PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ::: کمک در برنامه نویسی ::

mortezasar
09-08-2011, 01:41
با سلام خدمت همه اساتید محترم من میخوام واسه تالار یکی از آشنا هامون یه برنامه با vb بنویسم
این برنامه امکانات زیر رو باید داشته باشه
1. نام و نام خانوادگی مشتری
2. تاریخ رزرو (یعنی روزی که مشتری تالار رو نیاز داره )
3.وعده رزرو(ظهر یا شب )
4. نوع غذا (باید بشه که از قبل تعریفش کرد یا بهش اضافه کرد )
5.قیمت هر پرس غذا (تغییرش داد یا اضافش کرد )
6. تعداد غذای اضافی
7. تعداد پرس غذا
8. مبلغ بیعانه
9. میزان صندلی اضافی
10. ساعت اضافی سالن
11. مبلغ کل
12.خدمات اضافی
13.مانده حساب
14.نوع رزرو
15. قطعی کردن رزرو

*من فکری که بنظرم رسیده اینه که اطلاعات رو توی یه پایگاه اکسس ذخیره کنم و این اطلاعات رو وارد پایگاه کنم اما تو قسمت های زیر مشکل دارم :

-حالا میخوا م مثلا تو قسمت تاریخ مشتری میاد میگه تاریخ 20/6/90 رو میخوام واسه رزرو یه دکمه بذارم و کاربر تاریخ رو وارد کنه و برنامه بگه خالی هست یا نه ! یا یک بازه تاریخ وارد کنه و بگه چه روزهایی پر یا خالی یا فعلا رزرو شدن نمیدونم باید چیکار کنم
-توی قرار دادن چک باکس ها و لیست های های انتخابی مثلا واسه انتخاب غذا مشکل دارم
اگه راهنمایی کنید ممنون میشم من توی برنامه نویسی باvb زیاد وارد نیستم اخه من تا اینجا که ترم دوم کامپیوترم فقط ++C , C خوندم و یه آشنایی کوتاه با ویژوال دارم منتظر راهنمایی هاتون هستم

amir raya
11-08-2011, 13:09
خب چرا با همون C نمینویسی؟

mousavi123
16-08-2011, 10:26
سلام یکی به ما کمک میکنه

aaaammmm87
19-08-2011, 22:18
سلام
واسه تاریخ با یه جستجوی ساده میتونی تاریخی که قبلا رزرو شده رو پیدا کنی و به طریقی به کاربرت نشون بد مثلا با یه کادر پیام . ولی در کل پیشنهاد میشه که از یه کادر نمایشی بزرگ روی فرم رزروت استفاده کنی که روز های ماه جاری رو توش نمایش بده و روزهایی که قبلا رزرو شده رو با رنگ خاصی مشخص کنی .... در کل این چیزی که گفتی یه چیز کاملا سلیقه ای هستش و با توجه به برنامتون میتونید روی فرمتون مانور بدین .

واسه چک باکس ها هم متاسفانه منظورتونو متوجه نشدم بهتره ریز تر توضیح بدین .
موفق باشین .

HOSH Blak
20-08-2011, 22:03
با سلام خدمت شما دوست عزیز شما می توانید برنامه مدیریت تالار رو با دیتابیس در vb بنویسید