PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سيستم تا 1100000 تومن

siya-ps
06-08-2011, 09:35
من فقط يك كيس مي خوام تا هفته ديگه ميخوام بخرم ببينيد خوبه ايني كه ميگم

كاربرد هم بازي هست

amd هم مي خوام.

mb :asrock 990 fx extreme 4
cpu : amd 1100 BE
vga : sapphire radeon hd 6870
ram :4gb??
case :green falcon
dvd-rw:??
power:??
hard:1tb ??

اينايي كه علامت سوال گزاشتم يعني شما بهم بگيد قيمت هاشم بگيد اگه بهتر از اينا هست تو اين رنج قيمت بازيم بگيد

ممنون

امير موسر
06-08-2011, 11:36
پيشنهاد من »

CPU : I5 2500K : 255.000
MAIN : ASUS P8P67 : 215.000
RAM : 2 * 2 GIG 1333 CL9 KINGMAX : 50.000
VGA : EVGA 560TI : 330.000
POWER : GREEN 635B : 100.000
CASE : GREEN HUNTER : 60.000
HDD : SEAGATE 7200.12 500 : 46.000
DVRW : LITEON 24X : 24.000

ALL : 1.080.000

كارايي بالاتري داره نسبت به اون AMD !

Ultra_Black
06-08-2011, 11:43
سلام
و پیشنهاد من:

CPU:Intel Core i5 2500K=250
M.B:Asus P8Z68-V=250
RAM:Corsair XMS3 4Gb 1600 CL9 (2x2Gb)=66
VGA:Gainward GTX560 1Gb=230
HDD:Samsung F3 1Tb (HD103SJ)=68
DVD RW:HP 1270i=30
Power:Green GP635B-US=110
Case:Green Falcon=95
All:1099

sasan816
06-08-2011, 11:58
CPU: Intel Core i5-2500=237
MB: ASRock H61M-S=80
RAM:KINGSTON - Dual Channel 4GB - 1333-(2x2GB)=50
VGA:GAINWARD GTX580 1.5Gb DDR5=630
HDD: Seagate barracuda7200.12 500GB=43
Thermaltake Litepower 700W - W0356=87
Case: Green Magnum2=42

mehran gorji
06-08-2011, 12:30
من سیستم پیشنهادی ultra black را مناسب میدانم.
---------------------------------------------------------------
سیستم امیرموسر جان هم عالیه اما میتوانست از رمی با باس بالاتر بهره ببرد و چیپست مین را جدید تر بزارند.
اقا به ما رحم کن خیلی دوست داریم یه موقع بی احترامی نباشه فقط نظرمو گفتم.:46:
----------------------------------------------------------------------------------------------
و اما سیستم پرعیب
ساسان جان از من ناراحت نشید اما اصلا مناسب نبود.
سیستم ساسان جان در مورد مین من اصلا با این قیمت توصیه نمیکنم h61 را خیلی ضعیف است.{با این قیمت}
اگر اشتباه نکنم تو اورکلاک مشکل به وجود میاد.شاید هم نشود{مطمعن نیستم}باز هم ناظران تشخیصشان را اعلام میکنند.
درسته برای بازی است اما با این قیمت سیستم این مدل کارت را من توصیه نمیکنم.

RAM:KINGSTON - Dual Channel 4GB - 1333-(2x2GB)=50حیف است روی سیستم های قوی این باس را انتخاب کنیم.
هم در مورد سیسم ساسان و امیرموسر.

Thermaltake Litepower 700W - W0356=87به شخصه این برند را خیلی برتر از گرین میدانم

sasan816
06-08-2011, 12:44
و اما سیستم پرعیب
ساسان جان از من ناراحت نشید اما اصلا مناسب نبود.
سیستم ساسان جان در مورد مین من اصلا با این قیمت توصیه نمیکنم h61 را خیلی ضعیف است.{با این قیمت}
اگر اشتباه نکنم تو اورکلاک مشکل به وجود میاد.شاید هم نشود{مطمعن نیستم}باز هم ناظران تشخیصشان را اعلام میکنند.
درسته برای بازی است اما با این قیمت سیستم این مدل کارت را من توصیه نمیکنم.
این فقط نظر شخصی شماست و محترم ولی این کارت گرافیکه فریم تولید میکنه نه پردازنده ضمنا کاربرد ایشون اورکلاک ذکر نشده
در مورد باس رم تاثیری دربازی نداره پس باس بالا اتلاف هزینست درمورد گرافیک هم اگر مدل بهتری مد نظرتون ذکر کنید

mehran gorji
06-08-2011, 12:50
ممنون از توضیحاتتان.

من فقط نظر شخصی خودمو گفتم.
امیدوارم سیستم خوبی در بیاد.

موفق باشید. :11:

siya-ps
06-08-2011, 14:03
من نميدونم من ميگم amd ميخوام شما همه اينتل ميگين به من ؟؟؟
راستي i5 2500 از 1100 Be بهتره؟؟؟؟
چرا amd نگيرم؟؟

من اوركلاك نميكنم و كارم هم بازي ، اينترنت و كمي فتوشاپ(نه در سطح حرفهاي) هست.

يك هارد هم بگيد sata 6gb/p ساپورت كنه

Ultra_Black
06-08-2011, 14:13
من نميدونم من ميگم amd ميخوام شما همه اينتل ميگين به من ؟؟؟

نظر نظر شماست...
ولی اینتل بیشتر به نفعتونه!

راستي i5 2500 از 1100 Be بهتره؟؟؟؟

بله به طور خیلی محسوسی...
اینم از مقایسه دو پردازنده:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
دقت کنید بعضی تستها Lower Is Better هست

چرا amd نگيرم؟؟
تا وقتی با این بودجه سیستم قدرتمند تری میتونید بگیرید چرا AMD؟!

---------- Post added at 03:13 PM ---------- Previous post was at 03:11 PM ----------

يك هارد هم بگيد sata 6gb/p ساپورت كنه

هیچ هاردی نمیتونه از پهنای باند SATA3 استفاده کنه و تمام سازنده هاردهایی که چنین ادعایی دارند فقط و فقط به خاطر تبلیغات هست و بس...!

siya-ps
06-08-2011, 14:45
همون اينتلي كه گفتين پس

كارت گرافيك خوبه ؟؟؟ تا حالا اسمشو نشنيدم

Ultra_Black
06-08-2011, 14:52
كارت گرافيك خوبه ؟؟؟ تا حالا اسمشو نشنيدم

نسبت به قیمت کارت گرافیک فوق العاده ای هست و از 6870 قویتره...
اینم از مشخصاتش:

/ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fmain%2Fvgapro.php%3Fid%3D674)

mehran gorji
06-08-2011, 15:23
کارتش مناسبه.
همه چی به اسم نیست.
Gainward یکی از بهترین کارت های موجود تو بازاره.

ali1323
06-08-2011, 15:44
در مورد گرافیک شک نکن
بهترین گرافیکی که با این بودجه می تونی بگیری همین گررافیکه
اگه از شرکتهای دیگه مد نظر داری مثلا msi و گیگا همین گرافیک را بالای 300 بهت میفروشند که تفاوت خاصی هم نمیکنه

jonerex
06-08-2011, 16:12
مانیتور شما چیه؟؟؟

CPU=Intel Core i5 2500=240
MB=ASUS P8H67 b3=155
Ram= CORSAIR XMS3 4GB (2 x 2GB) DDR3 1333=60
HDD=Samsung F3 1Tb HD103SJ=67
DVD= Liteon sata=23
Power=Green GP635B-US=110
Case=GREEN Falcon =95
VGA=Sapphire 6950 2GB GDDR5 =360

ALL=1100

siya-ps
06-08-2011, 17:07
مانیتور شما چیه؟؟؟

CPU=Intel Core i5 2500=240
MB=ASUS P8H67 b3=155
Ram= CORSAIR XMS3 4GB (2 x 2GB) DDR3 1333=60
HDD=Samsung F3 1Tb HD103SJ=67
DVD= Liteon sata=23
Power=Green GP635B-US=110
Case=GREEN Falcon =95
VGA=Sapphire 6950 2GB GDDR5 =360

ALL=1100

مانيتورم سامسونگ bw1932 هست ، اگه كارت گرافيك خوبه و بازي هارو اجرا ميكنه و بعدا ميشه دو تا از اون رو ميشه به مادر برد زد حرفي نيست و من نميخوام پولم رو تو يك قطعه بزارم و بقيه زياد خوب نباشه فكر كنم واسه اقاي ultra black خوب بود

jonerex
06-08-2011, 17:22
مانيتورم سامسونگ bw1932 هست ، اگه كارت گرافيك خوبه و بازي هارو اجرا ميكنه و بعدا ميشه دو تا از اون رو ميشه به مادر برد زد حرفي نيست و من نميخوام پولم رو تو يك قطعه بزارم و بقيه زياد خوب نباشه فكر كنم واسه اقاي ultra black خوب بود

خوب این سیستم ها برای مانیتورهای FULL HD هست برای مانیتور شما که رزولیشن 1440*900 رو داره بیشتر این هزینه ها بلا استفاده هست مگر چند سال دیگه استفاده بشه و مانیتور مهم هست به نظرم بفروشید و با این هزینه یک سیستم خوب با مانیتور FULL HD بگیرید

siya-ps
06-08-2011, 19:06
نه من از اين مانيتور رازيم tفعلا و پول ديگه اي هم ندارم

تلويزيون هم دارم philips 6805 چطوره؟؟

jonerex
06-08-2011, 20:50
نه من از اين مانيتور رازيم tفعلا و پول ديگه اي هم ندارم

تلويزيون هم دارم philips 6805 چطوره؟؟

در اینده بفروشید 100 تومان روش بذارید مانیتور بهتر بگیرید که بیشتر قدرت سیستم بلااستفاده نمونه 42PFL6805H اگر این باشه عالیه میتونید نهایت کیفیت تصویر رو ببینید و مقایسه کنید

PC_Expert
06-08-2011, 21:41
بنده سیستم پیشنهادی جناب امیر موسر رو با 2 تغییر میپسندم.
مادربرد Biostar TP67XE به قیمت 210 تومن و رم elixir 2*2g 1600 به قیمت 52 تهیه بشه.

jonerex
06-08-2011, 21:52
بنده سیستم پیشنهادی جناب امیر موسر رو با 2 تغییر میپسندم.
مادربرد Biostar TP67XE به قیمت 210 تومن و رم elixir 2*2g 1600 به قیمت 52 تهیه بشه.

اصلا P67 دیگه ارزش خرید نداره با این قیمت GA-Z68AP-D3=214 هم قدرت بیشتری داره هم جدیدتره تازه گارانتی آواژنگ هم اصلا قابل مقایسه نیست

PC_Expert
06-08-2011, 22:09
اصلا P67 دیگه ارزش خرید نداره با این قیمت GA-Z68AP-D3=214 هم قدرت بیشتری داره هم جدیدتره تازه گارانتی آواژنگ هم اصلا قابل مقایسه نیست

این بار چندمی هست که میبینم از بی ارزش بودن چیپ p67 صحبت میکنید.
دوست عزیز چیپ p67 چیپ حرفه ای اینتل برای گیمر ها و اورکلاکر ها در سوکت 1155 هست. چیپ z68 برتری خاصی نسبت به p67 جز 2 فناوری نه چندان پر کاربرد نداره و مناسب کسانی هست که ضمن عدم نیاز به کارت گرافیک علاقمند به اورکلاک پردازنده خودشون هستند. اما این لطمه ای به جایگاه چیپ p67 نمیزنه. اطمینان داشته باشید مدیران شرکت اینتل که بیش از من و شما هم میدونند با ارایه چیپی که برتری مطلق نسبت به چیپ دیگه در عین هم قیمت بودن داشته باشه بازار فروش محصولات خودشون رو خراب نمی کنند.

در مورد مادربردی هم که پیشنهاد دادم باید بگم برتری مطلق نسبت به مدل پیشنهادی شما داره.
هم از لحاظ پشتیبانی از sli
هم از لحاظ فاز های تغذیه مادربرد و قابلیت اورکلاک غیر قابل مقایسه با برد پیشنهدی جنابعالی.
موفق باشید.

mehran gorji
07-08-2011, 07:27
من به شخصه z68 را میپسندم.

ali1323
07-08-2011, 07:56
دوست عزیز چیپ p67 چیپ حرفه ای اینتل برای گیمر ها و اورکلاکر ها در سوکت 1155 هست. چیپ z68 برتری خاصی نسبت به p67 جز 2 فناوری نه چندان پر کاربرد نداره و مناسب کسانی هست که ضمن عدم نیاز به کارت گرافیک علاقمند به اورکلاک پردازنده خودشون هستند. اما این لطمه ای به جایگاه چیپ p67 نمیزنه. اطمینان داشته باشید مدیران شرکت اینتل که بیش از من و شما هم میدونند با ارایه چیپی که برتری مطلق نسبت به چیپ دیگه در عین هم قیمت بودن داشته باشه بازار فروش محصولات خودشون رو خراب نمی کنند.

در مورد مادربردی هم که پیشنهاد دادم باید بگم برتری مطلق نسبت به مدل پیشنهادی شما داره.
هم از لحاظ فاز های تغذیه مادربرد و قابلیت اورکلاک غیر قابل مقایسه با برد پیشنهدی جنابعالی.
موفق باشید.
شدیدا مخالفم

Erfan.
07-08-2011, 08:04
شدیدا مخالفم

خوب میشه دلیلتون رو هم ذکر کنید...

ali1323
07-08-2011, 10:48
خوب میشه دلیلتون رو هم ذکر کنید...
چه کاریه آدم چیپ قدیمی بگیره
20 تومن الان بیشتر میدی ولی در آینده اگه خواستی از تکنولوژی های به روزش استفاده می کنی
یکیش همین پشتیبانی از هاردهای ssd
مورد دیگه فناوری استفاده شده در این چیپ که باعث بهینه شدن سرعت هاردهای معمولی هم میشه

PC_Expert
07-08-2011, 10:55
چه کاریه آدم چیپ قدیمی بگیره
20 تومن الان بیشتر میدی ولی در آینده اگه خواستی از تکنولوژی های به روزش استفاده می کنی
یکیش همین پشتیبانی از هاردهای ssd
مورد دیگه فناوری استفاده شده در این چیپ که باعث بهینه شدن سرعت هاردهای معمولی هم میشه

- قدیمی یا جدید بودن چیپ که ملاک نیست. جدید بودن چه دردی رو دوا میکنه؟
pentium g620 از core i7 2600k جدیدتره. اما آیا قویتر هم هست؟!
- میشه یه مادربرد 20 تومن گرونتر از مدلی که من معرفی کردم از چیپ z68 معرفی کنید که قابل رقابت با مادربرد پیشنهادی من باشه؟
- عزیز قبلا" هم گفتم به هر مادربردی میشه ssd وصل کرد. اگه منظورتون ssd caching هست که نه ایشون قصد خرید ssd دارند و نه اگه قصد خرید داشتند این فناوری به دردشون میخورد و استفاده مستقیم از ssd براشون بهتر بود.
در مورد قسمتی که آبی کردم میشه فناوری رو معرفی کنید؟

Erfan.
07-08-2011, 10:56

این چه فناوری هست که تا به حال به گوش ما نخورده...؟

ali1323
07-08-2011, 16:13
آقای خودم که شما باشید حدود یک ماه پیش شرکت آواژنگ یه اجلاسی در اصفهان برگزار کرد که در بخشی از آن یکی از مهندسان شرکت در مورد این چیپ و البته فن آوریهای به کار رفته در این سری از مادربردهای گیگا صحبت می کرد. خیلی چیزای عجیب و غریب می گفت که بیشترش با عقل من جور در نیومد. یکیش همین مورد بود.
البته اون می گفت این فناوری در ماردربرد گنجونده شده !!!
من بعد از اجلاس باهاش در مورد این مبحث حرف زدم. می گفت اگه هاردهای معمولی در این مادربردها با SSD ترکیب و به اصطلاح RAID0 بشند باعث میشه سرعت معمولی ها هم بالا بره
در آخر هم گفت کلا یه جورایی اگه از SSD هم استفاده نشه این مادربردها تاثیر بیشتری رو بهتر شدن سرعت هاردهای معمولی دارند. بعد هم گفت تو سایتمون هست مقالاتش برو بخون و یه جورایی من را قانع کرد.
حالا قضاوت با شما
من که در سایت چیزی پیدا نکردم
شدید مایلم اگه چیزی واقعا هست بدونم. شدید هم دنبالشم.چیزی سافت شد میزارم
در کل اگه با حرفهام باعث گمراهی اذهان عمومی شدم عذر می خوام

jonerex
07-08-2011, 17:20

موفق باشید.

