PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فضایی اشغال شده در درایو C

David.Jn
07-08-2011, 13:07
دوستان من برای درایو c بیست گیگ فضا ایجاد کردم و الان مشکل فضا برام ایجاد شده
حدود 10.5 گیگ برای ویندوز در نظر گرفته شده و حدود 4.5 گیگ هم نرم افزارهایی که تو این درایو نصب کردم
وقتی از روی یوزر خودم تو همین درایو properties میگیرم حدود 3.5 گیگ اینجا اشغال شده که حدود 2.5 گیگش برای Appdata هست
نمیدونم با این همه فضای اشغالی چیکار کنم
اینم میدونم که این فضاها قسمتی برای نرم افزارهای خود ویندوز و قسمتی هم برای نرم افزارهای نصب شده خودم هست
ولی خوب من الان کمبود فضا دارم
نمیخوام بشینم با پارتیشن مجیک فضا از درایوهای دیگه بگیرم و براش اضافه کنم

Persian_Gun's
07-08-2011, 15:54
سلام..
منم یه جورایی با شما همدردم!
نمیدونم چرا فضای خالی درایو C واسه خودش کم و زیاد میشه!
مثلا" یه 2 گیگ فضا خالی داره بعضی وقت ها هم 4 گیگ!
عجیبه!
اگه کسی میدونه دلیلشو ممنون میشم بگه..

jafarian
07-08-2011, 16:04
ازبرنامه Internet Cleaner استفاده کنید یکمقدارفضای درایو C شماروخالی میکنه موقع اجرا شدن برنامه فقط تیک تمام گزینه های تپ Windows Items بزارین باشه البته ویندوزم هروقت آپدیت بشه ازفضای درایو C میشه :20:

لینک دانلود Internet Cleaner portable

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Dr Hannibal
07-08-2011, 16:04
تنها راهش خاموش کردن سیستم ریستور و پاک سازی ویندوز با نرم افزارهای بهینه سازه. با این نرم افزار رایگان ccleaner تست کنید.

که این کارو باید هر چند وقت به چند وقت انجام بدید.

در ضمن بهتر بود نرم افزار هارو درایو ویندوز نصب نمیکردید. آپدیت ویندوز هم به شدت حجم درایو رو خواهد گرفت.

David.Jn
07-08-2011, 17:30
تنها راهش خاموش کردن سیستم ریستور و پاک سازی ویندوز با نرم افزارهای بهینه سازه. با این نرم افزار رایگان ccleaner تست کنید.

که این کارو باید هر چند وقت به چند وقت انجام بدید.

در ضمن بهتر بود نرم افزار هارو درایو ویندوز نصب نمیکردید. آپدیت ویندوز هم به شدت حجم درایو رو خواهد گرفت.
خوب با این نرم افزار که تمام کوکی ها و کش و اتوکامپلت مرورگرام به فنا میره

Dr Hannibal
07-08-2011, 17:42
خوب با این نرم افزار که تمام کوکی ها و کش و اتوکامپلت مرورگرام به فنا میره

میتونید مرورگر رو از لیست حذف کنید. راهی غیر از اینها که مطرح شد نیست.

damashi
11-06-2014, 03:28
میتونید مرورگر رو از لیست حذف کنید. راهی غیر از اینها که مطرح شد نیست.

بله راه دیگری هم هست اگر به خاطر اپدیت پر شده باشه
اگر عبارت زیر رو در گوگل جستجو کنید
How to Clean Up Windows Update Filesبهتون اینطور میگه و موثر هم بنده هم همین مشکل رو داشتم بعد از اپدیت ویندوز با درایو 20 گیگی 400 مگ فضا داشتم بعد از اینکار شد 1700 مگ
Instructions

1Click the "Start" menu icon. Click "All Programs," select the "Accessories" folder and then the "System Tools" folder.

2Click "Disk Cleanup." Select your hard drive if you are prompted to select which drive to clean. A dialog box will pop up. Windows will read your hard drive to calculate what can be cleaned off and how much space you will save on the drive.

3Check the boxes next to "Setup Log Files" and "Temporary Files" to clean up Windows update files. Select any other files from the list that you want clean off the hard drive as well.

4Click "OK." You will be prompted to confirm your selection. Click "Delete files."

Read more: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]