lan بر روی مودم"

کابل شبکه و تلفن برای مودم:

راستی مودم بی سیم هستش؟؟؟؟

حامد:11:

papef
10-08-2011, 12:24
دستت درد نکنه حامد جون:11:
مرسی
نه بی سیم نیست سیم داره...
راستی یه سوال دیگه
vpi و vci رو هم شرکت میده را مربوط به مودمه؟
راستی این علامت پارس آنلاین برای چه شهری هست آخه آشناست؟
دمت گرم داداش

papef
10-08-2011, 12:56
سلام
ببخشید یه سوال دیگه هم دارم
من 3ماهه باید 27.5 تومان..چون من تو مدرسه ها .وقت ندارم آیا میشه که چند ماه شارژ نکنم یا اینکه سرویسم قطع میشه؟از پارس آنلاین

NirvanaH
10-08-2011, 18:45
دستت درد نکنه حامد جون:11:
مرسی
نه بی سیم نیست سیم داره...
راستی یه سوال دیگه
vpi و vci رو هم شرکت میده را مربوط به مودمه؟
راستی این علامت پارس آنلاین برای چه شهری هست آخه آشناست؟
دمت گرم داداش

سلام
خواهش میکنم.
آره این دو تا رو شرکت میده که VCIاون 59(البته این چیزیه که شرکت میگه و هر عددی بین 32 تا 35 میشه گذاشت و هیچ مشکلی پیش نمیاد) و VPI هم که صفر هستش.
لوگوی پارس آنلاینه که نمایندگی همدانه. یه دزد به تمام عیار!!!

سلام
ببخشید یه سوال دیگه هم دارم
من 3ماهه باید 27.5 تومان..چون من تو مدرسه ها .وقت ندارم آیا میشه که چند ماه شارژ نکنم یا اینکه سرویسم قطع میشه؟از پارس آنلاین

دوست خوب من، شرکتهای خصوصی پول رو اول قرار داد میگیرن و اگه تا پایان مثلا این سه ماه ترافیکت رو که مصرف نکنی همش سوخت میشه و از بین میره. یعنی آش نخورده و دهن سوخته!!! بعد اینکه شما هر سه ماه باید بری واسه شارژ سرویس که اگه 10 روز از موعد مقرر بگذره پورت شما جمع آوری میشه و باز باید 20هزار تومن هزینه کنی واسه راهاندازیش! پس اگه سرویس رو شارژ نکنی سرویست حتماً قطع میشه. البته قبلش باهات تماس میگیرن.
راستی فیلمه به کارت اومد؟؟؟

papef
10-08-2011, 20:26
آره مرسی داداش........اما فکر کنم بلد بودم من فقط نمی دونم چه جوری باید کانفیگ کنم.!
می تونی این لطف رو هم در حقم بکنی و بهم بگی چه جوریه؟مدل meganet f-14 2portsهست..
ppp user name و pppassword رو شرکت میده؟
بازم ممنون

NirvanaH
10-08-2011, 22:40
آره مرسی داداش........اما فکر کنم بلد بودم من فقط نمی دونم چه جوری باید کانفیگ کنم.!
می تونی این لطف رو هم در حقم بکنی و بهم بگی چه جوریه؟مدل meganet f-14 2portsهست..
ppp user name و pppassword رو شرکت میده؟
بازم ممنون

