PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تفسیر نتیجه آزمایش

faded
09-08-2011, 11:57
لطفا نتیجه این آزمایشات[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

faded
09-08-2011, 12:07
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ehsan_update
09-08-2011, 13:56
از نظر تالاسمی(الکتروفورز هموگلوبین طبیعیه) و آنمی که مشکلی ندارند. ESR بالاست و از نظر قند خون هم باید چند بار دیگه کنترل بشن و آزمایشات تکمیلی هم انجام بدهند.(مثل HbA1c , GTT
در مورد ESR هم از طریق لینک زیر میتونید اطلاعات خوبی راجبش کسب کنید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بقیه موارد نورمال هستش

faded
09-08-2011, 20:25
از نظر تالاسمی(الکتروفورز هموگلوبین طبیعیه) و آنمی که مشکلی ندارند. ESR بالاست و از نظر قند خون هم باید چند بار دیگه کنترل بشن و آزمایشات تکمیلی هم انجام بدهند.(مثل HbA1c , GTT
در مورد ESR هم از طریق لینک زیر میتونید اطلاعات خوبی راجبش کسب کنید :

بقیه موارد نورمال هستش
آیا امکان دارد استرس موقع ازمایش باعث بالا رفتن قند خون بشه؟
دستگاه های تست قند خون چه قدر معتبر هستند؟
آنزیم های کبدی مشکلی ندارند؟ پایین نیستند؟

ehsan_update
09-08-2011, 23:01
آیا امکان دارد استرس موقع ازمایش باعث بالا رفتن قند خون بشه؟
دستگاه های تست قند خون چه قدر معتبر هستند؟
آنزیم های کبدی مشکلی ندارند؟ پایین نیستند؟
بله مواقعی که استرس زیاد باشه قند خون میره بالا ولی در این مورد بهتره آزمایش یکی دو هفته دیگه تکرار بشه و آزمایشات تکمیلی که گفتم انجام بشه.
دستگاههای قند خون هم تا حدودی مفید هستند ولی نمیشه زیاد بهشون اعتماد کرد. بهترین راه آزمایش در آزمایشگاه های معتبره. من برای مادربزرگم از دستگاه Bionime استفاده میکنم که معمولا جواب هاش نزدیک به جوابهای آزمایشگاه هستش.
آنزیم های کبدی هم مشکلی ندارن و در کل اگه برن بالا نشون دهنده مشکل کبدی هستن (اونم نه همیشه) و پایین بودن اونها مشکلی رو نشون نمیده

faded
12-10-2011, 16:56
من ESR این ازمایش رو تکرار کردم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

---------- Post added at 04:56 PM ---------- Previous post was at 04:55 PM ----------

عجیب نیست که دفعه اول 60 بوده؟؟ (سرما خورده هم نبودم)