PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک...رفتن رنگ قرمز مانیتور....یه کم فوری

madadnoki
02-08-2011, 19:31
سلام! یه مانیتور هست که رنگ قرمزش پریده.......الان رنگ تصویرش آبی و سبز تیره شده.....چه کار باید کرد....مدل مانیتور هم زیر نوشتم:

SAMSUNG
CRT
17830

اگه باید بدم برای تعمیر مشخص کنید
1)کجا بدم؟
2)قیمتش چقدر میشه؟
من از تهرانم.......لطفا آدرس تهران را بدهید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در ضمن من حتی کارت گرافیک رو بیرون آوردم و دوباره جا زدم.......و این که همه ی کابل ها سالم است.

mehran gorji
02-08-2011, 19:44
عزیزم مشکل اول از برد انتقال تصویر است.
قاع مردگی ای سی 7 پایه.
بهتر است به مانیتور ضربه بزنید ببینید تغییر رنگ دارد؟
محکم ضربه بزنید {نه انققدر که اسیب برساند.

مشکل دوم از کابل میباشد.

کابل از سر و ته تکان دهید ببینید تغییر رنگ دارد؟

مشکل اول هزینه اش 8 تومان است.
مشکل دوم هزینه اش 12 تومان.

Dark Shine
02-08-2011, 19:51
برای تفكیك ایراد باید وقتی مانیتور روشن است كابل سیگنال از كارت گرافیك جدا كنید .پیغام no signal ظاهر میشود اگر در این پیغام رنگ قرمز بود ایراد مربوط به كارت گرافیك یا كابل سیگنال میباشد.... اما اگر در این پیغام رنگ قرمز نبود ایراد مطمئنا از مانیتور است

madadnoki
02-08-2011, 19:59
عزیزم مشکل اول از برد انتقال تصویر است.
قاع مردگی ای سی 7 پایه.
بهتر است به مانیتور ضربه بزنید ببینید تغییر رنگ دارد؟
محکم ضربه بزنید {نه انققدر که اسیب برساند.

مشکل دوم از کابل میباشد.

کابل از سر و ته تکان دهید ببینید تغییر رنگ دارد؟

مشکل اول هزینه اش 8 تومان است.
مشکل دوم هزینه اش 12 تومان.دوست عزیز هیچ کدام از این کارها که گفتید اتفاق نیفتاد......یعنی نه با ضربه زدن و نه با تکان دادن کابل ، رنگ تصویر تغییر نکرد...

برای تفكیك ایراد باید وقتی مانیتور روشن است كابل سیگنال از كارت گرافیك جدا كنید .پیغام no signal ظاهر میشود اگر در این پیغام رنگ قرمز بود ایراد مربوط به كارت گرافیك یا كابل سیگنال میباشد.... اما اگر در این پیغام رنگ قرمز نبود ایراد مطمئنا از مانیتور است
کاری که گفتید انجام دادم........نوشته no signal نیامد ولی عکس سوکت مانیتور بود با یک علامت سوال........متاسفانه رنگ قرمزی وجود نداشت........یعنی مشکل از مانیتور هست؟؟؟
اشکال از کجاش میتونه باشه؟..........هزینه تعمیرش چقدر میشه؟......کجا باید بدم تعمیر بکنند؟
:10:

jafarian
02-08-2011, 22:23
اگرکابل ازپشت مانیتورکشیدین علامت nosignel اومد ایراد ازکابل درغیراینصورت ازلامپ تصویر مانیتورتون هست :20:

mehran gorji
02-08-2011, 22:28
دوست عزیز هیچ کدام از این کارها که گفتید اتفاق نیفتاد......یعنی نه با ضربه زدن و نه با تکان دادن کابل ، رنگ تصویر تغییر نکرد...از گرافیک اطمینان خاصل کنید.پ
طبق گفته دوستمان

اگرکابل ازپشت مانیتورکشیدین علامت nosignel اومد ایراد ازکابل درغیراینصورت ازلامپ تصویر مانیتورتون هستو .... که باید نزد تعمیرکار تست شود.
مشکلات مانیتورهای crt از 8 تومان است تا 25 تومان.
بیش از 25 هزینه ارزش ندارد.

EXTREME
03-08-2011, 07:01
این مشکل از لامپ تصویر نیست
من مدل مانیتورتون رو ندیدم و لی فکر کنم crt باشه
این مشکل یا از کابل دیتا هست یا اینکه برد rgb مانیتور ایراد داره
باید تقویت اولیه ی rgb و قطعات مابینش و تقویت نهایی رو چک کنید و لحیم سردی کاتد هم گرفته بشه
معمولا تقویت نهایی آی سیش لحیم سردی پیدا میکنه و تقویت اولیه آی سیش نیم سوز میشه

madadnoki
03-08-2011, 11:39
باید تقویت اولیه ی rgb و قطعات مابینش و تقویت نهایی رو چک کنید و لحیم سردی کاتد هم گرفته بشه
معمولا تقویت نهایی آی سیش لحیم سردی پیدا میکنه و تقویت اولیه آی سیش نیم سوز میشه

مدل مانیتور را بالا نوشته بودم:
SAMSUNG
CRT
17830
همونطور که گفتم کارت گرافیک رو بیرون آوردم و دوباره جازدم ولی مشکل حل نشد.
از کابل هم فکر نمیکنم باشه
mehrdad mm جان ! فکر میکنید هزینه تعمیرش چقدر بشه؟
الان یک مدل جدید crt چنده؟

madadnoki
03-08-2011, 11:41
مدل مانیتور را بالا نوشته بودم:
SAMSUNG
CRT
17830
همونطور که گفتم کارت گرافیک رو بیرون آوردم و دوباره جازدم ولی مشکل حل نشد.
mehrdad mm جان ! فکر میکنید هزینه تعمیرش چقدر بشه؟
الان یک مدل جدید crt چنده؟

mehran gorji
03-08-2011, 15:24
الان یک مدل جدید crt چنده؟ crt تو بازار نیست.
شاید یکی ته انبار داشته باشه بهتون بده. اون هم از نوع تاریخ گارانتی گذشته.
مانیتورهای crt از 35 تومن تا 55 تومن دسته دوم به فروش میرسد.

همونطور که گفتم کارت گرافیک رو بیرون آوردم و دوباره جازدم ولی مشکل حل نشد.بهتر است با یه کارت دیگه تست کنید

احتمال دارد کاملا قطع شده باشد که با تگان دادن تاثیرش رو نزاره

EXTREME
03-08-2011, 19:50
بله هموطنور که دوست خوبم مهران جان گفتن اول از سالم بودن کابل دیتا اطمینان پیدا کنید بعد برید سراغ برد rgb
اگه کایل دیتا سالم بود تعمیر مربوط به برد rgb میشه فکر کنم حدود 20 الی 25 تومن بشه