PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای تهیه لنزهای چشمی

hike
29-07-2011, 17:47
سلام
من الان خیلی جدی به فکر تهیه لنز چشمی افتادم . همین فردا میخوام اقدام کنم.حداقل میخوام بطور موقت بجای عینک مدتی استفاده کنم. اونم فقط زمانی که بیرون هستم. حالا صرفنظر از مسایل بهداشتی و سلامتی و عوارضش اولین مورد برای من هزینه سالیانه لنز هست که هیچ اطلاعی ندارم سالیانه چقدر باید خرج کنم.

بعنوان مثال با جستجویی که الان انجام دادم به لنزهای GP Contact Lens رسیدم. خب نسبت به لنزهای نرم گرانتره ولی در درازمدت ارزانتر درمیاد و گفته که میشه بطور متوسط تا 2 سال از اینا استفاده کرد.نمی دونم اینجا هست یا نه.خودشون میگن که نسبت به لنزهای نرم انتخاب بهتریه.
اینو ببینید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
مثلا میگه که نسبت به لنزهای روزانه تا 7 برابر ارزانتر درمیاد هرچندکه روشهای مراقبتی لنزهای gp این تفاوت هزینه را کمتر میکنه.
خواهش میکنم دوستانی که حتما لنز استفاده میکنند ( ونه اونایی که بیزینس مرتبط با لنز دارند ) بیان از تجربشون بگن تا یک مرجع خوب و جدید برای لنزهای چشمی اینجا داشته باشیم.
برای اولین قدم من می خوام برم نور ویژن. تایید میکنید؟ خیلی متشکرم.

hike
29-07-2011, 19:44
این صفحه اطلاعات مختصر مفید خوبی داره که خواندنش پیشنهاد میشه

اینم یک مقایسه بین لنزهای نرم و gp. تنها نقطه ضعف لنزهای gp اینه که برای دفعات اول کمی راحت نیستند برعکس لنزهای نرم.

hike
30-07-2011, 11:00
سلام دوستان. امروز صبح رفتم بیمارستان فوق تخصصی نور (تقاطع اسفندیاری یا ولیعصر روبروی نیایش). کل زمان ماندن من در اونجا شاید 45 دقیقه هم نشد. همه چیز سریع انجام شد . الان مطمئن نیستم که کار درستی انجام دادم یا نه.ولی دلم میخواست دنیای بدون عینک رو برای مدت کوتاهی تجربه کنم...

مستقیم تشریف می برید طبقه سوم بدون اینکه سوالی بکنید.طبقه سوم یک اقا پسر نشسته میرید اسمتونو بهش میگید و میگید برای لنز اومدید. ط 3 عمل لیزیک هم انجام میشه .مبلهای راحتی برای 30-40 نفر هست که معمولا پر و شلوغه. یکی از اشنایان اونجا بود. در مورد لنز کمی ایه یاس خواند.
بعد از حدود 15 دقیقه و پرداخت 4000 تومن و گرفتن یک برگ که اسم و فامیل روی ان نوشته شده رفتم داخل اتاق معاینه . یک خانم منشی نه چندان جذاب (به دلیل ازدحام زیاد بیشتر کارکنان برخوردشون خیلی دلچسب نیست) اونجاست.

چند دقیقه نشستم رفتم تو اتاق اپتومتری.2 دختر خانم اونجا بودن. یکیشون 7 سال بود لنز نرم میزد و خیلی راضی بود، در مورد gp تا حالا نشنیده بود. تعیین نمره چشمم 5 دقیقه هم طول نکشید. در مورد لنز نرم و gp با دختر اپتومتریست (یا پزشک نمیدونم اونم جذاب نبود ) صحبت کردم. آیه یاس خوند .گفت 1 تا 2 ماه طول می کشه تا چشت عادت بکنه! در مورد هزینه سوال کردم. گفت خیلی فرق نمیکنه. در مورد شفافیت بهتر gp سوال کردم. گفت برای نمره تو فرقی نمیکنه (3.25 ) همون نرم رو گرفتم
3 جفت لنز نرم با کیس نگهداری با مایع نگهداری شد 96 تومن به اضافه 1000 تومن سدیم کلراید برای شستشوی لنز قبل از گذاشتن در چشم. نگفت برای چه مدته . فکر کنم 3 ماهه لطفا یکی توضیح بده. مارک air optix aqua
از ciba vision . لنز سخت جفتی 200 تومن بود که یکی اقایی همین سخت یا gp گرفته بود.