آره دوست خوبم. پسوورد و یوزر نیم رو شرکت میده و معمولا از شماره تلفن خونه استفاده میکنند.
اما در مورد مودم: راستش یکی از گمنام ترین مودم های بازار هستش. شما چرا از یه برند معتبر مودم برنداشتی و رفتی سراغ برندی که یه سایت درست و درمون واسه معرفی محصولش ناره؟؟؟؟ من جای شما بودم سریع مودم رو پس میدادم و یه TP-Link یا D-Link تک پورت بر میداشتم. به حرف شرکت که مودمای ما با این برند سازگاره با این یکی سازگار نیست هم توجه نکن.همش چرنده و واسه پول الکی گرفت از مرده!!!!
خب بگذریم...
صفر:مودم رو با کابل شبکه به مادربرد وصل کن و یه کابل تلفن مودم هم به پریز تلفن بزن.
اول: داخل مرورگر تایپ کن:192.168.1.1
دوم: اگه ازت پسوورد و یوزر خواست پشت مودم باید نوشته شده باشه.
سوم: بخش Setup یا Quik Setup رو کلیک کن و مراحل رو پشت سر هم ادامه بده.
راستش من سایت رسمی این برند رو نتونستم پیدا کنم تا بتونم بهتر راهنماییت کنم. اگه روی کارتونش آدرس سایت رسمی(نه نمایندگی فروش یا از این سایتهای فروشگاهیی ایرانی.سایت رسمی) هستش داخل تاپیک بزار تا بتونم بهتر کمکت کنم.

papef
10-08-2011, 23:46
ممنون اما مشکل اینجاست که من اطلاعاتی از برند ها نداشتم:
مودم من هم نه setup داره و نه quick setup
یه ویدیو از ساختار مودمم برات میذارم کمکم کن حامد:
اینم لینک دانلودش:
ممنون داداش

NirvanaH
11-08-2011, 12:02
ممنون اما مشکل اینجاست که من اطلاعاتی از برند ها نداشتم:
مودم من هم نه setup داره و نه quick setup
یه ویدیو از ساختار مودمم برات میذارم کمکم کن حامد:
اینم لینک دانلودش:
ممنون داداش

سلام
خیلی بهم کمک کرد. این هم از مراحل کار و کانفیگ مودم با PoppE:

a6l3i
11-08-2011, 14:29
سلام دوست عزیز
به فروم خوش اومدین

در این راستا ، مطالبِ زیاد و ارزشمندی رو میتونید در تاپیک جامعِ زیر پیدا کنید و سوال هاتون رو هم بپرسید :

راه اندازی ADSL - خريد، نصب و رفع عيب مودم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) (بخش شبکه های کامپیوتری)

موفق باشید . .

papef
11-08-2011, 16:04
حامد جان اكثر عكس ها بالا نمياره بهتره بگم هيچ كدوم نمياره.......لطف مي كني عكس ها رو زيپ كني برام؟

papef
11-08-2011, 22:57
سلام دمت رگم عکس ها عالی بود نمی خواد زیپ کنی چون ذخیره رکده
فقط چهد چیز برای نامفهوم و بهمه:
اولی:
با توجه به عکس بالا مودم من یه سری قسمت برای تیک زدن بیشتر داره میشه بگی کدومه ها رو باید تیک بزنم؟
دومی:
با توجه به عکس بالا دو تا جا برای تیک زدن هست...تو به من گفته بودی تعییر ندم ولی برای من اتولی رو تیک نزده اما برای تو تیک زده حالا باید اولی رو هم تیک بزنم؟
آخری:
با توجه به عکس بالا برای تو دو تا قسمت داره که باید جلوش شماره نوشت اما برای من نداره اینا لازمه؟اگه نباشه اشکالی نداره؟
دمت گرم داداش حامد

papef
14-08-2011, 16:03
حامد جان نیستی؟

papef
16-08-2011, 13:08
بچه ها کسی نمیتونه کمک کنه؟:19::41:

NirvanaH
17-08-2011, 10:53
حامد جان نیستی؟

سلام بردادر گلم
شرمنده . درگیر یه کاری بودم.
من اون اسکرین شتها رو از مودم خودم برات گذاشتم. کلیت کار یکسانه و فقط یکسری گزینه فرق دارن.
شما همه گزینه هایی رو که برات نا مفهومه رو در یک پست بنویس یا یه عکس دیگه بزار. راستش من از عکس اولی چیزی دستگیرم نشد.

