PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اتصال pc به laptop با کمک کابل یا شبکه

mohsenking
29-07-2011, 20:47
من میخوام لپ تاپ رو به Pc وصل کنم و اطلاعاتم رو از PC به Laptop منتقل کنم
کابل Lan رو وصل کردم یکمم ور رفتم نشد
Pc : Windows 7 Ultimate 32
Laptop : Windows 7 Ultimate 64
چه کنم؟
میشه کامل توضیح بدین
ممنون

sinaxex
29-07-2011, 21:19
باید با یک کابل کراس دو کامپیوتر رو به هم وصل کنید
دیفالت گیت وی رو 192.168.1.1 در نظر بگیرید و به دو سیستم مثلا دو ای پی 192.168.1.2 و 192.168.1.3 به ترتیب بدهید

mohsenking
30-07-2011, 06:28
باید با یک کابل کراس دو کامپیوتر رو به هم وصل کنید
دیفالت گیت وی رو 192.168.1.1 در نظر بگیرید و به دو سیستم مثلا دو ای پی 192.168.1.2 و 192.168.1.3 به ترتیب بدهید

مگه کابل کراس همون کابل LAN نیست؟
بعد Getway رو دقیقا کجا باید بدم و همچنین دو IP رو

joe_satriani
30-07-2011, 18:50

با سلام
خیر. یک مدل از کابل لن هست.
این کابل طوری تعبیه شده که فقط دو تا سیستم رو بهم شبکه میکنه و در نتیجه نیازی به روتر و سوییچ و ... نیست برای این کار.

موفق باشید.

mohsenking
31-07-2011, 20:46
با سلام
خیر. یک مدل از کابل لن هست.
این کابل طوری تعبیه شده که فقط دو تا سیستم رو بهم شبکه میکنه و در نتیجه نیازی به روتر و سوییچ و ... نیست برای این کار.

موفق باشید.

رفتم بگیرم باید بگم کابل کراس میخوام ؟
چنده حدودا؟
عنی با وصل کردن این کابل دیگه تنظیماتی توی ویندوز و اینا نمیخواد؟

sinaxex
01-08-2011, 02:18
عموما الان تو بازار هر چی کابل دیدم که به صورت اماده هست رو مد کراسینگ رشته گذاری شده که عموما ممکنه برای اتصال دو کلاینت به هم مشکلی نداشته باشه اما خوب 100 درصدی نیست ! اما خوب کابل کراس اصلا برای همین کار طراحی شده,کابل کراس هم ترتیب رشته های رنگ ایش به ترتیب سفید نارنجی /نارنجی/سفید سبر/ آبی / سفید آّبی / سبز / سفید قهوه ایی / قهوه ایی هست که خوب اصل کابل کراس به این شکل هست , لازم به ذکر هست که برای ارتباط دو سیستم به هم یا دو سوئیچ به هم یا دو کلاینت به هم از کابل کراس استفاده میشه که هم میتونه از تمام پهنای باند اون کابل استفاده بهینه رو ببره و هم ارور های احتمالی کمتر میشه . قیمت کابل هم تو بازار از متری 200 300 تومان که جنس بسیار معمولی هست تا بالا که خوب بهتره کابل اماده این کار رو تهیه کنید که خوب از متری 500 هست تا هزار تومان(سوکت خورده)
در مورد نحوه ای پی گذاری هم باید وارد کانکشن لن در Network شوید سپس راست کلیک که بکنید قسمت properties را انتخاب کنید حال باید در قیمت Tcp/ipv4 ای پی گذاری کنید به طوری که ای پی ادرس رو گفتم بزارید حال دوباره میگم خدمت اتون :
کامپیوتر A:
ip address : 192.168.1.2
subnet mask : 255.255.255.0
defult gateway : 192.168.1.1
کامپیوتر B:
ip address 192.168.1.3
موفق باشید