بعد از پرداخت پول و تحویل گرفتن لنزها (یادمه نمره چشمهایم یکی نبود ولی این برای هر دو 3.25 نوشته به دلیل استیگمات) مرحله اموزش لنز گذاری به کمک منشی غیرجذاب شروع میشه که من پیشنهاد میکنم این مرحله رو skip کنید و برید خونتون خودتون تمرین کنید.سی دی اموزشی میده.تو نت هم که آموزش پره.
اول باید دستمو می شستم بعد همونجا کنار دستشویی نشستم. لنزمو گذاشت رو انگشت غیر جذابش. منم کمی استرس داشتم اینم میخواست سریع کار رو تمام کنه.لنز رو داد بهم . بعدش لنز افتاد روی پاهام. بعد تا شد خانم حسابی با انگشت مالشش داد تا باز بشه ( بیمارستان فوق تخصصی نور رو دارم میگم) دوباره کف دستم مایع شستشو ریخت هر طور بود گذاشتم توی چشم و بعد درآوردم.
تمام شد.
گفت هرروز 1 ساعت در منزل بگذار و روزانه 1 ساعت اضافه کن.
فقط نمیدونم این لنزها برای چه مدته

hike
30-07-2011, 12:12
الان زنگ زدم به نور گفت این 3 ماهه است. ولی هیچ جایی روی جعبه درموردش ننوشته.
مثل این

که میگه برای استفاده 30 روز یا 30 بار هست
سایت اصلی.

---------- Post added at 01:12 PM ---------- Previous post was at 01:07 PM ----------

تو سایت airoptix هم نوشته

AIR OPTIX® AQUA have FDA and CE mark approvals for daily and extended wear for up to six nights, with recommended replacement after one month.
جایی نمی گن که مدل 90 روزه هم دارند

hike
30-07-2011, 14:33
من هرسایتی رو می بینم هیچ کدام در مورد 90 روزه بودن air optix aqua صحبتی نکردن. قیمتهای پکهای 3جفتی رو هم که میبینم حدود 30 تا 40 دلار هستند که اینجا تقریبا 3 برابر قیمت فروخته میشن که خیلی ظلمه.

Dr Hannibal
30-07-2011, 16:55
دوست گلم لنز ها 3 ماهه هست ، یعنی هر جفتی که باز شد و هوای آزاد بهش خورد 3 ماه بعد حتما بنداز بیرون.

مواردی که باید دقت کنی اینه که حتما حتما به تمیز بودن لنز دقت کنی ، هیچ وقت داخل محلولی که کثیف شده نذاری ، این باعث میشه بعدا روی قرنیه چشمت التهاب ایجاد بشه. توی استفاده از محلول شست و شو صرف جویی زیاد انجام نده ، دقت کن گوشه های لنز در خارج از محلول قرار نگیرند و تا میتونی از محلول تازه و با فراوانی زیاد استفاده کنی که سلامتی چشمات مهمترند.

یک نکته هم من تجربشو داشتم این بود که به مایع نگه دارنده خود لنز ها چشمم حساس بود و سوزش ایجاد میکرد ، با مشورت یکی از داروخونه ها انجام دادم گفت لنز رو وقتی از محلول در میاری با سرم شست و شو ، شست و شو بده بعد داخل چشم بذار . که این کار باعث شد خیلی راحت تر چشم با لنز تعامل داشته باشه.