فناوری های کم اهمیتی نیست سری z سه برابر در بخش فیلم و کدک قویتره و کیفیت فیلم که اهمیت زیادی داره برای همه و اولین چیب هوشمند دنیا هست و شما مثل بحث قدیم usb این فناوری هارو کم رنگ میکنید یا میگید این هارو من امتحان کردم همش تبلیغات فروشند ها هست خود اینتل همه گفته سری z جایگزین سری p هست این مادریرد
GA-Z68XP-UD3=240
ارزش 20 تومان اضافه علاوه بر برتری بیشتر و گارانتی واقعی ارزش رو نداره مثال شما صلیغه هست مثل اینکه 405 slx هست 405 معمولی هم هست حالا بعضی میگن 405 معمولی بهتره و...

ali1323
07-08-2011, 17:51
فناوری های کم اهمیتی نیست سری z سه برابر در بخش فیلم و کدک قویتره و کیفیت فیلم که اهمیت زیادی داره برای همه و اولین چیب هوشمند دنیا هست و شما مثل بحث قدیم usb این فناوری هارو کم رنگ میکنید یا میگید این هارو من امتحان کردم همش تبلیغات فروشند ها هست خود اینتل همه گفته سری z جایگزین سری p هست این مادریرد
GA-Z68XP-UD3=240

ارزش 20 تومان اضافه علاوه بر برتری بیشتر و گارانتی واقعی ارزش رو نداره مثال شما صلیغه هست مثل اینکه 405 slx هست 405 معمولی هم هست حالا بعضی میگن 405 معمولی بهتره و...
این قیمت را حدودی گفتی یا واقعا قیمت داری ؟ از کجا ؟ من 260 کمتر گیرم نیومد

Erfan.
07-08-2011, 18:11
آقای خودم که شما باشید حدود یک ماه پیش شرکت آواژنگ یه اجلاسی در اصفهان برگزار کرد که در بخشی از آن یکی از مهندسان شرکت در مورد این چیپ و البته فن آوریهای به کار رفته در این سری از مادربردهای گیگا صحبت می کرد. خیلی چیزای عجیب و غریب می گفت که بیشترش با عقل من جور در نیومد. یکیش همین مورد بود.
البته اون می گفت این فناوری در ماردربرد گنجونده شده !!!
من بعد از اجلاس باهاش در مورد این مبحث حرف زدم. می گفت اگه هاردهای معمولی در این مادربردها با SSD ترکیب و به اصطلاح RAID0 بشند باعث میشه سرعت معمولی ها هم بالا بره
در آخر هم گفت کلا یه جورایی اگه از SSD هم استفاده نشه این مادربردها تاثیر بیشتری رو بهتر شدن سرعت هاردهای معمولی دارند. بعد هم گفت تو سایتمون هست مقالاتش برو بخون و یه جورایی من را قانع کرد.
حالا قضاوت با شما
من که در سایت چیزی پیدا نکردم
شدید مایلم اگه چیزی واقعا هست بدونم. شدید هم دنبالشم.چیزی سافت شد میزارم
در کل اگه با حرفهام باعث گمراهی اذهان عمومی شدم عذر می خوام

عزیز این تکنولوژی Intel Smart Response Technology هست که به زبان خودمونی میشه SSD Caching.

و همون طور که خودتون گفتید باید SSD با HDD ترکیب بشن تا این حالت به وجود میاد، که باعث میشه سرعت شما بالا بره و حجم مناسبی هم داشته باشید.

برخی مادربرد ها هم از SSD به وسیله رابط Msata استفاده میشه کرد.

دوستمون Mersoft در این پست توضیحات خوبی اراده داده:

ولی این ها به این گفته شما اصلا ربط ندارن:

اصلا به سرعت هارد SSD تکی یا HDD تکی این ها مربط نیستند.

موفق باشید.

PC_Expert
07-08-2011, 18:14
سه برابر در بخش فیلم و کدک قویتره و کیفیت فیلم که اهمیت زیادی داره برای همه
این 3 برابر از کجا اومد؟؟
در ضمن مثل اینکه یادتون رفته صاحب تاپیک دارند یک کارت گرافیک قوی میخرند.

و اولین چیب هوشمند دنیا هست
میشه یکم توضیح بدین چیپ هوشمند یعنی چی و دقیقا" چه کاری میکنه؟

خود اینتل همه گفته سری z جایگزین سری p هس
خوداینتل کجا اینو گفت؟

این مادریرد
GA-Z68XP-UD3=240
ارزش 20 تومان اضافه علاوه بر برتری بیشتر

من برتری خاصی در این مادربرد نمی بینم. ملاک های شما برای برتری این مادربرد چیه؟ اگه من میگم مدلی که معرفی کردم برتره به دلیل قابلیت اورکلاک بسیار خوبه. هرچند فراموش نکنید 30 تومن اختلاف در مادربرد کم نیست ضمن اینکه دوستمون میگن این مادربرد 260 تومنه نه 240.

و گارانتی واقعی
چنان صحبت از گارانتی میکنید که انگار مدل پیشنهادی من به کل گارانتی نداره. شرکت انفورماتیک گستر جزو گارانتی های خوب و پاسخگو ست.
اگر گارانتی اینقدر ملاک مهمی هست پس کلا" مادربرد های msi باید پیشنهاد بشه چون از گارانتی ماتریکس (که به عقیده من اگه بهترین نباشه دوم هم نیست!) بهره میبره.

jonerex
07-08-2011, 18:34
این 3 برابر از کجا اومد؟؟
در ضمن مثل اینکه یادتون رفته صاحب تاپیک دارند یک کارت گرافیک قوی میخرند.

میشه یکم توضیح بدین چیپ هوشمند یعنی چی و دقیقا" چه کاری میکنه؟

خوداینتل کجا اینو گفت؟

من برتری خاصی در این مادربرد نمی بینم. ملاک های شما برای برتری این مادربرد چیه؟ اگه من میگم مدلی که معرفی کردم برتره به دلیل قابلیت اورکلاک بسیار خوبه. هرچند فراموش نکنید 30 تومن اختلاف در مادربرد کم نیست ضمن اینکه دوستمون میگن این مادربرد 260 تومنه نه 240.

چنان صحبت از گارانتی میکنید که انگار مدل پیشنهادی من به کل گارانتی نداره. شرکت انفورماتیک گستر جزو گارانتی های خوب و پاسخگو ست.
اگر گارانتی اینقدر ملاک مهمی هست پس کلا" مادربرد های msi باید پیشنهاد بشه چون از گارانتی ماتریکس (که به عقیده من اگه بهترین نباشه دوم هم نیست!) بهره میبره.

1-این سه برابر در تمام سایت های تولید کننده مادریرد اومده نه شما یادتون رفته من سری h بیشنهاد دادم هزینه رو برای گرافیک کردم

2- از شما بعیده مطالعه نکرده باشید کل جزییات سری z در باسخ به شما که نمیشه گفت هوشمند یعنی:LucidLogix Virtu: این فناوری به مانند فناوری‌های مشابه كه در کامپیوترهای همراه مانند نوت‌بوک‌ها و نت‌بوک‌ها استفاده مي‌شود امكان تعويض بين پردازنده‌هاي گرافيكي را بر‌اساس نوع كاربرد فراهم مي‌كند. در اين حالت شما مي‌توانيد از توانايي پردازنده‌گرافيكي مجتمع داخل پردازنده و کارت‌گرافیک غيرمجتمع به راحتي استفاده كنيد كه اين موضوع باعث كاهش توان مصرفي سيستم و افزايش عمر مفيد دستگاه مي‌شود

3-خوب برتری خاصی نمیبینید چون از حرف هاتون مشخصه مطالعه نکردید سری z علاوه بر فناوری های سری p,h فناوری های جدیدتر دیگه هم داره و مشکلات گذشته هم رفع شده خوب همه کمبانی ها وقتی جدید تولید میکنن امکانات بیشتر میذارن و مشکلات قدیم هم رفع میکنن بس جدید بیشتر مواقع بهتره و GIGA بهتره از Biostar

PC_Expert
07-08-2011, 18:49
1-این سه برابر در تمام سایت های تولید کننده مادریرد اومده نه شما یادتون رفته من سری h بیشنهاد دادم هزینه رو برای گرافیک کردم

2- از شما بعیده مطالعه نکرده باشید کل جزییات سری z در باسخ به شما که نمیشه گفت هوشمند یعنی:LucidLogix Virtu: این فناوری به مانند فناوری‌های مشابه كه در کامپیوترهای همراه مانند نوت‌بوک‌ها و نت‌بوک‌ها استفاده مي‌شود امكان تعويض بين پردازنده‌هاي گرافيكي را بر‌اساس نوع كاربرد فراهم مي‌كند. در اين حالت شما مي‌توانيد از توانايي پردازنده‌گرافيكي مجتمع داخل پردازنده و کارت‌گرافیک غيرمجتمع به راحتي استفاده كنيد كه اين موضوع باعث كاهش توان مصرفي سيستم و افزايش عمر مفيد دستگاه مي‌شود

3-خوب برتری خاصی نمیبینید چون از حرف هاتون مشخصه مطالعه نکردید سری z علاوه بر فناوری های سری p,h فناوری های جدیدتر دیگه هم داره و مشکلات گذشته هم رفع شده خوب همه کمبانی ها وقتی جدید تولید میکنن امکانات بیشتر میذارن و مشکلات قدیم هم رفع میکنن بس جدید بیشتر مواقع بهتره و GIGA بهتره از Biostar

کاش شما یکی از اون تمام سایت های تولید کننده رو نشون من میدادید.
شما لازم نیست در مورد سواد و مطالعه من نظر بدین. بهتر ه یه نگاهی به پست هاتون بندازین و ببینین هیچ یک از حرف هاتون رو اثبات نکردین و فقط حرف های قبلیتون رو تکرار میکنید. شما به سوالات من در پست قبل پاسخ دادین؟ اینتل کجا اون حرفو زد؟ دوست عزیز من بهتر از شما از جزییات چیپ z68 آگاهم. اگه شما از اورکلاک چیزی میدونید بهتره فقط به عکس مادربرد پیشنهادی من به خصوص در قسمت تغذیه مادربرد و پین های برق قسمت تغذیه نگاه کنین همه چی دستتون میاد و اگر نمیدونید اظهار نظر نفرمایید.
مشکلات چیپ p67 چی بوده که در z68 رفع شده؟فقط یک مورد نام ببرید.
مشکل بنده با چیپ z68 نیست. بنده به خوبی از ویژگیهای این چیپ اطلاع دارم.
مشکل من با جمله ی " p67 دیگه ارزش خرید نداره " هست که شما گاه و بیگاه و در هر تاپیکی برای نشون دادن خودتون مطرح میکنید.
بنده مایل به ادامه بحث با شما نیستم. قضاوت با خوانندگان محترم.

ali1323
07-08-2011, 18:55
MSI هم داره Z68 هاشو وارد بازار ایران میکنه
نمایندگی ماتریکس می گفت تا دو هفته دیگه این مدل می آد Z68A-GD80 B3

jonerex
07-08-2011, 19:21
کاش شما یکی از اون تمام سایت های تولید کننده رو نشون من میدادید.
شما لازم نیست در مورد سواد و مطالعه من نظر بدین. بهتر ه یه نگاهی به پست هاتون بندازین و ببینین هیچ یک از حرف هاتون رو اثبات نکردین و فقط حرف های قبلیتون رو تکرار میکنید. شما به سوالات من در پست قبل پاسخ دادین؟ اینتل کجا اون حرفو زد؟ دوست عزیز من بهتر از شما از جزییات چیپ z68 آگاهم. اگه شما از اورکلاک چیزی میدونید بهتره فقط به عکس مادربرد پیشنهادی من به خصوص در قسمت تغذیه مادربرد و پین های برق قسمت تغذیه نگاه کنین همه چی دستتون میاد و اگر نمیدونید اظهار نظر نفرمایید.
مشکلات چیپ p67 چی بوده که در z68 رفع شده؟فقط یک مورد نام ببرید.
مشکل بنده با چیپ z68 نیست. بنده به خوبی از ویژگیهای این چیپ اطلاع دارم.
مشکل من با جمله ی " p67 دیگه ارزش خرید نداره " هست که شما گاه و بیگاه و در هر تاپیکی برای نشون دادن خودتون مطرح میکنید.
بنده مایل به ادامه بحث با شما نیستم. قضاوت با خوانندگان محترم.

این حرف شمارو قبلا عرفان و چند نفر دیگه برسیده بود من هم جواب دادم و قدیمی شده و سایت هم گذاشتم برای همین میگم اگر برای حرف های که میگم توضیح و سایت بزارم خیلی میشه

P8Z68-V PRO Your dream Z68 motherboard, with full support for 3X faster video conversion and universal switchable graphics
همون اول سمت راست گذاشته درشت هم هست

هیچ کسی مطالعه و اطلاعاتش کامل نیست و شما که کاریر قدیمی هستی بست های منو ندیدی خیلی قبل تست گذاشتم حالا برای ندیدن شما دوباره اینهمه وقت و بحث کنم این تست تدوین فیلم سری Z هست که رکوردهای خوبی گذاشته معلومه الکی نگفته در بخش و تدوین فیلم سه بابر قویتره

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] iew.png

اون حرف های در مورد سری P من نگفتم(خودتون مطرح کردید من جوابی ندادم) حالا مگر سری Z در اورکلاک مشکل داره یا توان کمتری در اورکلاک از سری P داره در عکس بالا دید اورکلاک هم براحتی میکنه من p67 دیگه ارزش خرید نداره این حرف رو برای خودنمایی نگفتم برداشت غلط و توهین آمیز شماست قبلا هم گفتم این ها همش صلیغه هست من برای اینکه از سری Z برتره که در بالا سایت ها و دلیل شو گذاشتم گفتم در این سایت هیچی به من نمیرسه اصلاعات خودم رو میگم کسی دوست داشت قبول میکنه یا نمیکنه نه اسم و فامیل گذاشتم نه شهر نه فروشگاه دارم که خودم رو نشون بدم بازم میگم اگر برای حرف های که میگم توضیح و سایت بزارم خیلی میشه ولی بیشترشو گذاشتم

mehran gorji
07-08-2011, 19:35
دوستان اینجا محل کل کل نیست.
هر کاربری نظری میده و اطلاعاتی میده و ما علممون افزایش پیدا میکنه.و باید ممنون دار باشیم.

از دوستانی که در مورد مین ها اطلاعات دادند واقعا تشکر میکنم.
فرق های p67 و z68 را نمیدانستم.
اما امروز میدانم

بنده مایل به ادامه بحث با شما نیستم. قضاوت با خوانندگان محترم. اشتباه بزرگ را نکنید.
شما میتوانید با این بحث ها تجربه خود را افزایش دهید.
هیچکس علمش کامل نیست

PC_Expert
07-08-2011, 19:45
من عرض کردم که با z68 در مواردی که به جا پیشنهاد بشه مشکلی ندارم. مشکل من با همون جمله هست.
باید توجه داشته باشید که در فروم هر حرفی که میزنید باید قابل اثبات باشه. شما حرف هایی میزنید که واسش دلیلی وجود نداره. مثل برتری gigabyte به biostar که ناشی از تعصبب روی برنده. یا جمله " خود اینتل همه گفته سری z جایگزین سری p هس" که منبعی نیاوردین و یا همین 3 برابر که نوشته تبلیغی اسوس رو گذاشتین و یک بنچمارک هم گذاشتین که این بنچمارک به هیچ وجه 3 برابر بودن سرعت رو نشون نمیده.
در مورد اورکلاک z68 صحبت کردیدن که توانایی بالقوه اورکلاک کردن به چیپ بستگی داره اما مقدار اورکلاک به طراحی مادربرد. من نگفتم z68 تو اور بد عمل کرده. چیپ که اور نمیکنه. من گفتم مادربرد پیشنهادی بنده از نظر اورکلاک قابل مقایسه با مدل گیگابایت معرفی شده توسط شما نیست.

