PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه سوال درباره رشته فیزیک

mehrdading
06-08-2011, 13:02
سلام
می خواستم بدونم رشته کارشناسی تو فیزیک (هسته ای ، اتمی ، حالت جامد و ...) تو انتخاب گرایش ارشد تاثیر داره یا نه؟مثلا کسی که می خواد بره گرایش ذرات بنیادی(ارشد) باید حتما از یه گرایش به خصوص فیزیک باشه(کارشناسی) باشه مثلا باید حتما هسته ای خونده باشه یا از هر رشته ای باشه می تونه به ذرات بنیادی؟
لطفا جواب دهید
باتشکر!

wsroc
26-09-2011, 09:04
سلام mehrdadingمن خودم دانشجوی فیزیکم تو دانشگاه ما که اینجوری نیست یعنی ما فیزیک کارشناسی رو بدون گرایش میخونیم واسه ارشد هم هر چیزی رو که بخوایم میتونیم انتخاب کنیم

amin666
26-09-2011, 10:09
فکر می کنم هر گرایشی که تو ارشد بخواید برید بتونید.حالا بعضی گرایشات احتمالا شرایط خاصی می خواد مثل معدل یا ... یا درسهای پیش نیاز اون رو تو دوره لیسانس می گذرونید(اگه بشه) یا تو ارشد.فکر نمی کنم گرایش ارشد به کارشناسی ربطی داشته باشه.مثلا بعضی درسها مثل ریاضی فیزیک3 رو می تونید تو دوره کارشناسی بگذرونید که انتخابیه.ولی اگه برید ارشد اونوقت اجباری باید پاس کنید

kereshmeh
18-10-2011, 08:33
سلام
از آنجا که تفاوت گرایش های مختلف فیزیک با هم حد اکثر ۹ یا ۱۰ واحد درسی هستش هیچ تفاوتی بنیادی ای نداره که شما کارشناسیتو چی خونده باشی و حالا بخواهی ارشدتو چی بخونی تا خود دکترا هم که تشریف ببرین اونچه که واقعا مهمه همون هالیدی های لعنتیه :31:

famile dur !
26-06-2012, 09:01
سلام عزیزم. اصلا کلا ربطی نداره که کارشناسی چه گرایشی باشی بعدش ارشد بری کدوم گرایش. دو بحث مستقلّن. همونطور که دوستا فرمودن دروس پایه از اهمّیّت خاصّی برخورداره.