PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید cpu

djnima
03-08-2011, 13:15
سلام

من تقریبا قطعاتم رو انتخاب کردم
ولی سی پی یو بین intel corei3 & corei5
شک دارم کدومو بگیرم که با گرافیک GTX 460 هم مچ باشه وهم
مقرون به صرفه تر فقط برای گیم:8:

ممنون میشم اگه راهنماییم کنین:11:

Ultra_Black
03-08-2011, 14:16
سلام
بی زحمت قطعاتی که انتخاب کردید رو ذکر کنید ...
و همچنین کاربرد و حداکثر بودجه برای پردازنده؟

djnima
03-08-2011, 15:17
[QUOTE=Ultra_Black;6320470]سلام
بی زحمت قطعاتی که انتخاب کردید رو ذکر کنید ...
و همچنین کاربرد و حداکثر بودجه برای پردازنده؟[/ QUOTE]

کاربرد گیم

قیمت هم هر چی قیمت i5 یا i3 باشه مشکلی نیست

'گرافیک gtx 460

رم 4gig dual ولی بازم نیمدونم این مدل به درد گیم میخوره یا نه؟

Ultra_Black
03-08-2011, 15:26
مادربرد چی هست؟
یعنی محدودیت بودجه ندارین؟!(پردازنده با این مشخصات از 140 هست تا 260!)

djnima
03-08-2011, 15:29
مادربرد چی هست؟
یعنی محدودیت بودجه ندارین؟!(پردازنده با این مشخصات از 140 هست تا 260!)

مادر برد هم هر چی که این قطعات رو ساپورت کنه بر میدارم

از شما دوست عزیز خواهش میکنم یه بار دیگه پست اولم رو بخونید:20:

بازم ازتون ممنونم:11:

djnima
03-08-2011, 17:27
سلام

من تقریبا قطعاتم رو انتخاب کردم
ولی سی پی یو بین intel corei3 & corei5
شک دارم کدومو بگیرم که با گرافیک GTX 460 هم مچ باشه وهم
مقرون به صرفه تر فقط برای گیم:8:

ممنون میشم اگه راهنماییم کنین:11:

کسی نبود ؟؟؟:41:

iceweek
03-08-2011, 18:07
شما درست نگفتید چی به چیه که کامل راهنمایی بشید ولی اگر فقط میخواین بدونین بین این دو کدوم را باید بگیرین باید بگم i5 2500 بهترین پردازنده از نظر قیمت و پرفورمنس هست.که اگر اورکلاک هم میخواین بکنین i5 2500k
i3 دو هسته ای هست

ali1323
03-08-2011, 22:06
به زبان ساده اینکه چون این مدل از CPU ها داخل خودش گرافیک داره هر چی بالاتر بگیری هنگامی که با گرافیک خودت مشترک بشه خاصیتهای گرافیکی سیستمت را بالاتر می بره. مثلا در CI5 2500 گرافیک 2000HD و در 2500K از گرافیک 3000HD استفاده شده
برای این منظور بهتره از مقدار مناسبی از RAM استفاده کنید

PC_Expert
03-08-2011, 22:20
به زبان ساده اینکه چون این مدل از CPU ها داخل خودش گرافیک داره هر چی بالاتر بگیری هنگامی که با گرافیک خودت مشترک بشه خاصیتهای گرافیکی سیستمت را بالاتر می بره. مثلا در CI5 2500 گرافیک 2000HD و در 2500K از گرافیک 3000HD استفاده شده
برای این منظور بهتره از مقدار مناسبی از RAM استفاده کنید

منظور شما رو از قسمتی که با رنگ قرمز مشخص کردم نفهمیدم.

ali1323
04-08-2011, 06:59
منظور اینه که این دو گرافیک در مواقع لزوم با هم استفاده می شند
ساده بگم برای کارهای معمولی و روزانه که نیاز به گرافیک بالایی نیست از گرافیک مجتمع در سی پی یو استفاده میشه و گرافیک غیر آنبرد فقط وظیفه خارج کردن تصویر را انجام میده
اما وقتی به حداکثر گرافیک سیستم نیاز باشه این دو گرافیک در حکم یک گرافیک عمل می کنه و خاصیت هر دو به اشتراک گذاشته میشه و یک گرافیک واحد و قوی تشکیل می دهند

Ultra_Black
04-08-2011, 08:20
اما وقتی به حداکثر گرافیک سیستم نیاز باشه این دو گرافیک در حکم یک گرافیک عمل می کنه و خاصیت هر دو به اشتراک گذاشته میشه و یک گرافیک واحد و قوی تشکیل می دهند

نه دوست من!
فقط قسمت اول پستتون درسته و دو تا گرافیک با هم ترکیب نمیشن و نمیتونن هم بشن چون از دو نوع کاملا متفاوت هستند...!