حامد

papef
17-08-2011, 18:22
سلام مرسی
داخل عکس اول در قسمتppp username and password با توجه به آموزشی که شما برام گذاشته بودی یه سری گزینه ها برای فعال کردن داخل مودم من هست که داخل آموزش شما نبود
از جمله:
able fullcone net
dail on damend(with ide timeout timer
و...
چند گزینه دیگه که می تونی تو عکس اول ببینی..(اونایی که دورش مربع قرمزه)
اونا رو فعال کنم یا نه؟
تو عکس دوم گزینه ای که دورش مربع زدم شما داخل آموزش بهم گفته بودی این مرحله بدون تغییر رها کن و بزار تنضیمات پیش فرض بمونه در آموزش شما اون رو فعال کرده اما مال من نکرده باید فعال کنم؟
داخل عکس سوم دور اونایی که قرمزه رو داخل مودم شما داره اما مال من داره اینا ضروریه؟
دمت گرم داداش

NirvanaH
18-08-2011, 00:10
سلام مرسی
داخل عکس اول در قسمتppp username and password با توجه به آموزشی که شما برام گذاشته بودی یه سری گزینه ها برای فعال کردن داخل مودم من هست که داخل آموزش شما نبود
از جمله:
able fullcone net
dail on damend(with ide timeout timer
و...
چند گزینه دیگه که می تونی تو عکس اول ببینی..(اونایی که دورش مربع قرمزه)
اونا رو فعال کنم یا نه؟

سلام دوست عزیزم
اگر شما بدون مشکل به اینترنت وصلی نیازی به این کارا نیست.
اولی برای شبکه کردن چند کامپیوتر با مودم هستش که برای مسیر یابی در شبکه استفاده میشن.
دومی یا Dial on Demand Routing (DDR) که این هم برای مسیر یابی شبکه به صورت کنترل از راه دور انجام میگیرد.

تو عکس دوم گزینه ای که دورش مربع زدم شما داخل آموزش بهم گفته بودی این مرحله بدون تغییر رها کن و بزار تنضیمات پیش فرض بمونه در آموزش شما اون رو فعال کرده اما مال من نکرده باید فعال کنم؟

بله.

داخل عکس سوم دور اونایی که قرمزه رو داخل مودم شما داره اما مال من داره اینا ضروریه؟

نه.هر مودمی یک سرری تفوتهایی با هم دارند که شامل این گزینه ها هستش.

دمت گرم داداش

خواهش میکنم عزیز.

حامد

papef
19-08-2011, 23:11
ای خداااااااااااااااااااا!
من چه ججوری تشکر کنم!عربی بلد نیستم اما هم انگلیسی بلدم و هم اسپانیا اما فارسی از همش بهتره:
مرسی.ممنون.تشکر.لطف کردی.شکر گذارم.
انگلیسی:thanks.thank u.u 're kind.
اسپانیا:folla.cozzende u.liveres

---------- Post added at 12:11 AM ---------- Previous post was at 12:10 AM ----------

فقط یه سوال دیگه:
adviced setup باید کانکشن بسازم یانه؟
اگه نسازم چه جوری باید وصل بشم؟
بازم مرسی حامممممممممممممممممد جوووووووووووووووووووووووو ووووووون

NirvanaH
19-08-2011, 23:58
ای خداااااااااااااااااااا!
من چه ججوری تشکر کنم!عربی بلد نیستم اما هم انگلیسی بلدم و هم اسپانیا اما فارسی از همش بهتره:
مرسی.ممنون.تشکر.لطف کردی.شکر گذارم.
انگلیسی:thanks.thank u.u 're kind.
اسپانیا:folla.cozzende u.liveres

سلام داداش گلم
ای بابا کاری نکردم داداش. پس رفقا به چه درد هم می خورن. انجام وظیفه بود عزیز.

فقط یه سوال دیگه:
adviced setup باید کانکشن بسازم یانه؟
اگه نسازم چه جوری باید وصل بشم؟
بازم مرسی حامممممممممممممممممد جوووووووووووووووووووووووو ووووووون

اره داداش از این جا باید کانشن داخلی مودم یا همون PoppEبسازی.اگر از انی امکان استفاده نکنی باید داخل ویتدوز کانکشن بسازی. مثل دیال اپ. فقط به ADSL رسیدی اون رو انتخاب کن.
اگه هر امر دیگه ای بود در خدمتم داداش.

حامد