باز تاکید میکنم که شما وقتی میگید p67 ارزش خرید نداره باید حرف خودتون رو اثبات کنید. اثبات نه به وسیله مثال زدن یک مادربرد تقریبا" هم قیمت که چیپ دیگه ای داره ولی ارزش بسیار کمتر. اثبات منطقی و از روی دلیل. بی شک اگه از چیپ z68 مادربرد مناسب ، خوش قیمت و باکیفیتی ببینم حتما" در پیشنهاد ها ازش اسم میبرم. اما فعلا" چنین مادربردی که قیمت خودش رو توجیه کنه ندیدم و امیدوارم با ورود برند های دیگه جز گیگابایت و اسوس شاهد z68 های خوش قیمت و با ارزش در بازار باشم.
بنده با توجه به چینشی که برای سیستم پیشنهادی در نظر گرفتم و کیفیت مادربرد پیشنهادی رو در برابر قیمتش ملاک قرار داده و حیف دیدم که پیشنهاد ندم و شما باز از بی ارزش بودنش صحبت کردید.
قصد ادامه صحبت رو نداشتم، ولی باید پاسخ میدادم. موفق باشید.

jonerex
07-08-2011, 20:04
من عرض کردم که با z68 در مواردی که به جا پیشنهاد بشه مشکلی ندارم. مشکل من با همون جمله هست.
باید توجه داشته باشید که در فروم هر حرفی که میزنید باید قابل اثبات باشه. شما حرف هایی میزنید که واسش دلیلی وجود نداره. مثل برتری gigabyte به biostar که ناشی از تعصبب روی برنده. یا جمله " خود اینتل همه گفته سری z جایگزین سری p هس" که منبعی نیاوردین و یا همین 3 برابر که نوشته تبلیغی اسوس رو گذاشتین و یک بنچمارک هم گذاشتین که این بنچمارک به هیچ وجه 3 برابر بودن سرعت رو نشون نمیده.
در مورد اورکلاک z68 صحبت کردیدن که توانایی بالقوه اورکلاک کردن به چیپ بستگی داره اما مقدار اورکلاک به طراحی مادربرد. من نگفتم z68 تو اور بد عمل کرده. چیپ که اور نمیکنه. من گفتم مادربرد پیشنهادی بنده از نظر اورکلاک قابل مقایسه با مدل گیگابایت معرفی شده توسط شما نیست.

باز تاکید میکنم که شما وقتی میگید p67 ارزش خرید نداره باید حرف خودتون رو اثبات کنید. اثبات نه به وسیله مثال زدن یک مادربرد تقریبا" هم قیمت که چیپ دیگه ای داره ولی ارزش بسیار کمتر. اثبات منطقی و از روی دلیل. بی شک اگه از چیپ z68 مادربرد مناسب ، خوش قیمت و باکیفیتی ببینم حتما" در پیشنهاد ها ازش اسم میبرم. اما فعلا" چنین مادربردی که قیمت خودش رو توجیه کنه ندیدم و امیدوارم با ورود برند های دیگه جز گیگابایت و اسوس شاهد z68 های خوش قیمت و با ارزش در بازار باشم.
بنده با توجه به چینشی که برای سیستم پیشنهادی در نظر گرفتم و کیفیت مادربرد پیشنهادی رو در برابر قیمتش ملاک قرار داده و حیف دیدم که پیشنهاد ندم و شما باز از بی ارزش بودنش صحبت کردید.
قصد ادامه صحبت رو نداشتم، ولی باید پاسخ میدادم. موفق باشید.

من حرف هارو با دلیل و مدرک گفتم و سایت بنچمارک هم گذاشتم همون اول هم گفتم اگر بذارم شما میگی این تبلیغات سایت ها بی ارزشه بنچمارک هم بی ارزشه خوب من چه کار کنم شما هیچ کس هیچ سایتی رو قبول ندارید از این به بعد هم میگم وقتی هزینه از 210 تومان بیشتر باشه P67 ارزش خرید نداره چون Z هست با همون امکانات و با امکانات بیشتر شما رده بندی فروش مادریرد هارو نگاه کنی میبینید گیگابایت سرتره شما هم برای حرف هاتون دلیل نیاوردین نه سایتی گذاشتید نه بنچمارکی یک سایتی بزارید که این دوتا مادریرد رو با هم مقایسه کرده باشه

PC_Expert
07-08-2011, 20:31
من حرف هارو با دلیل و مدرک گفتم و سایت بنچمارک هم گذاشتم همون اول هم گفتم اگر بذارم شما میگی این تبلیغات سایت ها بی ارزشه بنچمارک هم بی ارزشه خوب من چه کار کنم شما هیچ کس هیچ سایتی رو قبول ندارید از این به بعد هم میگم وقتی هزینه از 210 تومان بیشتر باشه P67 ارزش خرید نداره چون Z هست با همون امکانات و با امکانات بیشتر شما رده بندی فروش مادریرد هارو نگاه کنی میبینید گیگابایت سرتره شما هم برای حرف هاتون دلیل نیاوردین نه سایتی گذاشتید نه بنچمارکی یک سایتی بزارید که این دوتا مادریرد رو با هم مقایسه کرده باشه

تا همین جاش هم که یک سقف بودجه رو پذیرفتین جای شکر داره. پس با این حساب biostar tp67xe ان شاالله ارزش خرید داره؟
وقتی اسوس میگه 3 برابر، آخه 3 برابر نسبت به چی؟؟
شما به آمار فروش اشاره میکنید اما آمار فروش ارتباطی با کیفیت نداره. چیزی که بیشتر تبلیغ کنه بیشتر هم میفروشه، این برتری gigabyte به biostar رو ثابت میکنه؟ بحث بر سر برند بسیار ابتدایی و مضحکه.
اگه من میگم biostar tp67xe بهتر از GA-Z68AP-D3 هست دلیل دارم. کافیه به تصویر این 2 مادربرد توجه کنید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در مادربرد گیگابایت عدم وجود خنک کننده و سینک مناسب در قسمت تغذیه پردازنده ، بهمراه تنها یک کانکتور 4 پینی برق برای پردازنده گویای عدم توانایی این مادربرد در پایدار شدن در اورکلاک متوسط به بالاست.
حال در مادربرد بایواستار سینک خنک کننده مناسب در قسمت پردازنده در کنار 2 کانکتور 8 پینی :18: برق در قسمت پردازنده حاکی از توانایی این مادربرد در تغذیه مناسب پردازنده اورکلاک شده است. متاسفانه امکان تست این 2 مادربرد برای ما وجود نداره اما همین موضوعات هم بخوبی گویای واقعیته . گذشته از امکان sli در مدل بایواستار مورد بحث ، رابطه مستقیم کیفیت با توانایی اورکلاک در مادربرد بر کسی پوشیده نیست.

امیدوارم حداقل خوبی این مادربرد با توجه به قیمت 210 هزار تومانیش رو بپذیرید.

mersoft
07-08-2011, 20:50
سلام و درود

دوست گرامی جناب jonerex ، نگاه مطلق گرایانه به این چیپست های هم نسل و رویکرد "X یا Y ، فقط یکی" در این مساله نمیتواند راهگشا باشد. اگر خود مادربرد را یک سیستم در نظر بگیریم "پل شمالی" تنها یکی از اجزای آن است و در یک مقایسه منطقی سایر اعضا و امکانات حاضر روی برد، طراحی و اهداف آن، کیفیت مواد استفاده شده، امکانات جانبی گنجانده شده تاثیر گذار خاهند بود حال اگر مقایسه به قصد خرید باشد عواملی مانند ارزش اقتصادی، خدمات پس از فروش، پشتیبانی و تناسب با کاربری مقصود به آیتم های مقایسه اضافه خاهند شد.

اگر به دو چیپست مورد بحث بپردازیم اهداف و کاربردهای مورد نظر باید بررسی شود، کسی که قصد استفاده از گرافیک مجتمع در کنار امکان تغییر ضریب پردازنده و حافظه میاندیشد بهترین مادربرد چیپست P67 هم برای او راضی کننده نخاهد بود و منطقن سراغ Z68 خاهد رفت. اما همین چیپست Z68 برای یک گیمر یا اورکلاکر چه عامل جذابی دارد؟ آیا چنین کاربری چشم به طراحی، امکانات و کلاس برد دارد یا عوامل تشویقی اینتل مانند گنجاندن گرافیک مجتمع بهتر در پردازنده های گروه K و SSD caching؟ اساسن اگر شما درایو حالت جامد با ظرفیتی که جوابگو نصب سیستم عامل و برنامه های کاربردی را داشته باشید SSD caching به چه اندازه حایز اهمیت خاهد بود؟ این تکنولوژی که به صورت تئوری میتوان گفت در سطح نرم افزار نیز قابل پیاده سازی است در کنار SSDهای حجم پایین توجیه پذیری خوبی دارد.
چیپست Z68 جایگزین چیپست P67 نیست زیرا ما در حال خرید مادربرد هستیم نه فقط پل شمالی، نام گذاری این چیپست ها نیز تاکیدی بر این امر دارد.

jonerex
07-08-2011, 21:09
تا همین جاش هم که یک سقف بودجه رو پذیرفتین جای شکر داره. پس با این حساب biostar tp67xe ان شاالله ارزش خرید داره؟
وقتی اسوس میگه 3 برابر، آخه 3 برابر نسبت به چی؟؟
شما به آمار فروش اشاره میکنید اما آمار فروش ارتباطی با کیفیت نداره. چیزی که بیشتر تبلیغ کنه بیشتر هم میفروشه، این برتری gigabyte به biostar رو ثابت میکنه؟ بحث بر سر برند بسیار ابتدایی و مضحکه.
اگه من میگم biostar tp67xe بهتر از GA-Z68AP-D3 هست دلیل دارم. کافیه به تصویر این 2 مادربرد توجه کنید:

در مادربرد گیگابایت عدم وجود خنک کننده و سینک مناسب در قسمت تغذیه پردازنده ، بهمراه تنها یک کانکتور 4 پینی برق برای پردازنده گویای عدم توانایی این مادربرد در پایدار شدن در اورکلاک متوسط به بالاست.
حال در مادربرد بایواستار سینک خنک کننده مناسب در قسمت پردازنده در کنار 2 کانکتور 8 پینی :18: برق در قسمت پردازنده حاکی از توانایی این مادربرد در تغذیه مناسب پردازنده اورکلاک شده است. متاسفانه امکان تست این 2 مادربرد برای ما وجود نداره اما همین موضوعات هم بخوبی گویای واقعیته . گذشته از امکان sli در مدل بایواستار مورد بحث ، رابطه مستقیم کیفیت با توانایی اورکلاک در مادربرد بر کسی پوشیده نیست.

امیدوارم حداقل خوبی این مادربرد با توجه به قیمت 210 هزار تومانیش رو بپذیرید.

نه بازم هم سری Z برتری داره سه برابر( اين پردازنده‌ نسبت به قبل تا 3 برابر سریعتر تصاویر را کد و پخش مي‌كند )این سه برابره در همه سایت های مادریرد هست فقط ایسوس نمیگه
در همه دنیا وقتی آمار فروش بالا باشه نشان دهنده اینکه همه راضی هستند و به دیگران بیشنهاد میدن و آمار فروش میره بالا
نه مضحک نیست شما میدونی مادریرد ها از نظر کیفیت ساخت رده بندی دارن بهش میگن اصطلاحا (نظامی) یعنی با کیفیت و عمر زیاد نسبت به بقیه

در مادربرد گیگابایت عدم وجود خنک کننده و سینک مناسب در قسمت تغذیه پردازنده ، بهمراه تنها یک کانکتور 4 پینی برق برای پردازنده گویای عدم توانایی این مادربرد در پایدار شدن در اورکلاک متوسط به بالاست

مگر هر چیزی خنک کننده داشته باشه بهتره اتفاقا برعکس این نشون دهنده کیفیت قطعات هست که نیاز به خنک کننده نداره مثل AMD های قدیم یک ثانیه فن نداشت میسوخت و همه فهمیدن آمار فروش اومد بایین شما میگی این مادربرد عدم بایداری در اورکلاک رو داره اولین باره میشنوم هیچ جا ندیدم کسی بگه این مادریرد بایداری نداره برای حرفتون مدرک بیارید

شما برای این حرف که وقتی هزینه یکی باشه P67 قدرت بیشتر و بایداری بهتری نسبت به سری Z داره بنچمارک بزارید و برای حرف های دیگه سایتی بذارید منکه گذاشتم شما همه رو رد کردی!!! همه سایت های مادریرد الکی میگن شما درست میگی !!

siya-ps
07-08-2011, 21:10
به خدا من نفهميدم چي داريد ميگيد بگيد من برم يك مادر برد خوب بخرم و من اطلا اوركلاك هم نميكنم..

baloteli
07-08-2011, 21:18
نه مضحک نیست شما میدونی مادریرد ها از نظر کیفیت ساخت رده بندی دارن بهش میگن اصطلاحا (نظامی) یعنی با کیفیت و عمر زیاد نسبت به بقیه
یک لینکی از این ردبندی نظامی قرار میدی ببینیم به چه صورت

jonerex
07-08-2011, 21:21
سلام و درود

دوست گرامی جناب jonerex ، نگاه مطلق گرایانه به این چیپست های هم نسل و رویکرد "X یا Y ، فقط یکی" در این مساله نمیتواند راهگشا باشد. اگر خود مادربرد را یک سیستم در نظر بگیریم "پل شمالی" تنها یکی از اجزای آن است و در یک مقایسه منطقی سایر اعضا و امکانات حاضر روی برد، طراحی و اهداف آن، کیفیت مواد استفاده شده، امکانات جانبی گنجانده شده تاثیر گذار خاهند بود حال اگر مقایسه به قصد خرید باشد عواملی مانند ارزش اقتصادی، خدمات پس از فروش، پشتیبانی و تناسب با کاربری مقصود به آیتم های مقایسه اضافه خاهند شد.

اگر به دو چیپست مورد بحث بپردازیم اهداف و کاربردهای مورد نظر باید بررسی شود، کسی که قصد استفاده از گرافیک مجتمع در کنار امکان تغییر ضریب پردازنده و حافظه میاندیشد بهترین مادربرد چیپست P67 هم برای او راضی کننده نخاهد بود و منطقن سراغ Z68 خاهد رفت. اما همین چیپست Z68 برای یک گیمر یا اورکلاکر چه عامل جذابی دارد؟ آیا چنین کاربری چشم به طراحی، امکانات و کلاس برد دارد یا عوامل تشویقی اینتل مانند گنجاندن گرافیک مجتمع بهتر در پردازنده های گروه K و SSD caching؟ اساسن اگر شما درایو حالت جامد با ظرفیتی که جوابگو نصب سیستم عامل و برنامه های کاربردی را داشته باشید SSD caching به چه اندازه حایز اهمیت خاهد بود؟ این تکنولوژی که به صورت تئوری میتوان گفت در سطح نرم افزار نیز قابل پیاده سازی است در کنار SSDهای حجم پایین توجیه پذیری خوبی دارد.
چیپست Z68 جایگزین چیپست P67 نیست زیرا ما در حال خرید مادربرد هستیم نه فقط پل شمالی، نام گذاری این چیپست ها نیز تاکیدی بر این امر دارد.

آقا محمد شما که اول از همه اشتباه کردی این آقا کی گفت من اورکلاک میکنم که شما P67 بیشنهاد دادید ایشون گفتند فقط بازی بس سری H با قیمت 150 تومان کافیه و هزینه اضافی تا 210 تومان مادریرد انتخابی شما صرف کارت گرافیک میشه که به کار بازی بیاد چون اصلا اورکلاک در کار نیست شما که مطالعه زیادی دارید یک بنچمارک بذارید که بگه P67 از Z بهتر عمل میکنه ؟؟؟

در ضمن علی آقا وقتی میگم مطالعه تون کمه بهتون بر میخوره این مادریردDIGI+VRM داره اینم توضیح: تمام مادربوردهای سری Z68 ایسوس از مدار رگولاتور DIGI+VRM بهره می‌برد که در واقع یک استاندارد جدید در مدار رگولاتور دیجیتال محسوب می‌شود. در واقع این استاندارد تعریف جدیدي از مدار رگولاتور را در مادربوردها به وجود آورده است. این فناوری از قابلیت پایدار، اطمینان‌پذیری و پتانسیل اورکلاكینگ بیشتری برخوردار است و کاربران به راحتی می‌توانند تنظیمات خاص خود را که تاکنون قادر به انجام آن نبوده‌اند را اعمال كنند

PC_Expert
07-08-2011, 21:29
تشکر از توضیحات کاملmersoft عزیز ، که از اعضای فهمیده این انجمن هستند و کلماتی که بنده در چند پست در صدد توضیح اونها بودم رو در چند سطر خلاصه کردند.

مگر هر چیزی خنک کننده داشته باشه بهتره اتفاقا برعکس این نشون دهنده کیفیت قطعات هست که نیاز به خنک کننده نداره مثل AMD های قدیم یک ثانیه فن نداشت میسوخت

با این منطق جالب شما باید مادربرد GA-P67A-UD7-B3 که تصویرش رو در زیر قرار میدم با این خنک کننده های عجیب و قریب و لوله ای بی کیفیت تر از GA-P67A-UD3 باشه که خنک کننده کوچک و مختصری داره!!

