PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اشغال بیش از ۵۰ درصد رم در ویندوز سون و سرعت بسیار پایین لودینگ

jj4v4dd
05-08-2011, 11:15
سلام
من یه لپ‌تاپ asus با Ram: 6 و CPU: i7 دارم که ویندوز سون اوریجینال Home Premium روش نصبه. تا امروز تمام آپدیت‌های ویندوز رو نصب کردم و همیشه آپدیت می کنم.
مدتیه که سرعت لودینگ ویندوز به چیزی حدود ۵ دقیقه رسیده. از ابتدای لود ویندوز هم بیش‌تر از ۵۰ درصد رم سیستم اشغاله!
لطفا در مورد این اشکال ویندوز یا سیستم منو راهنمایی کنید
ممنون

EXXTREME
05-08-2011, 11:19
ویروسه احتمالا.
اسکن کن با یک انتی خفن.

jj4v4dd
05-08-2011, 12:08
ویروسه احتمالا.

آنتی وبروس من Norton Internet Security NetBook Edition نسخه ۲۰۱۱ که اون رو هم مرتب آپدیت می‌کنم و تا جایی که می‌دونم قدرت و امنیت بالایی داره!

Dariushtanha
05-08-2011, 13:00
در Run تایپ کن MSCONFIG
در پنچره باز شده به سربرگ startup برو و تیک برنامه‌های غیرضروری(که لازم نیست همون ابتدای لود شدن ویندوز اجرا بشن)را بردار.
Apply و Ok کن و ری‌استارت.بعد نتیجه را با قبل مقایسه کن.موفق باشی

jafarian
05-08-2011, 13:41
سیستم به وسیله یک برنامه رجیستری مثل Vit Registry Fix اسکن کنید بعد ارورهای رجیستری بگیرین ازآخرسرم رجیستری رو optomize کنید درمرحله بعدم ازبرنامه ProcessExplorer استفاده کنید ببینید کدوم برنامه ازهمه بیشتر رم شما رو اشغال کرده درضمن درایو C روحتما یک دیفرگ کنید:20:

تاپیک ProcessExplorer

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

لینک دانلود Vit Registry Fix

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

jj4v4dd
05-08-2011, 14:31
از لطف همه ممنون
اما داریوش عزیز با msconfig قبلا برنامه های غیر ضروری رو از استارت آپ حذف کردم تغییری ندیدم.
پیشنهاد های آقای جعفریان رو امتحان کردم: رجیستری بی اندازه ارور داشت که فیکس نشدن چون نسخه برنامه رو نتونستم از ترایال در بیارم و فایل key اجرا نشد! بیشترین مقدار اشغالی رم مربوط به فایرفاکس و کرومی هست که موقته و بعد یا قبل از باز کردن یا بستنشون تغییر چندانی تو فضای اشغال شده در رم ایجاد نمیشه!
سپاس

jafarian
05-08-2011, 15:03
اول ازهمه درایو C خودتون به وسیله یک برنامه دیفرگ مثل Defraggler دیفرگ کنید واسه رجیسترکردن اون برنامه هم طبق عکس پایین روی اون گزینه که با فلش مشخص شده کلیک کنید بعدش مسیر فایل کی بدین تمومه وقتی که خطاهای رجیستری رو گرفتین یک optomize هم کنید رجیستری رو کابل هارد بعلاوه جای کابل هارد روی مادربورد چنج کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]