PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل درایو سی بعد از نصب ویندوز سون

Zozy
05-08-2011, 13:05
سلام
میدونم سئوالم خیلی ساده و پیش پا افتاده است اما چه کنم که
بلد نیستم؟!:27:
فضای دیسک c من 30 گیگ بود که بعد از نصب ویندوز سون چیز زیادی ازش نموند الان برانصب نرم افزارهام جا کم دارم چطور میتونم فضایش را گسترش بدم؟؟ :31:

jafarian
05-08-2011, 13:18
به وسیله یک برنامه پارتیشن بندی مثل MiniTool Partition Wizard Pro میتونید اینکارانجام بدین ابتدا درایو D رو اطلاعاتش داخل یک درایو دیگه کپی کنید کلا بعد به وسیله همون برنامه که معرفی شد درایو D رو به C باید merge کنید بعد اون مقدارفضایی که لازمه رو به C اختصاص بدین مابقی رم برای ساخت درایو D بکارببرین:20:

تاپیک MiniTool Partition Wizard

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Zozy
06-08-2011, 09:24
معذرت میخوام درایو d من 80 گیگ هستش اگه نخوام تمام این فضا را به c ملحق کنم چی؟؟

AMIR MOHAMMAD . M
06-08-2011, 11:12
خب چه کاریه برنامه ها رو روی یه درایو دیگه نصب کنید.
معمولا هم ویندوز 7 حدود 9 گیگ فضا اشغال میکنه ، به این ترتیب شما باید حدود 21 گیگ فضای آزاد داشته باشین .

بعلاوه
jafarian عزیز هم گفته که همان مقدار که لازم دارید به درایو C انتقال بدید ، نه همش رو .

موفق باشید .

A M I R . M
06-08-2011, 16:44
Samsung Mega راست میگه اگه بازم امکان پذیر نبود یعنی حتی نمیتونستید برنامه روی یه درایو دیگه نصب کنید (به دلیل کمبود فضای Temp ) فکر کنم بشه که آدرس Temp رو عوض کنید .

Zozy
09-08-2011, 01:25
خب چه کاریه برنامه ها رو روی یه درایو دیگه نصب کنید.
معمولا هم ویندوز 7 حدود 9 گیگ فضا اشغال میکنه ، به این ترتیب شما باید حدود 21 گیگ فضای آزاد داشته باشین .

بعلاوه
jafarian عزیز هم گفته که همان مقدار که لازم دارید به درایو C انتقال بدید ، نه همش رو .

موفق باشید .

امابعضي برنامه ها نميپرسند كه كجا ميخواي نصبشون كني

************************************************** ************************************************** **
و ديگه اينكه ويندوز سون من خيلييييييييييي بيشتر از اينا فضا اشغال كرد
ويندوز سون پروفشنال از پك نرم افزارهاي كينگ 2010 بود

AMIR MOHAMMAD . M
09-08-2011, 09:57
امابعضي برنامه ها نميپرسند كه كجا ميخواي نصبشون كني

************************************************** ************************************************** **
ويندوز سون پروفشنال از پك نرم افزارهاي كينگ 2010 بود

همه برنامه ها برای نصب آدرس میخوان ، به جز بعضی از نرم افزار های پک MRT که اوناهم
دست کاری شدن و همچنین حجمی کمی اشغال میکنن .

من هم یه مدت از ویندوز همین کینگ 2010 استفاده میکردم ، مشکلی نداشت .

اگه همطور حجم فضای آزاد درایو C شما درحال کاهش هست احتمالا سیستم ویروسی هست
وبهتره که مشکل رو در ( اورژانس سیستم های آلوده ) مطرح کنید .
در غیر این صورت در RUN تایپ کنید %TEMP% و هرچی فایل داخلش بود پاک کنید
وهمچنین از برنامه های Registry Cleaner استفاده کنید ،خواهید دید که فضای زیادی در درایو C
شما آزاد خواهد شد .

FAR_FA
09-08-2011, 19:39

واسه من ، با برنامه هاي مختلف سنگين و سبك ، جمعا" 12 گيگ بيشتر
نيست . واسه شما چقدر اشغال كرده ؟

Zozy
10-08-2011, 00:16
واسه من ، با برنامه هاي مختلف سنگين و سبك ، جمعا" 12 گيگ بيشتر
نيست . واسه شما چقدر اشغال كرده ؟

الان یه سون 64 نصب کردم و چندتا برنامه سبک نزدیک 16 گیگ فضارا اشغال کرده

ویندوز سون پروفشناله

FAR_FA
10-08-2011, 10:16
البته ويندوزم 32 بيتيه و فكر كنم با 64 بيتي توي اشغال درايو ويندوز فرق داشته باشه . يعني 64 بيتي بيشتره .

شما ويندوز نصب كرديد 16 گيگ ، حداكثر نرم افزار نصب كنيد 4 گيگ ، 10 گيگ از 30 گيگ ميمونه ، فكر كنم
كافي باشه . البته گاهي يكسري فايلهاي اضافي كه براي نصب ويندوز استفاده ميشند ، توي درايو ويندوز قرار ميگيرند
و بعد از نصب ويندوز حذف نميشند و اين كار رو شما بايد خودتون انجام بديد .

پيشنهاد ميكنم از نرم افزارهاي Utilities براي حذف اين فايلها استفاده كنيد . من هميشه بعد از نصب ويندوز نرم افزار
Ace Utilities رو نصب ميكنم تا فايلهاي Junk (اضافي و شكسته شده ) درايو ويندوز رو حذف كنه و از حجم درايو كم كنه . گاهي اين مقدار به 1 تا 2 گيگ هم ميرسه .

بهر حال 30 گيگ واسه ويندوز با نرم افزاراش كافيه ، اگه تو درايو ويندوز نصب بشه ، ولي اگه اهل بازي هاي سنگين
هستيد بهتره طبق نظر دوستان مسير نصب بازي رو درايو ديگري بغير از درايو ويندوزتون انتخاب كنيد .