GA-P67A-UD7-B3 : قیمت : 285 دلار

GA-P67A-UD3-B3 : قیمت: 113 دلار

فکر نمیکنم حرفی باقی مونده باشه. از صاحب تاپیک بابت کش دار شدن مطلب عذر میخوام و توجه ایشون رو به این نکته جلب میکنم که توانایی اورکلاک خوب - حتی اگه شما اورکلاک نکنید- نشون دهنده کیفیت مادربرد هست و پیشنهاد من به شما برای تهیه مادربرد هم همون مادربرد خوب و باکیفیت و خوش قیمتی هست که همون ابتدا معرفی کردم.
موفق باشید.

jonerex
07-08-2011, 21:36
تشکر از توضیحات کاملmersoft عزیز ، که از اعضای فهمیده این انجمن هستند و کلماتی که بنده در چند پست در صدد توضیح اونها بودم رو در چند سطر خلاصه کردند.

با این منطق جالب شما باید مادربرد GA-P67A-UD7-B3 که تصویرش رو در زیر قرار میدم با این خنک کننده های عجیب و قریب و لوله ای بی کیفیت تر از GA-P67A-UD3 باشه که خنک کننده کوچک و مختصری داره!!

GA-P67A-UD7-B3 : قیمت : 285 دلار

GA-P67A-UD3-B3 : قیمت: 113 دلار

فکر نمیکنم حرفی باقی مونده باشه. از صاحب تاپیک بابت کش دار شدن مطلب عذر میخوام و توجه ایشون رو به این نکته جلب میکنم که توانایی اورکلاک خوب - حتی اگه شما اورکلاک نکنید- نشون دهنده کیفیت مادربرد هست و پیشنهاد من به شما برای تهیه مادربرد هم همون مادربرد خوب و باکیفیت و خوش قیمتی هست که همون ابتدا معرفی کردم.
موفق باشید.

خوب بنده خدا این ها که شما میگید عرفان میگه و.... که اینهمه هزینه برای مادریرد الکی هست بعد اینجا این چیزهای اضافه خوب میشه و لازمه اگر من همچی بیشنهادی به کسی بگم خودت مثل قبلا میگی اگر هزینه هست دلیل نمیشه که این مادربرد خریداری بشه نمیگی؟؟؟
اینهمه دلیل که سری Z در اورکلاک بایداری دارن
این مادریردDIGI+VRM داره اینم توضیح: تمام مادربوردهای سری Z68 ایسوس از مدار رگولاتور DIGI+VRM بهره می‌برد که در واقع یک استاندارد جدید در مدار رگولاتور دیجیتال محسوب می‌شود. در واقع این استاندارد تعریف جدیدي از مدار رگولاتور را در مادربوردها به وجود آورده است. این فناوری از قابلیت پایدار، اطمینان‌پذیری و پتانسیل اورکلاكینگ بیشتری برخوردار است و کاربران به راحتی می‌توانند تنظیمات خاص خود را که تاکنون قادر به انجام آن نبوده‌اند را اعمال كنند

PC_Expert
07-08-2011, 21:41
ایشون گفتند فقط بازی بس سری H با قیمت 150 تومان کافیه و هزینه اضافی تا 210 تومان مادریرد انتخابی شما صرف کارت گرافیک میشه که به کار بازی بیاد چون اصلا اورکلاک در کار نیست

با این منطق بهتر نیست Asus P8H61/USB3 به قیمت 110 تومان خریداری بشه به جای p8h67 به قیمت 150 تومن و اون 40 تومن هم رو گرافیک بره؟
شما چرا با پیشنهاد های دیگران به این شکل برخورد میکنید؟

siya-ps
07-08-2011, 21:42
لطفا نام ببريد كدوم مادر برد؟؟؟

PC_Expert
07-08-2011, 21:46
خوب بنده خدا این ها که شما میگید عرفان میگه و.... که اینهمه هزینه برای مادریرد الکی هست بعد اینجا این چیزهای اضافه خوب میشه و لازمه اگر من همچی بیشنهادی به کسی بگم خودت مثل قبلا میگی اگر هزینه هست دلیل نمیشه که این مادربرد خریداری بشه نمیگی؟؟؟

بنده نگفتم این مادربرد ها خریداری بشه.
خواستم به شما بگم این حرف که " خنک کننده داشتن= بی کیفیت بودن" واقعا خنده داره، حرف هایی بزنید که اعتبار شما رو در انجمن و بین دوستان کاهش نده.

بنده شما رو به خوندن این مقاله و بحث کمتر با من و بقیه دوستان دعوت میکنم.

---------- Post added at 10:46 PM ---------- Previous post was at 10:45 PM ----------

لطفا نام ببريد كدوم مادر برد؟؟؟

Biostar TP67XE به قیمت 210 تومن.

jonerex
07-08-2011, 21:49
با این منطق بهتر نیست Asus P8H61/USB3 به قیمت 110 تومان خریداری بشه به جای p8h67 به قیمت 150 تومن و اون 40 تومن هم رو گرافیک بره؟
شما چرا با پیشنهاد های دیگران به این شکل برخورد میکنید؟

خوب اگر P8H61 بگم خودت مثل قبلا میگی این مادربرد ضعیفه و بیشنهاد درستی نیست یادت نیست گفتی به همین ها که ازت تشکر میکنن بس p8h67 Asus میگم که باز ایراد نگیری

چرا بعضی ها مثل بچه مدرسی ها گزارش میدن و مدیران بست های که توهینی نکردم باک میکنن؟؟؟

Biostar TP67XE به قیمت 210 تومن

انتخاب غلطی هست چون این آقا صاحب تایبک گفت اورکلاک نمیکنم

mersoft
07-08-2011, 21:55
آقا محمد شما که اول از همه اشتباه کردی این آقا کی گفت من اورکلاک میکنم که شما P67 بیشنهاد دادید ایشون گفتند فقط بازی بس سری H با قیمت 150 تومان کافیه و هزینه اضافی تا 210 تومان مادریرد انتخابی شما صرف کارت گرافیک میشه که به کار بازی بیاد چون اصلا اورکلاک در کار نیست
برادر من که در این تاپیک سیستم پیشنهاد نداده ام!

شما که مطالعه زیادی دارید یک بنچمارک بذارید که بگه P67 از Z بهتر عمل میکنه ؟؟؟

اگر مجدد و قدری آرام عرض مرا بخانید میبینید چنین حرفی نزده ام و تاکید به برقراری تناسب بین کاربرد، بودجه و انتخاب داشته ام اما گذشته از این موضوع برای کدامیک از وظایف پل شمالی محک میخاهید؟ دو چیپ هم وظیفه، هم نسل، با یک تکنولوژی ساخت در کدامیک از وظایف مشترک میتوانند اختلاف کارایی داشته باشند زمانی که قسمت بزرگی از اجزا و معماری با توجه به اطلاعات ارایه شده از سوی سازنده یکسان است.

jonerex
07-08-2011, 22:09
برادر من که در این تاپیک سیستم پیشنهاد نداده ام!

اگر مجدد و قدری آرام عرض مرا بخانید میبینید چنین حرفی نزده ام و تاکید به برقراری تناسب بین کاربرد، بودجه و انتخاب داشته ام اما گذشته از این موضوع برای کدامیک از وظایف پل شمالی محک میخاهید؟ دو چیپ هم وظیفه، هم نسل، با یک تکنولوژی ساخت در کدامیک از وظایف مشترک میتوانند اختلاف کارایی داشته باشند زمانی که قسمت بزرگی از اجزا و معماری با توجه به اطلاعات ارایه شده از سوی سازنده یکسان است.
CPU: Intel Core i5-2500K=250
MB: Biostar TP67XE=210
RAM: ADATA Gaming 8GB(2*4GB)DDR3 1600MHz=140
VGA: Gainward GTX560 1024MB=230
HDD: Seagate barracuda7200.12 500GB=44
ODD: Liteon DVDRW 24X=24
Power: Green GP530A-EU=67
Case: Green MD121=30
Sum= 995
- با توجه به محل سکونت شما در صورت یافت نشدن مادربرد پیشنهادی میتوانید MSI P67A-C45 را به قیمت 195 هزار تومان جایگزین نمایید.
- دقت بفرمایید حافظه اصلی این چینش از دو ماژول 4 گیگابایتی تشکیل شده، بنده با چهار ماژول دو گیگابایتی در گام اول موافق نیستم.

ببخشید با یک گروه تک نفره من دارم بحث میکنم اونم چند ساعت آره اون تایبک دیگه بود سیستم بالا رو گفتید با همین مادربرد که تقریبا دو تا صاحب تایبک خواسته مشابه ی دارن

کلا حرف من اینه این آقا سری H بگیرن چون نه نیاز به اورکلاک و گرافیک مجتمع ندارن در اینصورت آیا انتخاب P,Z اشتباه نیست چون به کارشون نمیاد؟؟؟؟
بعد گفتیم اگر قرار بر انتخاب P67 باشه سری Z با دلیل های که از سایت ها گفتم که قبول ندارن سایت های تولید کننده مادریرد و بنچمارکی که گذاشتم از شما خواستم چند بنچمارک از سایت های مختلف بذارید که بگه P67 از Z بهتر عمل میکنه در بیشتر موارد چون علی آقا که هیچ سایت و بنچمارکی نذاشتن که P67 بهتره از Z

PC_Expert
07-08-2011, 22:17
بحث بهتر و بدتر نیست.
بحث از اینجا شروع شد که جناب امیر موسر یک مادربرد p67 در کنار بقیه قطعات پیشنهاد داده بودن که من از ترکیب قطعات خوشم اومد و گفتم میپسندم و یک مادربرد p67 دیگه پیشنهاد دادم که به نظرم بهتر میومد، و شما که در قبال مادربرد p67 پیشنهادی امیر موسر سکوت کرده بودید بی توجه به جزییات و مشخصات مادربرد پیشنهادی من -که معتقدم بهترین انتخاب در این رنج قیمته و فعلا" همz68 در این رنج نداریم که باهاش رقابت کنه- بلافاصله بعد از پست من از بی ارزش بودن مادربرد صحبت کردید و دم از برتری z68 زدید . عجب داستانی داریم در این فروم ...

jonerex
07-08-2011, 22:29
بحث بهتر و بدتر نیست.
بحث از اینجا شروع شد که جناب امیر موسر یک مادربرد p67 در کنار بقیه قطعات پیشنهاد داده بودن که من از ترکیب قطعات خوشم اومد و گفتم میپسندم و یک مادربرد p67 دیگه پیشنهاد دادم که به نظرم بهتر میومد، و شما که در قبال مادربرد p67 پیشنهادی امیر موسر سکوت کرده بودید بی توجه به جزییات و مشخصات مادربرد پیشنهادی من -که معتقدم بهترین انتخاب در این رنج قیمته و فعلا" همz68 در این رنج نداریم که باهاش رقابت کنه- بلافاصله بعد از پست من از بی ارزش بودن مادربرد صحبت کردید و دم از برتری z68 زدید . عجب داستانی داریم در این فروم ...

خوب من سیستم بابک رو بسنیدم و هیچی نگفتم بعد شما گفتی که تا حالا جواب هیچ کدوم رو با مدرک و سایت ندادی که با قیمت 210 تومان به بالا P67 از Z برتر هست هیچ کدوم از بست های قبلی هم جواب ندادی در صورتی من جواب دادم چرا در اورکلاک بایدار هست چرا نگفتم 61 و....و هنوز هم دارای بافشاری میکنی که P67 بهتره در صورتی که صاحب تایبک اورکلاک نمیخواد تا حالا همین ایراد رو خودت علی اقا از خیلی ها مخصوصا تشکر کنندهات نگرفتی ؟؟؟

PC_Expert
07-08-2011, 22:47
شما هم سوالات بسیاری از من رو بی پاسخ گذاشتید! ضمن اینکه در پیشنهاد سیستم کاری به گیر دادن دیگران نداشته باشید. من به یاد ندارم h61 رو به دلیل ضعف رد کرده باشم. در ضمن لازم به یادآوری است که من روی چیپ p67 اصرار نمیکنم. من روی مادربردی اصرار میکنم که از قضا و از بد شانسی من چیپش هم p67 هست. اگه همین مادربرد z68 هم بود اصرار میکردم. بحث من بحث مادربرده نه چیپ، و همونطور که mersoft عزیز گفتن چیپ بخشی از یک مادربرده.
در ضمن به تشکر کنندگان چی کار دارید؟ هرکس عقیده ای داره و وقتی لازم میدونه از مطلب کسی تشکر میکنه.

جناب jonerex عزیز، این پست آخر من در این تاپیک هست. با ادامه بحث نه من و نه شما قانع نمیشیم.
موفق باشید.

jonerex
07-08-2011, 23:11
شما هم سوالات بسیاری از من رو بی پاسخ گذاشتید! ضمن اینکه در پیشنهاد سیستم کاری به گیر دادن دیگران نداشته باشید. من به یاد ندارم h61 رو به دلیل ضعف رد کرده باشم. در ضمن لازم به یادآوری است که من روی چیپ p67 اصرار نمیکنم. من روی مادربردی اصرار میکنم که از قضا و از بد شانسی من چیپش هم p67 هست. اگه همین مادربرد z68 هم بود اصرار میکردم. بحث من بحث مادربرده نه چیپ، و همونطور که mersoft عزیز گفتن چیپ بخشی از یک مادربرده.
در ضمن به تشکر کنندگان چی کار دارید؟ هرکس عقیده ای داره و وقتی لازم میدونه از مطلب کسی تشکر میکنه.

جناب jonerex عزیز، این پست آخر من در این تاپیک هست. با ادامه بحث نه من و نه شما قانع نمیشیم.
موفق باشید.

خوب شما همون هارو با دلیل و مدرک جواب بدین تا به بقیه میرسیدیم یک مورد اینتل جواب ندادم بالاخره خود شما اول از من ایراد گرفتی که چرا برای موس و کیبورد هزینه زیاد شده مطمن باشید اگر با دلیل و مدرک ثابت کنید من میبذیرم و ازتون تشکر میکنم مثل هارد سامسونگ و اقا محمد که جواب ندادن!؟

PC_Expert
07-08-2011, 23:43
کدوم ها رو جواب بدم عزیز؟
در مورد ادعای من درباره برتری مادربرد پیشنهادیم میگید؟ خوب من دلیلم رو چند بار گفتم. در شکل هم توضیح دادم، که اگه اهل فن باشید از ظاهر مادربرد میفهمید. اما شما گفتید خنک کننده داشتن یعنی بی کیفیت بودن!
میگید چرا p67 ؟ بنده میگم این پردازنده ها بسیار خوب اور میشن. حیف هست که این قابلیت برای سیستم پیش بینی نشه.
میگید چرا h67 نه؟ بنده نگفتم نه. حالا شما بگید چرا h61 نه؟!
میگید چرا z68 نه؟ نمیگم نه! میگم جدا از بحث چیپست مادربرد هم قیمتی که معرفی کردید به دلایلی که عرض کردم ضعبف تر هست، اگه با همین مشخصات چیپش p67 هم بود حرف من همین بود. از sli هم که ممکنه در آینده به دردشون بخوره پشتیبانی نمیکنه. گفتم اگه z68 های خوش قیمت بیان بنده خودم پیشنهاد میدم. متاسفانه برای مادربرد بنچمارک وجود نداره وگرنه تقدیمتون میکردم. اما با گفتن تفاوت 2 مادربرد در عکس سعی کردم منظورم رو بفهمونم.

ایشون نه حرفی از رندر زدند و نه چیز دیگه ای ، کاربردشون بازی هست. شما بحث کذایی 3 برابر رو پیش میکشید.

