PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید مانیتور

mojitak08
02-08-2011, 17:20
با سلام دوستان
الان از یک مانیتور CRT استفاده می کنم.قراره یک مانیتور اسوس بگیرم . در ضمن من با برنامه افترافکت کار میکنم و میخواستم بدونم چه مانیتوری با چه اندازه ای برای من مناسب است.کنتراستش هم برای من مهم است .

jonerex
02-08-2011, 19:28
سلام مشخصات سیستم و بودجه

mojitak08
04-08-2011, 07:37
Main :Giga-Ga-Ma785g-ud3h
Cpu:Am3 -Phenom2 X3 720
Ram :4 gig Bus 1066
Graphic :unboard ati 4200 -512 - Cash 1.5
بودجه هم 200 تا 250

jonerex
04-08-2011, 16:54
گرافیک ضعیفه و رزولیشن بالا جواب نمیده مگر بودجه 300 بشه یک مانیتور با کارت گرافیک اضافه کنید باور سیستم چی هست؟

EXXTREME
04-08-2011, 19:36
گرافیک ضعیفه و رزولیشن بالا جواب نمیده مگر بودجه 300 بشه یک مانیتور با کارت گرافیک اضافه کنید باور سیستم چی هست؟
میشه بیشتر توضیح بدین؟
ایشون نمیخوان بازی کنن و برای ویندوز هم هر گرافیکی جواب میده.

esi222
05-08-2011, 10:34
با سلام دوستان
الان از یک مانیتور CRT استفاده می کنم.قراره یک مانیتور اسوس بگیرم . در ضمن من با برنامه افترافکت کار میکنم و میخواستم بدونم چه مانیتوری با چه اندازه ای برای من مناسب است.کنتراستش هم برای من مهم است .

سلام
شما که با افتر کار میکنی مانیتورت هرچقدر بزرگتر باشه کار کردن باهاش لذت بخش تر میشه.چون خودم تجربه کردم.
مخصوصا تو کارای ادیت فیلم که مانیتور بزرگتر یه نعمته:31:
حداقل 22 اینچ بخر.
من خودم سامسونگ 22500 دارم که با پریمیر و ادیوس زیاد کار میکنم.
کاملا ازش راضیم.

mojitak08
06-08-2011, 12:38
پس 22 فعلا خوبه بعد اونوقت فول اچ دی باشه .رزلوشن 1080*1920 باشه ؟

sourena
06-08-2011, 12:47
با این کارت گرافیم ، چه جوری از افکتها استفاده میکنی؟

منم خودم مونتاژ کارم ...

معقولانه ترین کار اینه که یه مارت گرافیک بخری ... با یه مانیتور حداقل 23 اینچ! 22 اینچ کار کردن سخته باهاش ! (تجربه یکساله من)

esi222
06-08-2011, 13:08
22 اینچ کار کردن سخته باهاش ! (تجربه یکساله من)

من این تیکه رو متوجه نشدم که منظورتون چیه که کار کردن با 22 اینچ سخته!
چجوری یعنی سخته!؟

jonerex
06-08-2011, 17:08
میشه بیشتر توضیح بدین؟
ایشون نمیخوان بازی کنن و برای ویندوز هم هر گرافیکی جواب میده.

یعنی هر چی مانیتور بزرگتر باشه یا رزولیشن بالا بره باید کارت گرافیک قویتر باشه

EXXTREME
06-08-2011, 19:01
یعنی هر چی مانیتور بزرگتر باشه یا رزولیشن بالا بره باید کارت گرافیک قویتر باشه
بله درسته ولی شما میگی 4200 واسش کمه که این حرف خنده داره.
برای بازی کمه ولی برای کار با نرم افزار و desktop زیاد هم هست.

jonerex
06-08-2011, 21:45
بله درسته ولی شما میگی 4200 واسش کمه که این حرف خنده داره.
برای بازی کمه ولی برای کار با نرم افزار و desktop زیاد هم هست.

