PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Asus K53SV یا HP DV6-6050 ؟

aSSaSSin
30-07-2011, 03:03
سلام.

من بودجه ای حدود 1 تا 1,200 دارم، و با کلی تحقیقات آخر به این دو مدل برخوردم. اما الان شدید بینشون گیر کردم:31: از یه طرف HP 6050 گرافیک بسیار قوی تری داره، ولی از طرف دیگه شنیدم گارانتی درست حسابی نداره و همچنین کیفیت ساختش هم از Asus خیلی پایینتره. از اونطرف این مدل HP دو تا پورت USB 3.0 داره که خب Asus نداره! اما به جاش Asus مثلا کیفیت مانیتور بهتری داره (اینطور شنیدم). کلا یک مقدار گیج شدم.

چیزهایی که برام مهمه:

صدا و گرمای کم
استفاده زیاد در روز، به طوری که شاید روزی 10 ساعت تو اینترنت باشم یا فیلم ببینم و اینا !
بازی میکنم ولی نه خیلی زیاد. بیشتر مصرفم همونطور که گفتم اینترنت و کارهای دیگه است (ولی خُب گزینه بازی هم مدنظر داشته باشید:31:)
کیبورد خیلی خوب و راحتی داشته باشه، این هم خیلی برام مهمه.
سرعت کلی لپ تاپ توی کارهای مختلف هم خوب باشه و کم نیاره.
زیبا و باکلاسی هم تا حدودی مد نظر هست.

ممنون میشم با توجه به چیزهایی که گفتم بگید کدوم یکی از این دو تا بهتره و اگه مدل دیگه ای تو این رنج قیمت که بهتر از اینا باشه در نظر دارید، حتما بگید.

خیلی ممنون.

pooria-ir
30-07-2011, 09:49
والا خیلی از HP شناخت ندارم،اما این رو اینجا زیاد شنیدم که HP خیلی داغ میکنه و این گرما هم برخلاف اسوس براش ایجاد مشکل میکنه،حداقل این رو میگم که اگه میخوای HP بگیری،حتما و حتما اول یه تماس با گارانتی امرتات بگیر(چون سازگار و الماس و زیگورات واینا HP رو گارانتی نمیکنن،فقط همین امرتات)بپرس ببین کجا هست تو پایتخت که مطمئن باشه و با گارانتی خودشون HP رو بفروشه

در مورد اسوس بهت میگم که کیفیت ساخت خوبی داره و اگه با گارانتی خوب بگیری خیالت راحت تره،خودم N61JQ داره،بالای روزی 10 ساعت روشنه،همینطور برای دانلود شبانه مدتی هست که استفاده میکنم،یعنی حدود روزی 16 ساعت ! اما مشکلی براش پیش نیومده
پس در خصوص استفاده زیاد خیالت میتونه راحت باشه
فقط یه مسئله ای که هست اینه که اسوس تو بعضی از مدل ها یه پرش خفیفی تو صفحه داره که اوایل چشم من رو اذیت میکرد،اما جالبه که سایر بچه های N61 دار اصلا یه همچین مسئله ای رو حس نمیکردن،این مسئله رو هم صادقانه بهت گفتم که هم مزایا اسوس رو گفته باشم،هم معایبش
موفق باشی :10:

aSSaSSin
30-07-2011, 10:44
حقیقتش من خیلی این مدل HP چشمم رو گرفته (به خاطر گرافیک بسیار قوی تر و پورت USB 3.0). اما تنها نگرانیم همون قضیه گارانتی و کیفیت ساختشه.
پس باید بیشتر درباره گارانتیش تحقیق کنم ببینم چجوریه. لطفا اگه کسی HP داره هم از تجربیاتش بگه:31:

dash morteza
30-07-2011, 11:45
اگه میخوای صداش کم باشه Asus رو بگیر ختم کم صداست
وگر نه hp رو بخر گارانتی مارانتی رو هم بیخیال شو
hp طوریش نمیشه که یه عمره داره لپ تاپ میزنه

dash morteza
30-07-2011, 11:48
سلام.

