PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش بالابردن کیفیت فیلم (VCD) فقط با یک ترفند

hmd1371
08-08-2011, 00:15
سلام به همه دوستان
حقیقتش ، بعد از مدتها کار کردن با برنامه های مختلف عکس و فیلم به این مشکل عمومی که همه باهاش سروکار دارن پی بردم و نتیجش رو پیدا کردم ؛ اینکه چطور میشه کیفیت فیلم (VCD) رو بالا برد ؟؟؟؟؟ شاید کمتر کسی باشه این راه حل رو به اطلاع عموم برسونه . ولی من بهتون یاد می دم ....

فقط پیغام خصوصی بدید ...

البته یه نکته هم رو اضافه کنم اگه زیاد استقبال بشه(توی همین پست) من این آموزش رو براتون قرار میدم...

sayanermia
08-08-2011, 00:29
حتما یه نرم افزار یا راه گیر اوردید که در ازای دریافت پول میخواید به کسایی که بهتون پ.خ زدند بگید درسته؟؟؟

نمی دونم چی بگم!! به هرحال اگر قصدتون اون نیست بهتره همینجا بنویسید تا همه دوستان بهره ببرند!!

hmd1371
08-08-2011, 00:32
حتما یه نرم افزار یا راه گیر اوردید که در ازای دریافت پول میخواید به کسایی که بهتون پ.خ زدند بگید درسته؟؟؟

نمی دونم چی بگم!! به هرحال اگر قصدتون اون نیست بهتره همینجا بنویسید تا همه دوستان بهره ببرند!!

باشه مشکلی نیست ! آموزشش رو در همین پست قرار میدم .... فقط اگه استقبال بشه!
درضمن پولی هم نیست ! اگه قرار بود پولی باشه که می گفتم پولی ...

sourena
08-08-2011, 00:40
خب من هم منتظرم .... آموزش رو قرار بده :)

maghsoudi112
08-08-2011, 08:58
باسلام خیلی منتظر این چنین آموزشی بودم لطفا مرا هم بی اطلاع نگذارید

mahi24
08-08-2011, 13:14
سلام
من تصاویر hd رو با ادیوس کار میکنم و آخر کار مجبورم ازش خروجی dvd بگیرم و بعد اونها رو تبدیل به vcd کنم که تو این مراحل کیفیت فیلم فوق العاده پایین میاد
امیدورام این آموزشی که گفتید این مشکل من رو هم حل بکنه
اگر نه ، دوستان لطف کنن بفرمایند چیکارباید بکنم که کیفیت فیلم vcd خروجیم خوب باشه

ممنون

clipfilm
08-08-2011, 13:56
سلام
برای این ترفند لطفا راهنماییم کنید خیلی فوری

با تشکر:40:

hmd1371
08-08-2011, 14:26
سلام
یکسری پ . خ داده بودن که این آموزش رو قرار بدم ؛ ....
خلاصه استقبال زیادی شده. حالا سعی می کنم به ساده ترین روش این آموزش رو براتون بنویسم.
در اولین مرحله موقعی که فیلمی رو کپچر می گیرید حتما حتما با بهترین کیفیت کپچر کنید (به طور معمول من همیشه با برنامه پیناکل استودیو فیلم یک ساعته رو کپچر می کنم ؛ حدود 15 گیگ میشه { البته با فرمت ای وی آی } )
در مرحله دوم با هر برنامه که تدوین می کنید فقط باید (حتما حتما) چند نکته در نظر بگیرید ؛ اینکه :
1- موقعی که پروژه ایجاد می کنید یا خروجی می گیرید باید اندازه تصویر 16:9 و 480*720
2- خروجی فایلتونو رو با بهترین کیفیت یعنی "ای وی آی" خروجی بگیرید. (اگه حجم فایلتون زیاد شد مشکلی نیست)
3- حالا اون پروژه ایجاده شده رو ببرید توی برنامه " یولید استودیو 10 پلاس " (این رو به یاد داشته باشید موقعی که برنامه یولید اجرا می کنید پایین صفحه اول یک تیک رادیویی وجود داره اونو بردارید (در واقع نوشته 16:9 و باید تیکشو بردارید) )
4- اون فیلم رو ببرید توی تایم لاین برنامه یولید
در این مرحله باید برید قسمت فیلترهای ویدئویی و فیلتر AutoLevels رو روی فیلم قرار بدی (با موس نگه دار و روی فیلم رهاش کن)
در این قسمت باید خرجی PAL رو در نظر بگیرد (share+ creat+ custom + option) و حتما باید اندازه 4:3 رو انتخاب کنید البته اگه PAL روانتخاب کنید خودش به 4:3 تبدیل میکنه
سعی کنید در هنگام رایت با برنامه ashampoo movie shrink and burn فیلمتونو رایت کنید و حتما VCD رو انتخاب کنید

