PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : میزان مصرف برق و استهلاک سخت افزاری لپ تاپ

siavash_titanic
08-08-2011, 23:29
با سلام و خسته نباشید
من از اینترنت پر سرعت مخابرات استفاده میکنم و دانلودم نامحدوده . میخواستم بدونم اگه لپ تاپم رو از شب تا صبح روشن بزارم و دانلود کنه هر شب حدودا چقدر هزینه مصرف برقش میشه و آیا این روشن بودن تا صبح مشکلی برای سخت افزار ایجاد میکنه یا خیر ( لپ تاپ دل مدل 5010 )؟ یعنی مثلا از عمر مفید قطعات کم میکنه یا نه و یا این روشن بودن در طولانی مدت باعث مشکل برای قطعات خواهد شد یا خیر؟
دنبال برنامه ای برای محاسبه برق مصرفی لپ تاپ گشتم ظاهرا همچین برنامه ای وجود نداره.
ممنون میشم راهنماییم کنید
با تشکر
سیاوش

siavash_titanic
09-08-2011, 08:22
از دوستان هیچکس اطلاعاتی در این مورد نداره ؟

siavash_titanic
09-08-2011, 11:18
از دوستان هیچکس اطلاعاتی در این مورد نداره ؟

siavash_titanic
10-08-2011, 10:15
واقعا تشکر میکنم از این همه توجه ... :19:

Penryn
15-08-2011, 12:16
( لپ تاپ دل مدل 5010 )؟اطلاعات ناقصه. کانفیگ سخت افزاریش چیه؟؟ برای اینکه بطور دقیق متوجه شی چقدر سیستم داره مصرف میکنه باید از مولتی متر و فرمولهای فیزیک استفاده کنی راه دیگه ای نداره و برنامه ای هم برای سنجش توان مصرفی سیستم وجود نداره. جواب خلاصه میخوای بایست بگم مشکلی نیست شما بذار شبانه روز بعبارتی 24/7 روشن باشه دانلود کنه. فقط تهویه ی خوبی داشته باشه و کف لپتاپ فاصله داشته باشه از زمین تا براحتی تهویه شه. نمایشگرش رو تنظیم کن سر یه دقیقه خاموش شه و روشن نمونه. روی مد power saver و از داخل تنظیمات پیشرفته ی power options توان مصرفی پردازشگر را در 25 درصد تنظیم کن. همه ی اینکارهایی که گفتم بکنی توان لپتاپت را چون سخت افزارت معلوم نیست حدسی میگم به کمتر از 40 - 30 وات میتونی برسونی. از برنامه ی CPUID HW Monitor استفاده کن اطلاعات نسبتاً خوبی بهت میده.یه عکس از نمای کامل پنجره ی برنامه اینجا بذار.

Farshid72
17-08-2011, 16:30
دوسته عزی شما نگران نباش هیچ مشکلی نداره.شما میتونی باتری رو دراری و سیستمت رو به برق وصل کنی بعد بزاری دانلود کنه.البته حواست باشه سیستمت stand by نشه ک دانلود ها هم میخوابه.فقط سیستمت stand by نشه وگرنه هاردت ممکنه crash کنه

Penryn
17-08-2011, 17:29
دوسته عزی شما نگران نباش هیچ مشکلی نداره.شما میتونی باتری رو دراری و سیستمت رو به برق وصل کنی بعد بزاری دانلود کنه.البته حواست باشه سیستمت stand by نشه ک دانلود ها هم میخوابه.فقط سیستمت stand by نشه وگرنه هاردت ممکنه crash کنه
باتری رو چرا دراره دیگه؟؟ نکنه نمایشی بوده و خبر نداشتیم؟؟ دراوردن باتری لپتاپ قبلاً گفتیم. از دید فنی کار بسیار اشتباهیه. بعد چه ربطی داره بین استند بای شدن و کرش شدن سیستم؟؟!
راهنماییهای جدید و عجیب غریب میشنویم تازگی.:13:

amd>intel
17-08-2011, 23:38
اگر از نوت پال كولر مستر ergo stand استفاده كنيد استهلاك لپتاپ به حداقل ميرسه