دوستان دیگه ای هم در فروم هستند که این مادربرد رو با این قیمت بهترین انتخاب میدونند و این نتیجه رو هم از ظاهر و ویژگی های مادربرد میگیرند نه از روی بنچمارک. وقتی شما این نتیجه رو نمیگیرید میگید من چیکار کنم؟ بگم مادربرد پیشنهادی شما خوبه بیخیال میشید؟

شما میگید p67 ارزش خرید نداره، من میگم داره. همه که مثل شما فکر نمی کنند. همه که ssd caching یا virtu رو اینقدر مهم نمیدونند. من به شخصه بدم میاد وقتی کارت گرافیک دارم خروجی گرافیک دیگه ای روی سیستمم باشه! بسیاری از اورکلاکر ها و گیمر ها همونطور که اول بحث گفتم p67 رو میپسندند. شما که جای اونها تصمیم نمیگیرید، میگیرید؟
شما بحث من رو که مربوط به 2 مادربرد بود با بحث در مورد 2 چیپست اشتباه گرفتید.
عرض کردم من مایل به ادامه بحث نیستم. لطفا" با سوالاتتون من ر وادار به این کار نکنید. موفق باشید.

jonerex
08-08-2011, 00:09
کدوم ها رو جواب بدم عزیز؟
در مورد ادعای من درباره برتری مادربرد پیشنهادیم میگید؟ خوب من دلیلم رو چند بار گفتم. در شکل هم توضیح دادم، که اگه اهل فن باشید از ظاهر مادربرد میفهمید. اما شما گفتید خنک کننده داشتن یعنی بی کیفیت بودن!
میگید چرا p67 ؟ بنده میگم این پردازنده ها بسیار خوب اور میشن. حیف هست که این قابلیت برای سیستم پیش بینی نشه.
میگید چرا h67 نه؟ بنده نگفتم نه. حالا شما بگید چرا h61 نه؟!
میگید چرا z68 نه؟ نمیگم نه! میگم جدا از بحث چیپست مادربرد هم قیمتی که معرفی کردید به دلایلی که عرض کردم ضعبف تر هست، اگه با همین مشخصات چیپش p67 هم بود حرف من همین بود. از sli هم که ممکنه در آینده به دردشون بخوره پشتیبانی نمیکنه. گفتم اگه z68 های خوش قیمت بیان بنده خودم پیشنهاد میدم. متاسفانه برای مادربرد بنچمارک وجود نداره وگرنه تقدیمتون میکردم. اما با گفتن تفاوت 2 مادربرد در عکس سعی کردم منظورم رو بفهمونم.

ایشون نه حرفی از رندر زدند و نه چیز دیگه ای ، کاربردشون بازی هست. شما بحث کذایی 3 برابر رو پیش میکشید.

دوستان دیگه ای هم در فروم هستند که این مادربرد رو با این قیمت بهترین انتخاب میدونند و این نتیجه رو هم از ظاهر و ویژگی های مادربرد میگیرند نه از روی بنچمارک. وقتی شما این نتیجه رو نمیگیرید میگید من چیکار کنم؟ بگم مادربرد پیشنهادی شما خوبه بیخیال میشید؟

شما میگید p67 ارزش خرید نداره، من میگم داره. همه که مثل شما فکر نمی کنند. همه که ssd caching یا virtu رو اینقدر مهم نمیدونند. من به شخصه بدم میاد وقتی کارت گرافیک دارم خروجی گرافیک دیگه ای روی سیستمم باشه! بسیاری از اورکلاکر ها و گیمر ها همونطور که اول بحث گفتم p67 رو میپسندند. شما که جای اونها تصمیم نمیگیرید، میگیرید؟
شما بحث من رو که مربوط به 2 مادربرد بود با بحث در مورد 2 چیپست اشتباه گرفتید.
عرض کردم من مایل به ادامه بحث نیستم. لطفا" با سوالاتتون من ر وادار به این کار نکنید. موفق باشید.

گفتم حرف هاتون رو با مدرک و سایت های دیگه بگید شما فقط حرف رو میزنید لینک یا سایتی برای اثبات حرفتون نمیزارید عکس که نشد مدرک شما جای دیگه گفتید ظاهر و رنگ بدنه اهمیت نداره(حتما اینهم یادتون نمیاد) حالا خنک کنندگی اهمیت بیدا کرد شما گفتی در اورکلاک بایداری نداره من هم جواب دادم به چه دلیل اورکلاک بایداری داره P67 یک اورکلاک داره که Z هم داره گفتمم بایدار هست و هیچ جا ندیدم که بگن سری Z خوب اورکلاک نمیشه و بایداری نداره بس تنها قابلیت P67 هم داره دیگه هم برتری ها با Z هست که بیشتر افراد در فیلم و کدک بسیار حساس هستند و کیفیت و سرعت بیشتر رو میخوان و من اشتباه نکردم چون تا حالا هر بنچمارکی دیدم گفته اختلاف سرعت با چیب مشترک کمه بس زیاد مادریرد ها ملاک نیست اصل همون چیب هست و برند مثال این مادریرد گیگا 210 تومانی همون سرعت گیگا 500 تومانی رو داره شما از کجا میدونید گیمرها و اورکلاک ها P67 میبسندن 20 تومان بالاش میذارن Z میگیرن هم اورکلاک داره هم استفاده از چند گرافیک بنده دوست دارم Z هوشمند بگیرم که در کارهای سطحی از گرافیک استفاده نکه تا هم برق گرما و طول عمر گرافیک بیشتر بشه

jonerex
08-08-2011, 00:19
کلا حرف من اینه این آقا سری H بگیرن چون نه نیاز به اورکلاک و گرافیک مجتمع ندارن در اینصورت آیا انتخاب P,Z اشتباه نیست چون به کارشون نمیاد؟؟؟؟
بعد گفتیم اگر قرار بر انتخاب P67 باشه سری Z با دلیل های که از سایت ها گفتم که قبول ندارن سایت های تولید کننده مادریرد و بنچمارکی که گذاشتم از شما خواستم چند بنچمارک از سایت های مختلف بذارید که بگه P67 از Z بهتر عمل میکنه در بیشتر موارد چون علی آقا که هیچ سایت و بنچمارکی نذاشتن که P67 بهتره از Z

اینجا توضیح دادم برای صاحب تایبک H بهتره با شما بحث جدا بود بین P ,Z که بارها گفتم با قیمت 200 تومان Z بهتره چون اورکلاک P هم داره با قابلیت های بیشتر در اورکلاک هم مشکلی نداره حالا شما یک بنچمارک بزار که بگه P67 اورکلاک شده از Z اورکلاک شده قویتره و فرکانس بالاتری اور میشه قدرت و سرعت بیشتری هم داره؟کار به مدل مادریرد هم نداریم؟

mersoft
08-08-2011, 03:39
توانایی اورکلاک پردازنده تنها برتری P67 بر H67 نیست، پشتیبانی از رم با فرکانس بیش از 1333 مگاهرتز و ظرفیت تقسیم پهنای باند 16 مسیره ی PCIe به دو مسیر 8 تایی و در نتیجه پشتیبانی از چینش دوگانه کارت گرافیک از مزیت های مهم و کار آمد این چیپست است که زمان فراهم بودن بودجه و مطابق بودن کاربری به راحتی نمیتواد از آنها گذشت.
مساله ی بعدی اینکه نباید یوزرها را به دو دسته ی نیازمند و غیر نیازمند به اورکلاک تقسم کنیم، نیاز زاده ی شرایط است و انسان هوشمند برای رفع نیاز های آینده اش برنامه ریزی میکند. اجازه بدهید به سیستم پیشنهادی بنده که آنرا اشتباه خاندید نگاهی بیاندازیم:

در گام نخست استفاده از مادربردی با چیپ P67 موجب شده بتوانیم از حافظه ای با فرکانس 1600 مگاهرتز استفاده کنیم و تکنوژی SLI پشتیبانی شده توسط آن موجب گشته این گیمر محترم در آینده بتواند یک گرافیک دیگر به سیستم اضافه کند و این همان شرایطی است که که موجب به وجود آمدن نیاز به اورکلاک خاهد شد و آن رفع محدودیت احتمالی ایجاد شده از سوی پردازنده برای دو کارت گرافیک قدرتمند است.
آیا با این وجود هنوز معتقد هستید بهتر بود یک گرافیک 50 هزار تومان گرانتر همراه مادربرد چیپست H67 تهیه کنیم و تمام معادلات بالا را نقش بر آب؟

در مورد وجود نداشتن بهتر و بدتر بین این چیپست ها صحبت کردیم، یک مثال دیگر می آورم: در چینش فوق و با توجه به شرایط کنونی بازار و قطعه های موجود انتخاب حتا ارزانترین مادربرد چیپست Z68 ضمن تحمیل هزینه بیشتر برابر بود با حذف پشتیبانی از SLI. (هرچند آن ارزانترین برد هرگز ظرفیت اورکلاکی هم سطح TP67XE ندارد ولی ما این اختلاف را نادیده میگیریم.)
محکی که شما قرار دادید مربوط به تبدیل فرمت فایل های چندرسانه ای با دخالت دادن هسته ی گرافیکی پردازنده است و کسی منکر مفید بودن این دخالت نیست، کاربرانی که این موضوع برایشان اهمیت دارد نیز قابل پیشبینی هستند. اما دوست گرامی محکی که از من درخاست میکنید در چه مورد است؟ نقض این موضوع یا مقایسه عملکرد دو چیپست در وظایف پل شمالی؟!

حالا شما یک بنچمارک بزار که بگه P67 اورکلاک شده از Z اورکلاک شده قویتره و فرکانس بالاتری اور میشه قدرت و سرعت بیشتری هم داره؟کار به مدل مادریرد هم نداریم؟
بنده کلام دوستان در این تاپیک را مرور نمودم هیچیک چنین ادعایی نکرده بودند. P67 و Z68 تفاوتی از نظر توان اورکلاک ندارند و عملکرد مادربردهای آنها در این زمینه بستگی به طراحی و کیفیت قطعات به کار رفته ی برد دارد.

PC_Expert
08-08-2011, 05:18
در گام نخست استفاده از مادربردی با چیپ P67 موجب شده بتوانیم از حافظه ای با فرکانس 1600 مگاهرتز استفاده کنیم و تکنوژی SLI پشتیبانی شده
دقیقا" همون دلیلی که من برای انتخاب دارم .

در چینش فوق و با توجه به شرایط کنونی بازار و قطعه های موجود انتخاب حتا ارزانترین مادربرد چیپست Z68 ضمن تحمیل هزینه بیشتر برابر بود با حذف پشتیبانی از SLI.
چیزی که من در جملات زیر سعی در توضیحش دارم ولی متاسفانه کو گوش شنوا؟ :41:

گفتم اگه z68 های خوش قیمت بیان بنده خودم پیشنهاد میدم.

بی شک اگه از چیپ z68 مادربرد مناسب ، خوش قیمت و باکیفیتی ببینم حتما" در پیشنهاد ها ازش اسم میبرم. اما فعلا" چنین مادربردی که قیمت خودش رو توجیه کنه ندیدم و امیدوارم با ورود برند های دیگه جز گیگابایت و اسوس شاهد z68 های خوش قیمت و با ارزش در بازار باشم.

حالا شما یک بنچمارک بزار که بگه P67 اورکلاک شده از Z اورکلاک شده قویتره و فرکانس بالاتری اور میشه قدرت و سرعت بیشتری هم داره؟کار به مدل مادریرد هم نداریم؟

بنده کلام دوستان در این تاپیک را مرور نمودم هیچیک چنین ادعایی نکرده بودند. P67 و Z68 تفاوتی از نظر توان اورکلاک ندارند و عملکرد مادربردهای آنها در این زمینه بستگی به طراحی و کیفیت قطعات به کار رفته ی برد دارد.
خوبه فارسی حرف میزنم. چندمین باره که میگم مقایسه 2 مادربرد مطرحه نه 2 چیپ!

mehran gorji
08-08-2011, 08:10
دوستان صاحب تاپیک گمراه شده.
بهتر است به همون تاپیک اول برگردیم و هرکداممان رای بگیریم.
اطلاعاتی که شما دارید شاید برای صاحب تاپیک قابل درک نباشد.

خواهشا تغییرات ندهید.
سیستم اول یا دوم یا سوم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمن سیسم ultra black را پسندیدم.

siya-ps
08-08-2011, 10:36
مرسي اقاي گرجي من نفهميدم ولي يك مادر برد ديدم p8p67 واسه اسوس اگه خوبه بزارم و اينكه بعدا ميتونم دو تا كارت گرافيك كنم؟؟؟؟؟

Ultra_Black
08-08-2011, 10:38
يك مادر برد ديدم p8p67 واسه اسوس اگه خوبه بزارم و اينكه بعدا ميتونم دو تا كارت گرافيك كنم؟؟؟؟؟

خیر
SLI ساپورت نمیکنه و Cross Fire هم لینک X4 هست که جالب نیست!

PC_Expert
08-08-2011, 13:37
دوستان صاحب تاپیک گمراه شده.
بهتر است به همون تاپیک اول برگردیم و هرکداممان رای بگیریم.
اطلاعاتی که شما دارید شاید برای صاحب تاپیک قابل درک نباشد.

ضمن تشکر از شما، اتفاقا" من هم قصد داشتم برای خارج کردن صاحب تاپیک از سردرگمی سیستم مد نظر خودمو پیشنهاد بدم.
البته اشکالی نداره که تغییر داده بشه. بنده همون اول هم گفتم سیستم جناب امیر موسر رو بیشتر میپسندم با 2 تغییر که سیستم رو بهتر میکرد که این بحث ها شروع شد.
با احترام به شما و نظر عزیزانی که سیستم پیشنهاد دادند ، پیشنهاد من هم به این صورت هست:

cpu: intel core i5 2500k: 255
mb: Biostar TP67XE: 210
ram: elixir 2*2G 1600: 52
vga: EVGA 560ti : 330
50A real output @ +12v, 80+bronze power: Thermaltake tr600-p: 100
case: green magnum2: 46
hdd: samsung 1TB hd103SJj: 68
odd: dvd-rw liteon: 24
sum: 1,085,000

شما با ترکیب بالا قادر خواهید بود براحتی پردازنده خودتون رو تا 4.8GHz اورکلاک کنید و نیاز احتمالی برای ارتقای توان پردازشی سیستم در آینده رو تا حدود زیادی مرتفع کنید.
همچنین در آینده اگه احساس کردید نیاز به کارت گرافیک قویتر دارید میتونید با قرار دادن یک کارت گرافیک مشابه کارت کنونی از تقریبا" دو برابر شدن توان گرافیکی سیستمتون لذت ببرید.

jonerex
08-08-2011, 15:26
توانایی اورکلاک پردازنده تنها برتری P67 بر H67 نیست، پشتیبانی از رم با فرکانس بیش از 1333 مگاهرتز و ظرفیت تقسیم پهنای باند 16 مسیره ی PCIe به دو مسیر 8 تایی و در نتیجه پشتیبانی از چینش دوگانه کارت گرافیک از مزیت های مهم و کار آمد این چیپست است که زمان فراهم بودن بودجه و مطابق بودن کاربری به راحتی نمیتواد از آنها گذشت.

مساله ی بعدی اینکه نباید یوزرها را به دو دسته ی نیازمند و غیر نیازمند به اورکلاک تقسم کنیم، نیاز زاده ی شرایط است و انسان هوشمند برای رفع نیاز های آینده اش برنامه ریزی میکند.

اجازه بدهید به سیستم پیشنهادی بنده که آنرا اشتباه خاندید نگاهی بیاندازیم:

در گام نخست استفاده از مادربردی با چیپ P67 موجب شده بتوانیم از حافظه ای با فرکانس 1600 مگاهرتز استفاده کنیم و تکنوژی SLI پشتیبانی شده توسط آن موجب گشته این گیمر محترم در آینده بتواند یک گرافیک دیگر به سیستم اضافه کند و این همان شرایطی است که که موجب به وجود آمدن نیاز به اورکلاک خاهد شد و آن رفع محدودیت احتمالی ایجاد شده از سوی پردازنده برای دو کارت گرافیک قدرتمند است.

آیا با این وجود هنوز معتقد هستید بهتر بود یک گرافیک 50 هزار تومان گرانتر همراه مادربرد چیپست H67 تهیه کنیم و تمام معادلات بالا را نقش بر آب؟

در مورد وجود نداشتن بهتر و بدتر بین این چیپست ها صحبت کردیم، یک مثال دیگر می آورم: در چینش فوق و با توجه به شرایط کنونی بازار و قطعه های موجود انتخاب حتا ارزانترین مادربرد چیپست Z68 ضمن تحمیل هزینه بیشتر برابر بود با حذف پشتیبانی از SLI. (هرچند آن ارزانترین برد هرگز ظرفیت اورکلاکی هم سطح TP67XE ندارد ولی ما این اختلاف را نادیده میگیریم.)
محکی که شما قرار دادید مربوط به تبدیل فرمت فایل های چندرسانه ای با دخالت دادن هسته ی گرافیکی پردازنده است و کسی منکر مفید بودن این دخالت نیست، کاربرانی که این موضوع برایشان اهمیت دارد نیز قابل پیشبینی هستند. اما دوست گرامی محکی که از من درخاست میکنید در چه مورد است؟ نقض این موضوع یا مقایسه عملکرد دو چیپست در وظایف پل شمالی؟!

