PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یکی به دادم برسه

*Forgotten*
09-08-2011, 15:44
سلام

دوستان من دو تا رم از مارک geil دارم هر کدوم 1 گیگ با باس 533 ddr2

زمانی که هر دو رم رو روی مادربورد نصب میکنم طی زمان های مختلف یا بازی کرد و یا دانلود کردن با صفحه آبی مرگ
رو به رو میشم

وقتی که یکی از رم هارو در میارم دیگه هیچ مشکلی ندارم (خود رم ها هم مشکلی ندارن)

تو دفترچه مادربورد هم نوشته این مادربورد ازینا بیشتر میتونه رم رو ساپورت کنه تا باس 633

هیچ قطعه اضافی هم رو مادربورد نیست

بعد از این مشکلات رفتم و bios مادربورد رو هم آپدیت کردم ولی بازم مشکل حل نشد

حالا لطفا راهنمایی کنید باید چیکار کنم و مشکل از کجاست؟؟؟؟؟

البته من به داغ شدن چیپست مشکوکم خود چیپست برای خنک شدن فقط یک سینک کوچیک و معمولی داره
وقتی دستم رو برای چند ثانیه رو چیپست نگاه میدارم دستم رو کم کم می سوزونه این عادیه؟؟

مشخصات سیستمم هم اینه:

giga 945GCM_S2L
core2due E4500
دو تا رم 1 گیگ مارک geil باس 533

مشخصات بیشتر این زیر cpuz

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

EXTREME
09-08-2011, 20:47
خودتون میگید با تک رم مشکلی نداره پس این نمیتونه از داغ شدن چیپست باشه
یا دوتا رم با هم سازگار نیستن یا اینکه برق مورد نیاز رم دوم تامین نمیشه
شما رم هارو اگه رو حالت دوال گذاشتین یک بار رو حالت سینگل بزارید یعنی دوتا رم رو رو دورنگ غیر مشابه بزارید و مجددا امتحان کنید
با یه پاور دیگه سیستم چک بشه
ویندوز رو هم عوض کنید

*Forgotten*
10-08-2011, 11:06
من کلا دو تا اسلات بیشتر ندارم مادربوردم هم ازین ارزون قیمتاست
پاورم گرین 500 وات هست
بهترین تست همین ویندوز عوض کردنه چون با دو تا رم وسط نصب ویندوز قاط میزنه و صفحه آبی میاد و لی با یک رم ویندوز راحت نصب میشه

EXTREME
10-08-2011, 11:10
پس احتمالا دوتا رم با هم سازگار نیستن که اینطوری میشه

*Forgotten*
10-08-2011, 11:23
من یه سیستم گرون قیمت دیگه هم دارم البته زمان ورود core2due ها خریدم که تو دفترچه زده هشت گیگ رم رو با باس 800 ساپورت میکنه الان دو گیگ با باس 800 روش هست ولی زمانی که رم سوم و یا چهارم رو روش نصب میکنم (البته ویندوز 64 بیت )دقیقا همین مشکل مثل مادربورد بالایی پیش میاد
روی همین مادربورد گرون قیمت هم دو گیگ رم giel با باس 800 دارم وقتی سه گیگ رم میزارم دیگه قاط میزنه پاور این سیستم هم 750 وات هست
اگه مشکل از ناسازگاری بود باید با دو گیگ رم قبلی قاط میزاد

نمیدونم مشکل از مادربوردهای گیگا هست یا رم giel
من کم کم به این گیگا دارم شک میکنم:18:
یعنی نمیتونه حداقل 3 گیگ رم رو عین آدم ساپورت کنه اونم با یک مادربورد 300 تومنی:2:

---------- Post added at 11:23 AM ---------- Previous post was at 11:22 AM ----------

پس احتمالا دوتا رم با هم سازگار نیستن که اینطوری میشه

آخه چطور همچین چیزی میشه وقتی رم ها عین همند

EXTREME
10-08-2011, 11:36
دوتا عکس از تب SPD و MEMORY نرم افزار CPU-Z بزارید اینجا

yasco
10-08-2011, 13:46
شما با همون یک رم جای اسلات را عوض کن امکان دارد مشکل از اسلات باشد.

*Forgotten*
10-08-2011, 18:06
حدسم درست بود chipset داغ میکرد
یه فن معمولی روبروی چیپست گذاشتم دیدم عین آدم ویندوز نصب میکرد
یه چنتا تست دیگه انجام دادم راحت جواب میداد

mili_k
10-08-2011, 18:20
چه خوبه دوستان نتیجه گیری نهایی رو تو تاپیک ها شون میذارن. :)

EXTREME
10-08-2011, 18:54
عجیبه یعنی یک رم اضافه باعث داغ شدن چیپ میشه تاحالا با همچین چیزی روبه رو نشده بودم

ghazalpoem
11-08-2011, 10:49
وقتی کامپیوترم را خاموش می کنم کیسم روشن می مونه ریستارت هم نمیشه مشکلش چیه؟!!!

*Forgotten*
11-08-2011, 11:47
دوتا عکس از تب SPD و MEMORY نرم افزار CPU-Z بزارید اینجا

الان عکس هایی که گذاشتم از دو تا رم هست

برای خودم سوال پیش اومد اون 266 mhz مگه باس رم نیست؟؟ چرا 533 نیست ؟؟:18:

EXTREME
11-08-2011, 12:51
الان عکس هایی که گذاشتم از دو تا رم هست

برای خودم سوال پیش اومد اون 266 mhz مگه باس رم نیست؟؟ چرا 533 نیست ؟؟:18:

اون مکشلی نداره باید عددشو در 2 ضرب کنید و همون 533 میشه و مشکلی نداره

امین لفتافی
26-08-2011, 12:44
من می خاستم بگم که درست شد ان شا اله دفعه بعد