من بودجه ای حدود 1 تا 1,200 دارم، و با کلی تحقیقات آخر به این دو مدل برخوردم. اما الان شدید بینشون گیر کردم:31: از یه طرف HP 6050 گرافیک بسیار قوی تری داره، ولی از طرف دیگه شنیدم گارانتی درست حسابی نداره و همچنین کیفیت ساختش هم از Asus خیلی پایینتره. از اونطرف این مدل HP دو تا پورت USB 3.0 داره که خب Asus نداره! اما به جاش Asus مثلا کیفیت مانیتور بهتری داره (اینطور شنیدم). کلا یک مقدار گیج شدم.

چیزهایی که برام مهمه:

صدا و گرمای کم
استفاده زیاد در روز، به طوری که شاید روزی 10 ساعت تو اینترنت باشم یا فیلم ببینم و اینا !
بازی میکنم ولی نه خیلی زیاد. بیشتر مصرفم همونطور که گفتم اینترنت و کارهای دیگه است (ولی خُب گزینه بازی هم مدنظر داشته باشید:31:)

ممنون میشم با توجه به چیزهایی که گفتم بگید کدوم یکی از این دو تا بهتره و اگه مدل دیگه ای تو این رنج قیمت که بهتر از اینا باشه در نظر دارید، حتما بگید.

خیلی ممنون.
راستی اینایی که میگیو که نمیدونم ولی یه نگا هم به لامبورگینیه ایسوز بنداز ببین همه چی تمومه

s_7_sh
30-07-2011, 12:27
حقیقتش من خیلی این مدل HP چشمم رو گرفته (به خاطر گرافیک بسیار قوی تر و پورت USB 3.0). اما تنها نگرانیم همون قضیه گارانتی و کیفیت ساختشه.
پس باید بیشتر درباره گارانتیش تحقیق کنم ببینم چجوریه. لطفا اگه کسی HP داره هم از تجربیاتش بگه:31:

میتونی asus N53sv بگیری که usb3 هم داره اما من از کیفیت صفحه نمایش سری N خوشم نیومده شاید شما خوشت بیاد!

pooria-ir
30-07-2011, 21:45
اگه میخوای صداش کم باشه Asus رو بگیر ختم کم صداست
وگر نه hp رو بخر گارانتی مارانتی رو هم بیخیال شو
hp طوریش نمیشه که یه عمره داره لپ تاپ میزنه

منطقی صحبت کنین،اسوس ازسیستم صوتی Altec استفاده میکنه که فکر نمیکنم تو کیفیت و تفکیکش شکی باشه
اتفاقا گارانتی اگه خوب باشه به نظر من حتی ارزش 100-150 رو هم داره،وقتی قطعه خراب شد قدرش رو میدونین

ravani_13
30-07-2011, 22:12
صدا و گرمای کم
بازی میکنم ولی نه خیلی زیاد. بیشتر مصرفم همونطور که گفتم اینترنت و کارهای دیگه است (ولی خُب گزینه بازی هم مدنظر داشته باشید)

سلام

۱. اچ پی در زمینه ی داغ کردن کارنامه خوبی نداره و ایسوس برتری داره

۲. اگه کاربرد اصلی شما بازی نیست و فقط واسه بعضی اوقات ، اون موقع گرافیک هر ۲ مدل مناسب هستند ولی بدون شک کارت گرافیک Radeon 6770M یه سر و گردن بالاتر و قوی تر هست

۳. کیبورد هر ۲ مناسبه ولی از لحاظ کیفیت و چیدمان اچ پی بهتر هست

۴. هر دو لپ تاپ با کاربرد که شما دارین کاملا روان خواهند بود

۵. ظاهر هم چیز سلیقه ای هست ولی از نظر من اچ پی زیبا تر هست

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

پردازنده هر ۲ یکی هست

ولی اچ پی یه سر و گردن بالاتره :

- بخاطر گرافیک قوی تر

- هارد پر سرعت تر

۳. ظاهر زیبا تر

- پورت USB 3

saeed1368715
06-08-2011, 20:55
سلام .من n53sn oخریدم ولی اشتباها درایو ریکاوری رو فرمت کردم قبل از اینکه دی وی دی ریکاوری بگیرم .حالا می شه کاری کرد که بشه ریکاوری گرفت یا نه؟

rostamiani
14-09-2011, 14:21
منطقی صحبت کنین،اسوس ازسیستم صوتی Altec استفاده میکنه که فکر نمیکنم تو کیفیت و تفکیکش شکی باشه
اتفاقا گارانتی اگه خوب باشه به نظر من حتی ارزش 100-150 رو هم داره،وقتی قطعه خراب شد قدرش رو میدونین

سیستم صوتی HP رو Altec Lansing میسازه نه ایسوز !

