PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تغییر خودکار کیبورد به انگلیسی

mohamadmjk
30-07-2011, 13:28
سلام
من داخل دلفی 7 زبان برنامه مو عوض می کردم مشکلی هم نداشت.
الان به دلایلی از دلفی 2010 یا xe باید استفاده کنم.
مشکلم اینه که زبان برنامه فارسی می شه ولی توی تایپ کردن اتوماتیک انگلیسی میشه.
کدهای مختلفی رو امتحان کردم حتی بعضی وقتا سیستم روی FA هست ولی بازم انگلیسی مینویسه.
روی سیستم های مختلف با ویندوزهای مختلف تست کردم فایده نداشت.
اگه میشه راهنمایی کنید.
با تشکر

mohamadmjk
02-08-2011, 22:41
دوستان نمیخواند کمک کنند؟

loo30fer
03-08-2011, 00:47
دوست من تو رویداد OnEnter ادیت یا شی که استفاده میکنید این تابع رو بنویسید فکر میکنم مشکل باید رفع بشه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mohamadmjk
13-08-2011, 11:50
دوست من تو رویداد OnEnter ادیت یا شی که استفاده میکنید این تابع رو بنویسید فکر میکنم مشکل باید رفع بشه.

با تشکر از شما
همونطور که گفتم مشکل فارسی نوشتن نیست اینه که زبان برنامه دوباره انگلیسی میشه مخصوصا وقتی که focuss از رو فرم برداشته بشه و دوباره برگرده. که البته تو دلفی 7و6 این مشکل نبود. درضمن اگه دقت کرده باشید تو دلفی 2010 یا xe وقتی کی بورد فارسی میشه برنامه به طور قابل ملاحظه ای کند میشه.

Emdad2001
22-08-2011, 13:57
سلام، من با دلفی 2010 کار میکنم مشکل شما را نداشتم من برای فارسی کردن کیبرد از این دو روش اشتفاده میکنم

1-برای اینکه همه برنامه فارسی شود باید کد پایین رو تو قسمت Project-->View Source بعد از Application.Initialize بنویسید

تو این کد یک مشکلی وجود دارد اونم در ویندوز سون گردش بین فیلد ها کند میشود اما تو ایکس پی هیچ مشکلی ندارد اما روش دوم

2-در این روش زبان برنامه پیش فرض انگلیسی هست در قسمت on create فرم کد پایین رو بنویسید، کاربر همینکه فرم را باز کند
فرم به صورت خودکار فارسی می شود حتی میتوانید در قسمت on change فیلد هم بنویسید که در موقه تایپ فارسی شود

و اما مشکل من که خیلی هم مسخره هستش اگر کسی تجربه ای داره کمکم کند
من درحال برنامه نویسی بودم اما نمیدنم کدوم کلید را زدم که کلید های کیبرد تغییر کرد یعنی وقتی من قبلا inter میزدم میرفت سره خط و وقتی Space میزدم فاصله می افتاد اما حالا تغییر کرده مثلا بجای فاصله متن را پاک میکند
با تشکر.

sam_1
24-08-2011, 14:03
مشكل پست شماره ي يك براي من هم پيش اومده ، كسي ميتونه كمك كنه و جواب بده ؟

sam_1
25-08-2011, 11:59
ببخشید ، پست شماره 5رو انجام دادم حل شد ، اگه میشه این دو پست رو پاک کنید

hp1361
25-08-2011, 21:10
سلام، من با دلفی 2010 کار میکنم مشکل شما را نداشتم من برای فارسی کردن کیبرد از این دو روش اشتفاده میکنم

1-برای اینکه همه برنامه فارسی شود باید کد پایین رو تو قسمت Project-->View Source بعد از Application.Initialize بنویسید

تو این کد یک مشکلی وجود دارد اونم در ویندوز سون گردش بین فیلد ها کند میشود اما تو ایکس پی هیچ مشکلی ندارد اما روش دوم

2-در این روش زبان برنامه پیش فرض انگلیسی هست در قسمت on create فرم کد پایین رو بنویسید، کاربر همینکه فرم را باز کند
فرم به صورت خودکار فارسی می شود حتی میتوانید در قسمت on change فیلد هم بنویسید که در موقه تایپ فارسی شود

من درحال برنامه نویسی بودم اما نمیدنم کدوم کلید را زدم که کلید های کیبرد تغییر کرد یعنی وقتی من قبلا inter میزدم میرفت سره خط و وقتی Space میزدم فاصله می افتاد اما حالا تغییر کرده مثلا بجای فاصله متن را پاک میکند
با تشکر.

سلام دوست عزیز

احتمالش هست که شما دکمه INSERT بر روی کیبرد رو فشار داده اید و در این حالت نوشتن بصورت OVER خواهد بود یعنی اینکه هرچی از قبل نوشتید پاک میشه حالا چه اینکه تایپ کنید و چه اینکه فاصله رو بزنید.اگه دوباره دکمه INSERT رو بزنید به حالت قبل بر میگرده.

دقت کنید که وقتی این دکمه رو میزنید در STATUS Bar دلفی هم INSERT و OVER نمایش داده خواهد شد.

موفق باشیم

mohamadmjk
27-08-2011, 13:26

با تشکر.
با تشکر
همونطور که گفتید روش اول توی ویندوز 7 سرعت برنامه را کند میکنه پس ترجیا استفاده نمیکنیم
اما روش دوم که گفتید مشکلش اینه که باید برای هر کدوم از فیلدها جداگانه این کد را بنویسم که اگه تعداد فیلدها زیاد باشه مشکل سازه
روشی را سراغ ندارید که یک بار انجام بدیم و فارسی بشه؟ مثل روش اول ولی نه با کم شدن سرعت

izanlo
21-11-2011, 00:12
سلام
من زبان انتخابیم فارسی هست ولی می خوام یک Edit خاص وقتی انتخاب میشه زبانش انگلیسی باشه باید چکار کنم؟

b_e_shamlu413
26-11-2011, 10:35
با سلام به دوستان عزيز
بايد بخدمت شما عرض كنم كه من زياد آشنائي با برنامه نويسي ندارم اما يك كمپوننت از يك برنامه گرفته كه خيلي خوب بود و فقط كافي است كه روي برنام بگزاريد و دستورات را بنويسيد فقط نمي دانم كه چگونه بايد آن را آپلود كنم بگيد حتما آن را ميگذارم

---------- Post added at 10:35 AM ---------- Previous post was at 10:31 AM ----------

ميبخشيد يك كار ديگه كه بنظرم ميرسد آينكه آدرس ايمل خود را برايم بفرستيد تا آن را برايتان ايمل بزنم شايد به درد شما بخورد و مشكلات شمارا حل كند
ايمل من b_e_shamlu413@yahoo.com