من p67 با h67 مقایسه نکردم ولی الان داری شما دلیل انتخاب رو میگید خوب شما که دنبال مزیت های بیشتری هستید چرا با همین بودجه z68 نه! در فرکانس رم z68 با p67 فرقی نداره در استفاده از کارت گرافیک هم در این مدل GA-Z68AP-D3=214 میتونید کارت radeon انتخاب کرده و در آینده یک کارت دیگر کراس فایر کنید خوب این از مزیتهای حالا مزیتهای دیگه z68 رو p67 نداره و....

نه تقسیم نباید کرد باید به حرفشون توجه کرد مثلا یک نفر میگه من تدوین دارم یا رندر دارم من بهشون همیشه توضیح دادم که اورکلاک آسون شده و اورکلاک کنید ولی این بنده خدا میگه من بازی دارم به قول عرفان حال رو فدایه آینده نکنیم از هزینه گرافیک که اهمیت داره کم کنیم به مادربرد بدیم که در آینده اورکلاک بکنند اونهم باور عوض بشه بعد فن کولر بگیرن بعد اورکلاک کنند تا 6 ماه بیشتر کار کنه خوب همین رو با h فرکانس ثابت کنیم و یک گرافیک بالاتر انتخاب کنیم که چند ماه بیشتر کار کنه

خوب شما حرفتون رو دو بار گفتید بس من هم همون جواب رو بدم
من p67 با h67 مقایسه نکردم ولی الان داری شما دلیل انتخاب رو میگید خوب شما که دنبال مزیت های بیشتری هستید چرا با همین بودجه z68 نه! در فرکانس رم z68 با p67 فرقی نداره در استفاده از کارت گرافیک هم در این مدل GA-Z68AP-D3=214 میتونید کارت radeon انتخاب کرده و در آینده یک کارت دیگر کراس فایر کنید خوب این از مزیتهای حالا مزیتهای دیگه z68 رو p67 نداره و....

به قول عرفان حال رو فدایه آینده نکنیم از هزینه گرافیک که اهمیت داره کم کنیم به مادربرد بدیم که در آینده اورکلاک بکنند اونهم باور عوض بشه بعد فن کولر بگیرن بعد اورکلاک کنند تا 6 ماه بیشتر کار کنه خوب همین رو با h فرکانس ثابت کنیم و یک گرافیک بالاتر انتخاب کنیم که چند ماه بیشتر کار کنه بعد هم از همه گیمرها میشه اورکلاک کار ساخت مخصوصا گیمرهای مبتدی بعد هم اضافه کردن یک کارت گرافیک زمان داره معمولا وقتی به این فکر می افتند که گرافیک جواب نده آیا اضافه کردن یک گرافیک که دیگه قدرت نداره کار درستی هست؟

گفتم بالا چرا اضافه به خاطر چهار هزار تومان z68 مزیتهای داره که خود شما میگید نمیتونم انکار کنم فرکانس رم یکی استفاده از دو کارت گرافیک هم یکی هستند میمونه اورکلاک مگر صاحب تایبک نیاز به اورکلاک دارن مگر رندر دارن وقتی بازی میگه کارت گرافیک اهمیت بیشتری داره وقتی میگم انتخابتون اشتباه هست یه خاطر اینکه الان نیاز به اور کلاک نیست و رندر هم ندارن آینده هم بالا توضیح دادم

چرا شما یک بار دیگر مرور بکنید جناب خوشنویس بدون مدرک میگن z68 بایداری ندارد من هم توضیح دادم به دلیل وجود DIGI+VRM بایداری دارد و هیچ شکایتی تا حالا من ندیدم که بگن z68 خوب اورکلاک نمیشه یا بایداری نداره برای همین میگم برای حرف هاشون مدرک ندارن

jonerex
08-08-2011, 15:39
دقیقا" همون دلیلی که من برای انتخاب دارم .

چیزی که من در جملات زیر سعی در توضیحش دارم ولی متاسفانه کو گوش شنوا؟ :41:

خوبه فارسی حرف میزنم. چندمین باره که میگم مقایسه 2 مادربرد مطرحه نه 2 چیپ!

خوب دلیل که گفتم با همین بودجه z68 فرکانس رم یکی دارد استفاده از دو کارت گرافیک هم دارد و مزیتهای دیگر z68 که p67 ندارد و....

اگر به گوش شنوا و دیدن هست که شما که نه به سایت های مادریرد و بنچمارک رو قبول ندارید و شنوای ندارید نه قبول به دیدن مزیتها بیشتر دارید

خوب منم تمام مزیتهای z68 و باسخ های شما به نایایداری و ... رو به فارسی براتون گذاشتم!!! مقایشه دو مادربرد هم بالا ذکر کردم

jonerex
08-08-2011, 16:15
cpu: intel core i5 2500k: 255
mb: Biostar TP67XE: 210
ram: elixir 2*2G 1600: 52
vga: EVGA 560ti : 330
50A real output @ +12v, 80+bronze power: Thermaltake tr600-p: 100
case: green magnum2: 46
hdd: samsung 1TB hd103SJj: 68
odd: dvd-rw liteon: 24
sum: 1,085,000

شما با ترکیب بالا قادر خواهید بود براحتی پردازنده خودتون رو تا 4.8GHz اورکلاک کنید و نیاز احتمالی برای ارتقای توان پردازشی سیستم در آینده رو تا حدود زیادی مرتفع کنید.
همچنین در آینده اگه احساس کردید نیاز به کارت گرافیک قویتر دارید میتونید با قرار دادن یک کارت گرافیک مشابه کارت کنونی از تقریبا" دو برابر شدن توان گرافیکی سیستمتون لذت ببرید.

cpu=intel core i5 2500k=250
MB=GIGABYTE-GA-Z68AP-D3=214
RAM=Kingmax DDRIII 1600 Desktop Overclock Memory Module--Nano Gaming=60
VGA=PowerColor HD 6950 2GB DDR5=330
power=AcBel 660W=94
Case= Magnum2=45
HDD=Samsung 1TB hd103SJj=67
DVD=SONY sata=23

ALL=1085

با 26 هزار تومان اضافه میتونند یک مادربرد که SLI هم داره و از بودجه کلی ایشون 11 هزار تومان ناقابل اضافه میشه

MB=GIGABYTE-GA-Z68XP-UD3=240

VGA= EVGA GeForce GTX 560Ti Superclocked-01G-P3-1563-KR=330

ALL=1111

با همون قیمت شما و براحتی با چند کلیک ساده تا 4.8 حتی بالاتر اور میکنن در اینده نزدیک(اونموقعه کم آورد بدرد نمیخوره)یک کارت گرافیک دیگه اگر خواستند اضافه میکنن البته کارت 4X هست اون هم اگر مانیتور با رزولیشن بالا انتخاب کنند بیشتر به کارشون میاد حالا فقط میمونه اینکه این سیستم Z68 مزیت های بیشتر و فناوری و تکنولژی بیشتری داره در بخش فیلم و کدک و تدوین سه برابر قویتره وگارانتی بهتر مادریرد هم اضافه کنم و....

PC_Expert
08-08-2011, 22:08
این همه آسمون ریسمون به هم بافتید و در نهایت یک مادربرد 30 تومن گرونتر که لینک 4x فراهم میکنه معرفی کردید که باز هم هیچ برتری جز داشتن چیپ z68 نداره و دست آخر هم حاضر نشدید بپذیرید مادربرد پیشنهادی بنده با بودجه 210 تومن بهترین انتخاب هست.
شما وقتی حرف من و سایر اعضای خوش سابقه و فهمیده انجمن مثل mersoft عزیز رو نمیپذیرید و خود هم قادر به تشخیص و تمییز یک مادربرد معمولی از یک مادربرد خوب نیستید ، بهتره از کسانی که در این زمینه تخصص دارند سوال بکنید و یا از اونها دعوت بکنید تا نظرشون رو در این زمینه اعلام کنند.

PC_Expert
08-08-2011, 22:24
د جناب خوشنویس بدون مدرک میگن z68 بایداری ندارد
تاکید موکد و مکرر میکنم که بنده نه درباره یک چیپ ، که در باره یک مادربرد صحبت کردم. این چندمین بار... :41:

jonerex
08-08-2011, 23:45
تاکید موکد و مکرر میکنم که بنده نه درباره یک چیپ ، که در باره یک مادربرد صحبت کردم. این چندمین بار... :41:

خوب شما اصل موضوع رو متوجه نمیشی دقت کنید گفتم تمام مادربردهای سری z فرقی نداره به مدل مادربرد همه DIGI+VRM دارن که در اورکلاک بایداری داشته باشن حتما با جزییات باید گفته بشه:41:

siya-ps
08-08-2011, 23:55
شايد من بعدا اوركلاك كنم و 100 تومن اضافه پول ميدم فقط مادر برد خوب بگيد

PC_Expert
08-08-2011, 23:56
خوب شما اصل موضوع رو متوجه نمیشی دقت کنید گفتم تمام مادربردهای سری z فرقی نداره به مدل مادربرد همه DIGI+VRM دارن که در اورکلاک بایداری داشته باشن حتما با جزییات باید گفته بشه:41:

1. امکانی که گفتین کمک به پایداری میکنه از ویژگیهای خود چیپ z68 نیست. بلکه ویژگی هست که تولید کنندگان به برخی از مادربرد های این چیپ اضافه کرده اند. که مادربرد 220 تومنی که شما معرفی کردید فاقد این فناوری هست.

2. اگه صحبت های من درباره یک مادربرد مناسب اورکلاک برای شما نامفهومه، همونطور که عرض کردم از دیگران در این مورد سوال کنید.

jonerex
09-08-2011, 00:04
این همه آسمون ریسمون به هم بافتید و در نهایت یک مادربرد 30 تومن گرونتر که لینک 4x فراهم میکنه معرفی کردید که باز هم هیچ برتری جز داشتن چیپ z68 نداره و دست آخر هم حاضر نشدید بپذیرید مادربرد پیشنهادی بنده با بودجه 210 تومن بهترین انتخاب هست.
شما وقتی حرف من و سایر اعضای خوش سابقه و فهمیده انجمن مثل mersoft عزیز رو نمیپذیرید و خود هم قادر به تشخیص و تمییز یک مادربرد معمولی از یک مادربرد خوب نیستید ، بهتره از کسانی که در این زمینه تخصص دارند سوال بکنید و یا از اونها دعوت بکنید تا نظرشون رو در این زمینه اعلام کنند.

نه جواب حرف های شمارو دادم کجا اونکه 210 هست 4x هست اون مادربرد که 240 هست 8x هست و واقعا ارزش 11 هزار تومان رو داره و بهترین انتخاب مثل مدل ایسوس بابک هست با این بودجه و خیلی از p67 سرتر و وقتی مادربرد انتخابی شما به نظر من درسته که طرف بگه من هم رندر دارم هم نیاز به دو کارت گرافیک اونوقت اگر بودجه نرسه p67 کاملا درسته من مخلص آقا محمد هم هستم حرف هاشون رو همیشه قبول دارم ایشون توضیح دادن من هم توضیح دادم گفتم در شرایطی حرف ایشون درست هست که جوری باشه هزینه به z68 نرسه و صاحب تایبک هم رندر داشته باشن هم دوتا کارت گرافیک بخوان شما اگر میخوای ادامه بحث رو بدی یا به قول خودت تمام کننده خودت باشی من دیگه بحث رو ادامه نمیدم دلایل رو گفتم و سیستم آخر هم این هست با 11 هزار تومان اختلاف:

cpu=intel core i5 2500k=250
MB=GIGABYTE-GA-Z68XP-UD3=240
RAM=Kingmax DDRIII 1600 Desktop Overclock Memory Module--Nano Gaming=60
VGA=PowerColor HD 6950 2GB DDR5=330
power=AcBel 660W=94
Case= Magnum2=45
HDD=Samsung 1TB hd103SJj=67
DVD=SONY sata=23

ALL=1111

siya-ps
09-08-2011, 00:06
من ميگم كيس فالكن ميخوامم

jonerex
09-08-2011, 00:11

سیستم خودم در بالا با این سیستم رو بیشنهاد میدم که هیچ مادربرد p67 به امکاناتش نمیرسه

سلام
و پیشنهاد من:

VGA:Gainward GTX560 1Gb=230
All:1099

---------- Post added at 01:11 AM ---------- Previous post was at 01:08 AM ----------

من ميگم كيس فالكن ميخوامم

بودجه تون لب مرزه اگر از بقیه قطعات کم بشه ارزش از بین میره و شاید کلی امکانات و مزیت از دست بدین فالکن 95 هزار تومان هست میتونید از هارد کم کنید و هارد 500 بگیرید اگرم تا 100 تومان اهمیت نداره کیس عالی هست

siya-ps
09-08-2011, 00:22
واقعا من نفهميدم و شك دارم بين اين دو و فقط سيپي يو رو مطمئن هستم شما فكر كن من 1200 پول دارم

jonerex
09-08-2011, 00:32
واقعا من نفهميدم و شك دارم بين اين دو و فقط سيپي يو رو مطمئن هستم شما فكر كن من 1200 پول دارم

بس مادریرد رو Asus P8Z68-V Pro=280 بگیرید با کیس فالکن

PC_Expert
09-08-2011, 00:40
به جای حاشیه رفتن لطفا" به این نکته پاسخ بدید:

شما در راستای این در و آن در زدنتون برای نشون دادن محق بودن، پای فناوری به نام DIGI+VRM رو به میان آوردین و با اشتیاق تمام و با فونت درشت، ضمن بی مطالعه قلمداد کردن من، بر وجود این فناوری در تمام مادربردهای z68 تاکید کردین و تا قبل از پاسخ من دست از این تاکید بر نمیداشتین.
بنده از شما میخوام که وجود این فناوری در مادربرد GA-Z68AP-D3 رو نشون من بدین.

بهترین انتخاب مثل مدل ایسوس بابک هست با این بودجه و خیلی از p67 سرت
مدل پیشنهادی آقا بابک 250 تومن هست. لطفا" 2 مادربرد با اختلاف 40 تومن رو با هم مقایسه نکنین.

jonerex
09-08-2011, 01:07
به جای حاشیه رفتن لطفا" به این نکته پاسخ بدید:

شما در راستای این در و آن در زدنتون برای نشون دادن محق بودن، پای فناوری به نام DIGI+VRM رو به میان آوردین و با اشتیاق تمام و با فونت درشت، ضمن بی مطالعه قلمداد کردن من، بر وجود این فناوری در تمام مادربردهای z68 تاکید کردین و تا قبل از پاسخ من دست از این تاکید بر نمیداشتین.
بنده از شما میخوام که وجود این فناوری در مادربرد GA-Z68AP-D3 رو نشون من بدین.

مدل پیشنهادی آقا بابک 250 تومن هست. لطفا" 2 مادربرد با اختلاف 40 تومن رو با هم مقایسه نکنین.

تمام مدل های z68 شرکت گیگا نرم افزار اورکلاک دارن TOUCH BIOS نام دارد و الکی جز خصوصیات این مادربرد گذاشته نشده شما یک مورد بزار که این مادربرد اورکلاک نمیشه بعد من لینک میگردم که این مادربرد رو آزمایش کردن که دیگه حرفی نباشه چون شاید شما در نرم افزار مخصوصا اورکلاک گیگا یک حرفی در بیارید

آقا بابک بی نقص سیستم رو بسته با همون 1100 ایشون گفتن بودجه 1200 شده حالا با 210 مقایسه نمیکنیم یک مادربرد 250 تومانی p67 که زیاد هم هست با یک 250 تومانی z68 مقایسه بکنیم z68 انقدر امکانات داره که p67 فقط یک برتری داره اونم اورکلاک که z68 در اورکلاک هیچی کم نداره و با بقیه مزیتهاو....

siya-ps
09-08-2011, 01:09
اين فناوري كه ميگيد تو ايسوس آخريه هست؟؟؟

PC_Expert
09-08-2011, 01:31
تمام مدل های z68 شرکت گیگا نرم افزار اورکلاک دارن
من حرف از نرم افزار اورکلاک زدم؟ همه تولید کنندگن از این نرم افزار ها دارند. اما اورکلاک اصولی همیشه به صورت دستی انجام میشه نه با نرم افزار.

من دارم در مورد DIGI+VRM که شما به شدت مشغول مانور دادن روش بودید صحبت میکنم. این فناوری در GA-Z68AP-D3 موجود نیست و این خلاف ادعای شماست که گفتین در تمام مادربرد های سری z68 موجوده.

