PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درباره غير فعال كردن پسورد ورودي ويندوز

FAR_FA
27-07-2011, 22:30
سلام

چند روز پيش واسه ورود به ويندوز پسورد گذاشتم كه بعد از چند روز ازش خسته شدم و با
دستور control userpasswords2 توي RUN اونو غير فعل كردم . درخواست پسورد
توي استندباي ، توي هايبرنيت و توي شروع ويندوز غير فعال شده بغير از Log Off .
يعني وقتي Log Off ميكنم دوباره ازم پسورد ميخواد .

دوستان اگه در اين مورد اطلاعي داريد از راهنماييتون ممنون ميشم .

MrGee
28-07-2011, 08:46
خب شما چرا به جای غیر فعال کردن پسورد اون رو کلا حذف نمی کنید؟

FAR_FA
28-07-2011, 11:40
ممنون - حالا چطور حذفش كنم ؟

MrGee
28-07-2011, 12:57
کافیه شما از کنترل پنل وارد User Accounts خود ویندوز بشی بعد از اونجا یوزرنیم خودت رو انتخاب کنی و گزینه remove password رو بزنی

FAR_FA
28-07-2011, 15:58
ممنون دوست عزيز .
عكسهاي زير و ببينيد ، شايد من مسير رو اشتباه رفتم ، گزینه Remove password رو پيدا نكردم :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با تشكر

MrGee
28-07-2011, 16:56
شما پسورد فعلی رو اونجا بزار و جای پسورد جدید رو خالی بزار و دکمه Change Password رو بزن

FAR_FA
28-07-2011, 18:05
خلاصه درست شد .
دست شما درد نكنه ، همونطوري كه گفتيد فقط پسورد جاري رو وارد كردم و دكمه Change Password رو زدم .
بعد از رياستارت كامپيوتر ، درخواست پسورد براي Log off هم حذف شد . ممنون

iconsgraphic
27-10-2011, 00:50
با سلام. از دوستان میخوام که به من کمک کنن.
من برای ورود به ویندوز در زمان بوت شدن میخواستم پسورد بذارم ولی متاسفانه بر روی منوهای تنظیمات بوت پسورد گذاشتم و برخی از منوهای اون غیر فعال شده و نمیتونم ویندوز عوض کنم.
امیدوارم متوجه شده باشید که چکار کردم؟
میخواستم که این حالت رو غیر فعال کنم. ولی دقیقا نمی دونم که باید چکار کنم؟
با تشکر...

Masоud
27-10-2011, 13:01
من برای ورود به ویندوز در زمان بوت شدن میخواستم پسورد بذارم ولی متاسفانه بر روی منوهای تنظیمات بوت پسورد گذاشتم و برخی از منوهای اون غیر فعال شده و نمیتونم ویندوز عوض کنم.
با تشکر...
سلام

ورودتون رو تبریک عرض میکنم و پیشنهاد میکنم قبل از فعالیت قوانین انجمن نرم افزار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])رو مطالعه بفرمایید.

یک بار باطری مادربورد رو از جاش دربیارید و پس از 5 دقیقه دوباره سرجاش بذارید تا پسورد بایوس حذف بشه.

موفق باشید :40:

jafarian
27-10-2011, 15:07
با تشکر...

یک کاردیگه هم اینه که یک جامپر بزارین کنارباطری بعدش مین clr COMS کنید درعرض چند تانیه پاک میشه اگر جامپردردسترس نبود با یک اتصال سر دو سو هم میشه اینکارکرد:20:

iconsgraphic
27-10-2011, 20:08
باطری مادربورد رو در آوردم ولی متاسفانه بازم ازم پسورد خواست.
جامپر دارم ولی منظور از اینکه مادربورد رو clr COMS کنم دقیقا چیه؟
یعنی بعد از اینکه جامپر رو وصل کردم چه کارایی رو باید انجام بدم؟
با تشکر از ناظر انجمن و - جعفریان

Masоud
27-10-2011, 23:19
باطری مادربورد رو در آوردم ولی متاسفانه بازم ازم پسورد خواست.
جامپر دارم ولی منظور از اینکه مادربورد رو clr COMS کنم دقیقا چیه؟
یعنی بعد از اینکه جامپر رو وصل کردم چه کارایی رو باید انجام بدم؟
با تشکر از ناظر انجمن و - جعفریان
سلام

یعنی همین قطعه ی زرد رنگ (رو مادربورد شما ممکنه رنگ دیگه ای باشه) رو دربیارید و بعد از چند دقیقه دوباره سرجا قرارش بدید.

موفق باشید :40:

jafarian
28-10-2011, 13:42
شما اون قسمتی که تو عکس مشخص شده قیده شده CMOS پیدا کنید روی مین بعدشم اگر جامپر نداشتین با یک سردوسو به اون قسمت یک اتصال کوتاه بدین بعدم دوسو رو جدا کنید دراونصورت سیستم دیفالت میشه بایوسش.