اگه این آموزش براتون مفید بوده می تونید از دکمه " تشکر " استفاده کنید

علي طهماسبي
08-08-2011, 18:33
وقتي كه در برنامه سيستم پال رو به ntsc و وايد تبديل مي كني كناره فيلم سياه ميشه و وقتي كه همونو توي يوليد به پال برمي گردوني فيلم كوچيك ميشه نمي دونم يه توضيحي بده درست گفتم

hmd1371
08-08-2011, 22:56
وقتي كه در برنامه سيستم پال رو به ntsc و وايد تبديل مي كني كناره فيلم سياه ميشه و وقتي كه همونو توي يوليد به پال برمي گردوني فيلم كوچيك ميشه نمي دونم يه توضيحي بده درست گفتم

خدمت شما عرض کنم که وقتی با یولید PAL میگیری تصویر رو تقریبا به اندازه مربع درمیاره (یعنی 4:3 )و نمایش این فیلم توی مدیا پلیر به صورت مربع است و دست راست و چپش سیاه نشون میده . (تا اینجا درست ؟)خب ؛ حالا اون برنامه ایی که بهتون معرفی کردم برای رایت (Ashampo) فیلمتونو رایت کنید فقط درنظر داشته باشید که در هنگام رایت 2تا سوال ازتون می پرسه !! یکی اینکه سستم نمایش شما PAL هست یا NTSC وشما باید PAL رو انتخاب کنبد و دومین سوال اینکه می خواهید با VCD رایت کنید یا DVD که شما باید VCD رو انتخاب کنید.زمانی که رایت سی دی تموم شد و سی دی را داد بیرون ؛ دوباره سی دی را داخل دستگاه VCD یا کامپیوتر قرار بده و نتیجه رو مشاهده کن .... در واقعه کل صفحه رو نشون میده چه میخواد صفحه تلویزیون شما 14 اینچ باشه چه 40 اینچ و دیگه فیلم شما کوچیک و حاشیه هاش سیاه نمیشه .
امیدوارم مطلب منو گرفته باشید.

esi222
09-08-2011, 23:35
این روش رو امتحان نکردم.
اما من همیشه خروجی رو AVI میگیرم و با ProCoder 3 به VCD تبدیل میکنم که بهترین نتیجه رو میده.
دوستان اهل فن باید پروکدر رو بشناسن.(پروکدر داخلی ادیوس نه،بلکه جدا از اون)

asn440
10-08-2011, 03:16
دوستان سلام
امیدوارم همگی موفق باشید
نمی دونم در مورد این پست چی بگم
ولی بهتره دوستان یه تحقیقی در مورد مشخصات سیستم ویدئو بکنن
فکر کنم این مورد کمک زیادی رو در خصوص درک بهتر کیفیت و روشهای بالابردن اون بکنه
چیزهایی مثل مختصات تصویر اعم از سیستم ، فرمت، روشهای فشرده سازی ، بلنکینگ و ...
پیروز باشید

علي طهماسبي
10-08-2011, 19:33
دوستان سلام
روشي كه دوستمون گفت اونقدر جالب نبود من امتحان كردم بهترين روش استفاده از پريميره و پرو كدر به اين صورت كه تمام كارهاي انجام شده رو روي فيلم با هر نرم افزاري انجام ميديد وخروجي فيلم رو درپريمير آورده و قسمتهايي كه شلوغتر رو با ----- بلور در حد بسيار كم و خروجي اي وي اي و بعد پرو كدر و.....

esi222
10-08-2011, 21:21
منم کاملا با آقای طهماسبی موافقم.
بلور هم نکردین باز با پروکدر نتیجه مطلوبی میگیرید.

hashem_Sh
08-10-2011, 15:30
سلام اگه این راهو بگی که خیلی ممنونت میشم آخه بدجور کارم گیر کرده.مرسی

fater69
11-11-2011, 13:32
سلام جالب بود ممنون

arabian55
04-01-2013, 18:49
سلام : دوستان برای بهتر شدن کیفیت فیلم من قسمت آخر توضیح آقای hmdرا اصلاح میکنم ./ موقع خروجی گرفتن بعد از زدن share گزینه پال رو انتخاب نکنید بلکه گزینه customرو انتخاب کنید و optionsرو بزنید واز سر برگ آن گزینهcompressionرا انتخاب کنید وزیر مجموعهmedia type گزینه PAL VCDرو انتخاب کنید و ولوم زیرش رو به 100درصد تغییر بدهید بعد ok رو بزنید کیفیت فیلمتون خوب میشه../ موفق باشید