در کل هم بهت میگم تجربه لنز خوبه ، اما من که راضی نبودم و سال بعد هم لنزم رو تمدید نکردم.

همین بیمارستانی هم که اسمش رو بردی من 4 هفته پیش عمل PRK کردم و از شر عینک و لنز خلاص شدم. ( شبیه لیزیک )

بهت پیشنهاد میکنم تجریبه بعدیت رو بذار برای جراحی نه لنز و .... :46:

hike
30-07-2011, 17:06
دوست گلم لنز ها 3 ماهه هست ، یعنی هر جفتی که باز شد و هوای آزاد بهش خورد 3 ماه بعد حتما بنداز بیرون.

مواردی که باید دقت کنی اینه که حتما حتما به تمیز بودن لنز دقت کنی ، هیچ وقت داخل محلولی که کثیف شده نذاری ، این باعث میشه بعدا روی قرنیه چشمت التهاب ایجاد بشه. توی استفاده از محلول شست و شو صرف جویی زیاد انجام نده ، دقت کن گوشه های لنز در خارج از محلول قرار نگیرند و تا میتونی از محلول تازه و با فراوانی زیاد استفاده کنی که سلامتی چشمات مهمترند.

یک نکته هم من تجربشو داشتم این بود که به مایع نگه دارنده خود لنز ها چشمم حساس بود و سوزش ایجاد میکرد ، با مشورت یکی از داروخونه ها انجام دادم گفت لنز رو وقتی از محلول در میاری با سرم شست و شو ، شست و شو بده بعد داخل چشم بذار . که این کار باعث شد خیلی راحت تر چشم با لنز تعامل داشته باشه.

در کل هم بهت میگم تجربه لنز خوبه ، اما من که راضی نبودم و سال بعد هم لنزم رو تمدید نکردم.

همین بیمارستانی هم که اسمش رو بردی من 4 هفته پیش عمل PRK کردم و از شر عینک و لنز خلاص شدم. ( شبیه لیزیک )

بهت پیشنهاد میکنم تجریبه بعدیت رو بذار برای جراحی نه لنز و .... :46:
اقا مرسی امید دادی. الان دپ نشستم که برگردم خونه لنز بگذارم و ببینم زندگیم فرقی میکنه یا نه :31:
در مورد این سرم نمکی روش نوشته بعد از باز شدن در ظرف بلافاصله مصرف شود . خب همشو که دفعه اول مصرف نمی کنم. درش باز بمونه خراب میشه؟
محلول مولتی اپشنز cooper vision (چندکاره) داده که لنز رو تو کیس توی این محلول بخوابونم. و گفت بعد از در اوردن از کیس با محلول سرم 1000 تومنی بشورم بعد بگذارم در چشمم. بعد از در اوردن از چشم با محلول 1000 تومنی بشورم بگذارم تو کیس با مایع تازه درسته؟

hike
30-07-2011, 17:27
الان فیلم آموزشی رو دیدم. پروسه نسبتا طولانی و خسته کننده ای است .حداقل برای من که تا حالا اینکارو نکردم. شاید نمی گرفتم بهتر بود.

hike
30-07-2011, 20:24
الان در خانه هستم و لنز رو گذاشتم. اونقدر هم سخت نبود برای بار اول. تجربه جالبیه . بر خلاف چند دقیقه قبل که میگفتم اصلا استفاده نمیکنم و حالم بشدت گرفته بود، الان که زدم احساس خیلی بهتری دارم. گفته که روز اول 1 ساعت بگذارم. دید کاملا واضح نیست و کمی حالت دوگانگی در دید احساس میکنم.شاید به دلیل استیگمات نبودن این لنزها است .پیکسلهای lcd رو الان دارم می بینم در صورتیکه با عینک پیکسلها اینطوری به چشم نمی امدند.
احساس می کنم که چیزی در چشم سمت راست هست ولی ازار دهنده نیست . فقط امیدوارم اون مایع چندمنظوره coopervision قیمتش بالا نباشه که با خیال راحت استفاده کنم.