MrGee
28-10-2011, 14:44
یک بار باطری مادربورد رو از جاش دربیارید و پس از 5 دقیقه دوباره سرجاش بذارید تا پسورد بایوس حذف بشه.
متاسفانه يا خوشبختانه ظاهرا تو مادربوردهاي جديد پسورد بايوس تو eprom ذخيره مي شه و ديگه در آوردن باتري جواب نمي ده

یک کاردیگه هم اینه که یک جامپر بزارین کنارباطری بعدش مین clr COMS کنید درعرض چند تانیه پاک میشه اگر جامپردردسترس نبود با یک اتصال سر دو سو هم میشه اینکارکرد
منبع لطفا[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](26).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](39).gif

jafarian
28-10-2011, 15:00
متاسفانه يا خوشبختانه ظاهرا تو مادربوردهاي جديد پسورد بايوس تو eprom ذخيره مي شه و ديگه در آوردن باتري جواب نمي ده

منبع لطفا[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این مورد خودم تست کردم اگر باطری نباشه با اتصال یک دوسو هم میشه اینکارانجام داد تو چند مورد.

naserj68
05-11-2011, 19:56
سلام
ویندوز ایکس پی نخسه های 64 و 32 بیتی روی لپ تاپم نصب نمی شوند.
ارور: صفحه آبی رنگ و پیغام 0x0000007B

مدل لپ تاپ:hp pavilion dv6-6199ee

Erfan.B
06-11-2011, 17:06
سلام
ویندوز ایکس پی نخسه های 64 و 32 بیتی روی لپ تاپم نصب نمی شوند.
ارور: صفحه آبی رنگ و پیغام 0x0000007B

مدل لپ تاپ:hp pavilion dv6-6199ee
دوست من شما سؤالت رو تو این قسمت مطرح کن :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشي:11:

danial011
04-09-2015, 17:11
سلام توروخدا به داد من برسید دیگه کلافه شدم یه جواب صد در صد درست بهم بدید دعاتون میکنم من دوتا سوال دارم :

1_ من یکی دو سال پیش داشتم توی بوت میچرخیدم و همینطوری از توی بوت پسوورد گذاشتم برای سیستم!
ازون وقت تا حالا هم هر وقت کامپیوتر رو روشن میکنم به محض روشن شدن این صفحه ی زیر بالا میاد و ازم پسوورد میخواد..!! هرچی هم سعی کردم پاکش کنم نتونستم کسی میدونه چطور پاکش کنم؟؟
اون روشی ک برای دوستمون توضیح دادین هم توی ویندوز 7 کارنت پسوورد نداره که من ازون روش انجام بدم یه روش دیگه بگید..:n12:

2_ من تو این دوسالی ک گذشته سه تا ویندوز عوض کردم و این ویندوز ها همینجور تو این صفحه موندن!! یعنی ویندوز ها پاک شدن ولی این صفحه همش میاد در صورتی ک الان فقط یه ویندوز 7 دارم.. عکس زیر رو ببینید چطور این صفحه رو پاک کنم.

-----------------
توروخدا کمکم کنید دعاتون میکنم خیلی ممنونم ازتون..:n12:

milad.xp
04-09-2015, 23:31
سلام توروخدا به داد من برسید دیگه کلافه شدم یه جواب صد در صد درست بهم بدید دعاتون میکنم من دوتا سوال دارم :

1_ من یکی دو سال پیش داشتم توی بوت میچرخیدم و همینطوری از توی بوت پسوورد گذاشتم برای سیستم!
ازون وقت تا حالا هم هر وقت کامپیوتر رو روشن میکنم به محض روشن شدن این صفحه ی زیر بالا میاد و ازم پسوورد میخواد..!! هرچی هم سعی کردم پاکش کنم نتونستم کسی میدونه چطور پاکش کنم؟؟
اون روشی ک برای دوستمون توضیح دادین هم توی ویندوز 7 کارنت پسوورد نداره که من ازون روش انجام بدم یه روش دیگه بگید..:n12:

2_ من تو این دوسالی ک گذشته سه تا ویندوز عوض کردم و این ویندوز ها همینجور تو این صفحه موندن!! یعنی ویندوز ها پاک شدن ولی این صفحه همش میاد در صورتی ک الان فقط یه ویندوز 7 دارم.. عکس زیر رو ببینید چطور این صفحه رو پاک کنم.

-----------------
توروخدا کمکم کنید دعاتون میکنم خیلی ممنونم ازتون..:n12:

با سلام و خیر مقدم جهت عضویت در انجمن
جواب سوال دوم شما:
1- ابتدا نرم افزار EasyBCD رو دانلود کنین.(تو گوگل سرچ کنین)
2- نرم افزار رو باز کنین و روی دکمه ی Edit Boot Menu کلیک کنین.
3- تو پنجره ی سمت راست ویندوزایی که الان موجود نیستن رو از لیست حذف کنین.
4- در پایین صفحه روی Save کلیک کنین.

هشدار: تو رو خدا دقت کنین اشتباهی ویندوز اصلی تون رو پاک نکنین که شر میشه.
در پناه ایزد منان.یاعلی

danial011
06-09-2015, 01:12
داشی خدا خیرت بده خیلی آقایی فقط من دوتا ویندوز اضافی رو پاک کردم ولی اون اولیه که اصلیه پاک نشد هنوز اون صفحه سیاه که انتخاب ویندوز میاد هست و هنوز نرفته..