DANCE6410
18-02-2013, 13:49
سلام
یکسری پ . خ داده بودن که این آموزش رو قرار بدم ؛ ....
خلاصه استقبال زیادی شده. حالا سعی می کنم به ساده ترین روش این آموزش رو براتون بنویسم.
در اولین مرحله موقعی که فیلمی رو کپچر می گیرید حتما حتما با بهترین کیفیت کپچر کنید (به طور معمول من همیشه با برنامه پیناکل استودیو فیلم یک ساعته رو کپچر می کنم ؛ حدود 15 گیگ میشه { البته با فرمت ای وی آی } )
در مرحله دوم با هر برنامه که تدوین می کنید فقط باید (حتما حتما) چند نکته در نظر بگیرید ؛ اینکه :
1- موقعی که پروژه ایجاد می کنید یا خروجی می گیرید باید اندازه تصویر 16:9 و 480*720
2- خروجی فایلتونو رو با بهترین کیفیت یعنی "ای وی آی" خروجی بگیرید. (اگه حجم فایلتون زیاد شد مشکلی نیست)
3- حالا اون پروژه ایجاده شده رو ببرید توی برنامه " یولید استودیو 10 پلاس " (این رو به یاد داشته باشید موقعی که برنامه یولید اجرا می کنید پایین صفحه اول یک تیک رادیویی وجود داره اونو بردارید (در واقع نوشته 16:9 و باید تیکشو بردارید) )
4- اون فیلم رو ببرید توی تایم لاین برنامه یولید
در این مرحله باید برید قسمت فیلترهای ویدئویی و فیلتر AutoLevels رو روی فیلم قرار بدی (با موس نگه دار و روی فیلم رهاش کن)
در این قسمت باید خرجی PAL رو در نظر بگیرد (share+ creat+ custom + option) و حتما باید اندازه 4:3 رو انتخاب کنید البته اگه PAL روانتخاب کنید خودش به 4:3 تبدیل میکنه
سعی کنید در هنگام رایت با برنامه ashampoo movie shrink and burn فیلمتونو رایت کنید و حتما VCD رو انتخاب کنید

یعنی شما همه این کارا رو برای بالا بردن کیفیت وی سی انجام میدین،واقعا خسته نباشید،چه کاریه برادر من،من به شما پیشنهاد بهتری میدم شما از ادیوس 5 به بالا و پروکدر 3 "اکسترنال" و فیلتر های CINEMA SUITE 3.0 استفاده کن،فکر کنم برات معجزه رخ بده....

بابک11
27-02-2013, 18:52
دوست عزیز به تاریخ پست دقت کنید

علي طهماسبي
04-03-2013, 19:06
دوست عزیز به تاریخ پست دقت کنید
با سلام
دوست عزيز اگه خوب توجه كني در مورد مشكل فوق به نتيجه كاملي نرسيديم پس هنوز بحث بجاست حالا شايد كسي تجربه جديدي در اين مورد داشته باشه بايد چون بحث قديميه نبايد بگه شما در هر موردي چيزي براي آموزش داشتيد ارائه بدين و به تاريخ هم توجه نكنيد

azinaaa
29-04-2013, 03:18
سلام به همه دوستان
حقیقتش ، بعد از مدتها کار کردن با برنامه های مختلف عکس و فیلم به این مشکل عمومی که همه باهاش سروکار دارن پی بردم و نتیجش رو پیدا کردم ؛ اینکه چطور میشه کیفیت فیلم (VCD) رو بالا برد ؟؟؟؟؟ شاید کمتر کسی باشه این راه حل رو به اطلاع عموم برسونه . ولی من بهتون یاد می دم ....

فقط پیغام خصوصی بدید ...

البته یه نکته هم رو اضافه کنم اگه زیاد استقبال بشه(توی همین پست) من این آموزش رو براتون قرار میدم...

میشه بگی چه جوری

nima_effat
27-05-2013, 00:50
هیچ راهی برای بالا بردن کیفیت تصویر وجود نداره تنها کاری که میتونید انجام بدید گداشتن یک سری فیلت ر روی تصویر هست که رنگ و کنتراست رو بهتر میکنه حتی برای حذف خش و تراک تصویر باید قسمتی از کیفیت تصویر رو از دست بدبد در ضمن دوست عزیزی که از برنامه یولید 10 استفاده میکنید ممنون بابت راه کاری که ارائه دادید ولی نیاز به این همه دردسر نیست با vector scop و yuv curve ادیوس حرفه ای ترین تنظیم لول ممکن رو میشه انجام داد و البته تنظیم اتومایک لول در فیلتر های new blue هم وجود داره

saeid n
23-08-2013, 03:58
واقعا صميمانه از دوست عزيز و حرفه ايمون تشكر ميكنم هرچند هنوز اين تكنيكو امتحان نكردم:n12:

mousaablch
09-10-2017, 17:00
سلام خسته نباشد.mousa