PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تغيير Drive Letter در پارتيشن بندي

azadeh2007
27-07-2011, 07:21
با سلام و عرض خسته نباشيد به شما دوستان...
من يه سوال دارم و نميدونم تا حالا با همچين مشكلي برخورديد يا نه؟؟؟
من يه هارد W.D 160GB دارم كه ميخواهم آن را در
ابتداي نصب ويندوز كه از روي سي دي سيستم را بوت مي كنيم (Windows Installation Blue Screen) پارتيشن بندي كنم.وقتي سايز درايو هارا وارد مي كنم سيستم به طور خودكار اسم درايو را انتخاب مي كند.

مثلا فرض مي كنيم كه من تمام درايو هايم را پاك كرده ام و مي خواهم آن راپارتيشن بندي كنم. وقتي براي درايو دوم يه سايز وارد مي كنم سيستم نام آن را به جاي اين كه D انتخاب كند نام آن را E , ويا F ,يا ... در نظر مي گيرد؟؟؟
ميخواستم يدونم علت آن چيست؟؟؟

اينو هم بگم كه من پارتيشن بندي بلد هستم پس لازم نيست بهم بگين كه بلد نيستم پاتيشين بندي كنم... يادش بخير Fdisk

MrGee
27-07-2011, 13:13
فکر کنم به این علت باشه که سیستم شما درایو D رو به عنوان درایو سی دی رام در نظر می گیره و به همین خاطر این مشکل به وجود میاد برای رفعش هم می تونی از برنامه های پارتشین منجیر مثل Partion Magic استفاده کنی
یا اینکه بعد از نصب ویندوز با استفاده از Disk Management ویندوز اون درایو رو درست کنی

azadeh2007
29-07-2011, 22:49
دوست من با تشکر از پاسختون...
حرف شما منطقی است اما چرا وقتی در همان جایی که ÷ارتیشن ها را تغییر می دهم (فقط سایزشونو)این مشکل برطرف می شود؟؟

MrGee
29-07-2011, 23:07
بیشتر توضیح بدید متوجه نشدم

چه جوری درست می شه؟

azadeh2007
30-07-2011, 22:35
با کمال تشکر از پیگیری شما در خصوص مشکل این حقیر...
همون جایی هست که ما میخواهیم ویندوزو نصب کنیم (blue screen)، بعد از این که من درایو C را درست کردم مثلا با حجم 60GB
حالا واسه درست کردن درایو D با هر حجمی غیر از 100GB(باقی مانده هارد منظورم هستش) سیستم اونو به نام درایو E,F ویا... می شناسد.
یعنی اگه من بخواهم 4 تا درایو داشته باشم Drive Letter کامپیوتر ها به شکل زیر می شود
C,F.H.J
البته من همیشه یکم در مورد بیان آن چیزی که روی زبانم است یکم مشکل دارم و نمیدونم منظور منو گرفتید... یا نه
آقای Mr Cracker من تقریبا با تمام نرم افزارهای پاتیشن بندی آشنایی دارم و فکر نمی کنم که اشکال از سبک پاتیشن بندی من باشه ... حالا مشکل از چی هستش بی خبرم؟؟؟
با سپاس فراوان

MrGee
30-07-2011, 22:46
من متوجه حرف شما شدم ولی متوجه این پست تون نشدم که چه جوری درایو D درست می شه و مشکل برطرف می شه

حرف شما منطقی است اما چرا وقتی در همان جایی که ÷ارتیشن ها را تغییر می دهم (فقط سایزشونو)این مشکل برطرف می شود؟؟

azadeh2007
31-07-2011, 12:04
والا من خودمم متعجبم...چون فقط توي يك حالت خاصي من فقط ميتونم اسم درايو D را داشته باشم و خودمم تا حالا همچين چيزي نديدم...شايد توي پست قبلي منظورمو خوب نرسونده باشم اما ديشب تمام توانم را به كار گرفتم كه منظورمو برسونم ؟؟؟
من الان هم هيچ مشكلي ندارم ... فقط مي خواهم بدونم دليل اين موضوع چي هستش ؟؟؟ آيا اشكال از نرم افزاري است؟؟؟
توي هيچ فرومي هم نديدم كه همچين چيزي باشه!!!

---------- Post added at 01:04 PM ---------- Previous post was at 12:59 PM ----------

به عبارتي بايد گفت كه "درچه شرايطي Drive Letter هنگام ايجاد كردن پارتيشن تابع سايز اون پارتيشن است؟؟؟"
اصلا اين موضوع خودش در مبحث پارتيشن بندي يه مبحث فلسفي عميقي داره كه من نميدونم چيه؟؟؟
به خاطر لطفتون ممنونم...

jafarian
31-07-2011, 15:20
اگرهاردشما به اینصورت که شما میتونید ازبوت xp استفاده کنیدوقتی که به مرحله پارتیشن بندی رسیدی حجم هردرایو به ترتیب انتخاب کنید بسازین دیدین بعد ازساختن بازم تو تغییر نام مشکل داشت مثلا درایو D تبدیل شد به E کلیه درایوها رو ازنوع پاک کنید بازازنوع بسازین تا مشکلتون برطرف بشه:20:

MrGee
31-07-2011, 16:21
ببنید
شما می گید که من هاردم رو فرمت کردم و وقتی می خوام هارد رو پارتیشن بندی کنم درایو D ایجاد نمی شه و سیستم ازش می پره و درایوها به شکل C E F G در میان

خب حالا شما می گید که وقتی سایز پارتیشنها رو تغییر می دید درست می شه و درایو D به وجود می یاد و درایوها به شکل C D E F در میان درسته؟
یعنی فقط با تغییر سایز پارتیشنها درایو D به وجود میاد؟
شما این پست من رو خوندید؟

فکر کنم به این علت باشه که سیستم شما درایو D رو به عنوان درایو سی دی رام در نظر می گیره و به همین خاطر این مشکل به وجود میاد برای رفعش هم می تونی از برنامه های پارتشین منجیر مثل Partion Magic استفاده کنی
یا اینکه بعد از نصب ویندوز با استفاده از Disk Management ویندوز اون درایو رو درست کنی

azadeh2007
01-08-2011, 06:24
MR Cracker ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بله من به دقت پست هاي شما را مطالعه مي كنم...

ميشه بفرماييد چطور ميشه كه توي هر حجمي غير از 100GB ،سيستم سي دي رام را به عنوان درايو D نميشناسه ولي در حجم 100GB سيستم درايو D را به عنوان سي دي رام ميشناسه؟؟؟
ضمنا ساير كامپيوتر ها هم داراي سي دي رام هستند چطور ميشه كه واسه باقي كامپيوتر ها اين مشكل پيش نمياد؟؟؟
آيا منظورتون سيم كشي داخل كيس هستش؟؟؟يعني اشكال از اونجاست؟؟؟