M a R y a M i
30-07-2011, 20:28
کسی میدونه این لنزهای 200 ساعته جریانش چی هست؟
یعنی چی؟

hike
30-07-2011, 20:50
کسی میدونه این لنزهای 200 ساعته جریانش چی هست؟
یعنی چی؟
همین air optix که من گرفتم یک مدل داره به اسم night and day که میشه اونارو تا 30 روز به صورت دائمی استفاده کرد بدون اینکه نیاز باشه شبها دراورده بشه یا کلا از چشم در اورد

Dr Hannibal
30-07-2011, 22:04
اقا مرسی امید دادی. الان دپ نشستم که برگردم خونه لنز بگذارم و ببینم زندگیم فرقی میکنه یا نه :31:
در مورد این سرم نمکی روش نوشته بعد از باز شدن در ظرف بلافاصله مصرف شود . خب همشو که دفعه اول مصرف نمی کنم. درش باز بمونه خراب میشه؟
محلول مولتی اپشنز cooper vision (چندکاره) داده که لنز رو تو کیس توی این محلول بخوابونم. و گفت بعد از در اوردن از کیس با محلول سرم 1000 تومنی بشورم بعد بگذارم در چشمم. بعد از در اوردن از چشم با محلول 1000 تومنی بشورم بگذارم تو کیس با مایع تازه درسته؟

خب خوبه اینو بهت گفتن ، به من نگفتن نامردا : دی بله کاملا درسته.
اون مایع محلول رو هم بهتره هر یکی 2 بار تعویض کنی ، من 2 تا جعبه نگه دارنده داشتم اون بزرگه حجم زیادی رو می خواست تا پر بشه اما این کوچیک ها خیلی راحت بود و میشد خیلی کم مایع نگه دارنده ریخت و زود زود تعویض کرد.

نه یک سوزن کوچیک روی سرم باز کن و توی محیط خنک بذار باشه ، اون سوراخ سوزن رو هم بپوشون ، هر هفته هم عوضش کن.

احساس می کنم که چیزی در چشم سمت راست هست ولی ازار دهنده نیست . فقط امیدوارم اون مایع چندمنظوره coopervision قیمتش بالا نباشه که با خیال راحت استفاده کنم.

اون مایع خوبش بگیری 7 هزار تومنه.

این طبیعی هست ، یه جور وسواس الکیه که هی حس میکنی توی چشم مثلا راست فرق داره و توی چشم چپ راحت تر شده ، یه جور تلقینه.

اولش که بزنی توی تطابق مشکل پیدا میکینی ( دقیق مثل بعد از عمل ) بعد عادت میکنی.

راستی خیلی دقت کن که لنز چپ و راست با هم اشتباه نشه ، من این اشتباه رو چند روز انجام دادم :31:

یه نکته ی خیلی پرفشنال هم میگم از من داشته باشی :10: روز هایی که مثلا می خواهی بری جایی و مدت زیادی می خواهی از لنز استفاده کنی می تونی از قطره اشک مصنوعی به اسم آرتلاک استفاده کنی. باکسیش هست که ارزون تره و یه مدل دیگه که به شکل فشنگی که هر فشنگش یک بار مصرفه 90 تاییش 10 هزار تومنه. اون روز هایی که مثلا از صبح تا شب می خواهی بزنی یکی دو قطره توی هر چشمت بندازی ، لنزت جون میگره و اذیت نمیشی.

مثلا بود من از 6 صبح میزدم و شب ساعت 9 میرسیدم خونه. توی این مدت چشم احساس خستگی شدید پیدا میکنه و یکم هم خشکی . با این قطره میتونی مدت زمان بیشتر از لنزت راحت استفاده کنی.

