PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست راهنمایی برای خالی‎کردن و الحاق درایو ایکس‎‏پی به درایو ویندوز هفت

Haj_Amoo
27-07-2011, 22:31
درود!

من بالاخره تصمیم گرفتم از شر یا خیر ویندوز ایکس‏‎پی خلاص بشم و به طور کامل به ویندوز هفت مهاجرت کنم! برای این کار می‎خوام درایو C که ایکس‎پی داخل‎اش هست رو کاملن پاک و خالی کنم و به درایو ویندوز هفت بچسبونم.
ولی از اونجایی که پرونده‎های ضروری سیستم مثل NTLDR و بوت و ... داخل درایو C نگه داری میشن، فرمت‎اش سبب خرابکاری میشه!
برای این‎کار چه راه حل مسالمت‎آمیزی پیشنهاد می‎دین؟!

jax2
28-07-2011, 13:19
درود!

من بالاخره تصمیم گرفتم از شر یا خیر ویندوز ایکس‏‎پی خلاص بشم و به طور کامل به ویندوز هفت مهاجرت کنم! برای این کار می‎خوام درایو C که ایکس‎پی داخل‎اش هست رو کاملن پاک و خالی کنم و به درایو ویندوز هفت بچسبونم.
ولی از اونجایی که پرونده‎های ضروری سیستم مثل NTLDR و بوت و ... داخل درایو C نگه داری میشن، فرمت‎اش سبب خرابکاری میشه!
برای این‎کار چه راه حل مسالمت‎آمیزی پیشنهاد می‎دین؟!

شما اگه ویندوز سون هم نصب دارید رو سون نرم افزار acronis partition manager رو نصب کنید و درایو ها رو به هم بچشبونید
اگه نتونستید با نرم افزارش کار کنید بگین تا توضیح کامل بدم

Haj_Amoo
28-07-2011, 14:59
واقعن همین کافیه؟ مشکلی ایجاد نمی‎کنه؟!
بعدش می‎تونم به طور دستی پرونده‎ها و پوشه‎های ایکس‎پی رو حذف کنم؟ یا لازمه بعضی فایل‎های سیستمی رو نگه دارم؟!

jafarian
28-07-2011, 15:34
نه مشکلی بوجودنمیاد شما درایو C رو کامل فرمت میکنید بعدش اگر حین واردشدن به سون منوی بوت xp که پاک کردین ظاهر شد وارد ویندوز7 میشین گزینه run اجرامیکنیدبعدش دستور msconfig داخلش تایپ کنید به تپ boot برین گزینه ویندوز xp روپاک کنید بعدش بااون برنامه پارتیشن بندی که معرفی شد درایو C رو به D باید merge کنید:20:

MrGee
28-07-2011, 16:50
شما درایو C رو کامل فرمت میکنیدکجا کامل فرمت می کنید؟
مثل اینکه درایو C برای خودش برو بیا و ابهتی داره ها
MBR و boot.ini و ntldr و بقیه دوستان اونجا هستند که اگه یکیشون نباش سیستم بوت نمی شه

شما اول کل پوشه های مربوط به XP رو از درایو سی حذف کن و مراقب باش فایلهای اصلی بوت حذف نشن بعد باید با یه برنامه معتبر و قوی دوتا درایو رو merge کنی به نحوی که محتویات هیچ کدوم از بین نره بعدش احتمالا سیستم بوت نشه چون اون درایو D که قبلا سون از اون بوت می شد الان یه درایو دیگه اس و فکر کنم با دستکاری boot.ini و bootmgr ویندوز یا استفاده از repair ویندوز مشکل حل بشه

Haj_Amoo
28-07-2011, 17:05
تشکر!

شما اول کل پوشه های مربوط به XP رو از درایو سی حذف کن و مراقب باش فایلهای اصلی بوت حذف نشن
فایل‎های بوت کجا نگه‎داری میشن؟ توی چه پوشه‎ای؟

باید با یه برنامه معتبر و قوی دوتا درایو رو merge کنی به نحوی که محتویات هیچ کدوم از بین نره
خود ویندوز 7 نمی‎تونه؟
برنامه‎ی قوی مثل چی؟

MrGee
28-07-2011, 18:05
تو همون پوشه اصلی و root درایو یعنی برای حذف ویندوز باید این سه تا پوشه حذف بشن
Documents and Settings
WINDOWS
Program Files
مخصوصا دوتا آخری که با سون مشترک هستند و اگه حذف نشن احتمالا مشکل درست کنند
(راستی پوشه windows رینیم نمی شه؟؟؟؟ f2 زدم کار نکرد)

تو سون هم نمی شه همچین کار کرد
برنامه معتبر هم هستند مثلا همون acronis یا partion magic

jax2
28-07-2011, 18:31
شما با همون acronis هم میتونین درایو ها رو merge کنید و هم میتونید boot رو برای وین سون تنظیم کنید