PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : انتخاب مناسب رم

ebi1952
29-07-2011, 19:39
با سلام به دوستان
قصد خرید رم به مقدار 8 گیگ دارم. چند تا سوال دارم که از دوستان صاحب نظر و واقعا مطلع خواهش می کنم جواب بدن:
1- با توجه به قطعات سیستم و کارایی مورد انتظار که 80 درصد گیم و 20 درصد نرم افزار های مهندسی و تبدیل و پخش فیلم هست این مقدار رم تاثیری با توجه به هزینه داره یا نه؟
2- چینش 2 ماژول 4 گیگابایتی بهتره یا 4 ماژول 2 گیگا بایتی( با توجه به قیمت و کارایی)؟چرا؟
3- چه پیشنهادی دارین در مورد انتخاب برند مناسب؟
(کلا در مورد هزینه اضافی و بدون کارایی مخالفم):20:

main:p8p67
cpu: 2500k
vga: فعلا gtx460

Переклад не
29-07-2011, 19:52
تا اینجاشم که میخوایید 8 گیگ رم بخرید یعنی هزینه ی اضافی
من 8 گیگ دارم تا حالا نتونستم 3 گیگ کامل ازش استفاده کنم.فعلا بیشتر از 4 گیگ به درد نمیخوره

sasan816
29-07-2011, 20:08
- با توجه به قطعات سیستم و کارایی مورد انتظار که 80 درصد گیم و 20 درصد نرم افزار های مهندسی و تبدیل و پخش فیلم هست این مقدار رم تاثیری با توجه به هزینه داره یا نه؟
بله تاثیر زیادی مخصوصا در بازی داره

2- چینش 2 ماژول 4 گیگابایتی بهتره یا 4 ماژول 2 گیگا بایتی( با توجه به قیمت و کارایی)؟چرا؟
4 ماژول 2 گیگابایتی به دلیل زیاد شدن پهنای باند

- چه پیشنهادی دارین در مورد انتخاب برند مناسب؟
با توجه به بودجه وکارایی پیشنهاد داده میشه و زیاد برند مهم نیست
Crucial Ballistix 4*2GB - 1600 - CL8=150000

ebi1952
29-07-2011, 20:30
Crucial گارانتی کجاست و این قیمت کجا میشه خرید کرد؟
در ضمن اگر فرضا از همین برند 2 ماژول 4 گیگابایتی با مشخصات مشابه قیمتش چقدر میشه؟
از برندهای دیگه مثل corsair یا ... پیشنهادی ندارین؟

Erfan.
29-07-2011, 21:40
برای گیمینگ، فعلا 4GB کاملا کافیه،... میتونید فعلا 4GB تهیه کنید و بعدا 4GB دیگه اضافه کنید.

4 ماژول 2 گیگابایتی به دلیل زیاد شدن پهنای باند

دلیل این چیه؟ من جدا نمیدونم، اگه میشه توضیح بدید. اگه قضیه Dual Channel هست که با همون 2X 4GB هم هست...؟

sasan816
29-07-2011, 23:31
Crucial گارانتی کجاست و این قیمت کجا میشه خرید کرد؟
گارانتیش آلبالو هست از بازار ایران-یا رضا تهران

دلیل این چیه؟ من جدا نمیدونم، اگه میشه توضیح بدید. اگه قضیه Dual Channel هست که با همون 2X 4GB هم هست...؟
4 ماژول در حالت 2 کاناله از نظر پهنای باند و زمان تأخیر از 2 ماژول بهتره با یک سرچ تو نت همچنین وسیله ی نرم افزار های تست پهنای باند میتونید به این نتیجه برسید
موفق باشید

jonerex
29-07-2011, 23:32
با سلام به دوستان
قصد خرید رم به مقدار 8 گیگ دارم. چند تا سوال دارم که از دوستان صاحب نظر و واقعا مطلع خواهش می کنم جواب بدن:
1- با توجه به قطعات سیستم و کارایی مورد انتظار که 80 درصد گیم و 20 درصد نرم افزار های مهندسی و تبدیل و پخش فیلم هست این مقدار رم تاثیری با توجه به هزینه داره یا نه؟
3- چه پیشنهادی دارین در مورد انتخاب برند مناسب؟
(کلا در مورد هزینه اضافی و بدون کارایی مخالفم):20:

main:p8p67
cpu: 2500k
vga: فعلا gtx460

GIGABYTE=GA-Z68AP-D3=225

اگر مادریرد میخواین ایسوس بگیرید اصلا ارزش نداره با همین قیمت گیگا بگیرید سری Z هم اورکلاک میشه هم در تبدیل و پخش فیلم خیلی بهتره رم هم دوستمون تجربه شخصی رو گفتند و 100% درست هست نه هزینه اضافی به باس رم بدید نه هزینه بیشتر برای حجم 4 و 16 گیگ الان فرقی نداره چون برنامه و بازی نیست به 4 گیگ برسه هر چقدر هم بخوای برای حرف خودم و دوستان بنچمارک میزارم