EXTREME
04-08-2011, 08:32
منظور اینه که این دو گرافیک در مواقع لزوم با هم استفاده می شند
ساده بگم برای کارهای معمولی و روزانه که نیاز به گرافیک بالایی نیست از گرافیک مجتمع در سی پی یو استفاده میشه و گرافیک غیر آنبرد فقط وظیفه خارج کردن تصویر را انجام میده
دو گرافیک با هم نمیتونن ترکیسب بشن و به صورت جدا کار میکنن اگه اینطور بود دیگه چیپ سری h معنایی نداره
همه میرفتن سری p میگرفتن و از گرافیک مجتمع هم استفاده میکردند

iceweek
04-08-2011, 08:44
در تکمیل حرفهای دوستان.
این تکنولوژی که Virtu نام داره در چیپست z68 ازش استفاده شده و نه تنها با عث افزایش فریم ریت در بازی ها نمیشه بلکه اقلب سبب افت فریم ریت در حد خیلی کمی میشه.و مهمترین مزیتش کاهش مصرف برق هست

PC_Expert
04-08-2011, 09:07
در تکمیل حرفهای دوستان.
این تکنولوژی که Virtu نام داره در چیپست z68 ازش استفاده شده و نه تنها با عث افزایش فریم ریت در بازی ها نمیشه بلکه اقلب سبب افت فریم ریت در حد خیلی کمی میشه.و مهمترین مزیتش کاهش مصرف برق هست

امیدوارم این تکنولوژی مثل لپتاپ هایی نباشه که هم گرافیک مجتمع دارند و هم گرافیک مجزا . چرا که مشکلات عدیده ای از جمله فعال نشدن گرافیک مجزا در بسیاری از بازیها و نیاز به شناساندن بازی به گرافیک دارند که در بسیاری موارد شناساندن هم کاری از پیش نمیبره.

Ultra_Black
04-08-2011, 09:25
امیدوارم این تکنولوژی مثل لپتاپ هایی نباشه که هم گرافیک مجتمع دارند و هم گرافیک مجزا . چرا که مشکلات عدیده ای از جمله فعال نشدن گرافیک مجزا در بسیاری از بازیها و نیاز به شناساندن بازی به گرافیک دارند که در بسیاری موارد شناساندن هم کاری از پیش نمیبره.
لپ تاپ من اینطوریه ولی به صورت دستی بین کارت گرافیکها سویچ میکنم و مشکلی هم ندارم...

PC_Expert
04-08-2011, 10:14
لپ تاپ من اینطوریه ولی به صورت دستی بین کارت گرافیکها سویچ میکنم و مشکلی هم ندارم...

همیشه اینطوری نیست اما موارد اینطوری زیاد دیدم.

Y & M
04-08-2011, 10:31
دوستان من يه خورده گيج شدم و چند تا سوال برام پيش اومد

1.cpu 2500K روي خوش گرافيك مجتمع داره ؟

2.كدام cpuها داراي گرافيك مجتمع روي خودشون هستند ؟

3.آيا cpuهاي AMD هم اين تكنولوژي را دارند؟ اگر دارند كدام مدلها؟

4.مادربورد هايي كه از چيپ سري p استفاده ميكنند ميتوانند از اين قابليت استفاده كنند ياسري H يا سري Z ?