اشتباه کردم ... بلند گو های K530 هم ساخت Altec هست .. .نمی دونم چرا بیشتر بررسی نکردم
ببخشید ...

mehdi666lp
14-09-2011, 20:14
سلام.

چیزهایی که برام مهمه:

صدا و گرمای کم

خیلی ممنون..
.
.
هم HP و هم Asus هردو خوب هستن....باید ببینی کجا تخصصی تو HP کار میکنن از اونجا بخری.....هم تو کانفیگ هم دیزاین HP خوبه.....داغ کردن HP واسه یه زمانی بود دیگه از اون گرما خبری نیستش....کیبورد HP از ASUS بهتره

rostamiani
14-09-2011, 20:35
چند سال قبل دو نفر تو فامیلمون HP خریدن . دو تا مدل مختلف . ولی هر دو مشکل کارت گرافیک پیدا کرد !
برای همین توی خرید HP 6050 شک کردم

1.قبلا HP از این مشکلات هم داشته ؟
2.درسته که HP هایی که به خاورمیانه میاد کیفیت کم تری دارند یا شایعه هست ؟
3.با چه گارانتی بخرم که در صورت مشکل دار شدن جوابگو باشن و اذیت نکنن ؟

متشکرم

sedalatianz
15-09-2011, 02:15
اِ ! منم می خوام این K43SV رو بگیرم !! با قیمت 1.250 اینا.
ولی یه کوچولو مشکوکم.آخه با این کانفیگ فقط تو یه مغازه دیدم . آیا این دلیل میشه اصن ؟
یکم هم سر گارانتیش که الماسه و بد می گن تو این سایت.
نظر شما چیه ؟

راستی یک سوال هم داشتم. اینکه ،این مدل که OS نداره، من چطوری باید کارهایی که اینجا گفتن رو انجام بدم ؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

تنها راهی که به ذهن خودم رسید اینه که dvd ِ windows 7 رو ببرم با خودم و اونجا بشینم نصب کنم در کمال خونسردی !!!! :دی
ممنون می شم راهنمایی کنید.

rostamiani
15-09-2011, 05:33
اِ ! منم می خوام این K43SV رو بگیرم !! با قیمت 1.250 اینا.
ولی یه کوچولو مشکوکم.آخه با این کانفیگ فقط تو یه مغازه دیدم . آیا این دلیل میشه اصن ؟
یکم هم سر گارانتیش که الماسه و بد می گن تو این سایت.
نظر شما چیه ؟

راستی یک سوال هم داشتم. اینکه ،این مدل که OS نداره، من چطوری باید کارهایی که اینجا گفتن رو انجام بدم ؟

تنها راهی که به ذهن خودم رسید اینه که dvd ِ windows 7 رو ببرم با خودم و اونجا بشینم نصب کنم در کمال خونسردی !!!! :دی
ممنون می شم راهنمایی کنید.
چرا اینقدر گرون ؟ با چه گارانتی ؟

این لینکو ببین یکی از بچه ها K53 SV خریده .

کاربر smith206

sedalatianz
15-09-2011, 11:08
وای ! معذرت ! منظورم K53SV بود !! باز هم گرونه ؟!؟!
گارانتیشو هم گفتم.الماس

mehdi666lp
15-09-2011, 12:37
چند سال قبل دو نفر تو فامیلمون HP خریدن . دو تا مدل مختلف . ولی هر دو مشکل کارت گرافیک پیدا کرد !
برای همین توی خرید HP 6050 شک کردم

1.قبلا HP از این مشکلات هم داشته ؟
2.درسته که HP هایی که به خاورمیانه میاد کیفیت کم تری دارند یا شایعه هست ؟
3.با چه گارانتی بخرم که در صورت مشکل دار شدن جوابگو باشن و اذیت نکنن ؟

متشکرم.
.
.
1- یه زمانی مشکل داشت اما الان دیگه نه

2 - نه درست نیست.....همش چین تولید میشه

3 - گارانتی که خدمات پس از فروش خوبی بده (هست که بهت بگم اما گرون تر باید بخری)