PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل بالا نیامدن ویندوز

aluminum
08-08-2011, 19:18
سلام دوستان
من چند وقتی هست که مشکل دارم با کامپیوترم
چند روز پیش وقتی که ویندوز میخواست بالا بیاد بعد از لود ویندوز کامپیوتر خود بخود ریاستارت میشد
بعد کلی ور رفتن و فرمت پارتیشن و نصب دوباره ویندوز مشکلم حل شد و ویندوز بالا میاد
ولی بعد از نصب درایور کارت گرافیک و در حین کار با ویندوز کامپیوتر هنگ میکنه و تصویر به هم میریزه و پیغام اروری که مربوط به کارت گرافیک هست میده و اگه کامپیوتر رو ریاستارت کنم بعد از لود ویندوز صفحه سیاه میاد.
یادم با ویندوز قبلیم هم همین مشکل رو داشتم ولی یادم نیست چه جوری درستش کردم. ولی تا اونجایی که یادمه با نصب اخرین درایور کارت درست شد ولی الان نمیشه.

کارت گرافیکم EAH5770
و مادربوردم dfi 790gx هست

به نظرتون مشکل از کجاست

EXTREME
08-08-2011, 20:31
شما اول از همه باید درایور گرافیک رو به روز کنید اگه درست نشد باید گرافیک روی یه سیستم دیگه چک بشه حتما
تا معلوم بشه گرافیک ایراد داره یا قطعه ی دیگری چون هم هنگ کردن دارید هم بهم ریختگی تصویر
اگه گرافیک سالم بود و مشکل نداشت
یا پاور مشکل داره یا اسلات گرافیک یا احتمال کمتر رم
فکر نکنم به چیز دیگه ای مربوط بشه مواردی که گفتم به ترتیب چک کنید
همچنین موقع لود ویندوز اگه سیاه بود تصویر برید تو safe mode درایور گرافیک رو پاک کنید وارد ویندوز بشین
و دوباره درایور گرافیک رو نصب کنید فرکانس ماینتور رو کم کنید و درایور مانیتور رو هم نصب کنید ببینید درست میشه یا نه

aluminum
09-08-2011, 14:24
من امروز یه ویندوز xp دیگه نصب کردم
البته قبلش بگم که مادربوردم کارت گرافیک انبرد هست
و بعد از نصب کارت گرافیک و نصب crystal اخرین ورژنی که سایت asus میده پیغام ارور vpu recover میده البته صفحه سیاه میشه و بعد ارور میده و بعد از دو سه بار دیگه سیستم قفل میشه
اسلات کارت گرافیک رو عوض کردم و باز همین مشکل بود.
الان برام مقدور نیست که برم روی یه سیستم دیگه کارت رو چک کنم.
به نظرتون میتونه مشکل از cpu باشه؟
و یه نکته دیگه روی کارت گرافیکم یه برچسب زده که نوشته ویستا.که فکر کنم اسم شرکتش باشه .ادرس این شرکت رو کسی داره؟

EXTREME
09-08-2011, 20:51
vpu recover تا جایی که میدونم مربوط به گرافیک هست
یا درایور
یا میتونه از ایجاد تغییرات در پارامترهای گرافیک باشه یا از کم رسیدن ولتاژ به گرافیک که این میتونه مربوط به پاور هم باشه

aluminum
09-08-2011, 22:20
من بار اخری که ویندوز نصب کردم دیگه برنامه کریستال رو نصب نکردم.
فعلا تا الان مشکلی نداشتم در حین کار با ویندوز.
ولی وقتی سیستم رو ریاستارت میکنم ویندوز که لود میشه صفحه سیاه میشه ولی ولی از روی صدا مشخصه که ویندوز کامل بالا میاد.
بعد من دوباره ریاستارت میکنم و این دفعه درست بالا میاد!!!!
اینها را هم از برنامه gpu
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
10-08-2011, 09:35
من میگم گرافیکتون رو روی یه سیستم دیگه چک کنید تا معلوم بشه مشکل از کجاست

