PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نداشتن تصویر. پاک شدن BioS

xfaild
04-08-2011, 09:52
با سلام
چند روز پیش سیستمم قفل کرد مجبور شدم از روی کیس رسیت کنم. موقع بوت شدن مادربرد یه چند تا پیغام ظاهر شد که یکیش نوشته بود:
Bios Recovery Removed
مادربردم گیگابایت هست. با برداشتن باطری و زدن جامپر CLR_CMOS هم درست نشد و الان تصویر نمیاد.
1- خودم نمیتونم مادربرد رو فلش کنم؟
2- بیرون جطوری فلش میکنن؟ یعنی یه کیتی روی قسمت اسلات PCI میذارن یا با کابل RS232 فلش میکنن؟
تمام قطعاتم رو با سیستم دیگرم تست کردم همگی سالم بودن. کلید پاور روکه میزنم صدای بوق نمیاد و فن cpu کار میکنه ولی هیچ تصویری نمیاد.
ممنون میشم منو راهنمایی کنین

Rainbow
04-08-2011, 09:59
مادر برد رو به خود شرکت آواژنگ بدید که نماینده GIGABYTE هستن . به احتمال زیاد چیپ بایوس آسیب دیده که بطور معمول چیپ قبلی از روی مادربرد برداشته میشه و یک چیپ بایوس جدید جایگزین میشه

xfaild
04-08-2011, 10:06
ممنون. عصر برم پیششون ببینم چی میگن. خیلی لطف کردین.

EXTREME
04-08-2011, 10:38
اگه میخوان دوباره برنامه ریزی بشه باید آی سی بایوس رو بزارین رو پروگرمر و دوباره برنامه ریزیش بکنن

mehran gorji
04-08-2011, 23:47
خودم نمیتونم مادربرد رو فلش کنم؟
در صورتی که میتوانستی وارد setup بشی از qflash امکان پذیر بود.

2- بیرون جطوری فلش میکنن؟
بایوسو در میارن تو پروگرامر میزارن و با نرم افزار رایتش میکنن.

عنی یه کیتی روی قسمت اسلات PCI میذارن یا با کابل RS232 فلش میکنن؟
پروگرامر 2 حالت داره.
اگه مین گارنتی داشته باشه برای در اوردن بایوس باید حرارت ببینه.{یه راه حل دیگه هست}
کابل rs232 را از روی پروگرامر میکشن روی مین و رایت میکنن.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 747363.jpg

saghezi
05-08-2011, 04:50
سلام
می خواستم بایوس مادربرد را آپدیت کنم که مشکل پیدا کرد حلا وقتی سیستم روشن میشه هیچی نمیاره چه کار کنم
اگر کسی می دونه کمک کنه ممنون میشم
مادر برد َasus
مدلp4bgl-mx

EXTREME
05-08-2011, 07:12
یا فایل بایوس رو اشتباهی گرفتین یا اینکه حین آپدیت سیستم خاموش شده یا اتفاق دیگه ای افتاده
ببرید بیرون بایوس رو با پروگرمر درست کنن براتون

ali900953001
30-12-2018, 23:13
سلام منم همین مشکل رو دارم داشتم اپدیت میکردم سیستم خاموش شد و دیگه تصویر نمیده هزینه پروگرمر چقد میشه که بایوس رو دوباره بنویسن روش؟