شما یک مورد بزار که این مادربرد اورکلاک نمیشه
من کجا گفتم نمیشه؟ اگه گفتم کپی کنید. حرف من مقدار اورکلاک بود نه امکان شدن یا نشدنش. که متاسفانه شما معیارهای من برای مقایسه 2 مادربرد رو متوجه نشدین.

و همچنان منتظرم وجود فناوری DIGI+VRM که طی معرفی اون بنده متهم به بی اطلاع بودن شدم رو در مادربرد GA-Z68AP-D3 نشونم بدین.

دوست عزیز، اگه به سیستم های پیشنهادی من در تاپیک های دیگه انجمن، در طول فعالیتم در این انجمن توجه کنید هیچ گاه قطعه ای بی جهت گران ، چه از لحاظ برند و چه از لحاظ مدل ، در بین قطعات پیشنهادی من نمی بینید.

من همیشه در پیشنهاد هام کارایی در برابر پول - price for performance - رو مد نظر قرار میدم و سعی میکنم سیستمی پیشنهاد بدم که واقعا" در برابر قیمتش کار انجام بده.

دوست عزیز مادربرد پیشنهادی بنده در زمینه اورکلاک هیچ کم و کاستی نداره و برای این کار نیاز به هزینه بیشتر نیست. توجه داشته باشید مبلغ 210 تومن برای مادربرد مبلغ کمی نیست و اگه واقعا" Biostar TP67XE از لحاظ اورکلاک، SLI ، فرکانس بالاتر رم ، ارزشش رو نداشت هرگز پیشنهاد نمیدادم و به سراغ یک H61 میرفتم.

اگه شما به دنبال یک مادربرد خوب، که قیمتش رو توجیه کنه هستید و اگه به کارایی در برابر قیمت اعتقاد دارید پیشنهاد من به شما همین مادربرد هست و نیازی نیست که برای بدست آوردن یکی دو فناوری که به کار شما هم نمیاد از چیپ Z68 که فعلا" به دلیل محدود بودن انتخاب ها گرونه - و در صورتی که کلاس و ویژگیهای مشابه و قیمت مشابه با P67 داشته باشه انتخاب خوبیه - خرید کنید. و اگر مادربردی از چیپ Z68 بود که امکانات این مادربرد رو داشت و چیپش Z68 بود و قیمت مشابهی داشت من لحظه ای در پیشنهاد دادنش درنگ نمی کردم.

باز هم میگم مادربرد پیشنهادی بنده در زمینه اورکلاک هیچ کم و کاستی نداره و پاسخگوی نیاز شماست و برای این کار نیاز به هزینه بیشتر نیست و همین مبلغ هم برای یک مادربرد به اندازه کافی زیاد هست.

اگر هم به کارایی در برابر پول اعتقاد ندارید من برای شما پیشنهادی ندار م و میتونین یک مادربرد با قیمت بسیار بالا با هر چیپی و هر امکانات اضافه ای که دوست دارید خرید کنید .

siya-ps
09-08-2011, 09:18
كاش اقاي پاسارگاد يا يولترا بلك كمك ميكردند من كه از حرفاي شما هيچي نميفهمم.

Ultra_Black
09-08-2011, 09:29

مشکلتون چیه دوست من؟

PC_Expert
09-08-2011, 12:43

دوست من متاسفم که اظهار نظر از روی عدم شناخت نسبت به پیشنهاد من باعث به وجود اومدن این بحث در تاپیک شما شد.
اگر از حرف های من چیزی برداشت نکردید که هیچ. بنده هم در کنار سایر پیشنهادات ، پیشنهادی داشتم و تصممیم خرید با خودتونه. موفق باشید.

jonerex
09-08-2011, 16:17
من حرف از نرم افزار اورکلاک زدم؟ همه تولید کنندگن از این نرم افزار ها دارند. اما اورکلاک اصولی همیشه به صورت دستی انجام میشه نه با نرم افزار.

من دارم در مورد DIGI+VRM که شما به شدت مشغول مانور دادن روش بودید صحبت میکنم. این فناوری در GA-Z68AP-D3 موجود نیست و این خلاف ادعای شماست که گفتین در تمام مادربرد های سری z68 موجوده.

من کجا گفتم نمیشه؟ اگه گفتم کپی کنید. حرف من مقدار اورکلاک بود نه امکان شدن یا نشدنش. که متاسفانه شما معیارهای من برای مقایسه 2 مادربرد رو متوجه نشدین.

و همچنان منتظرم وجود فناوری DIGI+VRM که طی معرفی اون بنده متهم به بی اطلاع بودن شدم رو در مادربرد GA-Z68AP-D3 نشونم بدین.

دوست عزیز، اگه به سیستم های پیشنهادی من در تاپیک های دیگه انجمن، در طول فعالیتم در این انجمن توجه کنید هیچ گاه قطعه ای بی جهت گران ، چه از لحاظ برند و چه از لحاظ مدل ، در بین قطعات پیشنهادی من نمی بینید.

من همیشه در پیشنهاد هام کارایی در برابر پول - price for performance - رو مد نظر قرار میدم و سعی میکنم سیستمی پیشنهاد بدم که واقعا" در برابر قیمتش کار انجام بده.

دوست عزیز مادربرد پیشنهادی بنده در زمینه اورکلاک هیچ کم و کاستی نداره و برای این کار نیاز به هزینه بیشتر نیست. توجه داشته باشید مبلغ 210 تومن برای مادربرد مبلغ کمی نیست و اگه واقعا" Biostar TP67XE از لحاظ اورکلاک، SLI ، فرکانس بالاتر رم ، ارزشش رو نداشت هرگز پیشنهاد نمیدادم و به سراغ یک H61 میرفتم.

اگه شما به دنبال یک مادربرد خوب، که قیمتش رو توجیه کنه هستید و اگه به کارایی در برابر قیمت اعتقاد دارید پیشنهاد من به شما همین مادربرد هست و نیازی نیست که برای بدست آوردن یکی دو فناوری که به کار شما هم نمیاد از چیپ Z68 که فعلا" به دلیل محدود بودن انتخاب ها گرونه - و در صورتی که کلاس و ویژگیهای مشابه و قیمت مشابه با P67 داشته باشه انتخاب خوبیه - خرید کنید. و اگر مادربردی از چیپ Z68 بود که امکانات این مادربرد رو داشت و چیپش Z68 بود و قیمت مشابهی داشت من لحظه ای در پیشنهاد دادنش درنگ نمی کردم.

باز هم میگم مادربرد پیشنهادی بنده در زمینه اورکلاک هیچ کم و کاستی نداره و پاسخگوی نیاز شماست و برای این کار نیاز به هزینه بیشتر نیست و همین مبلغ هم برای یک مادربرد به اندازه کافی زیاد هست.

اگر هم به کارایی در برابر پول اعتقاد ندارید من برای شما پیشنهادی ندار م و میتونین یک مادربرد با قیمت بسیار بالا با هر چیپی و هر امکانات اضافه ای که دوست دارید خرید کنید .

من همون اول حرف که هنوز بحث نکردیم گفتم شما که هیچ کس هیچ کمبانی مادربرد هیچ سایت بنچمارک رو قبول ندارید من همه اش باید توضیح بدم شما قبول نکنی بگی این ها همه اش آسمون و ریسمون هست وقتی بهتون میگم مطالعه شما کمه بهتون بر میخوره برای همین منکر بیشتر قابلیت ها میشین و الان هم از کلمه DIGI+VRM چیزی متوجه نمیشین برای همین هم دنبالش میگردین و میبرسین (VRM) یعنی ماژول رگولاتور ولتاژ که نه تنها گیگا بلکه همه برندها گفتن در همه مدل های Z این فناوری هست که باعث بایداری اورکلاک میشه p67 هم این فناوری باعث بایداری اورکلاک میشه شما مطمن باش من تا چیزی رو مطالعه نکنم الکی در موردش حرف نمیزنم حالا در لینک ها توضیحات هست که سری z چه قابلیت های داره چه فناوری باعث بایداری و سرعت و... میشه در عکس و لینک هم مشاهده میکنید وقتی میگم P67 فقط یک قابلیت داره اما Z قابلیت های زیادی داره شما میگی فقط دوتا داره نه بیشتره اونهم به کار نمیاد !!!در عکس میبینید 5 فناوری اینتل رو سابورت میکنه علاوه بر اون 12 قابلیت جدید به سری Z اضافه شده

در لینک زیر هم توضیح داده در بایداری سری Z در اورکلاک و قابلیت های دیگه که باعث میشه سرعت بیشتری داشته باشه و از حداکثر قدرت CPU استفاده کنه و بسیاری از مزیت ها و قابلیت ها که باید همینطور بشمری لطفا دوستان دیگه هم مطالعه کنند تا باز Z بیشنهاد شد نگن این قابلیت ها چیه ما نمیدونیم!!!!:

حالا همه کمبانی های مادربرد و واردکننده های داخلی میگن سری Z برای جایگزینی P67 وارد بازار شده این هم لینک ها به فارسی:

انتظار می رود چیپ ست Z68 به طور کامل جایگزین P67 شود و سهم بزرگی از فروش مادربرد در بازار را به خود اختصاص دهد. همانند همیشه، شرکت گیگابایت بر پایه این چیپ ست، چندین مدل مختلف تولید کرده است تا تمام رده بازار و نیاز های کاربران را پوشش دهد.

حالا صاحب تایبک هم کاملا متوجه میشن که Z68 چه قابلیت های داره و P67 چه قابلیت های داره اگر مادربرد شما P67 رو انتخاب میکردن تمام قابلیت هارو از دست میدادن حالا خودشون انتخاب میکنن امسال ما فقط بیشنهاد میدیدم در ضمن اینرو باید توجه داشته باشن اورکلاک فن کولر مجزا هم میخواد که باید تهیه بشه 50 تومان هم هزینه داره

mersoft
09-08-2011, 20:37
و الان هم از کلمه DIGI+VRM چیزی متوجه نمیشین برای همین هم دنبالش میگردین و میبرسین (VRM) یعنی ماژول رگولاتور ولتاژ که نه تنها گیگا بلکه همه برندها گفتن در همه مدل های Z این فناوری هست که باعث بایداری اورکلاک میشه

جناب jonerex گرامی، DIGI+VRM هیچ ارتباطی به چیپست Z68، اینتل، گیگابایت و ... ندارد. DIGI+VRM یک ریزپردازنده ی قابل برنامه ریزی روی برخی مادربردهای اسوس است که سیگنالهای چندگانه PWM را دقیق و دستکاری میکند. به نوعی میتوان گفت این قابلیت باعث میشود بتوانیم EPU و TPU را همراه هم استفاده کنیم.

علاوه بر اون 12 قابلیت جدید به سری Z اضافه شده
اطمینان دارید این ویژگی ها که برخی از آنها به اندازه ی آرایه ای روی جعبه ارزش دارند مختص مادربردهای Z68 است؟ کاتالوگ تبلیغاتی مدل های دیگر را هم بررسی بفرمایید.

شما در این تاپیک از امثال نقل قول های فوق فراوان فرموده اید، اگر این مسایل گوشزد نمیشود گاه به علت کاهلی و عدم تمایل به بحث و تایپ کردن از سوی اعضا است. لطف کنید به روشی که در پیش گرفته اید پایان دهید فروم محل بیان و اشتراک دانسته هاست نه به کرسی نشاندن نظر شخصی.

jonerex
09-08-2011, 21:09
جناب jonerex گرامی، DIGI+VRM هیچ ارتباطی به چیپست Z68، اینتل، گیگابایت و ... ندارد. DIGI+VRM یک ریزپردازنده ی قابل برنامه ریزی روی برخی مادربردهای اسوس است که سیگنالهای چندگانه PWM را دقیق و دستکاری میکند. به نوعی میتوان گفت این قابلیت باعث میشود بتوانیم EPU و TPU را همراه هم استفاده کنیم.

اطمینان دارید این ویژگی ها که برخی از آنها به اندازه ی آرایه ای روی جعبه ارزش دارند مختص مادربردهای Z68 است؟ کاتالوگ تبلیغاتی مدل های دیگر را هم بررسی بفرمایید.

شما در این تاپیک از امثال نقل قول های فوق فراوان فرموده اید، اگر این مسایل گوشزد نمیشود گاه به علت کاهلی و عدم تمایل به بحث و تایپ کردن از سوی اعضا است. لطف کنید به روشی که در پیش گرفته اید پایان دهید فروم محل بیان و اشتراک دانسته هاست نه به کرسی نشاندن نظر شخصی.

بله یادم رفت بگم DIGI+VRM برای ایسوس هست و این تراشه رو گیگا همون (VRM) که تعریفش و لینک شو رو گذاشتم با همون توضیحات و کارایی که شما ذکر کردید که کلا باعث بایداری قدرت و اورکلاک میشود

بله درسته برای همین قبلا یادتون باشه گفتم مادربرد210 تومان با یک مادربرد 500 تومانی فرقی در سرعت ندارن بعضی امکانات هست که اضافه شده که در بیشتر مواقع هزینه اضافی هست ولی در فناوری های اینتل که بسیار کارامد هست و بنچمارک هم موجود هست ارزش داره و به قول شما آرایه ای نیست

گفتم منظور شما نبودید من خودم گفتم دانش و مطالعه هیچ کس کامل نیست و شده خودم موردی رو نمیدونست بابک عرفان و... گفتند و من نه تعصب کور کورانه نشان دادم نه ادامه بحث و در آخر هم تشکر کردم چون دانشم بیشتر شده اخلاقم اینطور نیست کسی چیزی بگه که من نمیدونستم لجم بگیره عصبانی بشم بخوام تلافی کنم بالاخره هیچ کس نمیتونه کامل باشه منم حرف هام رو برای به کرسی نشاندن نمیگم رو این موضوع چون مطالعه داشتم و میدونستم انتخابم انتخاب اشتباهی نیست جواب سوال ها رو دادم بازم جواب ها منظور شما نیودید اگر شما ناراحت شدید شرمنده

siya-ps
09-08-2011, 21:46
ميشه بيرون لاز اينجا بحث كنيد؟؟؟؟؟؟؟؟

من امروز از يكي پرسيدم گفا اي ام دي براي بازي بهتره ولي اينتل براي محاسبات و مهندسي ؟؟ راسته؟؟؟؟؟

PC_Expert
09-08-2011, 22:22
وقتی بهتون میگم مطالعه شما کمه بهتون بر میخوره برای همین منکر بیشتر قابلیت ها میشین و الان هم از کلمه DIGI+VRM چیزی متوجه نمیشین برای همین هم دنبالش میگردین و میبرسین (VRM) یعنی ماژول رگولاتور ولتاژ که نه تنها گیگا بلکه همه برندها گفتن در همه مدل های Z این فناوری هست

عجب ... شما اگه متوجه میشدین که اینقدر با من بحث نمیکردین جناب اهل مطالعه و تحقیق... من اگه از چیزی که به قول دوستمون در حد عکس روی کارتن مادربرد ارزش داره حرف نمیزنم دلیل بر این نیست که نمیدونم چیه...

سطح شما رو جمله هایی مثل "هیت سینک یعنی کیفییت پایین" ، "اورکلاک ساده با استفاده از نرم افزار" ، " گیگابایت سرتره" و از همه جالب تر ربط دادن نرم افزار Touch BIOS به اورکلاک و از این دست جمله های ابتدایی عیان کرد جناب اهل مطالعه، وقتی شما من رو متهم به بیسوادی کنید وای به حال دانش سخت افزار!!

اگه یک بار دیگه تاپیک رو مرور کنین من هیچ جا نگفتم z68 چیپ بدیه. حرف من مقایسه 2 مادربرد هست نه 2 چیپ، این برای هزارمین بار، و شما بهتره به جای دفاع از z68 که کسی منکر عالی بودنش نیست از مادربرد پیشنهادیتون دفاع کنین و بگین جز چیپ z68 چی داره که 215 تومن پولشه و از مادربرد پیشنهادی من برتره

در ضمن فناوری DIGI+VRAM در مادربرد های P67 شرکت اسوس هم موجوده!! شما وقتی مطالعه نمی کنین همین میشه . اونوقت فکر میکنید متعلق به Z68 هست!!!
برای نمونه :

چرا چیزی که مربوط به یک چیپست نیست و یک شرکت هم در z68 و هم در p67 قرار داره رو بی دلیل وارد بحث کردید؟؟

مجبورم به سبک خودتون از مادربرد Biostar tp67xe دفاع کنم، در لینک زیر این مادربرد به خوبی تجزیه و تحلیل شده:

در بخشی از این تحلیل میخونیم:
The BIOSTAR TP67XE features just about all of the features you would like to see on a high end board, without the high end price tag!

