PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : زیاد بودن صدای فن سی پی یو در هنگام روشن کردن کامپیوتر

Golbarg01
26-07-2011, 23:58
سلام دوستان
من در تنظیمات بایوس مادربورد دور چرخش فن سی پی یو رو کم کردم که صداش زیاد نباشه اما زمانی که کامپیوتر روشن میشه صدای فن خیلی زیاده انگار که با آخرین دور سرعتش داره می چرخه و بعد از چند ثانیه به تدریج صداش کم و کمتر میشه.
چیکار کنم که موقع روشن شدن هم صداش زیاد نباشه و دور چرخشش زیاد نشه؟
مادربوردم asus p5pv800 هست.

PC_Expert
01-08-2011, 09:59
سلام
از زمان روشن شدن سیستم تا زمان خوانده شدن و اجرای کامل دستورات از روی cmos مقداری طول میکشه و تا اون زمان دور فن بالاست. کاری نمی تونید بکنید.

EXTREME
01-08-2011, 11:04
فن بزارید رو همون pwm باشه یعنی smart fan فعال باشه اگه دور فن رو دستی کم کنید دمای سی پی یو میره بالا
دورش اگه براساس میزان دمای سی پی یو باشه بهتره اون هم که دورش بالا میره به خاطر بالا رفتن دمای سی پی یو هست که با توجه به گرمی هوا طیعیه و نویز فن تو دور بالاتر بیشتر میشه

Golbarg01
01-08-2011, 14:42
فن بزارید رو همون pwm باشه یعنی smart fan فعال باشه اگه دور فن رو دستی کم کنید دمای سی پی یو میره بالا
دورش اگه براساس میزان دمای سی پی یو باشه بهتره اون هم که دورش بالا میره به خاطر بالا رفتن دمای سی پی یو هست که با توجه به گرمی هوا طیعیه و نویز فن تو دور بالاتر بیشتر میشه

آخه اونجوری صداش زیاد و ناراحت کننده میشه مخصوصا واسه اطرافیان.

jafarian
01-08-2011, 15:01
فن شما 4 پین هوشمند یعنی بابالا رفتن دما نویزشم زیاد میشه شما میتونید با تهیه یک کولر مشکلتون برطرف کنیدیا اگربتونید فن cpu سه پین پیدا کنید:20:

madadnoki
04-08-2011, 22:57
به نظر من طبیعیه..........میتونید از یه cooler استفاده کنید........ولیس ارزش نداره چون cooler ها خیلی گرون هستند.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Mohammad.7225
04-08-2011, 23:37
میخوای بیا یه دفعه فن CPU بیچاره رو بردار :15:صداش طبیعیه