موفق باشی

hike
31-07-2011, 08:57
مایع تمیز کننده و نگهدارنده ای که به من دادن کوپرویژن multi purpose است که روش استفاده اش راحته. حداقل نگفته توی کف دست لنز رو بسابون. گفته باید دوطرف لنز رو بعد از دراوردن آبکشی(rinse ) کرد و بعد می گذاریمش توی کیس و حداقل 15 ثانیه کیس رو تکان میدهیم.بعد باید حداقل 4 ساعت توی کیس تو مایع بمونه تا ضد عفونی بشه. بعد از دراوردن دوباره آبکشی میکنیم و در چشم می گذاریم.
بعد از 90 روز هم بقیه مایع بایددور ریخته بشه

امروز هم برای 2 ساعت در چشمم گذاشتم. ایندفعه گذاشتنش نسبت به شب پیش سختتر بود و چند بار سعی کردم تا بالاخره شد .
کمی هم راجع به این محلول نمکی سرچ زدم این لینک یک توضیحی داده و گفته سرم هاي نمکي تنها براي شست وشوي اوليه لنزهاي تماسي مناسب هستند و براي نگهداري از اين لنزها بايد حتماً از محلولهاي نگهدارنده استفاده شود.
محلولهاي نگهدارنده ممکن است در درازمدت ايجاد حساسيت کند،در برخي موارد مي توان از سرم هاي نمکي براي نگهداري از لنز استفاده کرد، اما در اين صورت شانس ابتلا به عفونت قرنيه افزايش مي يابد.

hike
31-07-2011, 10:25
به سلامتی یکی از لنزها هم افتاد رو زمین. داشتم تو کیس تکان میدادم که چون درش رو سفت نکرده بودم ریخت بیرون. دوباره با سرم نمکی ابکشی کردم و گذاشتمش توی کیس

hike
01-08-2011, 06:00
من چند روز پیش یک ایمیل هم به بیمارستان نور زدم که جواب ندادند ویک ایمیل هم به ciba vision در مورد مدت زمان استفاده لنزهای
air optix aqua و جواب داد که این لنزها برای استفاده تا 4 هفته پیشنهاد میشوند. هیچ جایی هم ندیدم که به 3 ماه اشاره بکنند.

AIR OPTIX® AQUA lenses are recommended for daily wear or up to six nights of extended wear as recommended by your eye care professional. To help encourage healthy lens wear and higher patient compliance, CIBA VISION recommends a replacement schedule for AIR OPTIX AQUA lenses for up to 4 weeks regardless if the lenses are worn daily wear or extended wear. For addition product information, please review the package insert at this link:

نمیدونم چکار کنم
در ضمن دیروز هم 2 ساعت استفاده کردم که چشمم خیلی خسته شد هنوز هم روی چشمم فشاره. البته بعد از خواب دیشب فشار تا حد زیادی از روش برداشته شده. ولی فکر نکنم بتونم امروز 3 ساعت بگذارمش.

hike
01-08-2011, 11:25
جناب drhaniball شما مارک لنزتون چی بود؟

hike
03-08-2011, 13:24
چقدر سخته این لنز گذاشتن. . دیشب هرکار کردم این لعنتی رو بچپونم تو چشم نشد. یا نمی رفت یا چروک شده رو چشم می نشست. یکبار هم نزدیک بود کامل بره زیر پلک که هرطور بود کشیدمش پایین :31:

hike
10-08-2011, 15:55
این روزهای اخر حدود 10-12 ساعت لنز در چشمم هست و درآوردن و گداشتن راحتتر از قبل شده. فقط مشکلم روبروی مانیتور است چه
crt چه lcd چشمم با لنز خسته میشه و با عینک خیلی راحتترم.

hike
30-08-2011, 12:04
سلام!
من امروز یک مایع نگهدارنده جدید گرفتم امیدوارم خوب باشه به اسم cyclean sauflon
100 میل 5900 ، کسی تجربشو داره؟ از کجا میشه اینا رو ارزانتر گرفت؟

تو این مدت فقط تعطیلات اخر هفته از لنز استفاده میکنم ، زمانی که بیرون هستم. جلوی مانیتور با لنز چشمم خیلی خسته میشه

hike
19-11-2011, 12:53
امروز داشتم دنیای اقتصاد رو میخوندم . اگهی فروش لنز رو دیدم. همون لنز air optix aqua که بیمارستان نامرد نور 90 تومن بهم انداخت یکجا داره 42 تومن میده.