و در نتیجه گیری نهایی به این عبارت برمیخوریم:
The BIOSTAR TP67XE will make a great mainboard for any level user out there today!

و این دقیقا" همون چیزیه که بار ها و بارها گفتم و نشنیدید و گفتم که اگه نبود ویژگی های بسیار خوبش در کنار قیمت منطقی ، 210 تومن برای مادربرد پیشنهاد نمی کردم.

عیب است بلند برکشیدن خود را / و از جمله ی خللق برگزیدن خود را
از مردمک دیده بباید آموخت / دیدن همه کس را و ندیدن خود را

ahmaden
09-08-2011, 22:31
ميشه بيرون لاز اينجا بحث كنيد؟؟؟؟؟؟؟؟

من امروز از يكي پرسيدم گفا اي ام دي براي بازي بهتره ولي اينتل براي محاسبات و مهندسي ؟؟ راسته؟؟؟؟؟

نه عزیز ! این حرفا فقط در حد کلی گویی هستن و نمیشه نسخه پیچید و گفت که کلا amd از اینتل بالاتره ، برای بازی خوب نیست....
شاید برای مدل خاصی این حرف درست باشه ولی به هیچ وجه اینطور نیست... الان حرف اول رو تو بازار ایران و دنیا اینتل میزنه هیچ گیمر حرفه ای نیست که core i 7 نداشته باشه یا تأیید نکرده باشه.....
من خواستم مفصل توضیح بدم در مورد مدل z68 گیگابایت که ترکونده بازار رو ولی ماشالله این دوستمون کولاک کرد و توضیحات رو داد به همراه لینک .

قطعا الان مادربورد توی بازار z68 یکی از بهترین هاست اگه هم گیمر هستی که بهترینه....
ولی اگه نظر شخصی من رو بخوای(و اگه گیمر هستی) بهت مدل دیگه ای از گیگابایت ( سری g1 ) رو معرفی می کنم که مخصوص گیم هستن ... (البته تو بازار ایران بعید میدونم اومده باشه هفته پیش هم که خودم بازار تهران بودم پیدا نکردم ...)
مادر بورد سری g1 gigiabyte واقعا گیمر ها رو تحریک کرده.....
معروف ترین مدل هاش g1 sniper ، g1 assassin ، g1 guerrilla هست ..... (مدل گوریل از همه بالاتره ) :

PC_Expert
09-08-2011, 22:50
نه عزیز ! این حرفا فقط در حد کلی گویی هستن و نمیشه نسخه پیچید و گفت که کلا amd از اینتل بالاتره ، برای بازی خوب نیست....
شاید برای مدل خاصی این حرف درست باشه ولی به هیچ وجه اینطور نیست... الان حرف اول رو تو بازار ایران و دنیا اینتل میزنه هیچ گیمر حرفه ای نیست که core i 7 نداشته باشه یا تأیید نکرده باشه.....
من خواستم مفصل توضیح بدم در مورد مدل z68 گیگابایت که ترکونده بازار رو ولی ماشالله این دوستمون کولاک کرد و توضیحات رو داد به همراه لینک .

قطعا الان مادربورد توی بازار z68 یکی از بهترین هاست اگه هم گیمر هستی که بهترینه....
ولی اگه نظر شخصی من رو بخوای(و اگه گیمر هستی) بهت مدل دیگه ای از گیگابایت ( سری g1 ) رو معرفی می کنم که مخصوص گیم هستن ... (البته تو بازار ایران بعید میدونم اومده باشه هفته پیش هم که خودم بازار تهران بودم پیدا نکردم ...)
مادر بورد سری g1 gigiabyte واقعا گیمر ها رو تحریک کرده.....
معروف ترین مدل هاش g1 sniper ، g1 assassin ، g1 guerrilla هست ..... (مدل گوریل از همه بالاتره ) :

در سوکت 1155 هزینه اضافی روی مادربرد سودی نداره. این مادربرد در ایران قیمتی بالای 400 هزار تومان خواهد داشت . مادربرد تاثیری در سرعت سیستم نداره ، در سوکت 1155 برای پردازنده 250 هزار تومانی مادربرد بالای 400 تومن یعنی دور ریختن پول .

mersoft
09-08-2011, 23:25
بله یادم رفت بگم DIGI+VRM برای ایسوس هست و این تراشه رو گیگا همون (VRM) که تعریفش و لینک شو رو گذاشتم با همون توضیحات و کارایی که شما ذکر کردید که کلا باعث بایداری قدرت و اورکلاک میشود
VRM مداریست که در همه ی مادربردها و بیشتر کارت های گرافیک های مدرن وجود دارد، وظیفه ی این مدار دریافت ولتاژ از منبع تغذیه سپس تبدیل و فراهم آوردن ولتاژ مورد نیاز ریزپردازنده هاست.
عملکرد و کیفیت این مدار و ارایه ولتاژ ثابت و بدون نوسان پایداری سیستم را در پی خاهد داشت و هرچه به سمت فشار بیشتر یا اورکلاک برویم اهمیت این مدار بیشتر نمایان خاهد شد. با کمی تجربه میتوان انواع مشابه را با نگاه به آنها مقایسه کرد و با آزمایش به توان آنها پی برد، برای این مقایسه بنچمارک در کار نیست که شما در صفحات قبل برای این مساله نیز محک درخاست فرمودید.

VRM هم مانند مفاهیم زیر که لینک و کاتالوگ آنها را قرار دادید:

Touch BIOS
Driver MOSFET
Ultra Durable
DualBIOS
108dB SNR
One Fuse per USB
3 way SLI and 3 way CrossFireX
On/Off Charge Port
Dynamic Energy Saver
Smart 6
Cloud OC
Hotkey OC

عام بوده و هیچ ارتباطی به موضوع اصلی که فرمودید "P67 به علت وجود Z68 فاقد ارزش خرید است" و موجب تاپیک کش دار شدن تاپیک شد ندارد.

گفتم منظور شما نبودید من خودم گفتم دانش و مطالعه هیچ کس کامل نیست و شده خودم موردی رو نمیدونست بابک عرفان و... گفتند و من نه تعصب کور کورانه نشان دادم نه ادامه بحث و در آخر هم تشکر کردم چون دانشم بیشتر شده اخلاقم اینطور نیست کسی چیزی بگه که من نمیدونستم لجم بگیره عصبانی بشم بخوام تلافی کنم بالاخره هیچ کس نمیتونه کامل باشه منم حرف هام رو برای به کرسی نشاندن نمیگم رو این موضوع چون مطالعه داشتم و میدونستم انتخابم انتخاب اشتباهی نیست جواب سوال ها رو دادم بازم جواب ها منظور شما نیودید اگر شما ناراحت شدید شرمنده
دلیلی برای ناراحتی وجود ندارد، شرمنده هم دشمنتان باد. عرض من زین روی بود که علاقمندم فعالیت شما کاربر مفید و بی ادعا بدون مشکل پیش برود و در مسیر درستی به عمل سازنده ی خود ادامه دهید وگرنه سکوت و بی تفاوتی برایم آسانتر بود.

ahmaden
10-08-2011, 00:15
در سوکت 1155 هزینه اضافی روی مادربرد سودی نداره. این مادربرد در ایران قیمتی بالای 400 هزار تومان خواهد داشت . مادربرد تاثیری در سرعت سیستم نداره ، در سوکت 1155 برای پردازنده 250 هزار تومانی مادربرد بالای 400 تومن یعنی دور ریختن پول .

بله قطعا هنگام خرید به صرفه ، باید به این نکته توجه کنیم ....
من روی بهترین دست گذاشتم....( یعنی کسی که پولداره زیاد دور ریختن پول براش مهم نیست :5: ....)
در ضمن این مدل ها روی مادربورد های guerrilla sniper assasin در سوکت های 1366 و 1155 ( واگه اشتباه نکنم 1156 ) موجوده...

این هم اضافه کنم که مطمئن باش اگه بیاد در روز های اول توی بازار ایران حتی از 400 هزارتومان هم بیشتره دوست عزیز ، این قیمت sniper هست سوکت 1366 ، $550.13 دولاره تو سایت آمازون.... تعجب نکن...

به هر حال برای کسی که می خواد ریخت و پاش نکنه و یکی از بهترین ها رو داشته باشه z68 یکی از بهترین گزینه های خریده:

siya-ps
10-08-2011, 00:18
ميشه يك مادر برد بگيد اگه خواستم ارتقا بدم سيپيو و يا كارت گرافيك بزارم اوكي بشه؟؟؟
z68 هم ميگيرم اينجور كه ديدم خيلي بهتره پس همون ايسوس اگه خوبه بگيرم؟؟؟؟؟

PC_Expert
10-08-2011, 00:29
ميشه يك مادر برد بگيد اگه خواستم ارتقا بدم سيپيو و يا كارت گرافيك بزارم اوكي بشه؟؟؟
z68 هم ميگيرم اينجور كه ديدم خيلي بهتره پس همون ايسوس اگه خوبه بگيرم؟؟؟؟؟

z68 چیپ خوبیه. اما مادربردی که ایشون معرفی کردند مادربرد خوبی نبود. اگر z68 میگیرید چیزی بگیرید که به درد بخور باشه نه اون مادربرد 215 تومنی. قابلیت sli داشته باشه و همین طور قابلیت اورکلاک خوب. که چنین مادربردی برای شما بیش از 250 آب خواهد خورد. چیزی که در مادربرد پیشنهادی من که 210 تومن قیمت داره موجود بود... حرف من این بود پول اضافی به چیزی که در کاربرد شما یعنی بازی نقش بهتری ایفا نمیکنه ندید.
تصمیم با خودتون، موفق باشید.

mehran gorji
10-08-2011, 07:25
پیشنهاد من روی مین z68
ASUS - P8Z68-V PRO

Dual Intelligent Processors 2 with DIGI+ VRM Digital Power Design
UEFI BIOS (EZ Mode) - Flexible & Easy BIOS Interface
LucidLogix® Virtu (Universal Switchable Graphics) - Auto Switching between Integrated Graphics and NVIDIA/AMD Cards
Intel® Smart Response Technology - SSD Speed with HDD Capacity
BT GO! (Bluetooth) - Diverse BT Enjoyment, New Technology Lifestyle
GPU Boost - Push the Limits with iGPU Level Up!
Quad USB 3.0/SATA 6Gb/s Support - Double Access, Double Convenience
Quad-GPU SLI and Quad-GPU CrossFireX Support!

Ultra_Black
10-08-2011, 08:24
سلام
دوستان عزیزم
انجمن محیط دوستانه ای برای تبادل اطلاعات و راهنمایی کردن و راهنمایی گرفتن هست و نباید با استفاده از الفاظ و ادبیات نامناسب محیط رو برای خودمون و دوستان دیگه غیر قابل تحمل کنیم!
متاسفانه چند روزی هست که شاهد بعضی بحث هایی بودیم که بیشتر از اینکه حالت علمی داشته باشند،حالت کل کل داشتند و بنده و سایر اعضای تیم مدیریت فعلا بخاطر احترام به حقوق کاربران و نظر اونها عکس العملی نشون ندادیم ولی اگه بخواد اینطوری ادامه پیدا کنه مجبور به برخورد خواهیم بود...!

پیشنهاد دادن سیستم نامناسب یا مخالفت با سیستم پیشنهادی شما، توجیهی برای توهین به اون شخص و اتهام زدن به "بی سوادی" یا "بی اطلاعی" نیست. در صورتی که مشاهده بشه به کاربری توهین شده یا یک شخص، شخص دیگه رو به بی سوادی و بی اطلاعی توهین می کنه با اون شخص برخورد جدی خواهد شد، ولو اینکه حق هم با ایشون باشه. رعایت احترام اولین شرط برقراری ارتباط سالم در یک جامعه است

توصیه می کنم قبل از فعالیت تو انجمن قوانین رو یکبار دیگه مطالعه کنید تا بعد ها جای گله و گلایه ای باقی نمونه:
نکته ای درباره سیستم های پیشنهادی ، لطفا قبل از فعالیت مطالعه کنید! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

پیشاپیش از همکاری دوستان متشکرم...

siya-ps
10-08-2011, 12:34
اين كارت گرافيك sli nvidia هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mehran gorji
10-08-2011, 12:40

کدام مدل؟:13:

PC_Expert
10-08-2011, 12:58
sli یعنی استفاده همزمان از حداقل 2 کارت گرافیک nvidia .

siya-ps
10-08-2011, 12:59
هموني كه اقاي يولترا گفت اول كار

---------- Post added at 01:59 PM ---------- Previous post was at 01:58 PM ----------

Gainward GTX560 1Gb

mehran gorji
10-08-2011, 13:16
SLI / CrossFire Support
بله دارد

sasan816
10-08-2011, 14:47
SLI / CrossFire Support
بله دارد
مگه مین برده ؟

mehran gorji
10-08-2011, 15:33
عزیزم جهت اطلاع گفتم که دوستمان بداند CrossFire هم میشه و sli هم میشه.

اون طور که من میدونم همه کارت هایی که یsli قابلیت دارند CrossFire نمیشه استفاده کرد .
اگر هم اشتباه میکنم بگید تا من اطلاع پیدا کنم و دیگران را اشتباهی راهنمایی نکنم.
همه اطلاعاتشان مثل شما و دیگر دوستان کامل نیست.

siya-ps
17-08-2011, 22:44
من فردا ميخوام برم اين سيستم رو بخرم همينو بگيرم مشكلي نداره؟؟؟

VGA:sapphire 6950 2gb=330

كيس فالكن بگيرم يا x3 ???

پاور كم نميارم؟؟؟
____

siya-ps
17-08-2011, 23:15
من اگه نخوام كولر ببندم كدوم كيس رو بخرم

فن با خود سي پي يو هست؟؟؟؟؟؟؟

mehran gorji
17-08-2011, 23:21
فن با خود سي پي يو هست؟؟؟؟؟؟؟
بله دارد.

siya-ps
17-08-2011, 23:22
كيس رو هم بگيد لطفا چي كار كنم با اين فن كه مشكل نداره؟

high-end
18-08-2011, 00:04
كيس رو هم بگيد لطفا چي كار كنم با اين فن كه مشكل نداره؟

x3 با فن استوک مشکلی نداره ولی نمیتونید از فن های حرفه ای که ارتفاع زیاد دارن استفاده کنید.فالکون با فن های حرفه ای هم مشکلی نداره.

sami_1985
18-08-2011, 02:23
من فردا ميخوام برم اين سيستم رو بخرم همينو بگيرم مشكلي نداره؟؟؟

VGA:sapphire 6950 2gb=330

____

دوست عزيز،هروقت خريد کرديد اينجا اعلام کنيد بی زحمت و همينطور قيمتهاتون رو.
اين هم که سيستم جديدتون کاملا راضيتون کرده يا نه بگيد لطفاً
شاد و پيروز باشيد
پيشاپيش هم تبريک ميگم:8:

siya-ps
18-08-2011, 07:50
من شنيدم ايكس 3 بهتر خنك ميكنه و من اصلا اور نميكنم كه برم فن ديگه بخرم همين فن استوك رو ميبندم حالا فالكن يا ايكس 3؟؟؟؟

siya-ps
18-08-2011, 08:38
كارت گرافيك تو اين كيس ها جا ميشه ؟؟؟؟

high-end
18-08-2011, 13:57
من شنيدم ايكس 3 بهتر خنك ميكنه و من اصلا اور نميكنم كه برم فن ديگه بخرم همين فن استوك رو ميبندم حالا فالكن يا ايكس 3؟؟؟؟
شما همون x3 رو بخر.هم ارزون تره و هم کولینگ خوبی داره.

كارت گرافيك تو اين كيس ها جا ميشه ؟؟؟؟

بله.سایت سازنده نوشته که حتی برای نصب کارت هایی مثل gtx 480 که طول زیادی دارن هم مشکلی نیست.

siya-ps
18-08-2011, 18:12
شما همون x3 رو بخر.هم ارزون تره و هم کولینگ خوبی داره.

قيمت مهم نيست ولي مشكل ساز نيست بعد؟؟؟

كيس ديگه اي هم سراغ داريد مثل اينا كارايي داشته باشه و خهنك باشه

sasan816
18-08-2011, 18:22
كيس ديگه اي هم سراغ داريد مثل اينا كارايي داشته باشه و خهنك باشه
Cooler Master 690 Black

mehran gorji
18-08-2011, 18:51
من falcon رو میپسندم.
مشخصات دقیقشو میتونید تو این عکس ببینید.