(چون تا جايي كه من شنيدم چيپهاي سري P براي over clock وسري H داراي قابليتهاي گرافيكي و سري Z كه جديدا اومده

تركيبي از سري P و H هستند)

به نظر اساتيد آيا اين مطلب درسته يا نه؟

5.و مادربوردهاي سري X اينجا چه كاره هست؟

بازهم شرمنده اگه طولاني شد

Ultra_Black
04-08-2011, 10:41

بله

اکثر پردازنده های سندی بریج این قابلیت رو دارن

خیر

4.مادربورد هايي كه از چيپ سري p استفاده ميكنند ميتوانند از اين قابليت استفاده كنند ياسري H يا سري Z ?
سری H و Z

بله

اگه منظورتون X58 هست واسه نسل قبلتر از سندی بریج هست

EXTREME
04-08-2011, 10:43
دوستان من يه خورده گيج شدم و چند تا سوال برام پيش اومد

(چون تا جايي كه من شنيدم چيپهاي سري P براي over clock وسري H داراي قابليتهاي گرافيكي و سري Z كه جديدا اومده

تركيبي از سري P و H هستند)

بازهم شرمنده اگه طولاني شد
همه ی سی پی یو های سندی بریج دارای گرافیک مجتمع هستند
بله سی پی یو های amd سری fusion گرافیک مجتمع داره که directx11 رو هم ساپورت میکنه
مین های سری p از قابلیت گرافیک مجتمع نمیتونن استفاده کنن چون خروجی تصویری ندارن
سری h میتونن
سری z ترکیب p و h هست
در سری Z میتونین بین گرافیک مجتمع و گرافیک غیر آنبورد سوئیچ کنید با نرم افزار virtu البته مینتون باید این نرم افزار رو پشتیبانی کنه

Y & M
04-08-2011, 11:03
ميشه لطف كنيد و اين قضييه Hybrid را هم كه روي بعضي مادربوردها قيد شده برام باز كنيد

اين تكنولوژي چه كاري انجام ميده؟

iceweek
04-08-2011, 11:42
اضافه کنم گرافیک مجتمع amd خیلی قویتر از اینتل هست.

EXTREME
04-08-2011, 11:44
روی بعضی مین های با پلتفرم amd این تکنولوژی هست
که گرافیک آنبورد رو با گرافیک غیر آنبورد میشه کراس هیبرید کرد
که هم گرافیک باید این قابلیت رو داشته باشه هم مین
که بین دو گرافیک سوئیچ کرد
لپ تاب های قبل از معماری سندی بریج معماری nehalem در سری arrand dale این قابلیت رو داشتند

iceweek
04-08-2011, 11:45
ميشه لطف كنيد و اين قضييه Hybrid را هم كه روي بعضي مادربوردها قيد شده برام باز كنيد

اين تكنولوژي چه كاري انجام ميده؟

اگر منظورتون Hybrid CrossFire هست ،استفاده همزمان گرافیک انبرد با کارت گرافیک هست

PC_Expert
04-08-2011, 12:29
اضافه کنم گرافیک مجتمع amd خیلی قویتر از اینتل هست.

در تایید فرمایش شما، در پردازنده های سری A شرکت AMD که با فناوری Fusion ساخته شدند و به زودی وارد بازار ایران خواهند شد گرافیک 6550 مجتمع شده که فراتر از گرافیک آنبرد های امروزی است و پاسخگوی نیازهای گرافیکی متوسط خواهد بود.

Y & M
04-08-2011, 12:47
دوست عزيز استاد mehrdad mm فرمودند که ( گرافیک آنبورد رو با گرافیک غیر آنبورد میشه کراس هیبرید کرد )

منظور از گرافيك آنبرد همان گرافيك مجتمع روي cpu هست ديگه ! درسته؟

چون قبلا گرافيكهاي آنبرد روي خود مادربورد قرار داشتند

PC_Expert
04-08-2011, 12:52
دوست عزيز استاد mehrdad mm فرمودند که ( گرافیک آنبورد رو با گرافیک غیر آنبورد میشه کراس هیبرید کرد )

خیر
این امکان در بعضی مدل های amd هست.
در مدل های آینده amd هم که تو پست قبل عرض کردم هم امکان کراسفایر با گرافیک مجتمع وجود داره.
اما ربطی به گرافیک مجتمع اینتل نداره و برای گرافیک مجتمع اینتل چنین کاری رو نمیشه کرد.