mohsenking
20-08-2011, 19:16
عموما الان تو بازار هر چی کابل دیدم که به صورت اماده هست رو مد کراسینگ رشته گذاری شده که عموما ممکنه برای اتصال دو کلاینت به هم مشکلی نداشته باشه اما خوب 100 درصدی نیست ! اما خوب کابل کراس اصلا برای همین کار طراحی شده,کابل کراس هم ترتیب رشته های رنگ ایش به ترتیب سفید نارنجی /نارنجی/سفید سبر/ آبی / سفید آّبی / سبز / سفید قهوه ایی / قهوه ایی هست که خوب اصل کابل کراس به این شکل هست , لازم به ذکر هست که برای ارتباط دو سیستم به هم یا دو سوئیچ به هم یا دو کلاینت به هم از کابل کراس استفاده میشه که هم میتونه از تمام پهنای باند اون کابل استفاده بهینه رو ببره و هم ارور های احتمالی کمتر میشه . قیمت کابل هم تو بازار از متری 200 300 تومان که جنس بسیار معمولی هست تا بالا که خوب بهتره کابل اماده این کار رو تهیه کنید که خوب از متری 500 هست تا هزار تومان(سوکت خورده)
در مورد نحوه ای پی گذاری هم باید وارد کانکشن لن در Network شوید سپس راست کلیک که بکنید قسمت properties را انتخاب کنید حال باید در قیمت Tcp/ipv4 ای پی گذاری کنید به طوری که ای پی ادرس رو گفتم بزارید حال دوباره میگم خدمت اتون :
کامپیوتر A:
ip address : 192.168.1.2
کامپیوتر B:
ip address 192.168.1.3
موفق باشید
همه این کارارو کردم نشد
تنظیمات خاص دیگه ای داره من نمیدونم ؟

saze
20-08-2011, 19:29
سلام
یه سری به سایت زیر بزن

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mohsenking
20-08-2011, 19:47
سلام
یه سری به سایت زیر بزن

Pc : Windows 7 Ultimate 32
Laptop : Windows 7 Ultimate 64
!

tekken god
20-08-2011, 20:16
داداش من هم یه لپ تاپ داره و وقتی با کامپیوتر خودم شبکه ش میکنم توی بخش Network نشونش نمیده ،
ولی با وارد کردن Computer Name یا آیپی میره توی بخش Share شده !
در ضمن وقتی کابل شبکه رو وصل میکنی ویندوز 7 ـ 3 تا گزینه میاره ، اولیش ماله خونه ست دومی اداره سومی هم جاهای عمومی !
باید اولی یا دومی رو انتخاب کرده باشی !
بعد مثلا اگه از کامپیوتر A میخوای وارد B بشی تو بخش Address Bar آیپی رو اینجوری وارد کن :

که میتونی فایل هارو از فولدر Shared Documents انتقال بدی که توی MyComputer اون یکی سیستم هم پیدا میشه !
یه تست بزن ببین اینایی که گفتم جواب میده یا نه !

mohsenking
22-08-2011, 13:07
نشد چه کنم ؟

M e i s a m
22-08-2011, 14:24
والا من سر لن کردن ایکس پی و سون کلی دردسر کشیدم ولی 2 تا سون خیلی راحت تره!
شما اول با کابل مناسب 2 تا سیستم رو به هم وصل کن
بعدش به 2 تا سیستمت ایپی بده و بس مثلا همون 192.168.2 و 3
بعدش تو پروپرتیس مای کامپیوتر برای هر سیستمت یک اسم متمایز انتخاب کن و برای workgroup یک اسم یکسان تو هر دو سیستم بذاز (باید ریست هم بکنی)
حالا برو تو:
control panel > network and sharing center > advanced sharing settings
و تو قسمت home or work
همه تنظیمات شیرینگ رو روشن کن و پسورد رو خاموش کن

حالا بعد از ریست برو تو قسمت نت ورک اگرسیستم ها رو دیدی که هیچ کارت تمومه اگر نه باید یک کار دیگه هم بکنی (واسه ایکس پی و سون تا همینجا کافیه)

برو تو قسمت homegroup
و تو یک سیستم یک هوم گروپ بساز و تنظیمات شیرینگ رو فعال کن
در اخر بهت یک پسورد میده اونو داشته باش
تو سیستم دیگه بزن join هوم گروپ که بعدش پسورد میخواد میزنی بهم وصل میشن
دیگه میتونی بری تو نت ورک سیستم ها رو ببینی

غیر از اینها:
فایر وال ویندوز رو خاموش کن
اگر نرم افزار فایروال داری باید اون رو هم تنظیم کنی که کانکشن بین 2 تا سیستمت trusted و home network باشه وگرنه سیستم ها رو نمیبینی
اگر واسه سیستم هات dns تنظیم کردی همه رو پاک کن
تو تنظیمات مودم اگر تغییری دادی همه رو دیفالت کن

بازم نشد بگو تا ببینیم مشکل از کجاست
ولی کل کارها همینه. اگر نشه مشکل از ویندوز هاست