PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شبکه کردن 2 تا سیستم از طریق wireless

post98
28-07-2011, 22:04
سلام دوستان

من میخوام wireless ام رو که به سیستم pc م وصله با لپ تاپم share
کنم باید چی کار کنم؟

ممنون

Amir Varasteh
29-07-2011, 12:30
سلام.

یعنی کامپیوتر رومیزیت یه کارت شبکه وایرلس داره ؟ یا مودم وایرلس بهش وصله ؟

post98
29-07-2011, 15:56
من یه مودم wireless دارم
که به کامپیوتر رو میز وصله و حالا میخوام ایترنتشو با لپ تاپم share کنم.

ممنون

Amir Varasteh
29-07-2011, 16:18
آهان.

خب الان با کانکشن وصل میشی یا اتوماته ؟

roohroba
29-07-2011, 17:53
منم دقیقآ همین سوالو دارم،من یه مودم وایرلس دارم ولی روی bridge mode نصبش کردم و باید براش کانکشن بسازم،در ضمن من الان از طریق کابل لن پی سی و لب تاپو شبکه کردم برای به اشتراک گذاشتن فایلها ولی اینترنت را نمیتونم شیر کنم،چون دو تا کانکشن همزمان وصل نمیشن،حالا من باید چی کار کنم؟حتمآ باید با وایرلس این کارو انجام بدم؟ یعنی مودم را ریست کنم؟

Amir Varasteh
29-07-2011, 18:16
منم دقیقآ همین سوالو دارم،من یه مودم وایرلس دارم ولی روی bridge mode نصبش کردم و باید براش کانکشن بسازم،در ضمن من الان از طریق کابل لن پی سی و لب تاپو شبکه کردم برای به اشتراک گذاشتن فایلها ولی اینترنت را نمیتونم شیر کنم،چون دو تا کانکشن همزمان وصل نمیشن،حالا من باید چی کار کنم؟حتمآ باید با وایرلس این کارو انجام بدم؟ یعنی مودم را ریست کنم؟
سلام.

خب شما مودمت رو فقط لازمه از حالت Bridge به PPPoE تغییر بدی.

همه چیز حله.

roohroba
29-07-2011, 19:33
یعنی مودمو از اول نصب کنم دیگه ؟ جور دیگه ای نمیشه به PPPoE تغییرش داد؟

Amir Varasteh
29-07-2011, 19:59
یعنی مودمو از اول نصب کنم دیگه ؟ جور دیگه ای نمیشه به PPPoE تغییرش داد؟
باید IP مودم رو توی Browser بزنی و از اونجا PPPoE کنیش.

roohroba
29-07-2011, 21:52
باید IP مودم رو توی Browser بزنی و از اونجا PPPoE کنیش.
انجامش دادم،الان روی هر دو تا دستگاه اینترنت دارم ولی با کابل لن،وقتی کابل را جدا میکنم اینترنت هم قطع میشه،چه جوری باید از وایرلس استفاده کنم؟

Amir Varasteh
29-07-2011, 21:57
انجامش دادم،الان روی هر دو تا دستگاه اینترنت دارم ولی با کابل لن،وقتی کابل را جدا میکنم اینترنت هم قطع میشه،چه جوری باید از وایرلس استفاده کنم؟
مودم فقط به کامپیوتر رومیزیت وصل باشه.(از طریق کابل Lan )

و لپتاپ رو هم وایرلس سرچ کن و کانکت شو به مودم.

roohroba
29-07-2011, 22:28
خیلی ممنونم،درست شد. برای pc اگه بخوام وایرلس استفاده کنم باید قطعه ی جدیدی بگیرم؟
نمیشه کاری کرد که سیستم الان همیشه به اینترنت وصل نباشه و مثلآ براش کانکشن ساخت؟

Amir Varasteh
29-07-2011, 23:05
خیلی ممنونم،درست شد. برای pc اگه بخوام وایرلس استفاده کنم باید قطعه ی جدیدی بگیرم؟

باید کارت شبکه وایرلس بخری براش:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نمیشه کاری کرد که سیستم الان همیشه به اینترنت وصل نباشه و مثلآ براش کانکشن ساخت؟
نه.

roohroba
30-07-2011, 09:12
الان که لب تاپ با وایرلس به اینترنت وصله و کابل لن بهش متصل نیست چه جوری میتونم فایل های روی هارد pc را به اشتراک بذارم؟

Amir Varasteh
30-07-2011, 09:23
الان که لب تاپ با وایرلس به اینترنت وصله و کابل لن بهش متصل نیست چه جوری میتونم فایل های روی هارد pc را به اشتراک بذارم؟
همونطوری که وقتی با سیم وصل بودن. :46:

roohroba
30-07-2011, 10:04
همونطوری که وقتی با سیم وصل بودن. :46:
الان توی homegroup دسکتاپ،لب تاپ را پیدا میکنه ولی لب تاپ نه! الان هر فولدری که باز میکنم یه گزینه network کنارش هست که وقتی کلیک میکنم هم اسم دسکتاپ و هم اسم لب تاپ را داره ولی وقتی روی لب تاپ کلیک کردم ازم user-pass خواست! بالاخره نمیدونم چی شد ولی الان که میتونم فایل و فولدر share کنم! فایروال هم روشنه!فقط یه کم گیج شدم!:20:

Amir Varasteh
30-07-2011, 11:21
الان توی homegroup دسکتاپ،لب تاپ را پیدا میکنه ولی لب تاپ نه! الان هر فولدری که باز میکنم یه گزینه network کنارش هست که وقتی کلیک میکنم هم اسم دسکتاپ و هم اسم لب تاپ را داره ولی وقتی روی لب تاپ کلیک کردم ازم user-pass خواست! بالاخره نمیدونم چی شد ولی الان که میتونم فایل و فولدر share کنم! فایروال هم روشنه!فقط یه کم گیج شدم!:20:
ببین الان هر سیستم یک IP داره.

برای Share کردن پوشه هم که به Properties پوشه میری و تب Sharing میری و Advanced Sharing رو میزنی و سپس تیک Share This Folder رو بزن و پرمیشن برای Everyone رو Full Control میزنی و Ok.

بعد هم از سیستم مقابل میری توی Run و میزنی 192.168.1.10\\ که مثلا اون IP مقصد هست.

بعد ازت یوزر پس میپرسه و وارد میکنی و Ok میزنی.

post98
30-07-2011, 17:36
این کارایی که گفتی رو کردم ولی
مشکل اینجاست که هر کار میکنم wireless لپ تاپم مودم wirelessمو پیدا نمیکنه
چی کار کنم؟

Amir Varasteh
30-07-2011, 18:48
این کارایی که گفتی رو کردم ولی
مشکل اینجاست که هر کار میکنم wireless لپ تاپم مودم wirelessمو پیدا نمیکنه
چی کار کنم؟
مطمئنی ؟؟ شاید وایرلس لپناپت خاموشه یا توی رنج اون نیست.

cheshmakt2
01-08-2011, 20:29
سلام .خسته نباشید ...میخواستم بدونم که آیا میشه دو لپ تاب رو به کامپیوتر خانگی توسط یک مودم وصل کرد .ممنون

sinaxex
01-08-2011, 20:35
سلام .خسته نباشید ...میخواستم بدونم که آیا میشه دو لپ تاب رو به کامپیوتر خانگی توسط یک مودم وصل کرد .ممنون
اگر مودم روتر چند پورت باشه بله میشه اون وقت یک گروپ درسته میشه بین 3 کامپیوتر اتون