Y & M
04-08-2011, 14:28
OK كاملا گرفتم چي شد

پس نتيجه ميگيريم در cpuهاي اينتل كه با معماري سندي بريج ساخته ميشوند اگر از مادربوردهاي سزي H يا Z استفاده كنيم
ميتوانيم ( يا از گرافيك مجتمع روي cpu استفاده كنيم يا از كارت گرافيك ) و از هر دو بصورت دو موتوره نميتوان استفاده كرد

ولي در پلتفرم AMD گرافيك مجتمع روي مادربورد را با تكنولوژي HYBRID با كارت گرافيكي كه آن هم اين قابليت را دارا باشد
ميتوان تركيب كرد و از هر دو گرافيك بصورت دو موتوره استفاده كرد

اگر درست نتيجه گرفته باشم پس با بستن سيستمي بر مبناي پلتفورم AMD كه مادربورد آن قابليت HYBRID را داشته باشد
هم در قيمت تمام شده صرفه جويي كرده ايم و هم از قابليت گرافيكي بيشتري بهره ميبريم

چون گرافيك مجتمع روي CPUهاي اينتل به تنهايي كارايي زيادي نداره و همينطور گرافيك مجتمع روي مادربوردهاي AMD
ولي زماني كه اين گرافيكهاي مجتمع بتوانند با گرافيك اصلي سيستم تركيب شوند نتيجه بهتري خواهيم گرفت و اين گرافيكها بلااستفاده نميمانند مگر اينكه بحث صرفه جويي در مصرف انرژي باشد كه اينجا برتري با اينتل است كه ميتواند بين گرافيكها سوييچ كند

Erfan.
04-08-2011, 17:16
البته فکر نمیکنم در کل Hybrid Crossfire برای کاربران حرفه ای مهم باشه... فقط برای رده پایینی GPU ها مهمه...

EXXTREME
04-08-2011, 19:26
البته فکر نمیکنم در کل Hybrid Crossfire برای کاربران حرفه ای مهم باشه... فقط برای رده پایینی GPU ها مهمه...
کاربرای حرفه ای(گیمرها) که گرافیک انبرد نمیگرن:31:

EXTREME
05-08-2011, 07:21

این قابلیت تازه تو چیپ z68 اومده که عملکردی مشابه کراس هیبرید داره

OK كاملا گرفتم چي شد

پس نتيجه ميگيريم در cpuهاي اينتل كه با معماري سندي بريج ساخته ميشوند اگر از مادربوردهاي سزي H يا Z استفاده كنيم
ميتوانيم ( يا از گرافيك مجتمع روي cpu استفاده كنيم يا از كارت گرافيك ) و از هر دو بصورت دو موتوره نميتوان استفاده كرد

ولي در پلتفرم AMD گرافيك مجتمع روي مادربورد را با تكنولوژي HYBRID با كارت گرافيكي كه آن هم اين قابليت را دارا باشد
ميتوان تركيب كرد و از هر دو گرافيك بصورت دو موتوره استفاده كرد

اگر درست نتيجه گرفته باشم پس با بستن سيستمي بر مبناي پلتفورم AMD كه مادربورد آن قابليت HYBRID را داشته باشد
هم در قيمت تمام شده صرفه جويي كرده ايم و هم از قابليت گرافيكي بيشتري بهره ميبريم

چون گرافيك مجتمع روي CPUهاي اينتل به تنهايي كارايي زيادي نداره و همينطور گرافيك مجتمع روي مادربوردهاي AMD
ولي زماني كه اين گرافيكهاي مجتمع بتوانند با گرافيك اصلي سيستم تركيب شوند نتيجه بهتري خواهيم گرفت و اين گرافيكها بلااستفاده نميمانند مگر اينكه بحث صرفه جويي در مصرف انرژي باشد كه اينجا برتري با اينتل است كه ميتواند بين گرافيكها سوييچ كند
در سری h امکان سوئیچ کردن بین دو گرافیک نیست و اگه همزمان دو گرافیک مجتمع و غیر انبرد رو درایورشو نصب کنید بلو اسکرین میاد
و هر دفعه یک گرافیک باید فعال باشه
ولی در سری z 68 اینطور نیست
گرافیک مجتمع سندی بریج 2 برابر نسل قبلی خود قدرت داره و برای پردازش فیلم های فول اچ دی هم مشکلی نداره و برای تدوین و ویرایش فیلم ها و کدینگ کردن اونها عالیه برای بازی هم رقیب گرافیک های سطح متوسط بازار هست

shermanpop
09-08-2011, 19:31
دو گرافیک با هم نمیتونن ترکیسب بشن و به صورت جدا کار میکنن اگه اینطور بود دیگه چیپ سری h معنایی نداره
همه میرفتن سری p میگرفتن و از گرافیک مجتمع هم استفاده میکردند

دوست عزیز میشه یه توضیح مختصر درباری سری h و p بدید