بعدشم برای سوال اولم جوابی راهنمایی چیزی ندارین من از شرشون خلاص بشم؟؟؟

یک در دنیا صد در آخرت نصیبون بشه یاحق...

milad.xp
06-09-2015, 14:54
سلام مرسی آقایی از خودته
معمولا برای غیرفعال کردن صفحه ی بوت مراحل زیر باید جواب بده:
1- کلیک راست روی My Computer و انتخاب Properties
(می تونین همزمان دکمه های Win+Pause رو بزنین.)
2- تو پنجره ی جدید از سمت چپ روی گزینه ی Advanced System Settins کلیک کنین.
3- تو صفحه ی جدید سومین دکمه رو بزنین (مطابق تصویر زیر)

4- تیک گزینه ی Time to display list of operating systems رو بردارین.

5- هرچی Ok هست رو بزنین.
6- سیستم رو ریست کنین.
7- اگه کار نکرد خبرشو بدین و گرنه که التماس دعا.
--------------------------------------------------------------------------------
در مورد رمز بایوس هم مدل مادربوردتون رو بفرستین ایشالا که بتونم کمکتون کنم.
یاعلی

danial011
06-09-2015, 22:33
داداشم دستت دردنکنه مشکل صفحه بوت حل شد ایشالله هرچی میخوای خدا بهت بده ک انقد با حوصله توضیح میدی..

اینم تمامی مشخصات مادربوردم :

milad.xp
06-09-2015, 23:59
با سلام بسیار ممنون از بابت دعاتون.
دوست عزیز دو تا راه جهت برداشتن پسورد وجود داره.
1- تو دفترچه راهنمای مادربوردتون (صفحات 49 و 50) کامل توضیح داده که چطور پسوردو بردارین.
(روش شماره یک رو اگه بتونین اجرا کنین نسبت به روش دوم بهتره.)
دانلود دفترچه راهنما:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

2- تو این روش شما RTC RAM رو پاک می کنین:(ترجمه شده ی صفحه ی 30 دفترچه راهنما)
2-الف) سیستم رو خاموش کنین و دو شاخه ی کیس رو از برق بکشین.
2-ب) یه جامپر رو مادربوردتون هست (عکس زیر).

اون رو از پین های 1 و 2 به 2 و 3 تغییر بدین و بعد از 10 ثانیه به حالت اول (1 و 2) برگردونین.

2-ج) سیستم رو روشن کنین و چندین بار (زیاد) دکمه ی Del رو فشار بدین تا وارد صفحه ی بوت بشین و یکسری اطلاعات (احتمالا تاریخ و ...) رو وارد کنین.

هشدار: ببینین دوست عزیز من مادربورد شما رو ندارم که دقیق راهنمایی تون کنم. نمیدونمم که بعد از انجام روش دوم چه اتفاقی میفته. لذا سعی کنین روش اول رو برین.(البته من می خواستم روش اول رو ترجمه کنم ولی چون مادربورد من فرق داشت نشد.)

در پناه ایزد متعال.التماس دعا.یاعلی

danial011
07-09-2015, 14:09
داداش دمت گرم خیلی مردی:n12:
این روش هایی ک گفتی دومیشو انجام دادم ولی نتیجه نگرفتم اولیش هم هرچی خوندم نمیتونستم ترجمه کنم البته یه چیزای دستو پا شکسته فهمیدم که توی خوده بوت هم این چیزا رو نوشته بود..!!
خلاصه هرچی فکر کردم روش نتونستم کامل متن های انگلیسی رو درک کنم و رفتم توی بوت ازونجا که پسوورد رو فعال کردم!
و رفتم روی گزینه administrator passwordکلیک کردم و ی کادری باز شد که پسوورد میخواست (یکم به کادره نگاه کردم و رفتم توی فکر) اولش فک میکردم فقط میشه یه پسوورد جدید گذاشت ولی یکم ک بیشتر فک کردم یه جرقه ای تو ذهنم خورد که فک کردم نکنه باید اول پسوورد خودمو بزنم و بعدش ادامه بدم..
همینطورم شد!! دقیقا من همین کارو کردم اول پسووردی ک گذاشتم رو وارد کردم و دیدم یه کادر جدید باز شد که زده new password بعدش توی این کادر نیو پسوورد هیچی وارد نکردم و اینتر زدم دیدم قبول کرد!! بعدشم confirm password رو همینطور کردم خالیش گذاشتم و اینتر زدم دیدم اقا حل شد مشکلم:n19::n19:.
خیلی خوشحال شدم خلاصه ببخشید ازینکه زیادی حرف زدم انقد ذوق کردم گفتم بشین سیر تا پیازشو تعریف کنم :n02::n10:.
اگه شما نبودی دو سه تا کارم لنگ بود خیلی خیلی ازت ممنونم داداش خیلی آقایی:n12:

milad.xp
07-09-2015, 16:08
خواهش می کنم، ولی جالبه که بدونین شما دقیقا همون کاری رو کردین که تو دفترچه گقته شده بود.:n02:
یاعلی