مگر شما با این گرافیک با مانیتور 22 اینچ به بالا که فول HD باشه با این نرم افزارها میتونید کار کنید!!!:13: میدونید این نرم افزار ها چقدر قدرت میخواد اگر مانیتور ایشون CRT نبود تا حالا به مشکلات زیادی خورده بودن همین الان هم فکر کنم خیلی وقت باید بزار ن تا یک کار تمام بشه

EXXTREME
06-08-2011, 23:05
مگر شما با این گرافیک با مانیتور 22 اینچ به بالا که فول HD باشه با این نرم افزارها میتونید کار کنید!!!:13: میدونید این نرم افزار ها چقدر قدرت میخواد اگر مانیتور ایشون CRT نبود تا حالا به مشکلات زیادی خورده بودن همین الان هم فکر کنم خیلی وقت باید بزار ن تا یک کار تمام بشه
دوست عزیز کی گفته برای کار با نرم افزارهای تدوین و افترافکت نیاز به گرافیک جدا هست؟
با انبرد کاملا کار راه میوفته.
شما فکر کردین این نرم افزار مثله بازیه که هر چقدر اینچ بالا بره باید گرافیک هم قویتر باشه:31:

jonerex
06-08-2011, 23:27
دوست عزیز کی گفته برای کار با نرم افزارهای تدوین و افترافکت نیاز به گرافیک جدا هست؟
با انبرد کاملا کار راه میوفته.
شما فکر کردین این نرم افزار مثله بازیه که هر چقدر اینچ بالا بره باید گرافیک هم قویتر باشه:31:

هر چی رزولیشن بالاتر باشه برای هر کاری باید کارت گرافیک قویتر باشه اینکه نشون میده به کنار ولی اینکه هم رندر بگیره هم نشون بده اگرم ویندوز XP باشه و ورژن قدیمی برنامه ها کار کنه بازم کم میاره موقعه استفاده از این برنامه ها بیشتر ظرفیت CPU RAM وکارت گرافیک استفاده میشه مثل نشون دادن نیست استفاده نشه کارت گرافیک بازی و تدوین کاملا با هم فرق میکنن در تدوین کارت گرافیک با هسته های زیاد و قدرت کم هسته ها سرعت بیشتر میشه و در بازی برعکس هسته کم ولی هسته با قدرت زیاد

EXXTREME
07-08-2011, 11:09
هر چی رزولیشن بالاتر باشه برای هر کاری باید کارت گرافیک قویتر باشه اینکه نشون میده به کنار
این صحبت شما بصورت کلی درسته ولی نه به این اندازه.برای برنامه و... به جز بازی و رندر و 3dو اینها 4200 با بقیه گرافیکها فرقی نداره.البته برای برنامه ها هم همین 4200 کافیه حتی رندر ولی خب دیگه:31:
اینو که متوجه هستین:31:

ولی اینکه هم رندر بگیره هم نشون بده اگرم ویندوز XP باشه و ورژن قدیمی برنامه ها کار کنه بازم کم میاره موقعه استفاده از این برنامه ها بیشتر ظرفیت CPU RAM وکارت گرافیک استفاده میشه مثل نشون دادن نیست استفاده نشه کارت گرافیک بازی و تدوین کاملا با هم فرق میکنن در تدوین کارت گرافیک با هسته های زیاد و قدرت کم هسته ها سرعت بیشتر میشه و در بازی برعکس هسته کم ولی هسته با قدرت زیاد

از این صحبتتون که برای تدوین گرافیک لازمه یک منبع به من معرفی کنین.ممنون میشم.

jonerex
07-08-2011, 17:59
این صحبت شما بصورت کلی درسته ولی نه به این اندازه.برای برنامه و... به جز بازی و رندر و 3dو اینها 4200 با بقیه گرافیکها فرقی نداره.البته برای برنامه ها هم همین 4200 کافیه حتی رندر ولی خب دیگه:31:
اینو که متوجه هستین:31:

از این صحبتتون که برای تدوین گرافیک لازمه یک منبع به من معرفی کنین.ممنون میشم.

4200 که هیچی بهترین کارت گرافیک هم برای این برنامه ها کمه برای این برنامه ها کارت های دیگه ساخته شده
که کوادرو وFirePro FireGL هست که اختلاف خیلی زیادی در این برنامه ها با کارت گرافیک معمولی داره بله با 4200 چند ساعت یک کار انجام میشه با کوادرو چند دقیقه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXXTREME
07-08-2011, 20:25
4200 که هیچی بهترین کارت گرافیک هم برای این برنامه ها کمه برای این برنامه ها کارت های دیگه ساخته شده
که کوادرو وFirePro FireGL هست که اختلاف خیلی زیادی در این برنامه ها با کارت گرافیک معمولی داره بله با 4200 چند ساعت یک کار انجام میشه با کوادرو چند دقیقه