Firebirds
30-05-2012, 01:59
امروز داشتم دنیای اقتصاد رو میخوندم . اگهی فروش لنز رو دیدم. همون لنز air optix aqua که بیمارستان نامرد نور 90 تومن بهم انداخت یکجا داره 42 تومن میده.

صحبت در مورد کلینیک نور شد ! منم تا همین چند وقت پیش لنز های خودم رو از همون جا میخریدم ولی دفعه پیش که میخواستم لنز بگیرم یک از دوستانم بهم یک شرکت وارد کننده لنز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو معرفی کرد من از همون جا خرید کردم، لنز ام
رو توی سایت شون ثبت کردم و بعد نیم ساعت با من تماس گرفتند و سفارش ام را تایید کردند و عصر ام پیک شون به صورت رایگان لنز هایم را پَک شده آورد و تحویل داد. فکر میکنم این شرکت وارد کننده لنز های چشمی هست چون قیمیت هاش خیلی با بقیه جا ها فرق میکند ، لنزی که من هر دفعه از کلینیک نور برایش 140 تومان پول میدادم رو من از این شرکت 75 تومان خریدم ، خیلی بهم چسبید ! :31:

من خیلی از سرویس این شرکت راضی ام آدرس سایت شون مای لنز مرکز پخش آنلاین لنز های طبی، چشمی و رنگی در ایران ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Saeed System
30-05-2012, 05:40
دوستان من خالم اپتومتریسته..یعنی معاینه چشم و بینایی سنجی و تجویز لنز میکنه تو چنتا در مانگاه تهران....

می خواستم بگم لنز خیلی سودش زیاده...اعصاب منو خورد کرده ....من خودم باید برم صبح تا شب د رمغازه فروشندگی و پادویی کنم بخاطر ماهی 250 تومن...

انوقت اینا روی لنز یه جوری سود می کشن که نا امید شدم از زندگی...

دوستم بهنام چشمم ضعیفه نمرش هم خیلی بالاست جوری که سربازی معاف شد...رفتیم لنز براش بگیریم هر درمانگاه و پزشکی رفتیم یه مارک که توریک بود پیشنهاد میدادن

به قیمت 120 تومن....میگفتن نمرش بالاست ..سیلندرش خیلی بالاست ( آستیکماتش) ...برای همین گرونه....

آقا بهنام اومد بهم گفت قیمتها چه طوریه؟ گفتم بزار ببینم خالم چی میگه...آقا رفتیم پیش خالم آدرس یه شرکت وارد کننده لنز رو داد زنگ هم زد گفت ( 1 ساعت به خالم گیر دادم تا راضی شد) خلاصه با بهنام رفتیم نسخه رو دادیم همون لنز 120 تومنی رو 52 تومن فاکتور زد واسمون...البته تا بعدظهر طول کشید که برامون حاضر کنه و رفتیم خونه و بعدظهر دوباره برگشتیم....

ولی طرف گفت همین یه دونه رو بهتون میدم ..اونم بخاطر آشنایی با خالتون ...

حالا من م یخواستم اینو بگم...اون لنز که وارد کننده خودش روش 2 برابر می خوره یعنی نهایت 20 تومن می خره...بعد 50 تومن به دکترا میفروشه..دکترا هم 2 برابر می کشن روش

100 تومن میفروشن...یعنی تو روز 2 تا لنز بفروشن ماهی 3 ملیون کاسبن....

انوقت من تو گرما باید سگ دویی کنم بار ببرم ..بخاطر ماهی 250 تومن ...که 100 تومنش میره واسه کرایه آخرش 150 تومن سر ماه میمونه ..