Erfan.
30-07-2011, 08:57
4 ماژول در حالت 2 کاناله از نظر پهنای باند و زمان تأخیر از 2 ماژول بهتره با یک سرچ تو نت همچنین وسیله ی نرم افزار های تست پهنای باند میتونید به این نتیجه برسید
موفق باشید

خوب این که نشد، شما دارید حرف خودتون رو میزنید بدون دلیل،(یاد یکی از دوستان افتادم...!)

یا دلیل منطقی بیارید، یا تستی بنچمارکی... اگه حرفتون درست باشه مورد قبول واقع میشه.

موفق باشید.

ebi1952
30-07-2011, 09:11
با توجه به گفته دوستان ( که البته دلیل و مستندی براش نیاوردن) 4 گیگ رم مناسب و کافیه و همچنین بازم می گین رم فرضا با باس 1333 کارایی کافی داره و نیازی به رم با باس فرضا 1866 ندارم خوب اگر واقعا این گفته ها درسته من 2 ماژول رم 2 گیگ کینگ مکس می گیرم که حدود 50 نومن در میاد اگه این تایید میشه لطفا اطلاع بدین.
در ضمن یه سوال کلی رو لطفا پاسخ بدین ( با مدرک و مستند):
شخصی که قصد داره مقدار رم مشخصی رو استفاده کنه با صرف نظر از قضیه مصرف برق و گرمای بیشتر:
چینش 4 تایی بهتره یا چینش 2 تایی؟( مثلا برای همین 8 گیگ رم ، 2 تا ماژول 4 گیگ بهتره یا 4 تا ماژول 2 گیگ)

sasan816
30-07-2011, 13:11
خوب این که نشد، شما دارید حرف خودتون رو میزنید بدون دلیل،(یاد یکی از دوستان افتادم...!)

یا دلیل منطقی بیارید، یا تستی بنچمارکی... اگه حرفتون درست باشه مورد قبول واقع میشه.

موفق باشید.
این رو یک بچه ی پیش دبستانی هم بخوبی درک میکنه مثالشم همون مثال جاده ی 4 بانده و ماشین هاست
تست هم خواستم نگذارم چون نیازی نبود امل به خواست یکی از دوستان
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

jonerex
30-07-2011, 18:41
با توجه به گفته دوستان ( که البته دلیل و مستندی براش نیاوردن) 4 گیگ رم مناسب و کافیه و همچنین بازم می گین رم فرضا با باس 1333 کارایی کافی داره و نیازی به رم با باس فرضا 1866 ندارم خوب اگر واقعا این گفته ها درسته من 2 ماژول رم 2 گیگ کینگ مکس می گیرم که حدود 50 نومن در میاد اگه این تایید میشه لطفا اطلاع بدین.
شخصی که قصد داره مقدار رم مشخصی رو استفاده کنه با صرف نظر از قضیه مصرف برق و گرمای بیشتر:
چینش 4 تایی بهتره یا چینش 2 تایی؟( مثلا برای همین 8 گیگ رم ، 2 تا ماژول 4 گیگ بهتره یا 4 تا ماژول 2 گیگ)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Erfan.
30-07-2011, 20:33
این رو یک بچه ی پیش دبستانی هم بخوبی درک میکنه مثالشم همون مثال جاده ی 4 بانده و ماشین هاست
تست هم خواستم نگذارم چون نیازی نبود امل به خواست یکی از دوستان

بله:31: از CPU Xeon Quad Channel تست قشنگی بود:31:

ebi1952
31-07-2011, 12:34

با توجه به این بنچمارکها باس رم در نرم افزار 7zip و بازی کریسیس هیچ فرقی بین 1333 و 2133 نیست و در نرمافزار تست سخت افزار فرق می کنه ظاهرا با این اوصاف هزینه اضافی برای رمهای با سرعت بالاتر به غیر از موارد تست قدرت و اورکلاک تاثیر انچنانی نداره و معقول نیست.
در ضمن از دوستان عزیز erfan و sasan816 خواهش می کنم با یه بحث منطقی و پیوسته ( از تاریخ یک پست تا پست بعدی 1 روز زمان می بره) سوال دوم رو جواب بدن. :11:

sasan816
31-07-2011, 12:49
بله از CPU Xeon Quad Channel تست قشنگی بود
خوشحال میشیم اگر بنچمارکی از سندبریچ ها داری قرار بدی:31:

طبق برسی های خودم و پستهایی که توی تاپیک های دیگه هم دیدم چینش 4 کاناله بهتر از 2 کاناله هست مگر خلافش ثابت بشه هر چند اتلاف انرژی هست ولی ارزش داره

ali2424
31-07-2011, 18:42
طبق برسی های خودم و پستهایی که توی تاپیک های دیگه هم دیدم چینش 4 کاناله بهتر از 2 کاناله هست مگر خلافش ثابت بشه هر چند اتلاف انرژی هست ولی ارزش داره
کاملا تایید میشه شما در نظر بگیرید که پردازنده برای دسترسی به رمها از هردو کانال A و B استفاده میکنه و مسلما در دسترسی تصادفی (تعریف خود رم ) به داده ها به مراتب بهتر از یک کانال است

Erfan.
31-07-2011, 22:04

برای انتخاب بهترین مموری برای پلتفرمتون، پیشنهاد میکنم حتما این مقاله ها رو بخونید، از معتبر ترین سایت ها هستند و مموری های مختلف رو برای Sandy Bridge بررسی کردن:

کاملا تایید میشه شما در نظر بگیرید که پردازنده برای دسترسی به رمها از هردو کانال A و B استفاده میکنه و مسلما در دسترسی تصادفی (تعریف خود رم ) به داده ها به مراتب بهتر از یک کانال است

اصلا بحث، یک کانال و دو کانال نیست، بحث Dual Channel ، 4X2 یا 2X4 هست.

خوشحال میشیم اگر بنچمارکی از سندبریچ ها داری قرار بدی

تستی که شما گذاشتید بیشتر جنبه ی Fun داشت، CPU Xeon ، با رم Quad Channel ، نرم افزار Sandra ...!!!:31: این شرایط چه قدر به سیستم دوستمون شبیه هست...؟
و اصلا چه ربطی به پرسش من داشت؟:18: من ازتون پرسیدم، در حالت Dual Channel ، فرق 2 ماژول 4GB با 4 ماژول 2GB چیه...! برای من شما بنچمارک Dual Channel به Quad Channel گذاشتی :دی !!!

ali2424
01-08-2011, 16:22
صلا بحث، یک کانال و دو کانال نیست، بحث Dual Channel ، 4X2 یا 2X4 هست

به نظر شما وقتی از هر چهار ماژول استفاده میکنی ایا با یک کانال در ارتباطی یا دوتا

sasan816
01-08-2011, 17:46
تستی که شما گذاشتید بیشتر جنبه ی Fun داشت، CPU Xeon ، با رم Quad Channel ، نرم افزار Sandra ...!!! این شرایط چه قدر به سیستم دوستمون شبیه هست...؟
و اصلا چه ربطی به پرسش من داشت؟ من ازتون پرسیدم، در حالت Dual Channel ، فرق 2 ماژول 4GB با 4 ماژول 2GB چیه...! برای من شما بنچمارک Dual Channel به Quad Channel گذاشتی !!
اینم از اون حرفا بودا .....؟؟؟؟!!!!!!!:31:
من در کل گفتم تست خواستی برات گذاشتم حالا CPU دوال باشه یا زئون یا هرچیز دیگه تفاوت رم رو نشون میده

ArashMiniStar
01-08-2011, 17:55
دوستان این باس بالای رم و چند تا رم بصورت دوال چنل گذاشتن برای کسانی که هارد SSD دارن مهمه یا نه؟
لطفا کسی که این مورد رو تجربه کرده یا کاملا میدونه بگه.
خیلی ممنون :11:

Erfan.
01-08-2011, 19:55
اینم از اون حرفا بودا .....؟؟؟؟!!!!!!!
من در کل گفتم تست خواستی برات گذاشتم حالا CPU دوال باشه یا زئون یا هرچیز دیگه تفاوت رم رو نشون میده

چه ربطی داره :دی اصلا شما متوجه حرف من نیستی!
حرف من چیه؟ حرف شما چیه؟

من میگم بین DUAL CHANNEL دوتا 4 گیگ و چهار تا 2 گیگ چه فرقی هست، شما فرق بین Dual Channel و Quad Channel رو برای من گذاشتی!

اول پست های من رو با دقت بخونید، بعد جواب بدید.

موفق باشید.