بله ممنون.
لینکشم بزارین.
درسته تاثیر داره ولی بحثه اصلیمون سره این بود که شما میگین برای رزلوشن بالا 4200 کمه که این حرف از پایه غلطه.
پست شما:

این یعنی اینکه 4200 بزارین desktop بالا نمیاد.
درسته اگر گرافیک به کودا تجهیز باشه میتونه از طریق DC ,و gpgpu تاثیر بزاره ولی اینطور نیست که گرافیک ضعیف باشه نشه کاری انجام داد.

jonerex
07-08-2011, 20:38
بله ممنون.
لینکشم بزارین.
درسته تاثیر داره ولی بحثه اصلیمون سره این بود که شما میگین برای رزلوشن بالا 4200 کمه که این حرف از پایه غلطه.
پست شما:

این یعنی اینکه 4200 بزارین desktop بالا نمیاد.
درسته اگر گرافیک به کودا تجهیز باشه میتونه از طریق DC ,و gpgpu تاثیر بزاره ولی اینطور نیست که گرافیک ضعیف باشه نشه کاری انجام داد.

بله کم میاره نه نمیگم desktop بالا نمیاد گفتم(گرافیک ضعیفه و رزولیشن بالا جواب نمیده) چون تجربه شو دارم وقتی بلاگین میزاره و یک افکت انتخاب میکنه وفتی شروع به کار میکنه چون این سیستم ضعیف هست و از تمام توان CPU RAM و کارت گرافیک استفاده میکنه احتمالا زیاد قفل میکنه یا بعد چند ساعت رد میشه یا باید ریست بشه توجه کنید این نرم افزارها از بازی ها هم سنگین تره در افکت گذاری این سیستم کم میاره تازه از هم توان هم باید استفاده کنه و زور بزنه و ورژن قدیمی و منسوخ هم باید استفاده بشه

m_s_r_08
07-08-2011, 22:29
بله کم میاره نه نمیگم desktop بالا نمیاد گفتم(گرافیک ضعیفه و رزولیشن بالا جواب نمیده) چون تجربه شو دارم وقتی بلاگین میزاره و یک افکت انتخاب میکنه وفتی شروع به کار میکنه چون این سیستم ضعیف هست و از تمام توان CPU RAM و کارت گرافیک استفاده میکنه احتمالا زیاد قفل میکنه یا بعد چند ساعت رد میشه یا باید ریست بشه توجه کنید این نرم افزارها از بازی ها هم سنگین تره در افکت گذاری این سیستم کم میاره تازه از هم توان هم باید استفاده کنه و زور بزنه و ورژن قدیمی و منسوخ هم باید استفاده بشه
داداش بیخیال این دوستمون بشو ..................

a.akhtarirad
07-08-2011, 23:17
سلام

شرمنده میدونم اینجا جاش نیست ولی یه سوال دارم نمیدونم کجا بپرسم
چطوری میشه یه عکس به پستم اضافه کنم.

مرسی

esi222
08-08-2011, 19:17
سلام

شرمنده میدونم اینجا جاش نیست ولی یه سوال دارم نمیدونم کجا بپرسم
چطوری میشه یه عکس به پستم اضافه کنم.

مرسی

سلام
پیام بازرگانی اومدی دوست عزیز :31:
ولی واسه خاتمه دادن به بحث خوب اومدی،اشکال نداره :10:
میری تو قسمت تنظیمات کاربر،بعدش از سمت راست ویرایش آواتار رو میزنی ...
:11:

mojitak08
26-08-2011, 11:12
آقا بحثتون زیبا بود.من خودمم تا الان فهمیده ام که گرافیک نمیخواد خیلی بالا باشه حالا نمیدونم شاید اگه بخوای مانیتور خوب بگیری شاید هم گرافیک باید بالا بره.حالا من به بودجه ام اضافه شده تا 300 .بعدش هم عصر ارتباط یه جا از این مانیتورهای اسوس مدل VS تبلیغ کرده است.من فکر کنم مدلهای خوبیه که کنتراست بالایی هم داره 1 به 50000000
نظر شما چیه ؟

Soroush-S
26-08-2011, 12:09
دوستان یعنی من اگه بخوام یه مانیتور 22 بگیرم که رزولوشن 1050×1680 ساپورت میکنه ، گرافیک 128mb سیستمم واسش کمه؟