aluminum
29-08-2011, 23:54
بعد از 20 روز مشکلم هنوز حل نشده و هر رزو بیشتر گیجم میکنه
شاید داستانم کمی طولانی بشه
بعد از اینکه گفتید که قطعات رو تست کنم من کارت گرافیک ، رم و پاورم رو روی یک سیستم دیگه انداختم و بدون مشکل یکی دو ساعت کار کردم.مانیتورم هم همنطور
پاور سیستم دیگه که نسبت به پاور خودم ضعیف تر بود رو به سیستم خودم وصل کردم که همون مشکلی که قبلا گفتم داشتم.
به این نتیجه رسیدم که مشکل از مادربورده؟؟!!!
مادربورد رو برای تعمیر نمایندگی بردم.اول قبول نمیکرد که مشکل از مادربورد باشه ولی با توضیحات من کادربورد رو گرفت
امروز که مادربورد رو گرفتم گفتم یکسری smd هاش سوخته بوده که تعویض کرده بودن و تست جواب داده
میگفت مشکل احتمالا از یکی از قطعات دیگه ات است که باعث میشه ولتاژ زیاد بکشه و دمای سیستمت بره بالا و سایر قطعات هم به همین علت ولـتاژ بیشتری مصرف میکنن و توصیه کرد که پاور رو عوض کنم
منم یه پاور گرین 530 گرفتم
بعد از سوار کردن قطعات و نصب دوباره ویندوز همان مشکل باز هم بود. این دفعه با یک کارت گرافیک دیگه (5450)که نسبتاً ضعیفتر از کارت خودم بود تست کردم و هیچ مشکلی نبود!!!چون مادربوردم کارت انبرد داره اون رو هم وصل کردم(البته قبلا این ایراد داشت که مجبور شدم کارت گرافیک بخرم ولی الان درست شده) و چند ساعتی هست که بدون مشکل داره سیستم کار میکنه
به این نتیجه رسیدم که کارت گرافیکم ایراد داره ولی الان کارت گرافیکم روی یه سیستم دیگه نصب کردم و هیچ مشکلی نداره؟!!!

حسابی گیج شدم و نمیدونم مشکل از کدوم قطعه هست؟؟؟

و یه نکته دیگه نمایندگی میگفت نباید دمای چیپست بالای 40 50 بره ولی از همون اول که کارت رو خریدم و همنطور همین امروز که کارت رو تعمیر کردن دما بالا میرفت و به 70 75 میرسید.یه فن 12 سانتی گذاشتم کنار کیس و دما پایین اومد
دمای سی پی یو من تقریبا بین 35- 40 و دمای چیپست 50 - 57
این دما ها منطقیه؟؟؟

EXTREME
30-08-2011, 10:16
شما بایوس مین رو آپدیت کنید
همچنین با یک کارت گرافیک دیگه هم به مدت 1 هفته کار کنید اگه بعد از یک هفته بازم اینطوری شد ممکنه از اسلات گرافیک باشه این مشکل
چون گرافیک روی یه سیستم دیگه چک شده و سالم بوده

aluminum
30-08-2011, 10:42
شما بایوس مین رو آپدیت کنید
همچنین با یک کارت گرافیک دیگه هم به مدت 1 هفته کار کنید اگه بعد از یک هفته بازم اینطوری شد ممکنه از اسلات گرافیک باشه این مشکل
چون گرافیک روی یه سیستم دیگه چک شده و سالم بوده

اگه اسلات کرات گرافیک ایراد داشته باشه که نباید یه کارت گرافیک دیگه روی همون اسلات جواب بده؟؟؟ولی خب جواب داد.
فعلا میخوام با همون کارت گرافیک انبرده کار کنم ببینم چه جوری میشه
جالب اینکه کارت گرافیکم روی دو تا سیستم دیگه چک کردم درست بوده.

برم ببینم میتونم بایوس رو اپدیت کنم

EXTREME
30-08-2011, 10:48
اگه اسلات کرات گرافیک ایراد داشته باشه که نباید یه کارت گرافیک دیگه روی همون اسلات جواب بده؟؟؟ولی خب جواب داد.
فعلا میخوام با همون کارت گرافیک انبرده کار کنم ببینم چه جوری میشه
جالب اینکه کارت گرافیکم روی دو تا سیستم دیگه چک کردم درست بوده.

برم ببینم میتونم بایوس رو اپدیت کنم
ممکنه مشکل اسلات طوری باشه که در طولانی مدت اثر بزاره برای همین گفتم با یه کارت سالمه دیگه یک هفته کار کنید باهاش
بایوس رو هم که آپدیت میکنید